logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Grzegorz  
#1 Wysłane : 4 stycznia 2012 00:07:43
Grzegorz

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2012-01-03
Posty: 1

W związku z coraz większym zainteresowaniem tą dyscypliną sportu w Polsce a zwłaszcza na śląsku myślę że można by bardziej dofinansować promocję tego sportu.Niestety nie jest to sport olimpijski i dlatego też boryka się z problemami wszelkiego rodzaju dofinansowań, z reguły kluby sportowe są ograniczone wytycznymi różnych konkursów i nie są w stanie dokonać nawet zakupu podstawowego sprzętu. Sport ten uczy wiele,odpowiedzialności, buduje pozytywne postawy, jest niesamowicie widowiskowy, uczy jak postępować ze zwierzętami,pomaga zrozumieć ich potrzeby zwłaszcza w dużych miastach,zwiększa świadomość posiadania psów oraz pokazuje możliwości aktywnego i zdrowego spędzania czasu ze zwierzętami ,składa się z kilku dyscyplin więc każdy może spróbować swoich sił wraz ze swoim pupilem. Niestety bez środków, bez sprzętu nie da się organizować treningów dla wszystkich chętnych a zwłaszcza dla najmłodszych pełnych zapału. Uważam, że akurat ten sport byłby naprawdę dobrą promocją naszego regionu i miasta np. zawody,pokazy,wernisaże itp., zwłaszcza, iż mamy naprawdę dobrych zawodników w tym sporcie na najwyższym poziomie w Europie i na świecie choć troszkę pominiętych przez władze regionu. Np. Grzegorz Burzyński Mistrz Europy w MiD z Ligoty i chyba jako jedyny startujący polak w elitarnym wyścigu w Europie Pirena Advance w Hiszpanii
Offline sendoxxd  
#2 Wysłane : 4 grudnia 2013 18:48:05
sendoxxd

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-12-04
Posty: 3

Szkoda, że jest tyle problemów z dofinansowaniami. Myślę, że ten sport wzbudziłby dość duże zainteresowanie wśród ludzi, trzeba tylko zadbać o odpowiedni rozgłos, no i oczywiście odpowiedni sprzęt :)
Offline Klementynka  
#3 Wysłane : 10 grudnia 2013 09:18:36
Klementynka

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2012-05-25
Posty: 13

myślę, że każda dyscyplina psiego sportu zasługuje na wsparcie ze strony lokalnych samorządów i ma szansę przyczynić się do promocji regionu. każdy rodzaj pracy sportowej z psem niesie ze sobą ogromne korzyści dla ludzi aktywnie ten sport uprawiających ale też dla ogółu społeczeństwa w najbanalniejszy sposób - pokazuje, że pies to nie burek łańcuchowy czy maszynka do produkcji śmierdzących i budzących wiele emocji min na trawnikach ;)

w Austrii np normalnością są mini tory agility w parkach, zadbane, ogrodzone. coś jakby nasze wybiegi dla psów tyle, że tam one służą zabawie z czworonogiem a nie tylko jako psi szalet jak u nas... w dodatku niebezpieczny bo pełen szkieł.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.