logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Ormi  
#1 Wysłane : 13 stycznia 2015 17:31:51
Ormi

Ranga: Expert Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-12-11

Dziękuję: 29 razy
Podziękowano: 24 raz (y) w 19 postu (ów)
UserPostedImage

Zauważyłem coś bardzo zaskakującego o czym, jak mi się wydaje, nigdy nie było mowy.
Otóż został zbudowany między Domusem/Ślązakiem i Łaźnią/PZU jeden pas jezdni wyłącznie dla autobusów miejskich nadjeżdżających od Moniuszki, jak to widzimy na powyższym zdjęciu, podczas gdy w zamieszczonym poniżej linku przedstawiającym projekt zagospodarowania całej przestrzeni Rondo-Rynek widać wyraźnie, że w tym miejscu jezdnia jest wyraźnie szersza, dwupasmowa i że wchodzi na teren zajmowany obecnie przez Ślązaka.

http://przemiana.katowic...erenu-140725_PZT_500.pdf

Wynikałoby z tego, że przy tworzeniu ciągle przecież obowiązującego projektu przewidywano wyburzenie Domusa/Ślązaka - były więc już jakieś plany co do późniejszego zagospodarowania tego terenu.
Byłoby bardzo interesujące gdyby można było je poznać.

Co do mnie, to powiem, że bardzo by mi pasowało wyburzenie slumzowatego Ślązaka i poszerzenie obecnej już jezdni.
Wyobrażam sobie takie dalsze zagospodarowanie:
- Przychodnia "na Mickiewicza" rozbudowana dla wszelkich służb zdrowia i tworząca czworoboczny zespół na całym możliwym terenie wewnątrz kwartału między Skargi i Mickiewicza oraz Placem Synagogi i poszerzonym łącznikiem. Synagogę jest zbyt trudno odbudować, ale przeznaczenie tego terenu dla zdrowia, a nie na przykład dla handlu, wydaje się najbardziej godnym sposobem uszanowania pamięci tego miejsca.
- Dwa pasy jezdni w łączniku pozwalające na utworzenie dwukierunkowego przejazdu od Warszawskiej do Sokolskiej (z wykorzystaniem Bankowej i Szkolnej) w zastępstwie tunelu, który miał przebiegać pod Rynkiem,
- Przejazd podziemny w osi Mickiewicza na odcinku 40-50 metrów przy wylocie Stawowej otwierający olbrzymie perspektywy dla powiększonego Placu Synagogi, zwłaszcza dla organizacji ruchu pieszego mas ludzkich przemieszczających się całą dobę między Dworcem kolejowym i Galerią Katowicką a Dworcem Autobusowym i Nowym Supersamem.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum