logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

2 strony12>
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Wydział Rozwoju Miasta  
#1 Wysłane : 26 czerwca 2019 12:43:22
Wydział Rozwoju Miasta

Ranga: Moderator

Grupy: WRM, Moderatorzy - Inwestycje
Przyłączony: 2016-04-06
Posty: 226

Podziękowano: 23 raz (y) w 23 postu (ów)
Miasto Katowice zaprasza do zapoznania się z zamierzeniem inwestycyjnym w ramach zadania pn.: „Drogowa Trasa Średnicowa – Przebudowa Al. Roździeńskiego przy wylocie z tunelu Katowickiego”.

Cel przedsięwzięcia:
Przedmiotowa inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa i sprawności ruchu drogowego na odcinku al. Roździeńskiego w Katowicach od węzła z ul. Dobrowolskiego i Dudy Gracza do węzła z ul. Murckowską i Bagienną.

Lokalizacja:
Obszar przyszłej inwestycji zlokalizowany jest na granicy dzielnic Śródmieście i Bogucice.
Zakres opracowania przedstawia załączony plan sytuacyjny.

Planowany zakres inwestycji :
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie:
- przebudowy jezdni wylotowej z tunelu wraz z budową estakady dla pojazdów wyjeżdżających z tunelu w kierunku Tychów,
- przebudowy fragmentu jezdni al. Roździeńskiego w kierunku wschodnim, w zakresie relacji skrętnych w ul. Bogucicką i w kierunku Tychów, z pozostawieniem relacji ruchu z ul. Bogucickiej do ul. Bagiennej,
- przebudowy włączenia ul. Bogucickiej, dodatkowo należy przeanalizować możliwość bezkolizyjnego włączenia z ul. Bogucickiej,
- przebudowy istniejących ekranów akustycznych po północnej stronie Osiedla Gwiazdy,
- przebudowy przejścia podziemnego pod DTŚ,
- przebudowy fragmentu al. Roździeńskiego pełniącej funkcję drogi osiedlowej (jeśli zajdzie taka potrzeba),
- przebudowy istniejącej infrastruktury pieszej i rowerowej,
- oświetlenia drogowego,
- odwodnienia przebudowywanej i nowej infrastruktury.

Przewidywany termin realizacji zadania:
Zadanie ujęte jest w budżecie Miasta Katowice na 2019 rok (Uchwała nr III/24/18 Rady Miasta Katowice z dnia 20 grudnia 2018r. ze zm.) oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2019 – 2045 (Uchwała nr III/23/18 Rady Miasta Katowice z dnia 20 grudnia 2018r. ze zm.).
W roku bieżącym przewidziane jest zlecenie opracowania dokumentacji projektowej. Zakończenie prac projektowych zakłada się w roku 2020.

Na Państwa pytania i uwagi czekamy do dnia 10 lipca 2019 r.
Załączniki:
Plan sytuacyjny z zakresem opracowania.pdf 6,819 KB, pobrane 466 czas (s).
Offline micher  
#2 Wysłane : 26 czerwca 2019 21:29:30
micher

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-02-27
Posty: 50
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 22 razy
Podziękowano: 12 raz (y) w 9 postu (ów)
Powinno się uniemożliwić zjazd i wjazd z ul. Bogucickiej na DTŚ. Czy ktoś może uzasadnić czemu usilnienie stara się zachować te relacje? Wjazd z małej dróżki na 4-pasmowa drogę i to jeszcze w miejscu gdzie krzyżuje się tyle kierunków? Po co? A już absurdem jest możliwość zjechania w ą drogę z tunelu - nic dziwnego, że jest tam tle wypadków. Na ul. Bogucicką jest dobry dojazd z ul. Dudy-gracza. Zresztą powinno się dążyć do uspokojenia ruchu na tej drodze, raz że będzie tam kampus UE, a dwa obok jest duże osiedle. Co z polityką miasta mającą na celu uspokajanie ruchu w centrum miasta? Dlatego ul Bogucicka powinna skręcać w osiedle gwiazd bez możliwości zjazdu i wjazdu na DTŚ i ul Bagienną.

