logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

7 strony<1234>»
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Mamaadama  
#21 Wysłane : 9 listopada 2011 14:44:34
Mamaadama

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-11-09
Posty: 4

...i kontynnuując: czy przwidziane są w tej sprawie, jak równiez w sprawie budowy drogi zbiorczej w omawianej okolicy, konsultacje społeczne, pozwalające wypowiedzieć się bezpośrednio zainteresowanym mieszkańcom?
Offline Jerzy Weg  
#22 Wysłane : 21 listopada 2011 07:59:43
Jerzy Weg

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-11-03
Posty: 32

Nadal nie ma informacji.Panie Prezydencie,jako mieszkańcy Podlesia prosimy aby rzeczowo odniósł się Pan do planów i naszych informacji ,z których wynika,że kolej bedzie z pewnością chciała realizować budowę nowego szlaku rujnującego całkowicie tą dzielnicę.Proszę o stanowcze zabranie głosu w tej sprawie,bo miasto nieprzerwanie wydaje pozwolenia na budowę w rejonie ulic Kaskady,Pomorskiego i Rolniczej,gdzie powstają budynki i gdzie ludzie inwestują nierzadko oszczędności swojego życia a przedstawiciele biura KDP przy ul Damrota w Katowicach twierdzą,że budynki te zostaną z całą pewnością wyburzone.Taki sam los czeka również mieszkańców Tychów-Mąkołowca.Nie zgadzamy się na takie traktowanie i oczekujemy,że Gospodarz Naszego Miasta będzie bronił interesów swoich mieszkańców w innym przypadku mieszkańcy będą musieli podjąć wszelkie kroki zgodne z prawem aby nie dopuścić do realizacji tych planów,lub zmienić je w taki sposób aby pozwalały one mieszkańcom normalnie żyć i funkcjonowć.Nowych inwestorów przestrzegam,przed pochopnym inwestowaniem w tych lokalizacjach środków,mogą okazać się wyrzucone w błoto.
Offline Dawid Ślusarczyk  
#23 Wysłane : 22 listopada 2011 01:31:12
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

1) Czy UM posiada możę informacje nt. harmonogramu planowanych inwestycji w infrastrukturę kolejową w mieście (przebudowy i remonty odcinków torowisk oraz trakcji)?

2) Czy coś dzieje się w temacie rozwoju SKR (chodzi mi o projekt zawierający (prze)budowę stacji wg udostępnionego opracowania na temat SKR)?
Do końca 2011r. miały zostać wybrane dwie stacje, dla których miała zostać opracowana dokumentacja projektowa. Które stacje wybrano lub kiedy taki wybór nastąpi?

3) Czy UM mógłby zwrócić się do podmiotu nadzorującego przebudowę dworca PKP w sprawie opóźnień i zaniedbań przy remoncie peronów? Przypominam, że 1-szy peron miał być w remoncie przez 3 miesiące, remontowano go 11 miesięcy, kilkukrotnie kładąc i ściągając betonową kostkę i płyty krawędziowe, po czym w circa 2 miesiące po oddaniu peronu płyty krawędziowe ruszają się i stukają pod nogami, a kostka betonowa nadal położona jest krzywo.... Oczywiście chodzi o peron I

Już wcześniej zwracałem się w tej sprawie do Państwa, potem do PKP i nie chciałbym wracać do dyskusji o odrębności PKP i UM Katowice, jednak moje zapytanie do PKP zostało całkowicie zignorowane. Nie wiedzieć czemu...

Dlatego uważam, że jeśli miastu zależy na dobrym wizerunku i transporcie publicznym realizowanym w oparciu o infrastrukturę kolejową na jakimkolwiek akceptowalnym poziomie, powinni Państwo się zwrócić do PKP o pewne wyjaśnienia. Korespondencja z UM Katowice z pewnością nie zostanie zbagatelizowana.

