logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Wydział Rozwoju Miasta  
#1 Wysłane : 31 lipca 2020 08:48:00
Wydział Rozwoju Miasta

Ranga: Moderator

Grupy: WRM, Moderatorzy - Inwestycje
Przyłączony: 2016-04-06
Posty: 224

Podziękowano: 23 raz (y) w 23 postu (ów)
Miasto Katowice zaprasza do zapoznania się z zamierzeniem inwestycyjnym w ramach zadania pn.: „MDK Witosa - budowa domu kultury wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych w formie parku”.

Cel przedsięwzięcia:
Budowa Miejskiego Domu Kultury Witosa dla zapewnienie i zorganizowanie miejsca spotkań mieszkańców Osiedla Witosa, który będzie realizował działania w dziedzinie upowszechniania kultury, edukacji i wychowania. Zagospodarowanie terenów przyległych w formie parku oraz zapewnienie miejsc postojowych dla potrzeb funkcjonowania obiektu.

Lokalizacja:
Obszar przyszłego zainwestowania zlokalizowany jest w dzielnicy Osiedle Witosa w rejonie ul. Kwiatkowskiego i ul. Grabskiego.
Lokalizację planowanej inwestycji przedstawia załączony plan sytuacyjny.

Planowany zakres inwestycji obejmuje:

1. obiekt Miejskiego Domu Kultury z salą wielofunkcyjną na potrzeby organizowania imprez i wydarzeń kulturalnych ze sceną i wysuwaną widownią, z uwzględnieniem m.in.: sali baletowej, sali taneczno – ruchowej, pracowni plastycznej, pracowni ceramicznej z piecem do wypalania ceramiki oraz innych niezbędnych sal i pomieszczeń dla realizacji zadań i prowadzonych działań domu kultury w dziedzinie wychowania, edukacji i upowszechniania kultury. Obiekt będzie wkomponowany i powiązany z terenem przewidzianym na park.

2. wykonanie parku z uwzględnieniem m.in.: zieleni urządzonej, miejsca spotkań mieszkańców, ogrodów społecznych, ciągów komunikacji pieszej, ścieżek pieszo-rowerowych, ścieżek edukacyjnych o charakterze przyrodniczo – historycznym, form małej architektury, oświetlenia terenu, monitoringu parku oraz zapewnienia możliwości zbierania deszczówki z przeznaczeniem na podlewanie w tym: wykorzystanie ekologicznych form nawadniania m.in. suche rzeki, suche oczka wodne.

Przewidywany termin realizacji zadania:
w roku 2020 – zlecenie opracowania dokumentacji projektowej poprzedzonej koncepcją architektoniczno-urbanistyczną
w roku 2021 – kontynuacja wykonania dokumentacji projektowej dla budowy Domu Kultury MDK Witosa wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych w formie parku


Na Państwa pytania i uwagi czekamy do dnia 14 sierpnia 2020 r.
Załączniki:
MDK Witosa - plan sytuacyjny.pdf 5,521 KB, pobrane 188 czas (s).
Offline BartekSzy  
#2 Wysłane : 2 sierpnia 2020 13:46:11
BartekSzy

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2020-08-02
Posty: 1
Polska
Lokalizacja: Katowice

Świetna inicjatywa, trakty piesze od lat są już wytyczone, wystarczy utwardzić ścieżki, postawić ławki, kosze na śmieci i małym kosztem można stworzyć mały park dla okolicznych mieszkańców. Nieopodal wskazanego terenu zbudowana jest prowizoryczna zagroda dla koni z okolicznej stajni, miło byłoby zadbać również o nich minimalną infrastrukturą, która pomoże w pojeniu czy karmieniu koni. Liczę, że przy realizacji tego projektu nie będą wycinane drzewa i utrzymany zostanie naturalny klimat tego miejsca.
Cieszy też pomysł sali baletowej, która da ciekawą alternatywę dla dzieciaków i ich rodziców. Świetnie, że teren zostanie przeznaczony dla mieszkańców a nie zamieniony pod inwestycję dla kolejnego dewelopera.