Także chciałbym zwrócić uwagę na estetykę estakady i wybrać taki jej przebieg by nie przytłaczała otoczenia.
Offline roykssop  
#3 Wysłane : 27 czerwca 2019 10:02:40
roykssop

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2012-03-23
Posty: 4

Dziękuję: 1 razy
Moim zdaniem estakada nie powinna być budowana za węzłem z ul Dudy Gracza, a przed. Tak, żeby pasy ruchu z zachodu w kierunku Tychów na wysokości aktualnego węzła z ul Dudy-Gracza znalazły się już po południowej stronie ul Roździeńskiego i łącznic wyjazdowych z węzła w kierunku wschodnim. Rozdział kierunków ruchu Sosnowiec - Tychy z zachodu powinen następować już w tunelu lub bezpośrednio za nim.
Taki układ wyeliminowałby przytłaczającą budowlę estakady.

Za przykład tego rozwiązania niech posłuży węzeł dróg S8 i DW719 w Warszawie (S8 - Aleje Jerozolimskie), gdzie ciąg droga wojewódzka 719 - ul Jutrzenki przedstawia ciąg Tunel - Sosnowiec/Tychy, a S8 - Centrum wyjazd z ul. Dudy-Gracza.

https://goo.gl/maps/jquzYddi54is5Fg26
Offline Krzysztof Duda  
#4 Wysłane : 28 czerwca 2019 13:59:25
Krzysztof Duda

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-06-09
Posty: 34

1. Wnioskuję o uniemożliwienie wyjazdu z ulicy Bogucickiej na DTŚ oraz o zachowanie możliwości zjazdu z DTŚ na ul. Bogucicką.
2. Wnioskuję o odizolowanie ruchu DTŚ - Bagienna od ruchu DK 86 - Bagienna. W obecnym rozwiązaniu wiele osób wykorzystuje pas do skrętu na Tychy do jazdy prosto.
Członek Rady Jednostki Pomocniczej nr 11 Wełnowiec-Józefowiec

http://welnowiec.katowice.eu
Offline czaaarowica  
#5 Wysłane : 4 lipca 2019 17:12:53
czaaarowica

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2019-07-04
Posty: 1
Polska
Lokalizacja: Katowice

Podziękowano: 2 raz (y) w 1 postu (ów)
Dzień dobry,

Jako mieszkanka osiedla Gwiazdy nie zgadzam się na to, by realizować inwestycję kosztem pogorszenia naszych warunków bytowych. Natężenie ruchu i hałas są już wystarczająco uciążliwe. Budowanie nam, praktycznie pod oknami jakieś dodatkowej estakady pogorszy tylko i tak złą sytuację do której przez lata musieliśmy się przyzwyczaić. Nie mówiąc już o prawdopodobnym spadku cen naszych mieszkań.
Mój sprzeciw szczególnie dotyczy punktu:

- przebudowy fragmentu al. Roździeńskiego pełniącej funkcję drogi osiedlowej (jeśli zajdzie taka potrzeba).

Nasze osiedle ma od dawana za mało miejsc parkingowych. Te istniejące notorycznie są zajmowane przez studentów przyjeżdżających na zajęcia na UE. Likwidacja całego parkingu znajdującego się, patrząc od centrum, wzdłuż lewej strony drogi osiedlowej spowoduje parkingowy armagedon i rozjeżdzenie wszystkich okolicznych kawałków zieleni a i to może być za mało.
thanks 2 użytkowników podziękowało czaaarowica za ten post
kat_oba na 2019-07-10, ArchDelux na 2021-01-29
Offline AnnKur  
#6 Wysłane : 5 lipca 2019 11:20:21
AnnKur

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2019-07-01
Posty: 2
Polska
Lokalizacja: Katowice

