logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

3 strony<123>
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline dzialus  
#21 Wysłane : 18 stycznia 2018 22:07:34
dzialus

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-11-06
Posty: 27
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 51 razy
Podziękowano: 13 raz (y) w 11 postu (ów)
Proszę przekazać Prezydentowi Krupie ,że jeżeli nie odstąpi od zamiaru budowy noclegowni na ul. Obr. Westerplatte to niech się spodziewa częstych wizyt mieszkańców dzielnic Burowiec , Szopienice i Zawodzie w UM Katowice z żądaniem zmiany lokalizacji pod budowę noclegowni ! Dodatkowo mieszkańcy w/w dzielnic podnoszą głos w sprawie organizacji protestu przy udziale mediów ! Mamy wystarczająco duży problem z pijaczkami w dzielnicy Burowiec a pomimo wielu apeli i obiecanek Policji i Straży Miejskiej patroli jest jak na lekarstwo ! Obiecany monitoring podłączony do miejskiej sieci monitoringu od lat jest dzielnicy Burowiec obiecany a w dalszym czasie go nie ma ! UM Katowice w rażący sposób bagatelizuje problem menelstwa i dewastacji w naszej dzielnicy a do tego kotła zamierza nam dołożyć elementu społecznego jeszcze więcej nic w zamian nie dając !!!

NIE POZWOLIMY NA NISZCZENIE NASZEJ DZIELNICY PRZEZ PREZYDENTA MIASTA KATOWIC M. KRUPĘ !


MÓWIMY STANOWCZE NIE ! DLA NOCLEGOWNI NA UL. OBR. WESTERPLATTE !
Offline dzialus  
#22 Wysłane : 18 stycznia 2018 22:39:37
dzialus

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-11-06
Posty: 27
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 51 razy
Podziękowano: 13 raz (y) w 11 postu (ów)
Dzisiaj budowa noclegowni dla elementu społecznego a jutro budowa obozu dla "uchodźców " z Afryki i będziemy mieli Francuskie Calais gdzie nie będzie się dało normalnie żyć a Policja w obawie o swoje bezpieczeństwo będzie nas omijać szerokim łukiem !
Offline UlaCieśla  
#23 Wysłane : 18 stycznia 2018 23:06:51
UlaCieśla

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-02-11
Posty: 4
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 2 razy
Podziękowano: 3 raz (y) w 2 postu (ów)
W Katowicach mamy 22 dzielnice - jest w czym wybierać jeżeli chodzi o budowę noclegowni. Jedna nam w Szopienicach wystarczy.
thanks 1 użytkownik podziękował UlaCieśla za ten post.
dzialus na 2018-01-19
Offline Wydział Komunikacji Społecznej  
#24 Wysłane : 19 stycznia 2018 11:23:54
Wydział Komunikacji Społecznej

Ranga: Moderator

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-12-20
Posty: 133

Podziękowano: 7 raz (y) w 6 postu (ów)
Napisał: Walenty Roździeński Idź do cytowanego postu.
Napisał: Wydział Komunikacji Społecznej Idź do cytowanego postu.
Napisał: Walenty Roździeński Idź do cytowanego postu.
Dzień dobry,
to skandal. Proszę WYDZIAŁ ROZWOJU MIASTA o udzielenie informacji PUBLICZNEJ na temat:
1. Jaki procent mieszkań na terenie jednostki pomocniczej nr 15 to lokale socjalne?
2. Jak wygląda sprawa z zaleganiem za czynsz w miejskich lokalach mieszkalnych na terenie jednostki pomocniczej nr 15?
3. Czym kierował się UM Katowice w wyborze lokalizacji do tej inwestycji?
4. Czy Rada Jednostki Pomocniczej nr 15 Szopienice-Burowiec wie o tej inwestycji?
5. Czy inwestycja została przedyskutowana z Radą Jednostki Pomocniczej nr 15 Szopienice-Burowiec?
6. Dlaczego noclegownia ma powstać tuż obok nowego archiwum miejskiego i centrum przesiadkowego ZAWODZIE?
7. Czy istnieje możliwość zmiany lokalizacji inwestycji?Uprzejmie informuję, że tryb składania wniosków o udostępnienie informacji publicznej, zgodnie z art. 8 ust. 4 ustawy o dostępie do informacji publicznej, jest wskazany na stronach Biuletynu Informacji Publicznej - http://bip.katowice.eu/dokument.aspx?idt=356&idr=89498&menu=574. Wśród sposobów dostarczenia wniosku jest m.in. przesłanie go pocztą elektroniczną pod adresem urzad_miasta@katowice.eu.


Państwo chyba żartują sobie z mieszkańców! To po co w takim razie te konsultacje! Ponownie wnoszę o odpowiedź na moje pytania - proszę o odpowiedź bez trybu udostępniania informacji publicznej. Proszę odpowiedzieć na moje pytania zgodnie z regulaminem forum i regulaminem konsultacji społecznych!


Platforma umożliwia chętnym użytkownikom uczestnictwo w forum dyskusyjnym w celu wymiany informacji, zamieszczania komentarzy i opinii na różne tematy.

Odpowiadając na Państwa pytania zadawane w trakcie dyskusji moderatorzy udostępniają informacje w zakresie działania swojej komórki w trybie bezwnioskowym, na podstawie posiadanej wiedzy. Naszym obowiązkiem jest udzielenie informacji o sposobie i trybie pozyskania informacji publicznej – zgodnie z przepisami prawa - jeśli któryś z użytkowników forum w trakcie dyskusji o taką zawnioskuje.