Brawo dla zespołu, który działa w tym temacie :)
Pozdrawiam
BS
Offline Pauli  
#3 Wysłane : 11 sierpnia 2020 16:25:55
Pauli

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2020-08-11
Posty: 1
Lokalizacja: Katowice

Inicjatywa jak najbardziej w punkt, tylko, mam ogromną nadzieję, że wzięte zostanie pod uwagę to, że dużym problemem jest niewystarczająca ilość miejsc parkingowych przy blokach przy ul. Kwiatkowskiego i Grabskiego. Parking wzdłuż ulicy Grabskiego na przeciwko garaży jest czasem jedynym miejscem gdzie jest szansa na zaparkowanie auta przynajmniej w pobliżu domu, mam nadzieję, że zostanie to wzięte pod uwagę i te kilka miejsc ale jakże cennych zostanie na swoim miejscu mimo bezpośredniego sąsiedztwa domu kultury. Już ostatnio kilka miejsc parkingowych zostało zlikwidowanych na poczet nieszczęsnych pojemników na śmieci, co osobiście uważam za bezsens, dlatego liczę, że w tym przypadku sytuacja się nie powtórzy
Offline Mieszkaniec os Witosa  
#4 Wysłane : 13 sierpnia 2020 12:17:39
Mieszkaniec os Witosa

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2020-08-13
Posty: 1
Polska
Lokalizacja: Katowice

Podziękowano: 1 raz (y) w 1 postu (ów)
Świetna inicjatywa.

Ad 1 "Obiekt Miejskiego Domu Kultury z salą wielofunkcyjną na potrzeby organizowania imprez" - Będąc na urodzinach wujka w Niemczech (koło Stuttgartu) widziałem świetne rozwiązanie funkcjonalnej sali (tam akurat przy-parafialnej).

Sala miała w pełni konfigurowalne stoły i krzesła w wyniku czego nadawała się zarówno na:
- zajęcia dydaktyczne jak w każdej szkole (2 os siedzące przy ławkach w 3 rzędach)
- widownia do prelekcji (rzutnik + miejsce dla prelegenta + miejsca siedzące ustawione kolo siebie)
- organizacja urodzin, komunii, chrzcin (stoły, miejsce do tańczenia + dostęp do kuchni i łazienki)

Wydaje mi się, że takie rozwiązanie u Nas również by się sprawdziło bo jako dodatek do codziennej działalności domu kultury można by było udostępnić (za opłata) obiekt dla mieszkańców - w wyniku czego można by było zapewnić dodatkowe finansowanie.

Problem z potencjalnymi zniszczeniami można by było rozwiązać za pomocą dużej kaucji albo ograniczonej dostępności (np. tylko dla 'zarejestrowanych klubowiczów opłacających symboliczna opłatę członkowska)

Ad 2 "wykonanie parku" - Możliwe, że nie jest to dobry watek na taka uwagę ale marzy mi się połączenie parku z lasem (po drugiej stronie autostrady A4 las, który kończy się na Ligocie). Obecnie potencjał tego miejsca nie jest w pełni wykorzystany a wydaje mi się że wyznaczenie ścieżek dydaktyczno- spacerowych np "z parku do „Uroczysko Buczyna” oraz modyfikacja schodów prowadzących do lasu tak, żeby były dostępne dla osób z wózkami dzieciecymi i rowerami oraz były mniej strome (ułatwienie dla osób starszych) stworzyłoby atrakcyjna formę zdrowego spędzenia czasu.

thanks 1 użytkownik podziękował Mieszkaniec os Witosa za ten post.
Ormi na 2020-08-13
Offline klaudia_  
#5 Wysłane : 14 sierpnia 2020 13:11:51
klaudia_

