logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Innowator1988  
#1 Wysłane : 8 grudnia 2011 06:18:50
Innowator1988

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-11-05
Posty: 35

Niestety nie widzę na forum wątku dotyczącego promocji samego miasta (jest wątek dot. promocji PKSpoł.), dlatego postanowiłem takowy założyć. Jeśli Katowice mają przyciągnąć młodych ludzi, a jak wiadomo tylko tak można zapewnić rozwój i dobre prosperowanie miasta, to należy przyjąć dobrą strategię. W dniu wczorajszym w internecie pojawił się film grupy hedonskate, który w ciągu kilkunastu godzin został obejrzany przez ponad 5 tys. osób (zapewne głównie młodych). Jeden z komentarzy na facebook.com do filmu brzmiał: "Chyba najlepszy film promujący Katowice jaki widziałem:)". Dość wymowne.

Filmik pokazuje oprócz kilku tricków rolkarskich pewne miejsca w mieście. Wszystko w konwencji młodzieżowej. Nie wiem ile jest w Polsce skateparków z prawdziwego zdarzenia, ale przypuszczam, że niewiele. Być może pomysłem na pokazanie świeżego, atrakcyjnego wizerunku miasta byłoby stworzenie większego skateparku, na miarę tych amerykańskich i ściągnięcie na jego otwarcie jakiegoś znanego sportowca z tej dziedziny. Nie przypuszczam, żeby takie wydarzenie w Polsce mogło zostać pominięte przez media (i nie mam tu na myśli mediów regionalnych, tylko mainstream).

Władze miejskie wydają mnóstwo pieniędzy na promocję. Może taki plan byłby dobrym pomysłem na przyciągnięcie młodzieży. Mam świadomość, iż niedawno wybudowano skatepark na osiedlu paderewskiego, jednak z tego co wiem nie ma w nim nawet jednej rampy, więc o "rozmachu" w projektowaniu nie można mówić, a takie projekty na pewno ocieplają wizerunek miasta.

[video]http://vimeo.com/33288040[/video]
"In democratic countries, knowledge of how to combine is the mother of all other forms of knowledge; on its progress depends that of all the others."
Alexis de Tocqueville
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.