Odpowiedzi na zadane w trakcie dyskusji pytania oczywiście zostaną dla Państwa przygotowane. Niemniej jednak w zakresie pkt 2 Pana pytań – z racji konieczności przygotowania informacji przetworzonej proszę o wystąpienie z wnioskiem o udzielenie informacji publicznej na jeden ze wskazanych wyżej sposobów.

Offline Wydział Komunikacji Społecznej  
#25 Wysłane : 19 stycznia 2018 11:25:47
Wydział Komunikacji Społecznej

Ranga: Moderator

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-12-20
Posty: 133

Podziękowano: 7 raz (y) w 6 postu (ów)
Napisał: mngolden Idź do cytowanego postu.
Proszę państwa jest to platforma konsultacji społecznych tzw."publiczna", na której miasto prosi o uwagi do projektu. Wszystkie pytania zadane właśnie tutaj, dotyczące noclegowni mającej powstać na styku dzielnicy: Burowiec i Szopienice są istotne i powinna być na nie udzielona odpowiedz- nawet jeśli pytania zostały zadana w trybie/jako "udzielenie informacji publicznej". Oczywiście jeśli są to zbyt trudne pytania żeby odpowiedzieć na nie w ciągu 14 dni, wyślemy stosowne zapytanie do urzędu miasta i będziemy czekać ustawowe 30 dni na odpowiedź tylko wtedy pewnie będzie już po konsultacjach!


Platforma umożliwia chętnym użytkownikom uczestnictwo w forum dyskusyjnym w celu wymiany informacji, zamieszczania komentarzy i opinii na różne tematy. Nie mamy prawnej podstawy do realizacji wniosków, w tym wniosków o udzielenie informacji publicznej, za pośrednictwem miejskiego forum. Na pytania zadawane w trakcie dyskusji oczywiście zostaną udzielone odpowiedzi.


Jednocześnie informuję, że zgodnie ze wskazaniami art.13 ustawy z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej wnioski złożone w tym trybie muszą być rozpatrywane bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie czternastu dni od dnia złożenia wniosku. Jeżeli informacja publiczna nie może zostać udostępniona w tym terminie powiadamia się o tym fakcie Wnioskodawcę podając powody opóźnienia oraz wskazując nowy termin udostępnienia informacji nie dłuższy niż dwa miesiące od daty złożenia wniosku. Ponad 90% składanych wniosków jest rozpatrywana w terminie do czternastu dni.
Offline dzialus  
#26 Wysłane : 30 stycznia 2018 09:53:34
dzialus

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-11-06
Posty: 27
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 51 razy
Podziękowano: 13 raz (y) w 11 postu (ów)
Jak się okazuje mimo sprzeciwu mieszkańców Prezydent Krupa ma nas w nosie i nie ma zamiaru odstąpić od idiotycznego pomysłu budowy noclegowni w dzielnicy Burowiec ! Krupa niech będzie świadom tego ,ze nie dostanir e podczas głosowania na prezydenta w dzielnicach Szopienice ,Burowiec żadnego głosu. Po co ten PKS jeżeli te konsultacje z mieszkańcami nie mają sensu ! ?
Offline Bolo  
#27 Wysłane : 30 stycznia 2018 11:42:28
Bolo

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-05-09
Posty: 14

Dziękuję: 3 razy
Podziękowano: 4 raz (y) w 3 postu (ów)
Niestety, ale na teraz władze Katowic nie biorą pod uwagę krytycznych opinii dotyczących lokalizacji noclegowni. W/g artykułu, który ukazał się na portalu infokatowice.pl nadal wskazana lokalizacja jest popierana.
Przytoczona jest m.in. wypowiedź Prezydenta Marcina Krupy:

Cytat:
– Będziemy rozmawiali i dyskutowali z mieszkańcami. Natomiast myślę, że wybór miejsca na tę inwestycję, o której pan mówi jest na tyle dobry, że znajdzie akceptację społeczną – skwitował prezydent Marcin Krupa.


Nie sądzę, że ta lokalizacja, która już obecnie jest mocno oprotestowana znajdzie akceptację mieszkańców dzielnicy.

Więcej w artykule:
http://www.infokatowice....niczu-burowca-szopienic/
Offline mngolden  
#28 Wysłane : 30 stycznia 2018 12:56:27
mngolden

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-03-17
Posty: 40
Polska

Podziękowano: 10 raz (y) w 9 postu (ów)
Czy Pan prezydent ma zamiar przeprowadzić dodatkowe konsultacje z mieszkańcami, gdzie i kiedy?

Czy został zaznajomiony z uwagami z tego portalu?

Na jakiej podstawie Pan prezydent stwierdza podczas Rady Miasta Katowice, że mieszkańcy akceptują i zgadzają się na zaproponowaną lokalizację kontenerów dla bezdomnych na styku dzielnic Szopienice i Burowiec?

Mieszkańcy naszych dzielnic borykają się z zaniedbaniami ze strony miasta od lat. Jakie działania naprawcze ma zamiar podjąć miasto, aby nasze dzielnice nie były skupiskiem ludzi "wykluczonych społecznie", by poprawić warunki życia, a nie je pogarszać?

Proszę o podanie informacji w jakim stanie technicznym są lokale socjalne w dzielnicach?

Ile osób i na jakie kwoty zalega z czynszami?