Wzpominam o tym, bo słyszałem z dość wiarygodnego aczkolwiek nieoficjalnego źródła, że I peron niedługo czeka ponowny remont (po pierwszej, ewidentnej fuszerce) a jednocześnie wiem iż warunkiem relatywnie płynnej obsługii pociągów jest posiadane otwartych 3 z 4 peronów (nie licząc peronu 5.) - tymczasem remont na II peronie przebiega całkie msprawnie. Jednoczesne zamknięcie 2 peronów spowoduje paraliż dworca i jego niewydolność.
Offline W. Rozwoju Miasta  
#24 Wysłane : 25 listopada 2011 13:13:52
W. Rozwoju Miasta

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-02-18
Posty: 27

Robocze materiały planistyczne na których pokazano, że zmiana przebiegu linii E-65 koliduje z zabudową mieszkaniową, zostały przekazane do Urzędu Miasta w drugiej połowie października br. Aktualnie nadal prowadzona jest analiza ww. materiałów. Przy formułowaniu stanowiska Miasta Katowice wnioski zgłoszone przez mieszkańców zostaną wzięte pod uwagę.
Przebieg drogi zbiorczej w rejonie ul. Rolniczej jest jedynie rozwiązaniem koncepcyjnym i stanowi materiał roboczy. Realizacja ww. drogi zbiorczej nie jest ujęta w planach inwestycyjnych miasta.
Rozpatrywany obszar objęty jest przystąpieniem do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W ramach prac, plan zostanie wyłożony do publicznego wglądu i na tym etapie będzie można zgłaszać uwagi - zgodnie z procedurą określoną w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Edytowane przez użytkownika 1 grudnia 2011 10:40:36  | Powód: Nie podano

Offline W. Rozwoju Miasta  
#25 Wysłane : 25 listopada 2011 13:21:38
W. Rozwoju Miasta

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-02-18
Posty: 27

Dawid Ślusarczyk napisał:
1) Czy UM posiada możę ...


1. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nie przedstawiła do Urzędu Miasta Katowice harmonogramu planowanych inwestycji infrastruktury kolejowej w mieście.
2. Z uwagi na fakt, że trasa SKR przebiega w śladzie linii E-65, planowanej do modernizacji w ramach programu rządowego pn. „Program budowy i uruchomienia przewozów Kolejami Dużych Prędkości w Polsce” rozwiązania infrastrukturalne dla obsługi KDP i SKR powinny być spójne. Wobec powyższego, podjęcie dalszych działań związanych z realizacją SKR będzie możliwe po przyjęciu rozwiązań dotyczących modernizacji linii E-65.
3. W ramach zgłoszonego problemu dotyczącego opóźnień i zaniedbań przy remoncie peronów zostały podjęte działania przez Urząd Miasta.
Offline czarpar  
#26 Wysłane : 28 listopada 2011 12:41:49
czarpar

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-11-24
Posty: 1

Witam
w zeszłym roku zakupiliśmy na ulicy Pomorskiego działkę budowlaną. Rok trwały formalności związane z otrzymaniem pozwolenia na budowę . Pod koniec października otrzymaliśmy ostatecznie pozwolenie i w pierwszym tygodniu listopada rozpoczeliśmy budowę. Kilka dni temu dotarły do nas te niepokojące informacje jakoby przez środek naszej działki miała przebiegać trasa szybkiej koleii. Dotarły do nas plotki że UM Katowice nie wydaje pozwoleń na budowę w rejonie ulicy Pomorskiego i Rolniczej zanim nie zostaną podjęte ostateczne decyzje dot. przebiegu trasy. Po przeczytaniu wpisów powyżej widzę że jest w plotkach troche prawdy i rzeczywiście jakies rozmowy są prowadzone z UM w tej sprawie .
W Internecie można znaleźć materiały prezentacyjne PKP przestawiające plany związane z 'przystosowaniem odcinaka Katowice- Zawardoń po szybką kolej Jest kilka propozycji :

"OPCJE MODERNIZACYJNE:
Zadanie 4.1: odcinek Katowice – Zwardoń – granica państwa
● Opcja 0: referencyjna – przywrócić i utrzymać standardy linii, do których
była zaprojektowana i utrzymywać przez 30 lat
● Opcja 1: V = 160 km/h, DC 3000 V – modernizacja linii, dopuszcza się
ograniczenia prędkości do V = 80 – 120 km/h w miejscach, gdzie
przebudowa do V = 160 km/h będzie niemożliwa lub
nieuzasadniona ekonomicznie
Opcja zatwierdzona do dalszych opracowań studialnych Uchwałą
Zarządu PKP PLK S.A. Nr 450/2010 z dnia 7 września 2010 r.

