logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline kasia  
#1 Wysłane : 30 maja 2014 10:06:43
kasia

Ranga: Gold Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-02-05
Posty: 166
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Dziękuję: 48 razy
Podziękowano: 18 raz (y) w 14 postu (ów)
Chciałabym zapytać, czy możliwe jest dostarczanie tego informatora do placówek niebędących placówkami państwowymi? Czy właściciele sklepiku zżyci z miastem i dzielnicą, posiadający już na chwilę obecną specjalnie wydzielone miejsce na różne ogłoszenia, imprezy lokalne itp. również mogli by się stać punktem, w którym zainteresowani mieszkańcy mieli by okazję pobrania takiego informatora? Najbliższy punkt tego typu (biblioteka) jest w sporym oddaleniu od tej części dzielnicy.
Offline kasia  
#2 Wysłane : 12 października 2014 23:28:14
kasia

Ranga: Gold Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-02-05
Posty: 166
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Dziękuję: 48 razy
Podziękowano: 18 raz (y) w 14 postu (ów)
Dzień dobry
W związku z zainicjowaniem tematu dotyczącego bezpłatnego informatora miejskiego
„Nasze Katowice”, chciałabym poruszyć kolejną kwestię związaną z publikowaną tam ofertą związaną z działem „Informator kulturalny”.
Na wstępie oczywiście dodam, że z przyjemnością korzystam z rodziną z ofert tam prezentowanych (jeśli uda się ów informator przechwycić lub jeśli mimochodem dotrą do mnie informacje z innych źródeł ( np. z mediów- tyle tylko, że problem z „nimi” polega jednak na tym, iż opisują dane wydarzenia jako newsy post factum i refleksja o „możliwości korzystania z atrakcji” jest już nieaktualna)
W związku z powyższym pomyślałam sobie, aby oferta „informatora kulturalnego” została poszerzona o atrakcje w innych bliskich miastach (i nie chodzi mi o cały szczegółowy program zajęć w muzeach czy domach kultury ale przynajmniej o imprezy jednostkowe i wyjątkowe. A takie ostatnio np. miały miejsce w Bytomiu z okazji 760 lecia miasta. 13 września można było zwiedzać Bytom z przewodnikiem jak też i wyjątkowo zobaczyć kryptę grobową Hencków von Donnernsmarcków). Atrakcji czasem jest dużo ale potrzeba by je zebrać w jednym miejscu może wzorem imprezy typu „Noc muzeów” czy „Industriady” łączącej ofertę różnych miast graniczących tu ze sobą bezpośrednio. Byłaby to jeszcze ciekawsza propozycja dla mieszkańców Katowic w temacie spędzenia wolnego czasu nie stanowiąca przecież żadnej konkurencji a będąca za to doskonałym jej uzupełnieniem.
Ta refleksja nie wzięła się znikąd - wynika ona z obserwacji jak robi się to na Dolnym Śląsku. Tam np. placówki muzealne w różnych pobliskich dolnośląskich miastach polecają siebie nawzajem (często wiąże się z możliwością korzystania z niższych cen za bilety). Nie jesteśmy w stanie wiedzieć o wszystkich atrakcjach a takie działania umożliwiają branie w nich udziału tym, którzy byli by chętni, tylko nie zawsze wiedzą że” są” albo dowiadują się zbyt późno.
Offline Biuro Prasowe  
#3 Wysłane : 13 października 2014 09:00:59
W. Komunikacji Społecznej

Ranga: Administrator

Grupy: WRM, WKUL, WST, BCK, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Bezpieczeństwo, WKŚ, Moderatorzy - Kategoria wewnętrzna, KZGM, WZK, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Sprawy obywatelskie, WBD, Moderatorzy - Ankiety, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Inwestycje, WPS, Moderatorzy - Rowerowe Katowice, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne, Moderatorzy - Promocja Katowic, Moderatorzy - Bezpieczeństwo, Moderatorzy - Witamy na forum, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Kultura, Moderatorzy - Zanim napiszesz, przeczytaj!, ZZM, Moderatorzy - Zdrowie i Ochrona Środowiska, WPS II, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Działalność Gospodarcza, Moderatorzy - Polityka Społeczna, WIN, Moderatorzy - Propozycje tematów, Moderatorzy - Kultura, WB, Moderatorzy - Transport publiczny, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Sport i Turystyka, Moderatorzy - Edukacja, WOIS, SM, Moderatorzy - Rozwój miasta, BRM, WZNP, WE, WP, WGM, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Infrastruktura, Moderatorzy - Inwestycje, UMK moderator, Registered, BP, MZUiM, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Edukacja, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Zdrowie i ochrona środowiska, Moderatorzy - Infrastruktura, WSO, Moderatorzy - Sport i turystyka, MOSiR, Moderatorzy - Sprawy Obywatelskie, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Polityka Społeczna, Administrators
Przyłączony: 2012-08-03
Posty: 417