Proszę o udzielenie informacji, które kamienice/bloki zamieszkiwane przez owych lokatorów socjalnych nie mają szansy na remonty i będą "straszyć" i stwarzać zagrożenie przez kolejne lata?

Proszę o udzielenie odpowiedzi na zadane pytania.
thanks 1 użytkownik podziękował mngolden za ten post.
dzialus na 2018-01-31
Offline Michał Bulsa  
#29 Wysłane : 30 stycznia 2018 15:52:05
Michał Bulsa

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-12-26
Posty: 488

Dziękuję: 346 razy
Podziękowano: 45 raz (y) w 44 postu (ów)
Szanowni Państwo,
Tak jak przewidywałem w poście #2 propozycja lokalizacji takiej inwestycji na terenie jednostki pomocniczej Szopienice-Burowiec może spotyka się z dosyć dużym oporem społecznym mieszkańców. Myślę, że warto wziąć te komentarze i wpisy pod uwagę, by zastanowić się o przedyskutować sprawę raz jeszcze.

Budowany właśnie basen nie "zrekompensuje" mieszkańcom tego, co działo się przez ostatnie cztery lata na terenie jednostki Szopienice-Burowiec, a więc:
- braku widocznych działań w sprawie hałdy odpadów z Czech (ul. Woźniaka),
- nielegalnego zasypywania wąwozu po linii kolei piaskowej na północ od ul. gen. J. Hallera oraz zasypywanie tegoż wąwozu m.in. ziemią z terenu bduowanego miejskiego basenu,
- dwuletni "poślizg" w montażu monitoringu KISMIA na skwerze H. Krzysztofiaka,
- wykazane nieprawidłowości w składowaniu akumulatorów ołowiowych na terenie firmy "Baterpol",
- budowa noclegowni dla bezdomnych.
thanks 1 użytkownik podziękował Michał Bulsa za ten post.
dzialus na 2018-01-31
Offline mngolden  
#30 Wysłane : 31 stycznia 2018 10:25:01
mngolden

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-03-17
Posty: 40
Polska

Podziękowano: 10 raz (y) w 9 postu (ów)
Dzień dobry,dziękuję poprzednikowi za wpis.

Ponad to do listy grzechów, którymi nikt się nie zajmuje należy brak ustalenia sprawcy palenia odpadów medycznych w dzielnicy (prawdopodobnie są to lekarstwa) zapach dochodzi z ulicy Korczaka z terenu położonego przy szpitalu psychiatrycznym.

Z nielegalnie zasypanego wąwozu natomiast na całą dzielnicę zwłaszcza w ciepłe letnie dni pyli się wapno ze składowanego tam gruzu i nie tylko oraz ziemia spod basenu jak wszyscy mieszkańcy dzielnicy doskonale wiedzą jest ona skażona, znajduje się w niej ołów i metale ciężkie, gdyż jest to teren należący kiedyś do dawniej huta Walther Croneck, dziś przyległy do Baterpol S.A, (znad którego terenu unoszą się nad dzielnice żrące substancje, a kontrole nie widzą problemu).

W dzielnicy Burowiec chodniki wiszą w powietrzu, a Mzum od 3 lat na zapadający się teren pomiędzy ulicą Wandy 24, a Hallera 10 i 12 odpisuje, że dokona napraw i nic się w tym temacie nie dzieje. W międzyczasie została przez zapadający się chodnik uszkodzona kanalizacja z jednej z przyległych posesji i samochód wpadł w zapadlinę pod chodnikiem- miasto nie poczuło się do odpowiedzialności za szkody, które mogą się ponownie powtórzyć. Na ulicy Wiosennej zapadająca się jezdnia od lat jest zabezpieczona patykiem, taśmą i plastikowym pachołkiem żeby ostrzec nadjeżdżających że jezdnia może się zapaść i takie przykłady można by mnożyć.

Cała dzielnica tonie w dziurach i wypiętrzających się chodnikach, a jednostki miasta już w styczniu odpisują, że nie mają na naprawy pieniędzy.

Na skwerze H.Krzysztofiaka już przesiadują bezdomni i pijacki element, a brak toi toi powoduje, że dzieci nie mogą normalnie korzystać z placu zabaw, skate pointu i siłowni, bo wszędzie leżą ludzkie odchody.

Podchodzenie do mieszkańców dzielnic Burowiec i Szopienice jak do gorszych ludzi i nie zapewnianie im bezpieczeństwa, ani normalnego funkcjonowania musi się skończyć!
Offline Stow.DlaSzop.  
#31 Wysłane : 31 stycznia 2018 22:45:27
Stow.DlaSzop.

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2018-01-16
Posty: 4
Polska
Lokalizacja: Katowice

Podziękowano: 4 raz (y) w 2 postu (ów)
Stowarzyszenie Dla Szopienic podtrzymuje swoje stanowisko przedstawione w swoim wcześniejszym wpisie z dn. 16.01.2018.r. Mieszkańcy nadal zwracają się do nas z prośbami o interwencję w sprawie budowy kolejnej noclegowni w naszej dzielnicy. Padają propozycje zorganizowanie protestu pod Urzędem Miasta.
Wszyscy jesteśmy zgodni co do celowości i potrzeby budowy noclegowni dla bezdomnych , niestety nie akceptujemy lokalizacji wskazanej przez władze Miasta. Katowice posiadają 22 dzielnice, dlaczego w naszej dzielnicy ma powstać druga noclegownia? Mieszkańcy apelują o rozsądek i sprawiedliwe rozłożenie mniej atrakcyjnych inwestycji na terenie Katowic . Wskazują na ten cel w bardziej atrakcyjne dzielnice.
Mamy nadzieję , że Pan Prezydent ponownie rozważy lokalizację tej inwestycji,bo nie ma zgody i akceptacji mieszkańców na zaproponowaną lokalizację - kontenery dla bezdomnych na styku dzielnic Szopienice i Burowiec o której mówił Pan Prezydent podczas sesji Rady Miasta Katowice.

