logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline agnieszka  
#1 Wysłane : 30 marca 2011 13:40:01
agnieszka

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-30
Posty: 2

dzien dobry,

czy nie mozna zmusic katowickich drogowcow, zeby przed rozpoczeciem rozgrzebywania kolejnej ulicy, oznakowali jakos ten balagan?
przyklad: wczorajszy straszliwy korek od strony centrum w kierunku brynowa na francuskiej i ceglanej - spowodowany remontem na metereologow i zamknieciem przejazdu na poludnie miasta.

ja wiem ze to wymaga troche pracy i koordynacji przeciez to znaczaco ulatwiloby zycie w miescie.
co za problem postawic na francuskiej przed zjazdem na a4 oznaczenia, ze meterologow jest zamknieta i zaleca sie objazd mikolowska czy innymi drogami? kilka tablic wystarczy zeby kierowcy wybrali inna droge i nie pakowali sie w zatkany fragment miasta.

w niemczech czy wielkiej brytanii takie dzialania sa standardem! przeciez drogowcy sa dla mieszkancow a nie mieszkancy dla drogowcow!!

agnieszka
Offline W. Budynków i Dróg  
#2 Wysłane : 1 kwietnia 2011 14:56:05
W. Budynków i Dróg

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-02-18
Posty: 26

Prace na przedmiotowej ulicy były prowadzone w okresie od 25 do 30 marca br.
W trakcie wykonywania remontu nawierzchni ruch na ul. Meteorologów odbywał się wahadłowo. Wyjątkiem od tej zasady była środa, 30 marca br. w godzinach od 16:00 do 20:00, gdy prowadzone były prace związane z wykonaniem warstwy ścieralnej w technologii tzw. „bezszwowej” (dla wyjaśnienia: brak zgrzewu, czyli tzw. „szwu” zapobiega pękaniu i kruszeniu jezdni w miejscach łaczenia).
Wtedy to przebudowywana ulica była całkowicie zamknięta dla ruchu. Na ten czas zorganizowano objazd, który odbywał się ulicami Ceglana - Kościuszki - Gawronów lub Zgrzebnioka.
Objazd ten oznakowany był tablicami kierunkowymi na wlocie do ul. Zgrzebnioka oraz na ul. Ceglanej.
Biorąc pod uwagę czterogodzinny okres wyłączenia z ruchu uznano, iż zaproponowany objazd przejmie potok samochodów i będzie wystarczający. Wobec wystąpienia opisanych utrudnień związanych z włączeniem się wraz z okresem wiosennym dodatkowych użytkowników samochodów, w przypadku planowanych ewentualnych napraw dróg, Miejski Zarząd Ulic i Mostów weźmie pod uwagę umieszczenie oznakowania o utrudnieniach w ruchu przed alternatywnymi skrzyżowaniami bardziej odległymi od rejonu prowadzonych robót w celu możliwości wyboru większej ilości alternatywnych dróg objazdu.

Pozdrawiam :)
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.