logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

2 strony<12
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Innowator1988  
#21 Wysłane : 18 listopada 2011 00:43:46
Innowator1988

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-11-05
Posty: 35

Należy chyba jeszcze poczekać zanim platforma upowszechni się na dobre. Niezależnie od tego, czy UM zwracał się do katowickich uczelni o poinformowanie studentów o istnieniu platformy? Jeśli nie to może warto? Jestem przekonany, że wtedy średnia podskoczyłaby o 10 000%, pomimo, że pewnie pojawiłyby się na forum również osoby, które wprowadzałaby "zamieszanie".
"In democratic countries, knowledge of how to combine is the mother of all other forms of knowledge; on its progress depends that of all the others."
Alexis de Tocqueville
Offline Dawid Ślusarczyk  
#22 Wysłane : 3 grudnia 2011 12:03:52
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Osobiście uważam, że poza poinformowaniem przede wszystkim członków kół naukowych o PKSpoł (czuje jakąś wewnętrzną sprzeczność na myśl o masowym zainteresowaniu PKSpoł ze strony przeciętnych studentów) należałoby też przewidzieć "oswajanie" mieszkańców z PKSpoł - w szczególności osoby w średnim i starszym wieku. Przy okazji walki z wykluczeniem cyfrowym widziałbym zajęcia komputerowe organizowane w miejskich bibliotekach, wśród tych zajęć także takie poświęcone wyłącznie platformie. Poza tym, każde spotkanie z NGO powinno zawierać informację o PK Społ, zwłaszcza o fakcie dyskutowania w ramach Platformy na tematy będące w obszarze zainteresowania tych organizacji pozarządowych.

Wracając też na chwilę do wcześniejszej rozmowy - w ramach przemyśleń zdałem sobie sprawę, że Bona Fides jako organizacja o charakterze stricte watchdog-owym całkiem słuszie wnioskowała za uruchomieniem Platformy (podobne postulaty zgłaszałem krytykując dwa lata temu ówczesną PKSPoł), tymczasem pełnienie funkcji animatora lub promotora nie musi już być jej zadaniem statutowym . Podobnie jak w przypadku instytucji otoczenia biznesu celem jest dyfuzja i transfer technologii, ale owe instytucje już nie odpowiadają za to jak poszczególne firmy wykorzystują pozyskaną technologię.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest (2)
2 strony<12
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.