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2020-08-14
Posty: 1

Na wstępie zaznaczę, że popieram inwestycję domu kultury na osiedlu, natomiast jestem przeciwna zaproponowanej lokalizacji. Nie powinniśmy ingerować w teren zielony (zabudowując go). W mojej ocenie inwestycje te nie powinny być łączone – w miejscu obecnego lasu i łąk nie powinna powstawać zabudowa tego typu. Jest to odbieranie kolejnego zielonego terenu na osiedlu. W wyniku ostatnich licznych inwestycji mieszkaniowych na osiedlu, wolnej (niezabudowanej) przestrzeni jest coraz mniej. Zdaję sobie sprawę, że stan lasu (drzewostan) pozostawia wiele do życzenia, ale mimo wszystko jest to nadal jeden z nielicznych zielonych, naturalnych terenów naszego osiedla. Budowa Miejskiego Domu Kultury zaburzy charakter tego obszaru. Zgadzam się, że teren ten wymaga generalnego uporządkowania i rewitalizacji (na co też liczę).
Co więcej, na obecnym etapie brakuje informacji, gdzie dokładnie miałby powstać budynek MDK. Brak wielu informacji tylko mnoży moje wątpliwości co do planowanej inwestycji, m.in.:
- jak wielki (powierzchnia) i ilu kondygnacyjny miałby być Miejski Dom Kultury?
- czy przewidziana jest budowa miejsc parkingowych? Jeśli tak, to czy kosztem zaznaczonego terenu zielonego?
- czy planowane jest przeprowadzenie inwentaryzacji dendrologicznej?
W przypadku złego stanu drzew, będzie oznaczać to wycinkę drzew. Oczywiście, jeśli to konieczne należy to zrobić. Jednak chcę przypomnieć, że do dnia dzisiejszego sąsiadujące tereny nie zostały uporządkowane po wycince, która miała miejsce w ostatnich latach, nie dokonano nowych nasadzeń, a dużym i nadal nierozwiązanym problemem osiedla jest spory hałas, który generuje A4. W związku z tym, ewentualne usunięcie drzew spotęgowałoby tylko problem hałasu na osiedlu (przynajmniej w jego części). Podsumowując, jestem za przeprowadzeniem inwestycji z punktu 1 i 2 oddzielnie, tj. dom kultury w mojej ocenie powinien powstać w innym miejscu – w takim, który nie zabierze terenu zielonego. Liczę, że uda znaleźć się alternatywę (np. brane już pod uwagę tereny przy Rondzie Aleksandry Śląskiej, inne propozycje: tereny po kolei piaskowej, wygospodarowanie części terenu pl. Św. Herberta (który ponoć też wymaga zmian ze względu na jego małą atrakcyjność).
Offline Wydział Rozwoju Miasta  
#6 Wysłane : 19 sierpnia 2020 12:42:16
Wydział  Rozwoju Miasta

Ranga: Moderator

Grupy: Moderatorzy - Rozwój miasta, Registered
Przyłączony: 2019-08-22
Posty: 15

Napisał: BartekSzy Idź do cytowanego postu.
Świetna inicjatywa, trakty piesze od lat są już wytyczone, wystarczy utwardzić ścieżki, postawić ławki, kosze na śmieci i małym kosztem można stworzyć mały park dla okolicznych mieszkańców. Nieopodal wskazanego terenu zbudowana jest prowizoryczna zagroda dla koni z okolicznej stajni, miło byłoby zadbać również o nich minimalną infrastrukturą, która pomoże w pojeniu czy karmieniu koni. Liczę, że przy realizacji tego projektu nie będą wycinane drzewa i utrzymany zostanie naturalny klimat tego miejsca.
Cieszy też pomysł sali baletowej, która da ciekawą alternatywę dla dzieciaków i ich rodziców. Świetnie, że teren zostanie przeznaczony dla mieszkańców a nie zamieniony pod inwestycję dla kolejnego dewelopera.

Brawo dla zespołu, który działa w tym temacie :)
Pozdrawiam
BS


Przewiduje się usytuowanie nowego Domu Kultury i infrastruktury w sposób najbardziej optymalny, który powinien uwzględniać zachowanie jak największej ilości obecnego drzewostanu z ograniczeniem wycinki drzew, które będą włączone do całościowej kompozycji obiektu w formie przyszłego parku.
Offline Wydział Rozwoju Miasta  
#7 Wysłane : 19 sierpnia 2020 12:43:31
Wydział  Rozwoju Miasta