Podziękowano: 1 raz (y) w 1 postu (ów)
Jako radni Rady Jednostki Pomocniczej nr 3 Zawodzie nie wyrażamy zgody na ingerencję i zmiany na Osiedlu Gwiazdy np. likwidację miejsc parkingowych czy trawników. Uważamy, ze inwestycja nie może wpływać w tak znaczący sposób na komfort życia mieszkańców osiedla. Już dzisiaj pomimo ekranów dźwiękochłonnych hałas jest tutaj bardzo dokuczliwy. Zdaniem radnych wszelkie zmiany organizacji ruchu drogowego i pieszego związane z planowaną inwestycją powinny uwzględniać potrzeby mieszkańców. Wnioskujemy także o bieżące informowanie Rady o postępie prac oraz zorganizowanie spotkania otwartego dla mieszkańców, a także przeprowadzenie konsultacji społecznych z lokalną społecznością bezpośrednio na terenie Osiedla Gwiazdy.
thanks 1 użytkownik podziękował AnnKur za ten post.
kat_oba na 2019-07-10
Offline sensowność  
#7 Wysłane : 8 lipca 2019 16:47:55
sensowność

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-06-17
Posty: 47
Andora

Moim zdaniem w celu poprawy plynnosci ruchu nalezy "zaslepic" ul. Bogucicka i jednoczesnie wydluzyc odcinek przeplatania ruchu na wzdłuż os. Gwiazdy.
Offline Greg1977  
#8 Wysłane : 8 lipca 2019 20:08:58
Greg1977

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2019-07-08
Posty: 1
Polska
Lokalizacja: Katowice

Podziękowano: 2 raz (y) w 1 postu (ów)
Dzien Dobry


Z calym szacunkime dla pomosylodawcow ale czy bylo brane pod uwage dobro mieszkancow osiedla gwiazd ????
Czy ktos z planujacych zastanowil sie co z mieszkancami i co ich komfortem zycia : wiekszy halas , mniejsza przestrzen zielona i na koniec ograniczenie przestrzeni parkingowej.


Przeprowadzalem wlasnie ostatnio batalie ze spoldzielnia o kilka miejsc parkingowych ktorych brakuje coraz bardziej a Panstwo chca je jeszcze bardziej ograniczyc??
Przeciez po przeciwnej stronie bez zadnych szkod dla mieszkancow mozna zabrac niezbedny teren z parku Boguckich - wszelkie prace bylyby tam przeprowadzane z mniejszym obciazeniem dla lokallnych mieszkancow i efekt koncowy nie wplunal by na standard ich zycia.


Czy jest jakis plan rozwiazania miejsc problemu miejsc prakingowych dla mieszkancow osiedla gwiazd???
Czy ktos ma jakas propozycje i finanse zeby zbudowac parking wielopoziomowy?

Z tego co jest mi wiadomo to wszelekie proby powiekszenia miejsc parkingowych kosztem terenow zielonych zglaszane przez KSM byly odrzucane przez Miasto ktore zasalanialo sie przy tym dobrem mieszkancow a teraz rozumiem ze jest ono juz mniej istotne czy tak??!!!

Jako mieszkaniec osiedla gwiazd jestem przeciwny wszelkiej ingerencji w teren przekraczajacy ekrany akustyczne. Prosze zwazyc ze na Naszym osiedlu jest bardzo duze skupisko ludzi ktorzy juz obecnie maja duzy dyskomfort bliskoscia DTS a po planowanej inwestycji bedziemy miec ta trase zaraz po otworzeniu drzwi bloku - Niestety!!!

Naprawde plan Panstwa jest nie do zaakpcetowania!!!!

Prosze powaznie podejsc do potrzeb mieszkancow osiedla Gwiazdy.