● Opcja 2: V = 200/220 km/h, DC 3000 V – przebudowa linii, dopuszcza się
ograniczenia prędkości do V = 120 – 160 km/h w miejscach, gdzie
przebudowa do V = 200/220 km/h będzie niemożliwa lub
nieuzasadniona ekonomicznie
● Opcja 3: V = 300 km/h, 2 x 25 kV – budowa nowej linii"

zgodnie z powyższym chyba najmniej ingerencyjna wercja brana jest pod uwagę . Mam nadzieję że zgodnie z zapewnieniami UM Katwice dołoży także wszelkich starań aby mieszkańcy dzielnicy Podlesie jak najmniej na tym ucierpieli.
Offline W. Rozwoju Miasta  
#27 Wysłane : 1 grudnia 2011 10:02:11
W. Rozwoju Miasta

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-02-18
Posty: 27

Z informacji przekazanych przez PKP PLK wynika, że w ramach modernizacji linii E-65, dla Katowic wybrana została opcja V= 160 km/h.
Ponownie informujemy, że robocze materiały planistyczne na których pokazano, że zmiana przebiegu linii E-65 koliduje z zabudową mieszkaniową, zostały przekazane do Urzędu Miasta w drugiej połowie października br. Nadal prowadzona jest analiza ww. materiałów i nie zostało jeszcze sformułowane stanowisko Miasta Katowice.
Wydział Budownictwa przekazuje zainteresowanym informacje o inwestycji planowanej przez PKP PLK, jednak brak jest podstaw prawnych do nie wydawania pozwoleń na budowę w związku z ww. inwestycją i nie wydano żadnej odmowy pozwolenia na budowę w tym rejonie.
Offline Jerzy Weg  
#28 Wysłane : 2 grudnia 2011 07:53:32
Jerzy Weg

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-11-03
Posty: 32

Obecnie informację o każdej inwestycji w rejonie Pomorskiego i Rolniczej,oraz Piwoni otrzymuje kolej i jeśli wniesie swoje zastrzeżenia to z pozwolenia na budowę raczej nici.Poza tym wśród mieszkańców Podlesia jest kolportowana petycja do władz miasta zobowiązująca UM do wsparcia mieszkańców Podlesia w walce o najkorzystniejszy wariant z uwagi na poczynione przez nich inwestycje.Petycja zawiera zdjęcie z naniesioną planowaną trasą szlaku kolejowego.Kolej cały czas podtrzymuje swoje stanowisko,że jest to inwestycja prioretytowa i na 90% zostanie zrealizowana i to ,że zgodnie z OBECNYM stanem prawnym pozolenia na budowę są wydawane nie oznacza,że nowi inwestorzy będą mogli zamieszkać w Podlesiu,lub cieszyć się tym mieszkanie w sposób bezkolizyjny z PKP.Przypominam także,że Donald Tusk na ostatnim poziedzeniu rządu poprzedniej kadencji udzielił pełnego błogosławieństwa na rozwój koleji a obecny minister S Nowak jest zobligowany do dynamicznego wsparcia tych zamierzeń.

Jak długo miasto będzie analizować plany PKP i kiedy otrzymamy efektywne informacje?
Offline Dawid Ślusarczyk  
#29 Wysłane : 3 grudnia 2011 11:28:50
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

W. Rozwoju Miasta napisał:
Cytat:
1. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nie przedstawiła do Urzędu Miasta Katowice harmonogramu planowanych inwestycji infrastruktury kolejowej w mieście.

Harmonogram nie został przedstawiony ze względu na…

1) To, że takowy nie istnieje nawet w bardzo orientacyjnej formie,
2) To, że UM Katowice dotąd o jego przesłanie nie wystąpił, a zamierza?
3) To, że UM Katowice nie widzi potrzeby uzyskania od PKP PLK informacji nt. harmonogramu inwestycji w tak kluczowej sferze funkcjonowania zarówno mieszkańców jak i samego miasta?
4) Inny powód?

W. Rozwoju Miasta napisał:
Cytat:
2. Z uwagi na fakt, że trasa SKR przebiega w śladzie linii E-65, planowanej do modernizacji w ramach programu rządowego pn. „Program budowy i uruchomienia przewozów Kolejami Dużych Prędkości w Polsce” rozwiązania infrastrukturalne dla obsługi KDP i SKR powinny być spójne. Wobec powyższego, podjęcie dalszych działań związanych z realizacją SKR będzie możliwe po przyjęciu rozwiązań dotyczących modernizacji linii E-65.

