logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline W. Edukacji  
#1 Wysłane : 5 czerwca 2019 10:36:13
W. Edukacji i Sportu

Ranga: Moderator

Grupy: WE
Przyłączony: 2011-02-18
Posty: 160

Podziękowano: 3 raz (y) w 3 postu (ów)
Prezydent Miasta Katowice

ogłasza konsultacje projektu uchwały Rady Miasta Katowice w sprawie określenia szczegółowych warunków i trybu przyznawania stypendiów dla dzieci i młodzieży w ramach Miejskiego Programu Stypendialnego dla Uczniów Szczególnie Uzdolnionych „Prymus”.


na podstawie Uchwały nr LII/1237/14 Rady Miasta Katowice z dnia 30 lipca 2014 r. w sprawie szczegółowego sposobu konsultowania z Powiatową Radą Działalności Pożytku Publicznego w Katowicach lub organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego projektów aktów prawa miejscowego


W związku z powyższym zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego działających na terenie miasta Katowice, do wnoszenia uwag i opinii w terminie od dnia 05.06.2019 r. do dnia 20.06.2019 r. za pośrednictwem załączonego formularza opinii.Formularz zgłoszenia opinii należy przesłać:
- na adres Urząd Miasta Katowice, Wydział Edukacji i Sportu, ul. 3 Maja 7,40-096 Katowice lub,
- za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: es@katowice.eu,
lub załączyć w formie pliku na Platformie Konsultacji Społecznych (www.katowice.eu/forum_spoleczne) pod wątkiem, w którym zamieszczono informację o konsultacjach.
Załączniki:
uchwala.pdf 1,690 KB, pobrane 635 czas (s).
formularz_opinii.doc 31 KB, pobrane 189 czas (s).
Offline sensowność  
#2 Wysłane : 24 czerwca 2019 00:02:19
sensowność

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-06-17
Posty: 47
Andora

Moim zdaniem uchwała dyskryminuje uczniów, którzy są mieszkańcami miasta a uczęszczają do szkół w innych miastach. Uważam, że miasto winno wspierać i promować swoich mieszkańców a nie "przyjezdnych".
Offline W. Edukacji  
#3 Wysłane : 24 czerwca 2019 11:51:55
W. Edukacji i Sportu

Ranga: Moderator

Grupy: WE
Przyłączony: 2011-02-18
Posty: 160

Podziękowano: 3 raz (y) w 3 postu (ów)
Szanowny Panie,

Wprowadzona zmiana dot. grupy uczniów pobierających stypendium ma związek ze zmianą ustawy Prawo oświatowe i wymogiem, który narzucił na gminy ustawodawca .W dotychczasowym stanie prawnym, ze względu na niejednoznaczne brzmienie art. 90 t ustawy o systemie oświaty, zapisy uchwały określające szczegółowy tryb i warunki przyznawania stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych przez miasto Katowice, określały grupę odbiorców, którymi byli uczniowie zamieszkujący miasto Katowice. Tym samym z możliwości nabycia prawa do pobierania stypendium wykluczeni byli uczniowie, którzy uczęszczali do szkoły funkcjonującej na terenie miasta Katowice, ale nie byli jego mieszkańcami, natomiast otrzymywali stypendium ci, którzy pobierali naukę w szkole mającej siedzibę poza terenem miasta Katowice ale byli jego mieszkańcami.
Z dniem 15 grudnia 2018 r. weszła w życie zmiana wprowadzona ustawą z dnia 22 listopada 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo oświatowe, ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw, wg której znowelizowano art. 90t ust. 4 u.s.o. W związku ze zmianą przytoczonego przepisu, zachodzi potrzeba określenia na nowo kręgu odbiorców, do których kierowany będzie Miejski Program Stypendialny dla Uczniów Szczególnie Uzdolnionych ,,Prymus” tj. uczniów pobierających naukę na terenie miasta Katowice bez względu na miejsce zamieszkania.
Offline W. Edukacji  
#4 Wysłane : 24 czerwca 2019 12:14:51
W. Edukacji i Sportu

Ranga: Moderator

Grupy: WE
Przyłączony: 2011-02-18
Posty: 160

Podziękowano: 3 raz (y) w 3 postu (ów)
Urząd Miasta w Katowicach informuje, że zostały zakończone konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały Rady Miasta Katowice w sprawie określenia szczegółowych warunków i trybu przyznawania stypendiów dla dzieci i młodzieży w ramach Miejskiego Programu Stypendialnego dla Uczniów Szczególnie Uzdolnionych „Prymus”..

Wyniki konsultacji w załączniku.
Załączniki:
wyniki_konsultacji.pdf 128 KB, pobrane 217 czas (s).
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.