Dziekuje
Grzegorz Chycki


Zalaczam tresc petycji pod ktora podpisala sie wiekszosc mieszkancow bloku nr88


Cytat:


(dane do wiadomości Urzędu) Zarząd KSM
Ul.Kolonowa 35c
Katowice
Uprzejmie prosze o uwzględnienie głosu mieszkańców wyrażonego w petycji zorganizowanej przeze mnie w związku z ciągłym ograniczaniem przestrzeni parkingowej przy budynku nr88 na osiedlu Gwiazd. Petycja dołączona do wniosku dotyczy w szczególności niezwłocznego przesunięcia doniczek ustawionych w miejscu 1 w miejsce 2 przedstawionych w petycji na zdjęciu poglądowym. Da to dostęp do przestrzeni parkingowej która była tak użytkowana przez lata i ostatnio ograniczone prze kamienne donice kwiatowe bez szczególnego powodu. Niech Spółdzielnia wyjdzie na przeciw oczekiwaniom mieszkańców bez ponoszenia żadnych kosztów finansowych. Inicjatywa cieszyła sie ogromnym zajteresowaniem i wzbudzała dużo emocji - podpisało sie pod nią zdecycydowana wiekszość mieszkańców to jest 130, przeciw było 20 a 36 mieszkańców było nieobecnych.
Podczas zbierania podpisów okazało się że nie byłem i nie jestem jedyną osobą sfrustrowaną obecną sytuacją parkingową i już wiele osób pisało pisma i prośby o poprawę sytucji która niestety tylko zostawała pogarszana na przestrzeni ostanich lat.
Dodatkowo wysunęły sie wnioski i sugestie podnoszone przez mieszkańców
1.Dlaczego parking przy przedszkolu nie może być udostępniony dla mieszkańców. Kwestia poszerzenia wjazdu na jego teren pozwolilaby na efektywniejsze wykorzystanie go zarówno przez przedszkole jak i mieszkańców. Obecnie jego wykorzystanie jest znikome i większość czasu pozostaje puste co dodatkowo zwieksza frustracje osób szukających miejsc parkingowych. Przypomne że przez lata było to miejsce dostępne dla mieszkańcow!!. A może planisci z KSM mogli by znaleźć jakieś rosądne rozwiazanie na wykorzystanie tejże przestrzeni które byłoby kompromisem???
2.Mieszkańcy narzekają że zaczynają sie czuć jak w klatce z powodu ciągle dostawianych slupków metalowych i/lub betonowych i ostatnio donic. Przykładem może być tez tu być mur oporowy postawiony przy wejściu do naszego bloku który bardzo ogranicza parkowanie i niejedna osoba uszkodzila sobie już karoserie. Czy tak ciężko zrozumieć że wszelkie słupki wzdłuż miejsc parkingowych powodują utrudnienia w parkowaniu? Kolejny przkład to przejście z budynku 88 do 86 gdzie wzdłuż trawnika zostały wkopane słupki metalowe??A może trzeba było raczej poszerzyć o metr tą droge i byłaby dodatkowa przestrzeń parkingowa i wiecej miejsca dla pieszych??
3. Czy nie ma możliwości wydzielenia specjalnych stref parkingowych ograniczonych szlabanami na osiedlu podobnie jak ma to już miejsce na innych osiedlach tak żeby one były dostępne tylko dla mieszkańców? Obecnie nasze osiedle jest traktowane jak miejsce przesiadkowe . Są firmy które zajmują sie kompleksowo takimi rozwiązaniami i KSM nie musiałby ponosić kosztów zwiazanych z całą infrastruktórą. Przykładem jest Park Partner.
4.Ostatnimi czasy miały miejsca zdarzenia porysowania samochodów w pobliżu naszego bloku niestety monitoring największą uwagę skupia składowniu śmieci i był bezużyteczny . Czy nie można byłoby mieć lepszego??
Załączam petycje i mam nadzieję że głos mieszkańców zostanie usłyszany i w pierwszej kolejności zostaną przesunięte doniczki w miejsce 2. Wprowadziły one niepotrzebny zamęt na osiedlu włacznie z donoszeniem wzajemnym na policje itp,itd. Mieszkańcy czekają na logistycze wykorzystanie parkingu przy przedszkolu i ostatecznie na jakies kompleksowe rozwiązanie kwestii parkingowych na osiedlu Gwiazd a w szczególności przy budynku nr 88. Prosimy również o zaprzestanie dostawiania kolejnych słupków. Wyjdżmy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i znajdźmy kompromis pomiędzy zielenią a potrzebami parkingowymi
Z poważaniem Grzegorz Chycki