Czyli powyższe mogę rozumieć jako gwarancję udzielaną przez UM Katowice na to, że remont sieci kolejowej oraz jego skutki na obszarze Katowic w żaden sposób nie utrudnią realizacji SKR czy (prze)budowy stacji kolejowych w mieście i że nie dojdzie do sytuacji, w której okaże się, że zbudowanie lub poprowadzenie infrastruktury odrobinę inaczej mogłoby w zauważalnym stopniu poprawić funkcjonowanie SKR w przyszłości?
Nie chcę się dowiedzieć z mediów za 2 lata, że nie można zbudować jakiegoś peronu bo w wyniku prac remontowych skróceniu lub zwężeniu uległy rezerwy terenu pod perony i w związku z tym nie mogą powstać tam, gdzie pierwotnie planowano, albo ich budowa będzie się wiązała z dodatkowymi, sporymi nakładami finansowymi?

Przy okazji – przypominam się z moim wcześniejszym pytaniem o to czemu UM Katowice nie odpowiedziało na na propozycję PKP PLK w zakresie przejęcia dworców kolejowych w Katowicach? Edytowałem wpis, by wiedzieli Państwo o który chodzi.
Offline Jerzy Weg  
#30 Wysłane : 8 grudnia 2011 14:20:18
Jerzy Weg

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-11-03
Posty: 32

Kiedy Miasto poinformuje mieszkańców na temat stanowiska dotyczącego modernizacji linii E-65.Mieszkańcy są zdezorientowani i oczekują konkretnych informacji.Jeszcze raz przestrzegam przed inwestowaniem,kupowaniem domów w pobliżu ul Rolnicza,Pomorskiego,Piwonii i Kaskady-developerzy którzy rozopczęli tam inwestycję bardzo się spieszą a temat koleji zbywają milczeniem,lub udają ,że nic nie wiedzą.Proszę uważać zanim będzie za poźno.Drodzy Urzędnicy,czekamy z niecierpliwością na informację.
Offline W. Rozwoju Miasta  
#31 Wysłane : 16 grudnia 2011 07:50:19
W. Rozwoju Miasta

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-02-18
Posty: 27

Miasto Katowice dostrzegając złożoność problemów wynikających z modernizacji linii kolejowej E-65 zorganizowało spotkanie w inwestorem, na którym PKP PLK przedstawiło aktualne, ujednolicone rozwiązania koncepcyjne dla przebiegu linii kolejowej modernizowanej w ramach zadania „Studium wykonalności - dokumentacji przedprojektowej dla „Modernizacji Linii Kolejowej E 65 - Południe, odcinek Grodzisk Mazowiecki - Kraków/Katowice Zwardoń /Zebrzydowice - granica państwa”.
W ramach spotkania omówione zostały problemy zaistniałe na całym przebiegu linii, od granicy z Mysłowicami poprzez Szopienice, Zawodzie, Centrum, Brynów, Ligotę, Piotrowice, Podlesie do granicy z Tychami. Podczas prezentacji rozwiązań poruszony został m.in. problem dotyczący kolizyjności nowego przebiegu linii z istniejącą zabudową oraz zajętości terenów inwestycyjnych pod zabudowę mieszkaniową w dzielnicy Podlesie. W miejscach problemowych Miasto Katowice zaproponowało zastosowanie innych rozwiązań m.in. wykorzystanie istniejącego śladu linii, ograniczenie zajętości terenu, poprowadzenie linii częściowo w wykopie, zastosowanie elementów zabezpieczających przed negatywnym oddziaływaniem na środowisko.
PKP PLK zobowiązało się do przekazania miastu uaktualnionej dokumentacji dla całości przebiegu linii od granicy z Mysłowicami do granicy z Tychami, aby uwagi zgłoszone na spotkaniu zostały przedstawione przez Miasto Katowice w sposób formalny. Ponadto, PKP PLK zobowiązało się, że wszystkie zgłoszone uwagi zostaną szczegółowo przeanalizowane i jeśli to możliwe zostaną zastosowane rozwiązania uwzględniające zgłoszone wnioski.

