logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Ormi  
#1 Wysłane : 2 czerwca 2015 11:04:52
Ormi

Ranga: Expert Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-12-11
Posty: 159

Dziękuję: 29 razy
Podziękowano: 24 raz (y) w 19 postu (ów)
UserPostedImage

UserPostedImage

Obecna przychodnia "na Mickiewicza" i jej otoczenie wyglądają obskurnie i po zbudowaniu nowego Supersamu i Dworca z Galerią Katowicką, a zwłaszcza po kompletnej przebudowie Rynku, stanie się to jeszcze bardziej ewidentne.
Zeslumziały pawilon Domus/Ślązak swoje dobre dni ma już dawno za sobą, a o dzikim bazarze na miejscu dawnej Synagogi nie da się powiedzieć ani jednego dobrego słowa.
Tak więc z kolei ten mały kwartał Śródmieścia też powinien być poddany stosownej rehabilitacji.
Zauważmy jednak, że niegdysiejsze istnienie tam Synagogi, jakby moralnie, ogranicza możliwości wyboru tamtejszych przeobrażeń - nowe zagospodarowanie powinno być godne pamięci tego miejsca.
W tej sytuacji wydaje się więc, że najkorzystniejszą byłaby po prostu znaczna rozbudowa istniejącej przychodni, tak by jej jedno nowe skrzydło tworzyło zachodnią pierzeję obiecanego już Placu Synagogi, a drugie było postawione na miejscu po pawilonie przy poszerzonym łączniku ulicznym Skargi/Mickiewicza.
Szczegółowe zagospodarowanie kwartału musiałoby oczywiście byc przygotowane przez decyzje władz miejskich na podstawie odpowiednich projektów dla tego terenu.
Z uwagi na rosnące potrzeby w zakresie ochrony zdrowia taka rozbudowa przychodni o wiele różnych gabinetów i laboratoriów specjalistycznych ma wszelki sens i prawdopodobnie mogłaby być dokonana z wysokim dofinansowaniem z UE.
Zwracam się więc do władz miejskich z zapytaniem czy w swoich planach, z natury raczej dalszych niż na krótki termin, mogłyby znaleźć miejsce na niniejszą propozycję.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.