Edytowane przez moderatora 9 lipca 2019 09:23:39  | Powód: ochrona danych osobowych

thanks 2 użytkowników podziękowało Greg1977 za ten post
Silesianka na 2019-07-10, ArchDelux na 2021-01-29
Offline gwiazda98  
#9 Wysłane : 8 lipca 2019 22:22:10
gwiazda98

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2019-07-08
Posty: 1
Polska
Lokalizacja: Katowice

Rada Wspólnoty Mieszkaniowej Roździeńskiego 98 wyraża sprzeciw wobec planowanej inwestycji. Nie możemy wyrazić zgody na pogorszenie warunków życia naszych mieszkańców. Opisana inwestycja w sposób negatywny wpłynie na jakość życia na naszym osiedlu. W Mieście Ogrodów nie możemy zgodzić się na kolejne usuwanie pasów zieleni. Od kilku lat wnioskujemy do włodarzy miasta o pomoc w organizacji dodatkowych miejsc parkingowych, dlatego oczywistym jest, że nie możemy pozwolić na likwidację istniejących. Apelujemy o rozsądek i dbanie o dobro mieszkańców. Wyrażamy zainteresowanie wzięciem udziału w rozmowach w ww. temacie. Wspólnie na pewno wypracujemy dobre rozwiązanie.

Rada Wspólnoty Mieszkaniowej Roździenskiego 98
Offline Marcin_G  
#10 Wysłane : 8 lipca 2019 22:48:25
Marcin_G

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2019-07-08
Posty: 1
Polska
Lokalizacja: Katowice

Jako mieszkaniec Osiedla Gwiazdy chciałbym zgłosić zastrzeżenia do przedłożonego projektu przebudowy drogi. Będąc kierowcą codziennie pokonującym zaplanowany do modernizacji odcinek zdaję sobie sprawę z trudności i potrzeby realizacji tej inwestycji. Jednakże apeluję do osób odpowiedzialnych za to zadanie o przeanalizowanie możliwości przeprowadzenia go w inny sposób.

Tak zaplanowana ingerencja w osiedle nie może zostać zrealizowana. Każdy mieszkaniec i odwiedzający osiedle odczuł problem związany ze znalezieniem miejsca parkingowego. Usuwanie kolejnych nie poprawi komfortu życia. Na tak zurbanizowany osiedlu powinniśmy dbać o każdy centymetr zieleni, nie możemy zgodzić się na zastąpienie trawy i krzewów asfaltem. Cyklicznie podnoszone są głosy o smogu, który nas zabija, zbliżenie tak zatłoczonej ulicy w kierunku budynków mieszkalnych nie poprawi jakości powietrza. W perspektywie czasu wartość mieszkań spadnie, co może doprowadzić do zmniejszenia liczby mieszkańców - czy o to nam chodzi?

