logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Krzysztof Duda  
#1 Wysłane : 13 września 2013 06:36:49
Krzysztof Duda

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-06-09
Posty: 34

Szanowni Państwo,

w związku ze spotkaniem zaplanowanym na dzisiaj, na godz. 15 w Inkubatorze Społecznej Aktywności przy ul. Młyńskiej, bardzo proszę o wyjaśnienie w jaki sposób doszło do sytuacji w której skrajnie prawicowa organizacja będzie agitować w miejskiej placówce oraz jaki sposób powtarzanie błędnych informacji o katastrofie smoleńskiej, atakowanie legalnie działających organizacji, atakowanie mniejszości etnicznych, podsycanie do nienawiści przeciw innym narodom oraz agitowanie za partiami skrajnie prawicowymi wpisuje się w działalność pożytku publicznego?

Z poważaniem

Krzysztof Duda
Członek Rady Jednostki Pomocniczej nr 11 Wełnowiec-Józefowiec

http://welnowiec.katowice.eu
Offline Krzysztof Hołyński  
#2 Wysłane : 16 września 2013 01:37:38
Krzysztof Hołyński

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-04-05
Posty: 8

Dziękuję: 1 razy
Szanowny Panie
Informujemy, że działania mające charakter agitacji politycznej i ideologicznej oraz promocja komercyjnych usług i produktów, w tym publikacji, nie zaliczają się do sfery działalności pożytku publicznego i nie mogą być prowadzone w Inkubatorze Społecznej Aktywności. Każda organizacja korzystająca z pomieszczeń oraz usług informacyjnych, szkoleniowych i doradczych w Inkubatorze, podpisuje Porozumienie o współpracy zawierające powyższe ustalenia.
Oświadczamy, że Stowarzyszenie MOST, które aktualnie prowadzi Inkubator, uznaje, że liderzy organizacji potwierdzając własnym podpisem ustalenia zawarte w Porozumieniu będą ich przestrzegali. Uważamy to za wystarczające dla zapewnienia prawidłowości współpracy z Inkubatorem. Honorując wartość jaką w demokratycznym państwie jest niezależność działań obywatelskich, wykluczamy prewencyjne weryfikowanie intencji organizacji dotyczące celów spotkań oraz ocenę ich treści.
W związku z wykorzystaniem Inkubatora przez Klub Czytelników „Najwyższego Czasu” na spotkanie otwarte dotyczące kwestii politycznych i ideologicznych, stwierdzamy że zostały zignorowane ustalenia potwierdzone przez Klub w Porozumieniu, czego konsekwencją będzie ograniczenie form wsparcia udzielanego przez Inkubator do informacji i doradztwa.
Pragniemy również przypomnieć każdej z organizacji współpracujących z Inkubatorem, że podpisane Porozumienie nie jest tylko formalnością. Inkubator to placówka będąca elementem wsparcia poza finansowego Urzędu Miasta dla inicjatyw obywatelskich, zarówno organizacji jak i grup nieformalnych, działających na rzecz mieszkańców Katowic w zakresie dotyczącym działalności pożytku publicznego, z uwzględnieniem ustaleń Programu współpracy Miasta Katowice z organizacjami pozarządowymi.
Z poważaniem
Anna Szelest
Prezes Stowarzyszenia MOST
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.