logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline micher  
#1 Wysłane : 31 lipca 2021 22:18:36
micher

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-02-27
Posty: 50
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 22 razy
Podziękowano: 12 raz (y) w 9 postu (ów)
Ostatnie wydarzenia, które przedarły się do mediów ogólnopolskich, przypominają o wciąż aktualnym pytaniu o bezpieczeństwo w centrum Katowic. Jest to obszar, z którym najczęściej do czynienia ma ktokolwiek, kto przyjeżdża do Katowic, więc powinien być wizytówką, bo przez jego pryzmat ocenia się całe miasto, więc zapewnienie bezpieczeństwa w tym obszarze powinno być największym priorytetem.
https://www.infokatowice.pl/2021...ry-stanal-w-jej-obronie/
https://www.infokatowice.pl/2021...-zyje-zostal-zatrzymany/

To już nie pierwsze filmiki z centrum Katowic, pokazujące rzeczy, które nie powinny się dziać w centrum miasta. Niestety bezpieczeństwo wciąż jest problemem, który psuje wizerunek Katowic, co wpływa bezpośrednio i negatywnie na rozwój (mniejsza skłonność do przyjazdu specjalistów, imigrantów z zagranicy, inwestycji firm zachodnich tworzących atrakcyjne miejsca pracy, zamieszkania i płacenia podatków w Katowicach). I oczywiście na obecnych mieszkańców, bo zmniejsza poczucie bezpieczeństwa i poziom życia, bo trudno korzystać z rozrywek, jak można zostać pobitym i to w centrum miasta!! Miejscu, które powinno być wizytówką i zachęcać każdego odwiedzającego to zamieszkania tutaj, pokazywać, że region jest atrakcyjny, a takie obrazki temu nie sprzyjają, łagodnie mówiąc.

Oczywiście, by miasto było atrakcyjne, to musi żyć całą dobę, szczególnie jeśli jest to centrum metropolii, do której bycia aspirujemy, więc nie można zrezygnować z rozrywkowego charakteru centrum, jednak dobrze byłoby gdyby charakteryzowało się to np. kulturalnym piciem w miejscach do tego wyznaczonych, a nie przyjazdem patologii, często powiązanej z klubami, której w okolicznych miastach jest niestety dość sporo, nawet biorąc pod uwagę średnią Polski.

I tu się zaczyna właśnie rola m.in. policji, która się nie popisała pomimo tego, że komisariat jest kilkadziesiąt metrów dalej. W związku z tym nasuwa się kilka kwestii:
  • ile miasto wydaje na dodatkowe patrole policji i jakich obszarów miasta to dotyczy?
  • czemu zdecydowano się na budowę komendy miejskiej policji poza centrum, gdzie najczęściej występują problemy z bezpieczeństwem, a zmiana tego stanu rzeczy powinna być największym priorytetem?
  • czy w newralgicznych porach (noc, rano pt/sb, sb/nd) na ulice centrum wysyła się większą liczbę patroli? Według mnie liczba umundurowanych patroli i policjantów w centrum powinna być zwiększona kilka razy, nie tylko w tym krytycznym czasie
  • czy bezpieczeństwo w centrum miasta jest na bieżąco monitorowane i czy odbywają się cykliczne rozmowy pomiędzy policją, urzędem, a Strażą Miejską na ten temat?
  • czemu widzi się mało policji w krytycznych obszarach centrum tzn. okolicach Mariackiej, Energy 2000, dworca i ul. Mickiewicza, Skargi, Sokolskiej, zwłaszcza w weekendy?
  • czy osoby najbardziej agresywne są wyłapywane i odwożone z centrum na izbę wytrzeźwień? Jaka jest statystyka w poszczególnych porach i dniach? Czy te działania są wystarczająco zintensyfikowane, zwłaszcza w weekendy?
  • czy policjanci są wystarczająco motywowani i instruowani o tym jak kluczowe jest zachowanie porządku w centrum? Np. zawsze mnie dziwi, że na ul. Stawowej, stoją nielegalne zaparkowane samochody pod komendą, a nikomu się nie chce wystawić mandatu
  • jakie pomysły ma miasto na poprawienie bezpieczeństwa w centrum? Czy zamierza dofinansowywać dodatkowe patrole w centrum?
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.