Z poważaniem
Zarząd Stowarzyszenia Dla Szopienic

thanks 2 użytkowników podziękowało Stow.DlaSzop. za ten post
dzialus na 2018-02-01, Michał Bulsa na 2018-02-01
Offline mngolden  
#32 Wysłane : 1 lutego 2018 12:05:58
mngolden

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-03-17
Posty: 40
Polska

Podziękowano: 10 raz (y) w 9 postu (ów)
Tak wygląda teren od przystanków tramwajowych na ul.Roździeńskiej od Wodociągów po Bagno, szkołę gastronomiczną i Walcownię Cynku! Czy i jak miasto dba o porządek, widać na zdjęciach. Jak będzie wyglądał ten teren po budowie noclegowni?- na pewno nie będzie czyściej. Proszę o podjęcie działań aby teren był posprzątany, wykoszono wysokie trawy, w których przesiadują pijacy i straszą dzieci. Nie wspomnę już o stanie chodników i dróg prowadzących na Bagno i braku dojazdu środkami komunikacji miejskiej. Mieszkańcy grzęzną w błocie i dziurach.
Załączniki:
27537578_779833558868690_154602062_o.jpg 1,065 KB, pobrane 86 czas (s).
27604188_779832372202142_253306898_o.jpg 1,046 KB, pobrane 64 czas (s).
27604294_779832365535476_164911760_o.jpg 933 KB, pobrane 61 czas (s).
27604988_779833412202038_30023477_o.jpg 901 KB, pobrane 60 czas (s).
27604993_779833402202039_714644096_o.jpg 1,041 KB, pobrane 63 czas (s).
27605051_779833565535356_731228482_o.jpg 973 KB, pobrane 59 czas (s).
27605055_779832315535481_1391515928_o.jpg 1,028 KB, pobrane 57 czas (s).
27605253_779833578868688_545294856_o.jpg 1,080 KB, pobrane 57 czas (s).
27605437_779833455535367_1155512491_o.jpg 922 KB, pobrane 61 czas (s).
27605501_779833548868691_1283642159_o.jpg 555 KB, pobrane 55 czas (s).
27606270_779832318868814_480321821_o.jpg 924 KB, pobrane 61 czas (s).
27606325_779833542202025_111521837_o.jpg 1,203 KB, pobrane 63 czas (s).
27650301_779833428868703_2094061437_o.jpg 1,024 KB, pobrane 57 czas (s).
27650723_779833432202036_1377790772_o.jpg 700 KB, pobrane 61 czas (s).
27650824_779832385535474_2128108662_o.jpg 578 KB, pobrane 60 czas (s).
27652874_779833422202037_310466720_o.jpg 967 KB, pobrane 66 czas (s).
27653356_779832378868808_232651116_o.jpg 711 KB, pobrane 64 czas (s).
27653491_779832325535480_973784617_o.jpg 1,034 KB, pobrane 66 czas (s).
27653704_779833382202041_1743824554_o.jpg 553 KB, pobrane 68 czas (s).
thanks 1 użytkownik podziękował mngolden za ten post.
dzialus na 2018-02-02
Offline Walenty Roździeński  
#33 Wysłane : 2 lutego 2018 11:23:15
Walenty Roździeński

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2018-01-11
Posty: 23
Polska
Lokalizacja: Roździeń

Podziękowano: 7 raz (y) w 6 postu (ów)
Użytkownik mngolden ma rację. Proszę o informacje co z ogrodzeniem i tym śmietnikiem przy zajezdni tramwajowej. Kiedy zostanie dokonana tam wycinka? Kiedy zostanie uprzątnięty teren? Oraz kiedy Tramwajje Śląskie wyremontują/wymienią ogrodzenie?
thanks 2 użytkowników podziękowało Walenty Roździeński za ten post
Michał Bulsa na 2018-02-02, dzialus na 2018-02-02
Offline Wydział Komunikacji Społecznej  
#34 Wysłane : 19 lutego 2018 14:12:19
Wydział Komunikacji Społecznej

Ranga: Moderator

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-12-20
Posty: 133

Podziękowano: 7 raz (y) w 6 postu (ów)
Szanowni Państwo,

w związku z pytaniami, które wpływają do urzędu różnymi kanałami uprzejmie informujemy, że w dzielnicy Szopienice – Burowiec w dniu 22 lutego br. (czwartek) zostanie uruchomiony punkt informacyjny dedykowany planowanemu zamierzeniu. W punkcie będzie można pozyskać informacje związane zarówno z działaniami z zakresu polityki społecznej miasta, jak i samej inwestycji. Zainteresowane osoby zapraszamy do stanicy harcerskiej przy ul. Morawa 119, gdzie urzędnicy będą odpowiadać na pytania w godz. 17:00 – 18:30.
Offline Michał Bulsa  
#35 Wysłane : 20 lutego 2018 08:37:03
Michał Bulsa

