logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Wunderbaum  
#1 Wysłane : 29 września 2018 15:45:38
Wunderbaum

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-07-18
Posty: 6
Polska

Dziękuję: 1 razy
Dzień dobry,

proszę o radę w powyższym temacie omówionym poniżej, post zamieszczam publicznie, zamiast kierować go drogą tradycyjnej korespondencji, gdyż odpowiedź może przydać się innym osobom - problem wydaje się być bardzo powszechny:

- w omawianej okolicy na ~400 mieszkań jest jedynie ok. 70 miejsc parkingowych (na drodze publicznej), z czego jedynie 2 miejsca wyznaczono dla os. niepełnosprawnych (oznaczenie pionowe i poziome - białe linie i grafika os. niepełnosprawnej);

- oba miejsca są permanentnie zajmowane przez te same pojazdy, które za szybą prawidłowo umieszczają karty parkingowe dla os. niepełnosprawnych;

- jednak jeden z tych pojazdów jest użytkowany przez mieszkańca (lub innych członków jego rodziny), który nie jest os. niepełnosprawną;

- mieszkaniec ten (lub mieszkańcy), który prowadzi pojazd jako kierowca (nie ta os. niepełnosprawna) wykorzystuje kartę wystawioną na osobę niepełnosprawną z jego rodziny, by parkować ich pojazd na miejscu dla os. niepełnosprawnych pomimo nieprzewożenia tej osoby (gdy np. wraca z zakupów czy skądkolwiek), również w ten sam sposób wykorzystuje miejsca parkingowe w mieście, gdy porusza się z osobami trzecimi (wystawiają kartę tej osoby niepełnosprawnej, pomimo że jej nie przewożą).

Proszę o informację jak w takim przypadku ukarać taką osobę, jak zgłosić skutecznie taką sprawę, aby miejsce dla osób niepełnosprawnych było faktycznie wykorzystywane przez takie osoby, a nie przez osoby, które cynicznie parkują tam, wykorzystując niepełnosprawność innych (których nie przewożą), tym samym odbierając możliwość zaparkowania naprawdę potrzebującym parkującym lub przewożonym osobom niepełnosprawnym.

Sytuacja taka ma miejsce w centrum miasta Katowice od ho ho a może i dłużej.
Offline Straż Miejska  
#2 Wysłane : 29 października 2018 08:47:45
Straż Miejska

Ranga: Moderator

Grupy: SM
Przyłączony: 2014-07-07
Posty: 108

Dziękuję: 3 razy
Podziękowano: 42 raz (y) w 40 postu (ów)
Odnosząc się do sytuacji opisanej w poście, istnieją dwie możliwości skutecznego zgłoszenia takiej sprawy:
1. Poinformowanie straży miejskiej lub policji o miejscu i czasie (np. mail z podaniem wskazówek, również modelu samochodu), w których dana osoba zwykle zajmuje miejsce przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej nie przewożąc w tym czasie takiej osoby. Pozwala to na bezpośrednią reakcję w trakcie popełniania wykroczenia.
2. Zeznania świadka w/w procederu w siedzibie straży miejskiej lub policji. Wówczas zdarzenie może być też w jakiś sposób udokumentowane przez zgłaszającego.Sporządzany jest wniosek do sądu, gdzie opisana sprawa jest rozpatrywana.
thanks 1 użytkownik podziękował Straż Miejska za ten post.
Wunderbaum na 2018-12-13
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.