Na spotkaniu poruszono również temat przewidywanych terminów realizacji. Jedynym znanym na dziś terminem jest zakończenie prac nad dokumentacją przedprojektową dla „Modernizacji Linii Kolejowej E 65 - Południe, odcinek Grodzisk Mazowiecki - Kraków/Katowice Zwardoń/Zebrzydowice - granica państwa” i jest to koniec roku 2012. Uwzględniając fakt, że projekt dotyczy długiego odcinka, bo od Grodziska Mazowieckiego poprzez Kraków/Katowice Zwardoń/Zebrzydowice do granicy państwa, jego realizacja uzależniona jest od kondycji finansowej państwa. Najbliższym możliwym terminem rozpoczęcia inwestycji jest kolejny okres finansowania dla środków unijnych w latach 2014 - 2020.

Temat SKR również został poruszony na spotkaniu. Aktualnie na odcinku od Stacja Katowice Osobowa do Katowice Piotrowice obsługa SKR planowana jest poprzez poprowadzenie niezależnych torów. Na odcinku od Katowice Piotrowice do Granicy z Tychami nie jest możliwe poprowadzenie dodatkowych torów dla obsługi SKR w ramach rozpatrywanego projektu. W rozwiązaniach pokazano jedynie poprowadzenie 4 torów, z których 2 mogłyby być zrealizowane w ramach odrębnych projektów. Miasto zgłosiło uwagę, aby obiekty inżynieryjne były dostosowane do przebiegu 4 torów, w tym 2 obsługujących SKR.

W zakresie przejęcia dworców PKP przez miasto Katowice informujemy, że budowa i utrzymanie infrastruktury kolejowej, w tym budynków dworców nie należy do ustawowych zadań Miasta Katowice. Ponadto, Miasto Katowice realizuje szereg inwestycji, które wiążą się z dużymi nakładami finansowymi, przez co nie dysponuje środkami finansowymi, które mogłyby być przeznaczone na te cele.
Offline Dawid Ślusarczyk  
#32 Wysłane : 16 grudnia 2011 08:21:54
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Serdecznie dziękuje za wyczerpującą odpowiedź.
Jej przygotowanie musiało zapewne trochę zająć, ale jestem przekonany, że i Państwo mają poczucie, by w tym temacie nie zostało niezaadresowanych pytań.

Choć wciąż otwarte są kwestie funkcjonowania SKR w mieście, czekamy także na wybór 2 pierwszych stacji, któe zostaną "ucywilizowane" przez właściwą spółkę w ramach PKP. No i nie zapominajmy o Strategii Rozwoju Transportu [Pasażerskiego] miasta Katowice - ale wszystko w swoim czasie.

Raz jeszcze dziękuje!
Offline Jerzy Weg  
#33 Wysłane : 19 grudnia 2011 09:34:14
Jerzy Weg

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-11-03
Posty: 32

Czyli ze spotkania z PKP wynika,że inwestycja zostanie przeprowadzona jeśli zostaną na nią wyasygnowane środki.Jak wynika z informacji przedstawionych przez Miasto kolej będzie rozbudowywana,czyli nie będzie to modernizacja istniejącego szlaku,tylko budowa nowej lini,która zniszczy środowisko,odgrodzi mieszkańców od lasu,uniemożliwi migrację zamieszkałych w lasach zwierząt i spowoduje całkowite pogorszenie się komfortu życia ludzi,którzy wybrali Podlesie właśnie dla spokoju i możliwości wyjątkowego obcowania z przyrodą.Jest to informacja nie do zaakceptowania,szczególnie,że wielu mieszkańców zagrożonego tą inwestytcją terenu wzięło duże kredyty hipoteczne na dom a nie po to aby dostać w bonusie kolej za oknem.W związku z tym mam pytania:od kiedy miasto wiedziało o tych planach?dlaczego nadal udziela pozwoleń na budowe skoro wie o planach PKP?i jak zamierza naciskać na PKP aby ta inwestycja była prowadzona obecnym szlakiem?Wszystkich zainteresowanych tą lokalizacją kolejny raz przestrzegam przed jakimkolwiek zakupem działki lub nieruchomości aby nie musiał potem czuć się wystawionym do wiatru tak jak obecni mieszkańcy.
Offline W. Rozwoju Miasta  
#34 Wysłane : 21 grudnia 2011 14:53:49
W. Rozwoju Miasta