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-12-26
Posty: 488

Dziękuję: 346 razy
Podziękowano: 45 raz (y) w 44 postu (ów)
Napisał: Wydział Komunikacji Społecznej Idź do cytowanego postu.
Szanowni Państwo,

w związku z pytaniami, które wpływają do urzędu różnymi kanałami uprzejmie informujemy, że w dzielnicy Szopienice – Burowiec w dniu 22 lutego br. (czwartek) zostanie uruchomiony punkt informacyjny dedykowany planowanemu zamierzeniu. W punkcie będzie można pozyskać informacje związane zarówno z działaniami z zakresu polityki społecznej miasta, jak i samej inwestycji. Zainteresowane osoby zapraszamy do stanicy harcerskiej przy ul. Morawa 119, gdzie urzędnicy będą odpowiadać na pytania w godz. 17:00 – 18:30.


Jednak z uporem będę wskazywał, że chodzi o jednostkę pomocniczą Szopienice-Burowiec, obejmującą dwie dzielnice: Szopienice i Burowiec. Zwracam się z zapytaniem skąd taka lokalizacja punktu informacyjnego oraz jaki cel ma uruchomienie takiego punktu? Czy jest to jednorazowa akcja (tylko jeden dzień)?
Offline mngolden  
#36 Wysłane : 20 lutego 2018 12:03:06
mngolden

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-03-17
Posty: 40
Polska

Podziękowano: 10 raz (y) w 9 postu (ów)
Dzień dobry, czy Urząd Miasta Katowice poza wpisami na Platformie Konsultacji Społecznych w jakiś inny sposób próbuje dotrzeć do mieszkańców dzielnic Burowiec i Szopienice oraz powiadomić ich o czwartkowym spotkaniu?

Pragnę również poinformować, że nie ma dzielnicy Szopienice - Burowiec(jest Jednostka Pomocnicza o takiej nazwie).

Czy konsultacje i spotkania nie powinny być prowadzone w dzielnicy, w której inwestycja ma powstać, a nie na krańcu drugiej?

W tym przypadku, spotkanie powinno być chyba organizowane jak najbliżej planowanej inwestycji, czyli w Miejskim Domu Kultury "Szopienice- Giszowiec" na ul.gen.J.Hallera 28 lub w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 36, która znajduje się pod tym samym adresem?

Ośrodki te znajdują się bowiem najbliżej około 500 metrów od mającej powstać inwestycji tzw. "kontenerów dla bezdomnych" i są to, dla mieszkańców Burowca i Bagna najdogodniejszym miejscem na spotkania.
Offline Stow.DlaSzop.  
#37 Wysłane : 21 lutego 2018 12:31:56
Stow.DlaSzop.

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2018-01-16
Posty: 4
Polska
Lokalizacja: Katowice

Podziękowano: 4 raz (y) w 2 postu (ów)
Jako Stowarzyszenia Dla Szopienic pytamy dlaczego na punkt informacyjny dla mieszkańców w temacie noclegowni wybrano stanicę harcerską przy ul. Morawa ??? przecież mamy dwa Miejskie Domu Kultury ul.gen.J.Hallera 28 lub ul. Obr.Westerplatte 10,są też pomieszczenia Miejskich Bibliotek, szkoły . Czy naprawdę nie było innego miejsca na zorganizowanie punktu informacyjnego u dzielnicy?.
Druga sprawa to sposób informowania o spotkaniu - informacja zamieszczona tylko na PKS - dociera do nielicznej grupy mieszkańców.Z PKS korzysta b. mało ludzi.
Mamy wrażenie że specjalnie wybrano to miejsce (trudne dojście , późna pora)i sposób informowania o spotkaniu by zniechęcić nawet tych , którzy się dowiedzieli do udania się do punktu tam zlokalizowanego.

Zarząd Stowarzyszenia Dla Szopienic

Edytowane przez użytkownika 22 lutego 2018 11:04:15  | Powód: Nie podano

Offline Walenty Roździeński  
#38 Wysłane : 16 marca 2018 10:41:34
Walenty Roździeński

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2018-01-11
Posty: 23
Polska
Lokalizacja: Roździeń

Podziękowano: 7 raz (y) w 6 postu (ów)
Kiedy pojawia sie odpowiedzi na wszystkie pytania ?? Czy temat i inwestycja umarła?
Offline Wydział Komunikacji Społecznej  
#39 Wysłane : 19 marca 2018 09:46:21
Wydział Komunikacji Społecznej

Ranga: Moderator

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-12-20
Posty: 133

Podziękowano: 7 raz (y) w 6 postu (ów)
W nawiązaniu do spotkania informacyjnego w Państwa jednostce pomocniczej z dn. 22 lutego br. oraz odnosząc się do Państwa zapytań związanych z wyborem lokalizacji dla noclegowni dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Obrońców Westerplatte informujemy, że Miasto Katowice planuje budowę noclegowni dla osób bezdomnych z uwagi na wejście w życie Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych i ogrzewalni, określającego standardy podstawowych usług, kwalifikacje osób świadczących usługi oraz standard obiektów, w których mieszczą się noclegownie, schroniska dla osób bezdomnych i ogrzewalnie. Zmiany te spowodowały konieczność wybudowania nowych noclegowni, tak aby dostosować je do nowych obowiązujących standardów.