Ranga: Moderator

Grupy: Moderatorzy - Rozwój miasta, Registered
Przyłączony: 2019-08-22
Posty: 15

Napisał: Pauli Idź do cytowanego postu.
Inicjatywa jak najbardziej w punkt, tylko, mam ogromną nadzieję, że wzięte zostanie pod uwagę to, że dużym problemem jest niewystarczająca ilość miejsc parkingowych przy blokach przy ul. Kwiatkowskiego i Grabskiego. Parking wzdłuż ulicy Grabskiego na przeciwko garaży jest czasem jedynym miejscem gdzie jest szansa na zaparkowanie auta przynajmniej w pobliżu domu, mam nadzieję, że zostanie to wzięte pod uwagę i te kilka miejsc ale jakże cennych zostanie na swoim miejscu mimo bezpośredniego sąsiedztwa domu kultury. Już ostatnio kilka miejsc parkingowych zostało zlikwidowanych na poczet nieszczęsnych pojemników na śmieci, co osobiście uważam za bezsens, dlatego liczę, że w tym przypadku sytuacja się nie powtórzyW ramach zadania przewiduje się zapewnienie dojazdu do planowanego obiektu i parku oraz miejsca postojowe dla obsługi obiektu w niezbędnym zakresie.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami § 18 pkt. 1 i 2 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie „ zagospodarowując działkę budowlaną, należy urządzić, stosownie do jej przeznaczenia i sposobu zabudowy, miejsca postojowe dla samochodów użytkowników stałych i przebywających okresowo w tym również miejsca postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne” a „liczbę i sposób urządzenia miejsc postojowych należy dostosować do wymagań ustalonych w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, z uwzględnieniem potrzebnej liczby miejsc, z których korzystają osoby niepełnosprawne”.

Offline Wydział Rozwoju Miasta  
#8 Wysłane : 19 sierpnia 2020 12:44:48
Wydział  Rozwoju Miasta

Ranga: Moderator

Grupy: Moderatorzy - Rozwój miasta, Registered
Przyłączony: 2019-08-22
Posty: 15

Napisał: Mieszkaniec os Witosa Idź do cytowanego postu.
Świetna inicjatywa.

Ad 1 "Obiekt Miejskiego Domu Kultury z salą wielofunkcyjną na potrzeby organizowania imprez" - Będąc na urodzinach wujka w Niemczech (koło Stuttgartu) widziałem świetne rozwiązanie funkcjonalnej sali (tam akurat przy-parafialnej).

Sala miała w pełni konfigurowalne stoły i krzesła w wyniku czego nadawała się zarówno na:
- zajęcia dydaktyczne jak w każdej szkole (2 os siedzące przy ławkach w 3 rzędach)
- widownia do prelekcji (rzutnik + miejsce dla prelegenta + miejsca siedzące ustawione kolo siebie)
- organizacja urodzin, komunii, chrzcin (stoły, miejsce do tańczenia + dostęp do kuchni i łazienki)

Wydaje mi się, że takie rozwiązanie u Nas również by się sprawdziło bo jako dodatek do codziennej działalności domu kultury można by było udostępnić (za opłata) obiekt dla mieszkańców - w wyniku czego można by było zapewnić dodatkowe finansowanie.

Problem z potencjalnymi zniszczeniami można by było rozwiązać za pomocą dużej kaucji albo ograniczonej dostępności (np. tylko dla 'zarejestrowanych klubowiczów opłacających symboliczna opłatę członkowska)

Ad 2 "wykonanie parku" - Możliwe, że nie jest to dobry watek na taka uwagę ale marzy mi się połączenie parku z lasem (po drugiej stronie autostrady A4 las, który kończy się na Ligocie). Obecnie potencjał tego miejsca nie jest w pełni wykorzystany a wydaje mi się że wyznaczenie ścieżek dydaktyczno- spacerowych np "z parku do „Uroczysko Buczyna” oraz modyfikacja schodów prowadzących do lasu tak, żeby były dostępne dla osób z wózkami dzieciecymi i rowerami oraz były mniej strome (ułatwienie dla osób starszych) stworzyłoby atrakcyjna formę zdrowego spędzenia czasu.Ad. 1
Zakłada się wykonanie m.in.: Sali wielofunkcyjnej wytłumionej akustycznie przystosowanej do dowolnej aranżacji na potrzeby zorganizowania imprez i wydarzeń kulturalnych ze sceną oraz widownią wysuwaną na ok. 200 miejsc siedzących, co pozwoli na rozmaite wykorzystanie sali.
Ad. 2
Nie przewiduje się połączenia terenu przyszłej inwestycji z obszarem leśnym po drugiej stronie autostrady A4. Propozycja ta wiąże się z koniecznością prowadzenia uzgodnień z zarządcą autostrady A4 i ingerencją w tereny nie będące własnością Miasta Katowice.


