logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline kasia  
#1 Wysłane : 23 czerwca 2018 18:49:16
kasia

Ranga: Gold Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-02-05
Posty: 166
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Dziękuję: 48 razy
Podziękowano: 18 raz (y) w 14 postu (ów)
Witam
Pragnę się z Państwem podzielić moimi refleksjami dotyczącymi ostatnich i nie tylko wydarzeń.
Przynajmniej na terenie naszej dzielnicy kilkukrotnie ginęły np. montowane przez MZUiM ławki (ostatnia zamontowana na wniosek pacjentów przychodni ławka przy ul. Le Ronda "odeszła" w inne miejsce tydzień temu)
Po pierwsze
wadliwy czyli niezapobiegający aktom złodziejstwa jest sposób montażu - każda z nóg jest przykręcona jedną śrubą do podłoża. W naszej dzielnicy w ten sposób skradziono już kilka miejskich ławek :-(
W przypadku tej z Le Ronda - 2 tylne nogi były przykręcone do cegłówek ... wkopanych w ziemię. Myślę, że lepiej jest zrobić to raz a dobrze - bo koszt samej ławki przewyższa chyba koszt tego montażu. Kto za to płaci ? Podatnik oczywiście.
Drugi przypadek z ostatnich dni: w trakcie realizacji inicjatywy lokalnej zostały jednej nocy skradzione wszystkie budki lęgowe.
Dzisiaj wniosek mam jeden: Budki muszą po pierwsze wisieć wyżej niż 2,5 m (poza zasięgiem zwykłej drabiny - i to jest być może punkt do wymagań jaki powinno się stawiać wykonawcom i wnioskodawcom) a po drugie zarówno budki, ławki i inne tego rodzaju rzeczy obowiązkowo powinno się znakować symbolami Miasta Katowice i to nawet dużymi ale nie przez malowanie tylko wytłoczenie - aby nie dało się tego zamalować i usunąć w prosty sposób. Gorzkie to wnioski wobec powszechnego przywłaszczania sobie cudzych rzeczy ale niestety musimy starać się przynajmniej zapobiegać temu procederowi - leży to w naszym wspólnym interesie.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.