Na terenie miasta Katowice obecnie funkcjonują wymienione poniżej noclegownie dla bezdomnych mężczyzn, prowadzone przez organizacje pozarządowe, które realizują zadanie na zlecenie miasta Katowice w ramach zawartej umowy na udzielnie dotacji:
1) Noclegownia przy ul. Brackiej 18, Katowice prowadzona przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta koło katowickie – liczba miejsc 40,
2) Ogrzewalnia przy ul. Sądowej 1, Katowice prowadzona przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta koło katowickie – liczba miejsc 38,
3) Noclegownia przy ul. Sienkiewicza 23, Katowice prowadzona przez Górnośląskie Towarzystwo Charytatywne – liczba miejsc 25,
4) Noclegownia przy ul. Gliwickiej 89a, Katowice, prowadzona przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne – liczba miejsc 10,
5) Noclegownia przy ul. Dębowej 23, Katowice, prowadzona przez Caritas Archidiecezji katowickiej – liczba miejsc 50.
Ponadto w ramach struktur Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej funkcjonują:
1) Schronisko dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Krakowskiej 138 oraz ul. Hetmańskiej 22/15 – liczba miejsc 88 oraz dodatkowo 20 miejsc leżących przy ul;. Krakowskiej 138,
2) Schroniska dla bezdomnych kobiet i kobiet z dziećmi przy ul. Orkana 7a, Piotrowickiej 44/2, Lubeckiego 3/3, Mikołowskiej 11/4, Mikołowskiej 13/7 i Mikołowskiej 13/9 – łączna liczba miejsc 146.

Pod budowę noclegowni rozpatrywano wiele obszarów w różnych częściach miasta. O wyborze terenu przy ul. Obrońców Westerplatte zadecydowały m.in.: następujące czynniki: dostępność do infrastruktury technicznej (w tym kanalizacji sanitarnej i deszczowej), bezpośrednia komunikacja miejska z centrum miasta Katowice, brak zabudowy mieszkaniowej w bezpośrednim sąsiedztwie (najbliższe budynki mieszkalne położone ok. 600 m na wschód - ul. Roździeńska oraz ok. 1 km - kierunek północno – wschodni od miejsca usytuowania przedsięwzięcia) oraz uwarunkowania terenowe i własnościowe wskazujące na możliwość realizacji przedsięwzięcia w bieżącym roku.

W ramach omawianej inwestycji powstanie obiekt dostosowany do nowych standardów dla tego typu placówek oraz obowiązujących przepisów, w tym prawa budowlanego.
Zostanie on zaprojektowany i wykonany w zakresie instalacji oraz urządzeń wewnętrznych, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania obiektu, w tym instalację wodno-kanalizacyjną. Zachowana również zostanie dbałość o jego estetykę oraz odpowiednie zagospodarowanie terenu wokół zabudowy w zakresie zieleni urządzonej oraz ogrodzenia.

Planowany zakres inwestycji obejmuje m.in.:

• dwa budynki (w tej samej lokalizacji) w zabudowie kontenerowej/modułowej o powierzchni ok. 400 m2 każdy - placówka oprócz pomieszczeń noclegowych i sanitariatów posiadać będzie świetlicę, pralnię, pomieszczenia biurowe oraz magazyny np. odzieży, pościeli czy środków chemicznych; noclegownia będzie przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych,
• zagospodarowanie terenu, w tym m. in. ciągi piesze, dojazd, miejsca postojowe w niezbędnej ilości dla obsługi placówki, zjazd z planowanej zabudowy na ul. Obrońców Westerplatte, towarzyszące formy małej architektury,
• oświetlenie terenu,
• ogrodzenie terenu,
• system monitoringu.

W roku 2018 planuje się opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych. Wybudowane noclegownie zostaną przekazane do prowadzenia organizacjom pozarządowym w ramach ogłoszonego konkursu ofert. Realizatorzy zadania będą odpowiedzialni za utrzymanie czystości, ładu i porządku. Ponadto w placówkach będą obowiązywały regulaminy określające zasady korzystania osób bezdomnych z noclegowni oraz regulujące kwestie zakazu spożywania alkoholu. Pracownicy noclegowni będą zwracać szczególną uwagę na respektowanie zasad regulaminu oraz współżycia ze środowiskiem lokalnym. Ponadto osoby bezdomne będą miały możliwość przebywania w placówce także w ciągu dnia.

Nadmienia się, że Miasto widzi potrzebę rozwoju Jednostki Pomocniczej Szopienice-Burowiec i dalszej poprawy warunków życia. Z uwagi na powyższe część jednostki objęta została uchwałą nr XLV/856/17 Rady Miasta Katowice z dnia 27 lipca 2017 r. w sprawie przyjęcia “Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Katowice na lata 2016-2022”. Sukcesywnie podejmowane są działania rewitalizacyjne Miasta i innych podmiotów we współpracy z Miastem ukierunkowane na wielowymiarową odbudowę tej części Katowic.

Oprócz przedsięwzięć o charakterze infrastrukturalnym, prowadzone są również inicjatywy mające na celu poprawę sytuacji społecznej, do których można zaliczyć m.in.: utworzenie Centrum Społecznościowego "SZOPKI" w Szopienicach oraz Centrum Animacji Młodzieżowej (CAM) w Szopienicach, stworzenie nowych oddziałów przedszkolnych - rozbudowa Przedszkola nr 66.
Mając na względzie rozwój północno-zachodniej części jednostki - Szopienice Borki, Miasto nawiązało współpracę przy programie „Mieszkanie Plus”, w ramach którego przy ul. Korczaka powstanie ok. 500 mieszkań, co umożliwi napływ nowych mieszkańców.