Offline Wydział Rozwoju Miasta  
#9 Wysłane : 19 sierpnia 2020 12:46:31
Wydział  Rozwoju Miasta

Ranga: Moderator

Grupy: Moderatorzy - Rozwój miasta, Registered
Przyłączony: 2019-08-22
Posty: 15

Napisał: klaudia_ Idź do cytowanego postu.
Na wstępie zaznaczę, że popieram inwestycję domu kultury na osiedlu, natomiast jestem przeciwna zaproponowanej lokalizacji. Nie powinniśmy ingerować w teren zielony (zabudowując go). W mojej ocenie inwestycje te nie powinny być łączone – w miejscu obecnego lasu i łąk nie powinna powstawać zabudowa tego typu. Jest to odbieranie kolejnego zielonego terenu na osiedlu. W wyniku ostatnich licznych inwestycji mieszkaniowych na osiedlu, wolnej (niezabudowanej) przestrzeni jest coraz mniej. Zdaję sobie sprawę, że stan lasu (drzewostan) pozostawia wiele do życzenia, ale mimo wszystko jest to nadal jeden z nielicznych zielonych, naturalnych terenów naszego osiedla. Budowa Miejskiego Domu Kultury zaburzy charakter tego obszaru. Zgadzam się, że teren ten wymaga generalnego uporządkowania i rewitalizacji (na co też liczę).
Co więcej, na obecnym etapie brakuje informacji, gdzie dokładnie miałby powstać budynek MDK. Brak wielu informacji tylko mnoży moje wątpliwości co do planowanej inwestycji, m.in.:
- jak wielki (powierzchnia) i ilu kondygnacyjny miałby być Miejski Dom Kultury?
- czy przewidziana jest budowa miejsc parkingowych? Jeśli tak, to czy kosztem zaznaczonego terenu zielonego?
- czy planowane jest przeprowadzenie inwentaryzacji dendrologicznej?
W przypadku złego stanu drzew, będzie oznaczać to wycinkę drzew. Oczywiście, jeśli to konieczne należy to zrobić. Jednak chcę przypomnieć, że do dnia dzisiejszego sąsiadujące tereny nie zostały uporządkowane po wycince, która miała miejsce w ostatnich latach, nie dokonano nowych nasadzeń, a dużym i nadal nierozwiązanym problemem osiedla jest spory hałas, który generuje A4. W związku z tym, ewentualne usunięcie drzew spotęgowałoby tylko problem hałasu na osiedlu (przynajmniej w jego części). Podsumowując, jestem za przeprowadzeniem inwestycji z punktu 1 i 2 oddzielnie, tj. dom kultury w mojej ocenie powinien powstać w innym miejscu – w takim, który nie zabierze terenu zielonego. Liczę, że uda znaleźć się alternatywę (np. brane już pod uwagę tereny przy Rondzie Aleksandry Śląskiej, inne propozycje: tereny po kolei piaskowej, wygospodarowanie części terenu pl. Św. Herberta (który ponoć też wymaga zmian ze względu na jego małą atrakcyjność).


