logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Ormi  
#1 Wysłane : 15 października 2017 16:13:00
Ormi

Ranga: Expert Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-12-11
Posty: 158

Dziękuję: 29 razy
Podziękowano: 24 raz (y) w 19 postu (ów)
http://katowice.naszemiasto.pl/...6960,artgal,t,id,tm.html

Jarmark staroci w plenerze to bardzo ładna inicjatywa, ale jest jeszcze lepsza jej odmiana, a mianowicie jarmark-giełda z wszelkimi rzeczami dotyczącymi dzieci.
Dlaczego?
Bo dzieci bardzo szybko z wszystkiego wyrastają i dotyczy to nie tylko ich ubrań ale także zabawek przenajrozmaitszego rodzaju, rzeczy szkolnych, sportowych a nawet mebli.
Oczywiście w takim wypadku oferentami powinni być nie zawodowi handlarze lecz zwykli zapobiegliwi rodzice, którym mieszkania się gracą wszystkim co możliwe po szybko rosnących pociechach w wieku żłobkowym, przedszkolnym i szkolnym.
Z drugiej strony jest wystarczająco wiele rodziców, którzy by chcieli kupić coś taniej swoim z kolei kapryszącym często pociechom.

Jeśliby został ogłoszony taki rodzaj jarmarku, to z całą pewnością znalazłyby się całe tłumy chętnych, tak ze strony oferentów jak i kupujących.
Na pewno trzeba to organizować i wstępnie anonsować oraz wyznaczać układy działek na Rynku, a może i jakieś ławy czy nawet proste stragany.
Prawdą też jest, że taki jarmark czy giełda mógłby być organizowany cyklicznie, niekoniecznie tylko na Rynku, ale także na przykład w takim miejscu jak Park Kościuszki, może cyklicznie albo przy innych okazjach jak na przykład jako część składowa Święta Katowic.

NB. Tego rodzaju jarmark-giełda mógłby być organizowany z całą właściwą sobie oprawą na przykład z karuzelą dla dzieci i towarzyszącymi foodtruckami.

UserPostedImage
Offline W. Polityki Społecznej  
#2 Wysłane : 20 października 2017 11:12:46
lis

Ranga: Moderator

Grupy: WPS II, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Polityka Społeczna
Przyłączony: 2011-02-18
Posty: 124

Uprzejmie dziękujemy za wpis na Platformie Konsultacji Społecznej.

Miasto Katowice popiera inicjatywy mieszkańców, stąd też wzięło się narzędzie takiej współpracy o nazwie „inicjatywa lokalna”, która w mieście Katowice funkcjonuje od 2013 roku.
Mieszkańcy zgłaszają pomysły/działania w ich bezpośrednim otoczeniu lub określają problemy lokalne i określają swój udział w ich realizacji przede wszystkim poprzez pracę społeczną. Więcej informacji na ten temat jest dostępnych na stronie: http://www.katowice.eu/urzad-miasta/inicjatywa-lokalna lub pod nr tel 32 2593-118

Podany przez Panią przykład jarmarku staroci na katowickim Rynku jest organizowany przez firmę Jarmarki Śląskie, ale tego typu inicjatywy podejmowane są również na przykład przez organizacje pozarządowe. Dla przykładu we wrześniu br. Fundacja Cambio zorganizowała wyprzedaż garażową na ul. Grzyśki w Katowicach.
A zatem organizatorem jarmarku-giełdy rzeczy używanych dla dzieci mogliby być mieszkańcy i wskazany przez nich lider, organizacje pozarządowe, albo też firma prywatna, by organizacyjnie przygotować to wydarzenie.

W przypadku wydarzeń w Śródmieściu należy wypełnić stosowny formularz, gdzie między innymi określa się termin i godziny trwania wydarzenia, przewidywaną liczbę uczestników, liczbę potrzebnych stoisk, których obsługę zapewnią rodzice itp. Każde tego typu wydarzenie wiąże się też z wniesieniem opłaty targowej, dostawą prądu, obsługą techniczną i ewentualnie oprawą artystyczną. Wszelkich informacji w tym zakresie udzielić może pracownik Wydziału Promocji Pani Joanna Mucha, tel. 32 2593 215, mail: joanna.mucha@katowice.eu

Z poważaniem
Agnieszka Lis
Wydział Polityki Społecznej
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.