Miasto realizuje w obrębie Jednostki Pomocniczej Szopienice-Burowiec szereg inwestycji z zakresu infrastruktury drogowej, rowerowej, budownictwa mieszkaniowego oraz infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. W ostatnich latach przeprowadzono m.in. przebudowę układu komunikacyjnego w rejonie ul. Wiosny Ludów oraz skrzyżowania z ul. Lwowską, Bednorza i Obrońców Westerplatte (Plac Powstańców Śląskich), wykonano zagospodarowanie Skweru Janusza Sidły oraz oddano do użytku trzy nowe budynki komunalne z 45 mieszkaniami przy ul. Obrońców Westerplatte 42-44. W budżecie Miasta Katowice na 2018 rok (Uchwała nr L/1020/17 Rady Miasta Katowice z dnia 14 grudnia 2017 r.) oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2018 – 2045 (Uchwała nr L/1019/17 Rady Miasta Katowice z dnia 14 grudnia 2017 r.) ujęto min.: następujące zadania obejmujące obszar jednostki pomocniczej Szopienice-Burowiec:
− Budowa basenu przy ul. Konnej w ramach inwestycji pn.: „Budowa trzech basenów w dzielnicach”, dla którego aktualnie prowadzone są roboty budowlane (zakończenie prac przewidziane w 2019 r.).
− „Przygotowanie terenów pod budownictwo mieszkaniowe w rejonie ul. Korczaka i ul. Deszczowej” obejmujące wykonanie drogi wraz z odwodnieniem i oświetleniem łączącej ul. Korczaka z ul. Deszczową. W 2018 roku przewidziane jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz rozpoczęcie robót budowlanych dla etapu I, tj. odcinek drogi od ul. Korczaka zakończony ślepo przed terenem po byłej linii kolejowej do granicy terenu inwestycji mieszkaniowej. Zakończenie planuje się w 2019 roku.
− „Przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Lwowskiej”- realizowana obecnie przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach.
− „Przebudowa ul. Borki w Katowicach” - planowana w latach 2020-2021.
− Wykonanie nowych odcinków infrastruktury rowerowej w ramach zadania „Katowicka Infrastruktura Rowerowa”, w zakresie którego prowadzone są obecnie prace koncepcyjne związane z wytyczeniem infrastruktury rowerowej dla skomunikowania terenu przyszłego basenu przy ul. Konnej z ul. Techników i ul. Niepodległości oraz trasą rowerową nr 5 przebiegającą w ul. Brynicy, a także drogi rowerowej łączącej ul. Brynicy z ul. Sosnowiecką.
− Prace dotyczące modernizacji budynków komunalnych przy Pl. Powstańców 6,7,8, ul. Bednorza 14, 22 i ul. Olchawy 3,5 oraz termomodernizacji budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Zamenhoffa Ludwika 36-38, 36a,-38a, 36b-38b.
− „Rozbudowa Stanicy 10 Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Katowicach – Szopienicach” - w bieżącym roku przewidziane jest zlecenie dokumentacji projektowej dla rozbudowy obiektu.
− „Kompleksowe zagospodarowanie terenów w okolicy stawów Morawa, Hubertus i Borki”- dla określenia przyszłego zagospodarowania obszaru stawów planowane jest zlecenie w br. koncepcji architektoniczno – urbanistycznej, a następnie na jej podstawie opracowanie dokumentacji projektowej.
− „Dostosowanie pomieszczeń (po kotłowni) przy Szkole Podstawowej nr 44 im. Marii Curie-Skłodowskiej pod Młodzieżowe Centrum Animacji w Szopienicach wraz z rewitalizacją Parku Olimpijczyków w dzielnicy Szopienice” - dla przedsięwzięcia uzyskano dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Jego realizacja planowana jest w 2018 r. i obejmuje kompleksowe zagospodarowanie parku (m.in.: w zakresie wykonania ciągów komunikacyjnych, budowy miejsca pod scenę mobilną, przebudowy placu zabaw, utworzenia miejsc edukacyjnych, elementów małej architektury oraz wykonanie nowych nasadzeń i pielęgnacji istniejącej roślinności) oraz adaptację pomieszczeń szkoły pod funkcje klubo - kawiarni, sali do gier i spotkań, sali konferencyjno - szkoleniowej. Centrum Animacji Młodzieżowej (CAM) w Szopienicach ma na celu integrację i edukację młodzieży i stworzy alternatywę dla spędzania wolnego czasu.

W podnoszonych kwestiach dot. bezpieczeństwa uprzejmie informujemy, że w ramach rozbudowy Katowickiego Inteligentnego System Monitoringu i Analiz (KISMiA), uwzględniając potrzeby mieszkańców w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku na terenie dzielnic wykonanych zostanie dodatkowych 6 punktów kamerowych, - 3 kamery na pl. Krzysztofiaka (w tym jedna z budżetu obywatelskiego), 1 kamera na pl. Powstańców Śl., 1 kamera w parku Olimpijczyków (ul. 11 Listopada) oraz 1 kamera przy ul. Obr. Westerplatte/Brynica/Zamenhoffa. Ponadto w 2017 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego wybrane zostało zadanie „Monitoring dla Szopienic i Burowca”. Realizacja zadania obejmuje montaż kamery na skrzyżowaniu ul. Obrońców Westerplatte i Olchowy – skwer Walentego Roździeńskiego, przy Przedszkolu nr 60 – ul. Hallera 60 oraz obok Miejskiego Domu Kultury – skwer Janiny Klatt. Umowa na wykonanie punktów kamerowych została podpisana w lutym br. – wykonawca ma 12 miesięcy na realizacje zadania.