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-02-18
Posty: 27

Po raz kolejny informujemy, że robocze materiały planistyczne dotyczące modernizacji linii kolejowej E-65 zostały przekazane do Urzędu Miasta Katowice przez PKP PLK Centrum Kolei Dużych Prędkości w II połowie października br.
Na początku grudnia br. Miasto Katowice zorganizowało spotkanie, podczas którego zaproponowało m.in. wykorzystanie istniejącego śladu linii kolejowej.
Ponadto, przekazane do tej pory materiały przez PKP PLK Centrum Kolei Dużych Prędkości nie stanowią podstawy formalnej dla zakazu wydawania pozwoleń na budowę. Niemniej jednak Wydział Budownictwa informuje każdego wnioskującego o pozwolenie na budowę o zamierzeniach inwestycyjnych kolei w omawianym rejonie Katowic.
Offline Katowiczanin  
#35 Wysłane : 30 grudnia 2011 14:51:15
Katowiczanin

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-11-25
Posty: 2

Panie Prezydencie,
jako mieszkacy Podlesia nie wyobrażamy sobie na przeprowadzenie nowej lini kolejowej przecinającej Podlesie na poł
i niszczącej tą najbardziej zieloną dzielnicę Katowic. Do tej pory była to dzielnica przeznaczona w 100% pod zabudowę jednorodzinną i budowa nowych torow zniszczy życie wielu osob ktore zdecydowały się za zamieszkanie w tej dzielnicy kosztem wieloletnich kredytow. Nie wspominam już nawet o wielkich stratach Miasta Katowice gdyż można sie spodziewać, iż wiele działek w przyszłośc zostanie niezabudowana.....
Podlesie jak pewnie Pan wie zostało uznane za najlepszą dzielnicę do zamieszkanie co może Pan przeczytac np w "Faktach Południa"
Korzyście jakie może uzyskac Kolej budując nową linie a nie pzebudowując dotychczasowe tory to zaledwie kilka sekund szybszeg przejazdu a koszty jakie poniesie miasto są nie do oszacowania.....

Dlatego apelujemu do Pana jako gospodarza naszego miasta o zachowanie zdrowego rozsądku i poprowadzenia trasy po istniejącej obecnie lini!!!!
Offline Jerzy Weg  
#36 Wysłane : 3 stycznia 2012 14:18:24
Jerzy Weg

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-11-03
Posty: 32

Katowiczanin napisał:
Cytat:
Panie Prezydencie,
jako mieszkacy Podlesia nie wyobrażamy sobie na przeprowadzenie nowej lini kolejowej przecinającej Podlesie na poł
i niszczącej tą najbardziej zieloną dzielnicę Katowic. Do tej pory była to dzielnica przeznaczona w 100% pod zabudowę jednorodzinną i budowa nowych torow zniszczy życie wielu osob ktore zdecydowały się za zamieszkanie w tej dzielnicy kosztem wieloletnich kredytow. Nie wspominam już nawet o wielkich stratach Miasta Katowice gdyż można sie spodziewać, iż wiele działek w przyszłośc zostanie niezabudowana.....
Podlesie jak pewnie Pan wie zostało uznane za najlepszą dzielnicę do zamieszkanie co może Pan przeczytac np w "Faktach Południa"
Korzyście jakie może uzyskac Kolej budując nową linie a nie pzebudowując dotychczasowe tory to zaledwie kilka sekund szybszeg przejazdu a koszty jakie poniesie miasto są nie do oszacowania.....

Dlatego apelujemu do Pana jako gospodarza naszego miasta o zachowanie zdrowego rozsądku i poprowadzenia trasy po istniejącej obecnie lini!!!!


Przyłączam się do tego apelu,Panie Prezydencie proszę nie pozwolic zniszczyć tak wspaniałej dzielnicy,mieszkańcy tego wyjątkowego zakątka Katowic nie chcą mieć za oknami szybkiej koleji,oraz ruchliwej i hałaśliwej drogi zbiorczej przebiegającej tuż przed drzwiami naszych domów-nie zgadzamy się na taki rozwój Podlesia.Nieruchomości,oraz działki znacznie stracą na wartości a piękna zielona dzielnica zostanie zamieniona w szynowo-betonową pustynie.
Offline Dawid Ślusarczyk  
#37 Wysłane : 3 stycznia 2012 16:35:38
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Czy wiadomo już cokolwiek konkretnego nt. planowanego (lub branego pod uwagę) przebiegu linii? W temacie dotąd nic takiego się nie pojawiło a myśle, że byłby to dobry punkt wyjścia do jakichkolwiek ocen skutków zmiany przebiegu tej linii kolejowej.
Offline Mamaadama  
#38 Wysłane : 4 stycznia 2012 09:07:18
Mamaadama