Marcin_G
Offline Ekw  
#11 Wysłane : 9 lipca 2019 09:15:23
Ekw

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2019-07-09
Posty: 1

JESTEM MIESZKANKĄ OSIEDLA GWIAZDY. CODZIENNIE ODCZUWAM HAŁAS POCHODZĄCY Z DTS, NATĘŻENIE RUCHU NA DRODZE, PRZYTŁACZAJĄCA INFRASTRUKTURĘ I CORAZ POGARSZAJĄCE SIĘ WARUNKI PARKOWANIA NA OSIEDLU. Z CAŁYM SZACUNKIEM ODNOSZĄC SIĘ DO LUDZI, KTÓRZY ZARZĄDZAJĄ MIASTEM I DOCENIAJĄC OCH DOBRE CHĘCI USPRAWNIENIA KOMUNIKACJI....PROSZĘ PAMIĘTAJCIE ŻE NA OSIEDLU MIESZKAJĄ RODZINY, MAŁE DZIECI, OSOBY STARSZE KTÓRE NIEJEDNOKROTNIE KORZYSTAJĄ Ż RESZTKI ZIELENI, ŁAWEK BY ODPOCZĄĆ.SĄ DWA PRZEDSZKOLA I SZKOŁA PODSTAWOWA...DODATKOWY HAŁAS, SMOG I BRAK WARUNKÓW DO ODPOCZYNKU WE WŁASNYM MIESZKANIU ORAZ DODATKOWE PODENERWOWANIE ZWIĄZANE Z BRAKIEM MIEJSCA PARKINGOWEGO NIKOMU NA OSIEDLU NIE BĘDĄ SŁUŻYŁY....PROSZE TO PRZRMYSLEC....JESTEM NA "NIE"
Offline Katowiczanka58  
#12 Wysłane : 9 lipca 2019 10:18:47
Katowiczanka58

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2019-07-09
Posty: 1

JAKO MIESZKANKA OSIEDLA "GWIAZDY" ZGŁASZAM ZDECYDOWANY SPRZECIW BUDOWIE DTS KOSZTEM TERENÓW OSIEDLA.PRZEDSTAWIONE PLANY WPŁYNĄ NEGATYWNIE NA KOMFORT ZYCIA MIESZKAŃCÓW
- LIKWIDACJA MIEJSC PARKINGOWYCH
- ZUBOŻENIE TERENÓW ZIELONYCH
- W RAZIE POTRZEBY LIKWIDACJA DROGI OSIEDLOWEJ CO JEST CAŁKOWICIE NIE DO PRZYJĘCIA,SPOWODOWAŁOBY TO
CHAOS KOMUNIKACYJNY NA OSIEDLU

PROPONUJĘ ,ABY PAN PREZYDENT MARCIN KRUPA PRZYJECHAŁ NA NASZE OSIEDLE I ZECHCIAL WYSŁUCHAĆ OPINI MIESZKAŃCÓW
Offline Zdzich  
#13 Wysłane : 9 lipca 2019 13:02:44
Zdzich

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2019-07-09
Posty: 1
Polska
Lokalizacja: Katowice

Jestem mieszkańcem gwiazdy najbliższej przebudowie i chciałbym zobaczyć plan, który rozwiąże główny problem korka, pięć pasów ruchy od strony Dudy Gracza i tunelu, na których samochody muszą się tasować by zająć pas ruchu w wybranym kierunku.

Dodatkowo chciałbym by miasto razem z Uniwersytetem Ekonomicznym rozwiązało problem parkingów i terenów zielonych.
W ramach budowy nowej infrastruktury, UE wyburza budynek przy ul. Bogucickiej, może dałoby sie wybudować parking wielopoziomowy i misto/UE odsprzedało/wynajęło by mieszkańcom część miejsc?

Wg mnie wlot z ul. Bogucickiej to tylko mały fragment problemu i zaznaczony teren zmian jest zbyt mały by wyraźnie poprawić sytuacje. Rozwiązanie powinno obejmować skrzyzowanie z Dudy Gracza oraz z DK86 i DK79, by bezkolizyjnie pojechać w jednym z trzech kierunków i rozładowac korek.
Offline B&M+M gwiazda 96  
#14 Wysłane : 9 lipca 2019 18:27:18
B&M+M gwiazda 96

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2019-07-09
Posty: 1
Polska
Lokalizacja: Katowice

