Witam
w nawiązaniu do powyższych informacji proszę o udzielenie mi odpowiedzi na następujące pytania
1.Jak skonfigurowana jest umowa pomiędzy wykonawcami świadczącymi usługi sterylizacji i kastracji w ramach programu a instytucją miejską ? Prosiłabym o załączenie wzoru formularza .
2. Czy i w jaki sposób wykonawca poświadcza ilość wykonanych usług?
3. Czy przeznaczona na cel kwota jest płacona z góry czy za usługę po wykonaniu?
4. Czy i w jaki sposób jest kontrolowana jakość usług - czy wiadomo ile zwierząt ma powikłania , ile nie przeżywa zabiegów , jakie są opinie klientów. Czy przeprowadzane są ankiety wśród osób korzystających z usług (w tym internetowe) w ramach takiego programu.?
5. Gdzie w razie problemów np. z dostępnością, jakością obsługi czy innymi problemami, które sugerują niewłaściwe wywiązywanie się z obowiązków, na które są przeznaczone dotacje publiczne można zgłaszać skargę i czy taka informacja nie powinna również znaleźć się na stronie Urzędu Miasta pod informacjami o programie sterylizacji. Wydaje mi się to zasadne.
7. Czy wykonawca może zażądać od kogoś kto dostarcza kota wolnożyjącego, łapanego do klatki pułapki aby dostarczył zwierzę o konkretnej godzinie i na czczo (niestety spotkałam się w tym w placówce na 11 Listopada) Jeżeli takie warunki zostaną przez świadczeniodawcę narzucone to wydatnie ogranicza się możliwość korzystania z takich usług - mowa przecież o kotach dzikich, których złapania na daną godzinę nie jestem w stanie przewidzieć (oraz sprawdzić czy są na czczo - to jest absurdalne :-)
8. Czy instytucje, które otrzymują środki i publiczne na tego rodzaju programy powinny w miejscu widocznym i łatwo dostępnym (oraz na swoich stronach internetowych) informować o przystąpieniu do programu sterylizacyjnego, wysokości przyznanych środków i zasadach korzystania z usług, dniach i godzinach urzędowania (również na stronie - Urzędu Miasta?
9. Czy w w/w informacjach nie powinien się też znaleźć zapis dla świadczeniobiorców, że ewentualne skargi i wnioski należy składać we wskazanym przez urząd miejscu (wraz z numerem telefonu i godzinami urzędowania).
10. Czy Urząd posiada plakaty informujące o placówkach (adresy , kontrakt ), które otrzymały dotacje na świadczenie usług. Jeżeli nie, to czy w następnej edycji nie byłoby to zasadne z uwzględnieniem informacji dodatkowych (punkt nr 5 i 8).
Pozdrawiam
Dzień dobry.
Odpowiadając na Pani post uprzejmie informuję co następuje:
Ad 1: Wzór umowy w załączeniu.
Ad 2: Wykonawca poświadcza ilość wykonywanych zabiegów poprzez dostarczenie do Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice: faktury, sprawozdania z liczbą i rodzajem wykonywanych świadczeń weterynaryjnych oraz oświadczeń osób zgłaszających kota wolno żyjącego na terenie miasta Katowice. Wyżej wymienione dokumenty przekazywane są z końcem każdego miesiąca trwania umowy, do czasu wykorzystania środków finansowych przeznaczonych na ten cel.
Ad 3: Zapłata wynagrodzenia odbywa się w rozliczeniu miesięcznym, po wykonanych zabiegach.
Ad 4: Kontrola w zakresie organizacji udzielania świadczeń medycznych objętych umową dokonywana jest przez pracowników Urzędu Miasta Katowice dwukrotnie w ciągu trwania umowy. Natomiast sprawdzenie jakości i prawidłowości zabiegów leży w kompetencji Powiatowego lub Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Katowicach. Nie przeprowadza się ankiet wśród osób korzystających z programu na temat świadczonych usług.
Ad 5: Ewentualne uwagi i skargi związane z udzielaniem świadczeń medycznych można składać w Wydziale Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice, nadzorującego program.
Ad 6: ------
Ad 7: Zgodnie z przyjętymi zasadami weterynaryjnymi – zwierzę poddawane zabiegowi sterylizacji lub kastracji bezwzględnie musi być na czczo (ok. 12 godzin bez jedzenia lub zgodnie z zaleceniem lekarza). Pełny żołądek stanowi dodatkowe obciążenie układu krążenia, może opóźniać efekty działania znieczulenia, a ponadto powoduje skłonność do wymiotów, będących skutkiem ubocznym przy stosowaniu środków uspokajających. Może wtedy dojść do zachłyśnięcia. Dzięki temu, że kot jest na czczo skraca się jego pobyt w lecznicy tylko do okresu niezbędnej rekonwalescencji po zabiegu. Wykonawca może zażądać dostarczenia kota na konkretną godzinę, z całą pewnością wpływa to na ułatwienie i usprawnienie świadczonych usług.
Ad 8: Zgodnie z zawieraną umową wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia w miejscu widocznym i ogólnodostępnym, na terenie zakładu leczniczego tablicy informacyjnej zawierającej m.in. tytuł programu, czas jego trwania, nazwę zamawiającego, godziny otwarcia zakładu leczniczego oraz wzmiankę o tym, iż usługi te są nieodpłatne na podstawie umowy zawartej z Miastem Katowice wraz z podaniem kwoty, jaka została przydzielona na ten cel. Na stronie internetowej Urzędu Miasta Katowice wyszczególnione są niezbędne informacje dotyczące zakładów leczniczych, które przystąpiły do programu.
Ad 9: Tablica informacyjna umieszczona w zakładzie leczniczym nie musi zawierać wzmianki dotyczącej miejsca i godzin składania skarg i wniosków. Ewentualne skargi i wnioski można złożyć pisemnie lub telefonicznie w godzinach urzędowania Wydziału Kształtowania Środowiska.
Ad 10: Informacje o zakładach weterynaryjnych świadczących wyżej wymienione usługi są umieszczone
na stronie internetowej Urzędu Miasta Katowice lub dostępne są pod numerem telefonu: 32 259 3976. Konsekwencją takiego sposobu udostępniania informacji jest pełne wykorzystanie środków pieniężnych przeznaczonych na wykonywanie przedmiotowych usług weterynaryjnych. Plakaty informacyjne wprowadzałyby w tym wypadku niepotrzebne koszty.
Pozdrawiam