Ponadto na podstawie zgłoszenia sprawdzono sprawę przebywania osób bezdomnych u zbiegu skweru Hilarego Krzysztofiaka i ul. Hallera. W celu rozeznania sytuacji wizję lokalną odbyli streetworkerzy MOPS Katowice, nawiązano również kontakt z Dzielnicowym – na podstawie zebranych danych ustalono, że wszystkie legitymowane osoby przebywające we wskazanym miejscu to okoliczni mieszkańcy.
Odnośnie mieszkalnictwa komunalnego w jednostce pomocniczej Szopienice - Burowiec KZGM zarządza 2073 lokalami mieszkalnymi, w tym 260 z nich to lokale socjalne, co stanowi 12,54 % wszystkich lokali zarządzanych przez KZGM w tym terenie. Poza zasobami miejskimi – w dzielnicy znajdują się także inne zasoby – spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych – także odsetek lokali socjalnych w całej dzielnicy jest niższy. W budżecie miasta na rok 2018 w zakresie gospodarki mieszkaniowej ujęto zadania inwestycyjne i remontowe na kwotę 3 994 074 zł na potrzeby działań w jednostce pomocniczej.
Offline mngolden  
#40 Wysłane : 19 marca 2018 11:32:39
mngolden

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-03-17
Posty: 40
Polska

Podziękowano: 10 raz (y) w 9 postu (ów)
Proszę państwa, litania dobrodziejstw jakimi ma być obdarzone dzielnice Burowiec i Szopienice została przedstawiona mieszkańcom na ostatnim spotkaniu Rady Jednostki Pomocniczej nr 15 Szopienice - Burowiec oraz na spotkaniu informacyjnym w Stanicy Harcerskiej przy ul. Morawa 119,niestety są to działania nie mające nic wspólnego z poruszanymi przez mieszkańców problemami i mają zamydlić oczy.

Prawie 13% mieszkań socjalnych to około 1872 osoby z problemami w dzi4elnicach, do tego dwie noclegownie na krańcu jednej i drugiej dzielnicy na 150 osób to jest działanie mające na celu zepchnąć Burowiec i Szopienice na margines egzystencji.

Co do pseudo konsultacji bo jak inaczej nazwać spotkania po podjęciu przez władze miasta wiążących już decyzji i podpisaniu umów jest to brak szacunku dla mieszkańców miasta.

Od lat nasze dzielnice są zaniedbywane, a wszelkie inwestycje nie uzgadniane z mieszkańcami.

Wymienianie w działaniach miasta kamer monitoringu, które mieszkańcy w dzielnicy Burowiec wywalczyli sami w Budżecie Obywatelskim w 2015 i 2017 roku i które do dziś nie powstały, to już szczyt szczytów!

Mieszkańcy jasno wyrazili swoje obawy na platformie konsultacji społecznych jak również na spotkaniach i forach internetowych.

Jeśli miasto nie zmieni swojej polityki co do naszych dzielnic, mieszkańcy będą zmuszeni podjąć bardziej radykalne kroki, bo na dialog jak widać nie ma szans!

MIESZKAŃCY ŻĄDAJĄ:
1) kamer monitoringu miejskiego na Bagnie, wzdłuż trasy z Bagna aż na Burowiec ul. Obr. Westerplatte, którą poruszają się dzieci pieszo (bo komunikacji miejskiej brak).

2)Wzmożonych patroli policji, straży miejskiej, usunięcia elementu pijackiego ze skweru H.Krzysztofiaka dzięki któremu okolica tonie w szkle i odchodach.

3)Uprzątnięcia teren wzdłuż płotu Baterpol i za ogrodzeniem basenu z melin pijackich i setek butelek i śmieci.

4)Montażu toi toi na skwerze H.Krzysztofiaka- jest to miejsce przesiadkowe autobusowe i tramwajowe- mieszkańcy mają dość osób załatwiających się pod płotem i w kamienicach!

5) Uzgadniania wszelkich inwestycji z mieszkańcami przed podpisaniem wiążących umów.

6) Remontów zaniedbanych kamienic, bloków i lokali socjalnych, które straszą swoim wyglądem i stanowią zagrożenie dla lokatorów i przechodniów(odpadający tynk, otwarte wloty piwniczne itd.)

7) Podłączenia lokali do C.O. i działań mających na celu walkę ze spalaniem odpadów.

8) Rzetelne kontrole firm, hurtowni i szpitali które spalają odpady i trują różnymi substancjami mieszkańców

9) Usunięcia gruzu z nielegalnie zasypanego wąwozu po linii piaskowej

10) Przeprowadzanie badań gleby,wód gruntowych itd. oraz zamontowanie czujników sprawdzających jakość powietrza.

11)Walki z dewastacjami i karania sprawców za zniszczenia.

12) Remontów dróg, kanalizacji i chodników które się zapadają.

13) Realnych działań na rzecz poprawy życia w dzielnicach mających na celu walkę z patologią i bezrobociem.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest (2)
3 strony<123>
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.