Przebudowa obecnej infrastruktury bezpośrednio naruszy bezpieczeństwo mieszkańców naszego bloku, zwiększy natężenie hałasu oraz znacząco zmniejszy ilość miejsc parkingowych, których i tak, w związku z bliskim sąsiedztwem uczelni brakuje.
Należy w projekcie uwzględnić potrzeby mieszkańców - tereny zielone, infrastruktura pieszo - rowerowa i przede wszystkim miejsca parkingowe, jak również innowacyjne rozwiązania wygłuszające hałas.
Offline Katowiczanka88  
#15 Wysłane : 9 lipca 2019 18:33:56
Katowiczanka88

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2019-07-09
Posty: 1
Polska
Lokalizacja: Katowice

Jak poprzednicy również jestem mieszkanką osiedla Gwiazdy. Już w tym momencie bliskość DTŚ jest uciążliwa, hałas jest na tyle duży, że ciężko jest zasnąć przy otartym oknie. Ekrany dźwiękochłonne pochłaniają dźwięk jedynie na swojej wysokości, zatem mieszkańcy wyższych pięter są narażeni na ciągły hałas. Ograniczenie przestrzeni związane z likwidacją pasa zieleni i strefy parkingów dodatkowo spotęguje już istniejący problem.
Obecnie borykamy się ze zbyt małą ilością miejsc parkingowych w stosunku do liczby mieszkańców. Planowana przebudowa dodatkowo zmniejszyłabym strefę parkingów - w jaki sposób miasto chciałoby rozwiązać ten problem?
Czy nie ma innej możliwości rozładowania ruchu na relacji Sosnowiec - Katowice? Obecnie propagowane są rozwiązania zmniejszające ruch samochodowy, jak budowa centrów przesiadkowych czy wspieranie komunikacji miejskiej. Może zamiast inwestować pieniądze w przebudowę drogi lepiej rozważyć alternatywne rozwiązanie - jak na przykład wspominana kiedyś budowa kolei typu Monorail. Z pewnością byłoby to rozwiązanie bardziej ekologiczne i rokujące na przyszłość.

Nie zgadzam się na planowaną przebudowę i ingerencję w Osiedle Gwiazdy.
Offline Yoyomo  
#16 Wysłane : 9 lipca 2019 19:27:38
Yoyomo

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2019-07-09
Posty: 1
Polska
Lokalizacja: Katowice

Nie zgadzam się. Już teraz na osiedlu Gwiazdy nie ma miejsc parkingowych.
Offline Grażyna  
#17 Wysłane : 9 lipca 2019 20:34:34
Grażyna

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2019-07-02
Posty: 1
Polska
Lokalizacja: katowice

W nawiązaniu do wcześniejszych głosów w omawianym temacie zwracam uwagę na:

- bieżące informowanie mieszkańców dzielnicy Zawodzie (na terenie której planowane jest realizowanie inwestycji) z szczególnym uwzględnieniem mieszkańców bloków przy osiedlu "Gwiazdy" np.poprzez Radę Jednostki Pomocniczej nr 3 Zawodzie,
- przeprowadzenie szerszych konsultacji w tym zakresie,

w razie przeprowadzenia inwestycji:
- zabezpieczenie przynajmniej tej samej ilości zieleni (drzew, krzewów),
- jak najmniejszą ingerencję w tereny osiedla "Gwiazdy" (chodniki, miejsca wypoczynku)
- zabezpieczenie miejsc parkingowych dla mieszkańców.

Ta inwestycja z pewnością w dużym stopniu wpłynie na jakość życia mieszkańców osiedla "Gwiazdy, Zawodzia dlatego warto aby mieszkańcy wiedzieli dokładnie na czym ma polegać i jakie utrudnienia będą ich czekać.

Grażyna Prycza-Kupny (mieszkanka dzielnicy Zawodzie, Przewodnicząca Zarządu RJP nr 3 Zawodzie)
Offline mar'  
#18 Wysłane : 10 lipca 2019 06:27:20
mar'

Ranga: Gold Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2014-06-23
Posty: 168

Dziękuję: 31 razy
Podziękowano: 30 raz (y) w 24 postu (ów)
Głównym problemem tego odcinka drogi jest mieszanie się ruchu samochodów wyjeżdżających z tunelu w kierunku Tychów z ruchem samochodów poruszających się od skrzyżowania Roździeńskiego/Dudy-Gracza/Dobrowolskiego w kierunku Sosnowca. Krzyżowanie się tych dwóch ruchów powoduje zastoje i niebezpieczne sytuacje.

