logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Wydział Rozwoju Miasta  
#1 Wysłane : 12 czerwca 2024 13:37:10
Wydział Rozwoju Miasta

Ranga: Moderator

Grupy: WRM, Moderatorzy - Inwestycje
Przyłączony: 2016-04-06
Posty: 226

Podziękowano: 23 raz (y) w 23 postu (ów)
Miasto Katowice zaprasza do zapoznania się z zamierzeniem inwestycyjnym w ramach zadania pn.: „Budowa połączenia ul. Sielawy do ul. Josepha von Eichendorffa”.

Cel przedsięwzięcia:
Przedmiotowa inwestycja ma na celu poprawę funkcjonowania układu drogowego w tej części Miasta poprzez budowę drogi klasy L (lokalnej) stanowiącej połączenie drogowe ul. Sielawy z ul. Josepha von Eichendorffa wraz z wykonaniem fragmentu drogi ul. Sielawy w kierunku północnym i południowym, poprzez wykonanie nowej nawierzchni drogi wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą.

Lokalizacja:
Obszar przyszłej inwestycji zlokalizowany jest w dzielnicy Zarzecze w rejonie ulic: Sandacza, Sielawy, Josepha von Eichendorffa, Edwarda Makuli.

Lokalizację planowanej inwestycji przedstawia załączony plan sytuacyjny (plan nie przedstawia faktycznej zajętości terenu pod przyszły układ drogowy – ostateczny przebieg infrastruktury drogowej i rozwiązania szczegółowe określone zostaną w dokumentacji projektowej).

Omawiany teren objęty jest:
• obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego południowych dzielnic (Uchwała XXXVI/737/05 Rady Miasta Katowice z dnia 31.01.2005 r.),
• obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego południowych dzielnic miasta Katowice, w obszarze fragmentów terenów górniczych Murcki I i Giszowiec I - KWK „Murcki – Staszic” – część obejmująca przebieg drogi od rejonu ul. Sandacza do ul. Rolniczej (Uchwała nr XXVIII/585/16 Rady Miasta Katowice z dnia 27 lipca 2016 r.),
• przystąpieniem do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego południowych dzielnic miasta Katowice, w obszarze fragmentów terenów górniczych Murcki I i Giszowiec I - KWK „Murcki – Staszic” (Uchwała nr  X/151/11 RM Katowice z dnia 30 maja 2011 r.).

Planowany zakres inwestycji:
Inwestycja zakłada budowę drogi klasy L stanowiącej połączenie drogowe ul. Sielawy z ul. Josepha von Eichendorffa wraz z wykonaniem fragmentu drogi ul. Sielawy w kierunku północnym - do wykonanej przez MZUiM nawierzchni drogowej (tj. odcinek od łącznika do granicy nieruchomości nr 16 przy ul. Sielawy), następnie kontynuacja drogi ul. Sielawy w kierunku południowym wraz z jej przedłużeniem do skrzyżowania dróg oznaczonych w opracowywanym mpzp jako 04KDL, 10KDD, wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą jak m.in. odwodnienie, oświetlenie uliczne i kanał technologiczny. Z uwagi na istniejące zagospodarowanie i wąski pas drogowy założono wykonanie drogi o minimalnych, zgodnych z przepisami parametrach dla drogi klasy lokalnej (zakładane parametry: jezdnia wraz z poboczem, jednostronny chodnik) – z zapewnieniem warunków bezpieczeństwa i odpowiedniej organizacji ruchu.

Przeprowadzenie przedsięwzięcia przewidziane jest w trybie Ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych.

Przewidywany termin realizacji zadania:
Opracowanie dokumentacji projektowej – lata 2024-2025.

Zadanie ujęte jest w budżecie miasta Katowice na rok 2024 (Uchwała nr LXXII/1472/23 Rady Miasta Katowice z dnia 14 grudnia 2023 r.) oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2024 – 2045 (Uchwała nr LXXII/1471/23 Rady Miasta Katowice z dnia 14 grudnia 2023 r.).


Na Państwa pytania czekamy do dnia 21 czerwca 2024 r.
Załączniki:
Plan sytuacyjny z zakresem opracowania.pdf 1,575 KB, pobrane 41 czas (s).
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.