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-11-09
Posty: 4

Bez względu na fakt, kiedy będzie miała miejsce( bo będzie miała) i w jakim obrębie modernizacja/budowa nowego szlaku PKP w Podlesiu panuje jakaś chora sytuacja dotycząca nowych inwestycji deweloperskich-przy obecnej recesji i dekoniunkturze- niepojeta dla mnie.Już straszą dwa puste osiedla- Nagietki i niedokończone osiedle na Pomorskiego, a wkrótce ma powstac nowe w okolicach Rolniczej. Deweloperzy przemilczają inwestycję PKP,zeby sprzedać ,co wybudowane lub pozyskać inwestorów do nastepnych obiektów mieszkalnych,powołując sie przy tym na brak oficjalnych informacji.Klienci nie mają pojęcia,że inwestują w kolej za oknem.A tymczasem znikają koleje łaki, laski, idylliczne zakątki...po co to komu???
Offline Jerzy Weg  
#39 Wysłane : 4 stycznia 2012 15:02:14
Jerzy Weg

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-11-03
Posty: 32

Dawid Ślusarczyk napisał:
Cytat:
Czy wiadomo już cokolwiek konkretnego nt. planowanego (lub branego pod uwagę) przebiegu linii? W temacie dotąd nic takiego się nie pojawiło a myśle, że byłby to dobry punkt wyjścia do jakichkolwiek ocen skutków zmiany przebiegu tej linii kolejowej.[/quote

Wariant został wybrany przez PKP i przekazany miastu.Nie jest to żadna tajemnica,nowy szlak ma być prostowany mniej więcej za wiaduktem,znacznie przybliży się do osiedla Jacol przy ul Piwonii,dalej przebiega przez teren cirka 7 domów,które kolej planuje wyburzyć(okolice ul Kaskady) i przecina wielką łąkę pomiędzy Pomorskiego i Rolniczą.Szybkie koleje będą przemykać pod oknami mieszkańców Rolniczej ale także nowych budynków stawianych przy Pomorskiego(developer-firma Pejan wypiera się ,że nic nie wie),nowego osiedla przy Rolniczej,nowego osiedla firmy Jacol-pod lasem i planowanej ku ironii kolejnej inwestycji 10 domów przy Rolniczej.Przy czym parę działek zaplanowanych przez kolejnego Developera pod sadem(Rolnicza) jest w planowanej trasie PKP-ciekawe czy developer da znać ewentualnym zainteresowanym.Następnie całe torowisko przetnie stary sad i dalej poleci w kierunku Tychów niszcząc kolejne domy w Mąkołowcu.Zdjęcia tych planów są dostępne u mieszkańców Pomorskiego,Rolniczej,Piwonii,Kaskady i pewnie wielu innych.Miasto o czym była już mowa została dokładnie powiadomione przez biuro koleji dużych prędkości.Prosze sobie wyobrazić pedzące z prędkością 160 k/h składy a po drugiej stronie torowiska drogę zbiorczą po której bez problemu pędzą samochody z np 10t ładunkiem.Taka katastrofa jest studialnie planowana w Podlesiu przez PKP i UM Katowice.Panie Prezydencie jeszcze raz proszę nie niszczmy Podlesia,pozwólmy żyć ludziom,zwierzętom i roślinom.Kolej niech modernizuje się w starym szlaku a droga zbiorcza ludziom łaknącym spokoju nie jest pod oknami potrzebna.
Offline W. Rozwoju Miasta  
#40 Wysłane : 12 stycznia 2012 10:21:08
W. Rozwoju Miasta

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-02-18
Posty: 27

Z informacji przekazanej przez PKP PLK Centrum Kolei Dużych Prędkości wynika, że nie jest to budowa nowej linii lecz modernizacja istniejącego przebiegu. Miasto Katowice w ramach uwag do koncepcji rozwiązań zgłosiło inwestorowi przedsięwzięcia warunek dotyczący wykorzystania istniejącego śladu przebiegu linii E-65 na obszarze dzielnicy Podlesie.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest (3)
7 strony<1234>»
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.