Rozwiązanie tego problemu byłoby rozdzielenie tych ruchów na tym odcinku, np. poprzez wybudowanie dwóch łącznic:
UserPostedImage
https://i.imgur.com/HGBzOqy.png
kolor niebieski - ruch samochodów wyjeżdżających z tunelu
kolor zielony - ruch samochodów poruszających się od skrzyżowania Roździeńskiego/Dudy-Gracza/Dobrowolskiego

Dodatkowymi problemami są braki pasów rozbiegowych dla wyjazdów z ulic Bogucickiej i Markiefki, co też powoduje niebezpieczne sytuacje. Rozwiązaniem tych problemów byłoby zlikwidowanie tych wyjazdów. Wyjazd z ulicy Bogucickiej odbywałby się przez 1-go Maja i Bohaterów Monte Casino (lub przez 1-go Maja i Dudy-Gracza), a z ulicy Markiefki przez Ryszarda i planowany (w MPZP) wyjazd z Wróblewskiego.
mar' dołączony następujący obraz (y):
DK86-DK79.png
Offline kat_oba  
#19 Wysłane : 10 lipca 2019 10:05:13
kat_oba

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2019-07-10
Posty: 1
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 2 razy
Podziękowano: 1 raz (y) w 1 postu (ów)
Nikt z pomysłodawców nie liczy sie ze zdaniem i komfortem życia mieszkańców!
Jako mieszkanka osiedla Gwiazdy zgłaszam zdecydowany sprzeciw wobec proponowanych zmian. Nie wyrażam zgody na ingerencję i zaproponowane zmiany na osiedlu Gwiazdy. Trawników i miejsc parkingowych już na chwilę obecną jest bardzo mało.
thanks 1 użytkownik podziękował kat_oba za ten post.
ArchDelux na 2021-01-29
Offline Kari  
#20 Wysłane : 10 lipca 2019 13:49:44
Kari

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2019-07-10
Posty: 1
Polska
Lokalizacja: Katowice

Podziękowano: 1 raz (y) w 1 postu (ów)
Po pierwsze aby obiektywnie móc się wypowiedzieć w przedmiotowej kwestii winno być podane więcej konkretnych i szczegółowych informacji w tym temacie a nie tylko jakiś tam plan sytuacyjny mniej więcej zarys jakby to miało wyglądać. Na tym etapie to nic nie wiadomo jakie korzyści jakie zalety i jakie wady czekają na mieszkańców os. Gwiazd. Ponadto z planu wynika, iż ta inwestycja zabierze miejsca parkingowe, których i tak jest mało, gdyż studenci robią oblężenie na nasze parkingi. Dodatkowo z przedstawionego planu wynika, iż może grozić nam zabranie również drogi wewnątrzosiedlowej co jest nie do przyjęcia. W związku z powyższym zapraszamy Pana Prezydenta do podania szczegółów inwestycji celem obiektywnego wypowiedzenia się mieszkańców w przedmiotowej sprawie, do zapewnienia drogi wewnątrzosiedlowej do zapewnienia parkingu i go powiększeniu lub moja propozycja do zamknięcia os. tylko dla mieszkańców celem swobodnego parkowania. Skoro nie ma jeszcze projektu inwestycji zachęcam do przeanalizowania innych rozwiązań możliwości rozładowania ruchu przy. al. Roździeńskiego. Jeżeli takie są nie możliwe to zapraszamy z obecnym planem ale z konkretami.
thanks 1 użytkownik podziękował Kari za ten post.
ArchDelux na 2021-01-29
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
2 strony12>
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.