Dziękuję: 1 razy
Podziękowano: 31 raz (y) w 28 postu (ów)
Dzień dobry, jeśli chodzi o dystrybucję "Naszych Katowic" za pośrednictwem sklepu - jest to możliwe, aczkolwiek zależne od zgody właściciela punktu oraz od liczby egzemplarzy, którą sklep byłby w stanie przyjąć do kolportażu. Aby pozyskać szczegółowe informacje zapraszamy do kontaktu z redakcją "Naszych Katowic": redakcja@katowice.eu
Pani propozycja rozszerzenia oferty informatora, również zostanie przekazana do tejże redakcji.
thanks 1 użytkownik podziękował W. Komunikacji Społecznej za ten post.
kasia na 2014-10-13
Offline kasia  
#4 Wysłane : 19 października 2014 10:05:51
kasia

Ranga: Gold Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-02-05
Posty: 166
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Dziękuję: 48 razy
Podziękowano: 18 raz (y) w 14 postu (ów)
W październikowym wydaniu informatora nie znalazła się (uważam to za wielkie niedopatrzenie) informacja o imprezie z cyklu NOC NAUKOWCÓW (organizowanej już od kilku lat!!!) - ta tegoroczna odbyła się : w sobotę 18.10.2014. To impreza organizowana raz w roku.
Co ciekawe była też w Katowicach - skromniej, ale jednak. Kto uczestniczył w takim wydarzeniu na gliwickiej Politechnice to ma wyobrażenie jakie tłumy przyciąga ta impreza.

Październikowy program w Katowicach 2014:
KATOWICE
Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii, ul. Krasińskiego 8
18.00-24.00 Czy należy bać się gazu/wykład/prezentacja multimedialna/ technika
cykl: 18.00-19.00; 20.00-21.00; 21.00-22.00; 22.00-23.00; 23.00-24.00
16.00-20.30 Pęknie czy nie pęknie – prezentacja maszyn zmęczeniowych
cykl: 16.00-17.30; 17.30-19.00; 19.00-20.30

1. Czy nie byłoby dobrze o czymś takim napisać w informatorze, który do takich celów służy?
2. Czy nie byłoby dobrze objąć patronatem medialnym takiej imprezy przez miasto Katowice?
3.Czy nie byłoby wreszcie dobrze aby i tu zachęcić uczelnie katowickie do zorganizowania raz w roku tak bogatego programu jak robi to Politechnika Gliwicka?
Offline kasia  
#5 Wysłane : 19 października 2014 16:44:42
kasia

Ranga: Gold Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-02-05
Posty: 166
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Dziękuję: 48 razy
Podziękowano: 18 raz (y) w 14 postu (ów)
Dodam jeszcze, że w marcu (13 i 14 ) Uniwersytet Śląski (wydział matematyki, fizyki i chemii -w Katowicach - a jakże) obchodzi corocznie święto liczby Pi.
Wtedy organizowane są wykłady, warsztaty, pokazy i konkursy - byłoby miło aby o takich imprezach też nie zapominano w informatorze. Marcowy numer z 2014 o tym wydarzeniu milczy.
Offline kasia  
#6 Wysłane : 20 października 2014 11:33:41
kasia

Ranga: Gold Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-02-05
Posty: 166
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Dziękuję: 48 razy
Podziękowano: 18 raz (y) w 14 postu (ów)
Odnosząc się do mojego mojego posta poruszającego możliwość dystrybucji informatora w innych niż państwowe punkty miejscach- śpieszę poinformować,że udało się porozumieć w tym temacie z redakcją Katowice.eu wskazaną przez biuro prasowe i od listopada br. pierwsze 100 egz. będzie do pobrania w naszym sklepiku na Le Ronda - znanym wszystkim tu mieszkańcom jako sklep "u pani Usi". Stosowna informacja o możliwości otrzymania go w tym miejscu zawiśnie przed wejściem do sklepu (do czego się zobowiązałam).
Dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez użytkownika 20 października 2014 14:42:11  | Powód: Nie podano

Offline adamkoc  
#7 Wysłane : 6 listopada 2014 16:21:08
adamkoc

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2014-11-06
Posty: 1
Polska
Lokalizacja: Katowice

witam

jak wygląda kwestia informatora w sklepie "u pani Usi" na chwilę obecną? Czy dostępne są egzemplarze do pobrania?
Offline kasia  
#8 Wysłane : 7 listopada 2014 11:14:34
kasia

Ranga: Gold Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-02-05
Posty: 166
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Dziękuję: 48 razy
Podziękowano: 18 raz (y) w 14 postu (ów)
Witam Pana!
Praktycznie wszystkie egzemplarze dostarczone w dniu 3 listopada (o ile mi wiadomo było tego 100 sztuk) "rozeszły się" już w tym samym dniu. W następnym - reszta (kilka egz.). w związku z powyższym na grudzień wskazane będzie zwiększenie ilości dostarczanych gazet - jak widać "akcja" powiodła się znakomicie. W nowym roku ma być jeszcze dostarczony stojaczek.
Być może jeszcze zgłosi się w temacie możliwości prowadzenia takiej dystrybucji zakład fryzjerski przy ul. Le Ronda (okolice ul. Strzelców Bytomskich)- to też miejsce gdzie licznie bywają mieszkańcy Dąbrówki i jak to mówią "wszyscy się tu znają"
Pozdrawiam
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.