logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline MZUiM Katowice  
#1 Wysłane : 4 listopada 2014 09:25:54
MZUiM Katowice

Ranga: Moderator

Grupy: MZUiM
Przyłączony: 2012-11-12
Posty: 328

Dziękuję: 5 razy
Podziękowano: 69 raz (y) w 68 postu (ów)
W związku z nowelizacją uchwały parkingowej dostosowującą jej zapisy do zmian w ustawie
o drogach publicznych można rozważyć dokonanie zmian ułatwiających realizowanie przez kierowców opłat za parkowanie pojazdów w strefie płatnego parkowania za pomocą parkomatów wprowadzanych w ramach systemu Śląskiej Karty Usług Publicznych.
Obecnie obowiązująca uchwała umożliwia realizowanie takiej opłaty przez parkomat tylko w dniu postoju. Zgodnie ze stanowiskiem instytucji wdrażającej ŚKUP – KZK GOP parkomaty mogą zostać skonfigurowane na pobór całodobowy opłat lub na pobór w godzinach funkcjonowania strefy, tj. od godz. 9.00 do 16.00. Oznacza to, że przy obecnej treści uchwały i możliwościami technicznymi systemu ŚKUP, nie będzie możliwe uregulowanie opłaty parkingowej w parkomacie przed godz. 9.00. W innych gminach uczestniczących w ŚKUP parkomaty umożliwiają całodobowy pobór opłat. Pożądanym rozwiązaniem byłoby ujednolicenie poboru opłat poprzez parkomaty we wszystkich gminach uczestniczących w programie oraz ułatwienie kierowcom regulowania opłat za pomocą tych urządzeń w Katowicach. Wymaga to zmiany uchwały poprzez wprowadzenie do niej dyspozycji, że w parkomatach można regulować całodobowo opłaty za postój pojazdu w strefie płatnego parkowania. Opłata będzie mogła regulować należność za postój w danym dniu lub
w dniu kolejnym. Tym samym kierowca parkujący pojazd np. o godz. 18.00 w danym dniu
i realizujący postój w czasie obejmującym godziny funkcjonowania strefy w kolejnym dniu będzie go mógł opłacić w parkomacie przy zaparkowaniu pojazdu.
Załączniki:
img592.pdf 184 KB, pobrane 221 czas (s).
img593.pdf 160 KB, pobrane 151 czas (s).
Regulamin Platformy Konsultacji Społecznych Pkt 1 "PLATFORMA NIE SŁUŻY DO SKŁADANIA SKARG I WNIOSKÓW"
Offline Maciek2207  
#2 Wysłane : 12 listopada 2014 23:06:24
Maciek2207

Ranga: Expert Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-11-12
Posty: 128

Dziękuję: 25 razy
Podziękowano: 28 raz (y) w 25 postu (ów)
Rozsądny pomysł. Kilka razy zdarzyło mi się być przed 9 w centrum Katowic. Dopóki są pracownicy sprzedający bilety można należność uregulować przy odjeździe, ale z automatem już tak się nie będzie dało.

Czy miasto planuje poszerzyć strefę płatnego parkowania?
Problem z zaparkowaniem szczególnie doskwiera w okolicach ul. Jagiellońskiej i dalej na południe, z powodu bliskości Urzędu Wojewódzkiego i wielu biurowców. Wprowadzenie strefy pozwoli na większą rotację pojazdów i zachęci potencjalnych kierowców parkujących przez 8h do pozostawienia pojazdu w domu i dojazdu komunikacją miejską. Dzięki rotacji pojazdów w SPP zyskają mieszkańcy, którzy nie będą już tracić czasu na szukanie miejsca.

Proponuję rozszerzyć obecnie istniejącą strefę do ulic: Francuskiej, Górnośląskiej, Kościuszki, Poniatowskiego, Mikołowskiej. I ewentualnie zmienić wysokość stawki za parkowanie wydzielając strefę I-centralną (najbliższe okolice Rynku, ulice: Andrzeja, Mikołowska, Matejki, pl. Wolności, Sokolska, Piotra Skargi, Moniuszki, Szkolna, Warszawska, Francuska, Wojewódzka, Kościuszki, zamknięte w krąg możliwy do w miarę łatwego objechania samochodem) z ceną 3zł/ za 1 h parkowania, oraz strefę II-ościenną, obejmującą pozostały teren.

Docelowo mam nadzieję, że SPP w mieście będzie ograniczona autostradą A4, linią kolejową Katowice - Katowice Brynów, ul. Grundmanna, Stęślickiego, Misjonarzy Oblatów, Korfantego, DTŚ od Ronda do ul. Roździeńskiego i ul. Murckowską. Oczywiście z odpowiednim stopniowaniem opłat - od kwoty najwyższej najbliżej Rynku, do niskiej stawki na obrzeżach. Myślę, że postulat byłby możliwy do zrealizowania, gdy powstaną 4 centra przesiadkowe - wtedy kierowcy będą mieli wybór, zapłacić dużo za parking w centrum miasta, czy też zostawić samochód na obrzeżach i jechać dalej tramwajem.


Proszę o odniesienie się do mojej propozycji.
thanks 1 użytkownik podziękował Maciek2207 za ten post.
BRV na 2014-11-16
Offline MZUiM Katowice  
#3 Wysłane : 30 grudnia 2014 07:33:22
MZUiM Katowice

Ranga: Moderator

Grupy: MZUiM
Przyłączony: 2012-11-12
Posty: 328

Dziękuję: 5 razy
Podziękowano: 69 raz (y) w 68 postu (ów)
W odpowiedzi na powyższy post z propozycjami zmian w strefie płatnego parkowania ( poszerzenie strefy oraz zmiany opłat ) Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach informuje, iż w najbliższym czasie nie przewiduje sie wprowadzenia w/w zmian.
Regulamin Platformy Konsultacji Społecznych Pkt 1 "PLATFORMA NIE SŁUŻY DO SKŁADANIA SKARG I WNIOSKÓW"
Offline pixel  
#4 Wysłane : 19 listopada 2020 22:55:29
pixel

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2019-09-22
Posty: 30
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 10 razy
Podziękowano: 1 raz (y) w 1 postu (ów)
Czy Istnieje Wola, aby każdy Parkomat obkleić naklejką z Cennikiem oraz informacją w jakich dniach i godzinach obowiązuje opłata? Lub wprowadzić COŚ takiego do oprogramowania Parkomatów? Dlaczego pytam? Bo Non-Stop widzę ludzi, którzy ślęczą przed Parkomatem; Wieczorem w dzień powszedni lub w Sobotę i Niedzielę! Wtedy parkowanie jest DARMOWE! INFORMACJA! Te Znaki co informują o Płatnej Strefie? Parkomat powinien informować!
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.