Moje uwagi.
Dla ułatwienia załączam obrazek z planem sytuacyjnym, na którym są zaznaczone uwagi 1 - 7.
1. Brakuje oznakowania przejścia dla pieszych pomiędzy północną stroną parkingu (5) a ul. Sobieskiego
2. Ścieżki rowerowe przy przejazdach rowerowych powinny mieć łuki o kącie szerszym niż 90 stopni, tzn. powinny łagodniej "skręcać" w stronę przejazdu dla rowerów
3. Ile rowerów pomieści wiata rowerowa - czy nie mogłaby być większa?
4. Wg opisu wypożyczalnia rowerów ma być w budynku (1). Czy nie można jej zlokalizować obok wiaty rowerowej? Jest tam na to miejsce, a wypożyczonym rowerem, z powodu braku infrastruktury rowerowej, nie ma jak przejechać odcinka pomiędzy wypożyczalnią a ścieżką rowerową kończącą się przy wiacie rowerowej.
5. Przejazd rowerowy przez skrzyżowanie ul. Grundmanna i Opolskiej powinien być zlokalizowany bliżej jezdni Grundmanna. Założeniem jest ciągłość infrastruktury rowerowej wzdłuż Grundmanna, dlatego rowerzysta jadący tą ulicą powinien móc jechać w miarę prosto zamiast niepotrzebnie skręcać wgłąb ul. Opolskiej. Przejście dla pieszych również można przesunąć bliżej. ul. Grundmanna.
6. Brakuje postojów "Kiss and Ride" dla osób jadących od strony ul. Grundmanna. Można je wyznaczyć dodatkowo po południowej stronie jezdni ul. Goeppert-Mayer, ale musiałoby być wyznaczone dodatkowe przejście dla pieszych przez ww. ulicę, gdyż jedno obecnie wyznaczone to za mało i znajdowałoby się za daleko od proponowanych miejsc postojowych "Kiss and Ride".
7. Należy założyć, że ruch pieszych przez ul. Sądową, łączącą węzeł z placem Wolności będzie duży np. ze względu na dojście do przystanków tramwajowych - należy zwiększyć szerokość chodnika wzdłuż tej ulicy. To samo dotyczy chodnika w stronę Dworca PKP.
8. Czy planuje się separację ruchu samochodowego od autobusowego na terenie węzła? Byłaby ona wskazana ze względu na duży ruch autobusów oraz możliwość ich blokowania przez samochody osób prywatnych. Oznakowanie powinno jednoznacznie wyznaczać, gdzie samochody mogą się poruszać, a gdzie nie.
9. Jeśli na przejściach dla pieszych planuje się sygnalizacje świetlne, powinny one uwzględniać potencjalnie duży ruch pieszych, dlatego czas zielonego dla pieszych powinien być odpowiednio długi, a czerwonego możliwie krótki.
10. Na przejazdach dla rowerów na których planowane są sygnalizacje świetlne, należy zainstalować czujniki ruchu, aby rowerzysta był automatycznie wykrywany w celu otrzymania zielonego światła.
11. Biorąc pod uwagę styl architektoniczny przedstawiony na wizualizacjach proszę o pamiętanie, aby dostosować do niego jakość małej architektury w przestrzeni publicznej, tzn. nie projektować np. żółtych barierek dla pieszych.