logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

4 strony«<234
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline ArchDelux  
#61 Wysłane : 21 lutego 2018 20:07:54
ArchDelux

Ranga: Expert Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-07-13
Posty: 82
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 14 razy
Podziękowano: 2 raz (y) w 2 postu (ów)
Napisał: Zakład Zieleni Miejskiej Idź do cytowanego postu.


Dzień dobry
dziękuję za informację, ZZM usunie zdewastowaną tabliczkę.
Dodatkowo informuję - po prześledzeniu sprawy związanej z psimi odchodami - iż woreczki z zebranymi pozostałościami po zwierzętach domowych można wrzucać zarówno do koszy do tego przeznaczonych, jak i do ogólnodostępnych koszy na odpady komunalne niesegregowane ("zwykłe" kosze na śmieci ustawione w parkach, na skwerach, przy ulicach).

(...)


Dziękuję za informacje. Mamy prawie marzec, natomiast zdewastowana tabliczka nadal wala się po trawniku pomiędzy psimi kupami. Zdjęcie poniżej (odnośnik: https://imgur.com/Fmgx520).

UserPostedImage

Straż Miejska napisał:

Bez względu na przekonania mieszkańców, którzy nie mają zamiaru zmieniać swoich nagannych nawyków, strażnicy będą egzekwowali obowiązki nałożone przez prawo na właścicieli psów.
Odnośnie wysokości kar, to ustawodawca ją ustala, straż miejska nie ma na nie wpływu (kara grzywny do 500 zł).


Sytuacja, pomimo ustawienia tabliczek oraz koszy z woreczkami (jakiś wandal w ogóle wyciąga wszystkie nowe woreczki z podajników i wrzuca je wszystkie do koszy poniżej podajników...), się nie zmieniła. Nadal rejon osiedla Gwiazdy, zwłaszcza ten uwzględniony w moich poprzednich wpisach, jest zasłany fekaliami. Chodnik oraz trawnik są najeżone kupami. Codziennie pojawiają się nowe.

Dziś (21.02.2018) jeden z mieszkańców Roździeńskiego 98, który codziennie wypuszcza swojego psa bez uwięzi (i ten biega gdzie chce - właściciel nie widzi co pies robi, bo nie chce widzieć, więc i po psie nie sprząta) powiedział na zwrócenie mu uwagi, że jego pies właśnie zrobił kupę pod oknami bloku, a on tego nie posprzątał i kupa leży powiedział, cytuję:

"a co g*wno ma robić, fruwać?"


Proszę mi powiedzieć Szanowni Państwo, czy g*wno ma fruwać? :-(

UserPostedImage (odnośnik: https://imgur.com/5Pv7Q3U)

Jestem bardzo zmęczony tą patologią w rejonie os. Gwiazdy. Razem z pozostałymi mieszkańcami ogromnie liczę na to, że miasto i służby podejmą odpowiednie działania, aby karać, egzekwować i końcu zaprowadzić tam porządek. Przecież tu są 192 rodziny * 7 budynków = 1 344 rodziny. To nie jest rejon warty ignorowania... Ja wychodząc 3x dziennie z domu widzę codziennie kilka psów, po których nie jest sprzątane. Wychodząc o innych porach - inne. Nie trudno jest wychwycić te osoby, których jest dużo (większość, bo niewiele osób sprząta, ale takie są) i wystawić mandaty. Kilka razy po 500 zł i wieść się rozniesie. Może podpowiecie Państwo jak łatwo sygnalizować takie osoby? Nie zawsze jest czas czy możliwości techniczne, by nagrać defekującego psa "na gorącym uczynku". Też przecież nie znamy wszystkich w takim roju osób po nazwisku. Co najwyżej po budynku zamieszkania. Co wtedy możecie zrobić?

Zdjęcia:

UserPostedImage (odnośnik: https://imgur.com/PRgWyfp)

UserPostedImage (odnośnik: https://imgur.com/uaorIEN)

UserPostedImage (odnośnik: https://imgur.com/UChr8b4)

UserPostedImage (odnośnik: https://imgur.com/dcX7dtH)
Offline Straż Miejska  
#62 Wysłane : 1 marca 2018 14:04:46
Straż Miejska

Ranga: Moderator

Grupy: SM
Przyłączony: 2014-07-07
Posty: 108

Dziękuję: 3 razy
Podziękowano: 42 raz (y) w 40 postu (ów)
Niestety sam budynek, a nawet adres nie jest wystarczający. Konieczne jest, aby Pan jako świadek, wskazał nie tylko adres, ale również osobę oraz datę, godzinę i miejsce wykroczenia.
Strażnicy regularnie patrolują omawiany rejon. Szczególnie w zwyczajowych porach wyprowadzania psów. Tak jak i Pan przyznaje ("Nie zawsze jest czas czy możliwości techniczne, by nagrać defekującego psa "na gorącym uczynku"), nie jest łatwo ujawnić tego typu wykroczenie. Jeżeli jest Pan świadkiem zachowania wspomnianego właściciela psa, być może byłby Pan w stanie bliżej określić godziny wyprowadzania czy raczej puszczania luzem przez niego psa? To ograniczyłoby nieco ramy czasowe. Dokładne wskazanie miejsca również ułatwiłoby ujawnienie wykroczenia. Informacja ta zostanie przekazana strażnikom rejonowym. Przypominamy, że funkcjonariusz musi być świadkiem wykroczenia, by móc ukarać sprawcę mandatem.
Offline ArchDelux  
#63 Wysłane : 1 marca 2018 21:51:00
ArchDelux

Ranga: Expert Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-07-13
Posty: 82
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 14 razy
Podziękowano: 2 raz (y) w 2 postu (ów)
Dziękuję za odpowiedź.

Postaram się dostarczyć informacje gdy zauważę przez kilka dni regularność pór przebywania tamtej osoby z psem na zewnątrz.

Czy zatem dobrze rozumiem, że poza przypadkiem, gdy osoba jak omawiana zostanie złapana przez strażnika na gorącym uczynku, to ja czy ktokolwiek inny aby zgłosić i aby dało się ukarać taką osobę za zostawianie psich odchodów w miejscach publicznych musi:

- dysponować jego nazwiskiem i imieniem
- dysponować jego adresem
- dysponować datą, godziną, miejscem zdarzenia
- czy nagranie wideo też jest konieczne (domyślam się, że może być b. przydatne, ale czy jest konieczne)?
Offline Straż Miejska  
#64 Wysłane : 6 marca 2018 14:20:59
Straż Miejska

Ranga: Moderator

Grupy: SM
Przyłączony: 2014-07-07
Posty: 108

Dziękuję: 3 razy
Podziękowano: 42 raz (y) w 40 postu (ów)
Nagranie wideo nie jest konieczne, jednak tak jak Pan zauważył, znacznie ułatwi udowodnienie winy.
Jeżeli będzie Pan już w posiadaniu informacji dotyczących pory wyprowadzania psa przez wspomnianą w Pana poście osobę, może Pan również przekazać je na adres klaudiusz.kuznicki@katowice.eu tj. do kierownika Referatu Śródmieście.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
4 strony«<234
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.