Dla usytuowania omawianego obiektu analizowano tereny będące własnością Miasta Katowice, o odpowiedniej powierzchni z dostępem do infrastruktury technicznej. Zakłada się powierzchnię użytkową Miejskiego Domu Kultury Witosa nie większą niż 1600 m2. W ramach zadania przewiduje się zapewnienie dojazdu do planowanego obiektu oraz miejsca postojowe dla obsługi obiektu w niezbędnym zakresie. Przewiduje się zlokalizowanie nowego Miejskiego Domu Kultury w sposób najbardziej optymalny, z uwzględnieniem zachowania jak największej ilości obecnego drzewostanu z ograniczeniem wycinki drzew. Istniejące drzewa zostaną włączone do całościowej kompozycji obiektu w formie przyszłego parku. Na park przewiduje się zagospodarowanie północnej części obszaru przeznaczonego pod inwestycję, intensywnie zadrzewionego.
Wykonana zostanie inwentaryzacja zieleni oraz opracowany zostanie plan zagospodarowania terenu z naniesioną zinwentaryzowaną zielenią i oznaczeniem zieleni niezbędnej do wycinki wraz z uzyskaniem zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów (w przypadku wystąpienia konieczności usunięcia drzew i krzewów). Ponadto zostanie opracowany projekt i wykonanie nasadzeń zastępczych.
Lokalizacja obiektu Domu Kultury w rejonie ul. Kwiatkowskiego i ul. Grabskiego była konsultowana z mieszkańcami osiedla Witosa m.in. na spotkaniach organizowanych przez Katowice Miasto Ogrodów Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek wraz z fundacją Biura Inicjatyw Społecznych, które przeprowadzały konsultacje społeczne w terminie od 1.10.2019 r. do 5.11.2019 r., celem poznania propozycji społeczności lokalnej.

Offline Wydział Inwestycji  
#10 Wysłane : 7 października 2021 11:27:35
Wydział Inwestycji

Ranga: Moderator

Grupy: WIN
Przyłączony: 2012-11-02
Posty: 156

Podziękowano: 20 raz (y) w 19 postu (ów)
Zapraszamy do zapoznania się z zadaniem inwestycyjnym pn. „MDK Witosa - budowa domu kultury wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych w formie parku”. Dom kultury ma powstać w rejonie ulic Kwiatkowskiego i Grabskiego, na osiedlu Witosa w Katowicach.

W skład obiektu wejdą m.in.:
• sala wielofunkcyjna, wytłumiona akustycznie na potrzeby organizowania imprez i wydarzeń kulturalnych, ze sceną i widownią na ok. 200 miejsc siedzących wraz z ekranem, nagłośnieniem, oświetleniem, multimediami i kurtyną,
• hol, w którym będzie możliwa organizacja wystaw, z systemami podwieszania i podświetlania,
• sala baletowa z parkietem, lustrami, nagłośnieniem, garderobami, sanitariatami z prysznicami,
• sala taneczno-ruchowa,
• dwie sale zajęciowe – np. do nauki gry na instrumentach,
• sala do organizacji spotkań,
• pracownia plastyczna z pomieszczeniem magazynowym,
• pracownia ceramiczna z piecem do wypalania ceramiki.

Wyposażenie domu kultury pozwoli na organizację imprez plenerowych. Do dyspozycji organizatorów wydarzeń będzie zadaszona scena plenerowa, nagłośnienie, oświetlenie, a także ławy, krzesła i namioty. Ponadto dzięki wyposażeniu w ekran dmuchany, projektor, leżaki i pufy możliwa będzie organizacja plenerowych projekcji filmowych.

W nowym budynku MDK będzie także działać Klub Seniora oraz Rada Jednostki Pomocniczej nr 8 Osiedla Witosa. Na terenie wokół budynku zostanie zainstalowany monitoring, pojawią się miejsca postojowe, chodniki i oświetlenie.
Mający powstać budynek MDK zostanie wkomponowany w nowy park miejski. W planach jest utworzenie ogrodów społecznych, ścieżek pieszo-rowerowych, ścieżek edukacyjnych o charakterze przyrodniczo-historycznym, montaż urządzeń fitness, elementów małej architektury – ławek, koszy na śmieci i oświetlenia. Na terenie parku planowana jest również możliwość zbierania deszczówki przeznaczonej do podlewania roślin, a także wykorzystania ekologicznych form nawadniania, m.in. suche rzeki i suche oczka wodne.

Budynek MDK i teren parku będą w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.


Poniżej przedstawiamy rysunki – projekt zagospodarowania terenu i elewacje. Wizualizacje powstały na bazie wstępnej koncepcji, w trakcie prac projektowych mogą zostać wprowadzone zmiany, które będą miały wpływ na ostateczny wygląd MDK

Na Państwa pytania czekamy do dnia 22.10.2021r.

Edytowane przez moderatora 8 października 2021 11:14:58  | Powód: Nie podano

Załączniki:
W_III_01_WARIANT III - PLAN SYTUACYJNY.pdf 8,865 KB, pobrane 72 czas (s).
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.