logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline pmmmmh  
#1 Wysłane : 5 września 2017 10:03:46
pmmmmh

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-02-19
Posty: 46
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 6 razy
Podziękowano: 12 raz (y) w 10 postu (ów)
Dzień dobry,

Zgodnie z mapką Podstawowej infrastruktury rowerowej Dąbrówka Mała oraz część Bogucic została skomunikowana z centrum za pomocą nowo wybudowanej nitki na Bohaterów Monte Cassino (+ wcześniej ul. Techników). Mapa sugeruje, że DDR ma kończyć się przy Bulwarach Rawy, i tamtędy ma zostać kontynuowana droga do centrum.
1. Kiedy zostanie wybudowany zjazd z DDR na Bulwary Rawy? W chwili obecnej są tam jedynie stare, strome schody.
2. Jeżeli dalsza droga ma prowadzić bulwarami, to rozumiem, że prowizoryczna droga rowerowa TR numer 1 zostanie przedłużona do tego zjazdu? Jeżeli tak będzie, to zakłada się zmianę nawierzchni na całym odcinku Bulwarów, które wchodzą w skład łącznika tych dzielnic z centrum?
O ile na trasie turystycznej krzywe betonowe płyty miały jako tako rację bytu, o tyle traktowanie tego jako główną nitkę transportową prowadzącą do centrum jest naprawdę bardzo złym pomysłem, który w zasadzie kompletnie przekreśla sens wszystkich inwestycji związanych z tą nitką. Jeżeli mam rower Szosowy albo jakikolwiek bez amortyzacji, to nic mi po nowych drogach rowerowych przez pierwsze 3 kilometry, jeśli ostatnie dwa będą prowadzić drogą nie nadającą się do jazdy.
Offline pmmmmh  
#2 Wysłane : 13 września 2017 06:56:03
pmmmmh

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-02-19
Posty: 46
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 6 razy
Podziękowano: 12 raz (y) w 10 postu (ów)
Proszę MZUM o odpowiedź na drugie pytanie, bo odnośnie pierwszego - jeśli dobrze widzę - właśnie został ogłoszony przetarg na budowę zjazdu na Bulwary Rawy.
Offline dworzec2012  
#3 Wysłane : 9 października 2017 13:34:21
dworzec2012

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-10-09
Posty: 3
Polska
Lokalizacja: Katowice

Podziękowano: 2 raz (y) w 1 postu (ów)
Witam,

przedstawię tu uwagi do tej "wybudowanej" ostatnio trasy:
Fragment LeRonda i Aleja Niepodległości. Sama trasa na tym odcinku jest moim zdaniem dość dziwnie wyznaczona i właściwie nie wiem dla kogo i po co - równie dobrze mogła zakończyć się na Popiełuszki czyli do ulicy LeRonda. Przez przejazd kolejowy nie jest oznaczona w żaden jednoznaczny sposób - nie bardzo wiadomo czy jechać poboczem czy pasem jezdni (fragment zaznaczony zielonymi kolorami na zdjęciu), już nie mówiąc o bardzo kolizyjnym przejeździe w drugą stronę (zaznaczone na czerwono).

36Popieluszki-LeRonda-Niepodleglosci

Brak sensu wytyczenia trasy Aleją Niepodległości, która i tak jest ulicą prawie bez ruchu samochodowego, przedstawiają poniższe zdjęcia - nie mam pojęcia po co zostały wydane pieniądze na poziome oznakowanie na tym fragmencie trasy - samochody i tak są zaparkowane na tych znakach, zresztą nie ma na tej osiedlowej uliczce zakazu zatrzymywania, czy parkowania, więc trudno się kierowcom dziwić, że tam parkują.

28AlejaNiepodleglosci

29AlejaNiepodleglosci

Około miesiąca temu została "poprawiona" nawierzchnia jezdni ulicy Popiełuszki - jest trochę gładziej, ale zapadnięte studzienki pozostały bez zmian, a o poprawieniu oznakowania poziomego służby drogowe chyba już zapomniały.

30Popieluszki

31Popieluszki

Skrzyżowanie ulic Techników i Popiełuszki - za wysoko osadzony krawężnik:

06Technikow-Popieluszki

DDR na ulicy Techników - zwężenie drogi przez nieprzycinaną roślinność:

07Technikow

Ulica Wiertnicza - znak C-13 postawiony w miejscu gdzie DDR ma długość kilku metrów i zaczyna się DDPiR:

08Wiertnicza

Przejazd rowerowy na ulicy Wiertniczej - krawężniki obniżone, ale stan nawierzchni (całej jezdni) pozostawia wiele do życzenia:

09Wiertnicza

DDR na ulicy Wiertniczej - zwężenie drogi przez nieprzycinaną roślinność:

11Wiertnicza

12Wiertnicza

Łuk na DDR na ulicy Wiertniczej - bardzo ograniczona widoczność przez nieprzycinaną roślinność:

13Wiertnicza

14Wiertnicza

15Wiertnicza

Skrzyżowanie ulic Leopolda i Wiertniczej - znak C-13 postawiony w miejscu gdzie DDR przechodzi na kilkunastometrowym odcinku w DDPiR:

10Leopolda-Wiertnicza

A tu fragment trasy o dość bogatej historii :) Fragment dotyczy DDPiR na Leopolda niedaleko ronda. Od lat wystawała tam na pasie dla rowerów betonowa pokrywa studzienki wysoka na około 8cm.

37Leopolda

W tym roku trasa została zmodernizowana – położono czerwony asfalt - studzienka zniknęła. Ale nie na długo - kilka tygodni po położeniu gładkiej nawierzchni pojawiła się ekipa, która wycięła prostokątny otwór w nowej drodze mniej więcej 3x1m, po czym zasypała wykop. Po kolejnych kilku tygodniach pojawiła się w miejscu wycięcia kostka betonowa. Po kolejnych kilku tygodniach kostkę zastąpiono czerwonym asfaltobetonem - znów stało się gładko - do niedawna, bo mniej więcej 2 tygodnie temu prawdopodobnie źle lub w ogóle nie zagęszczona zasypka wykopu zagęściła się sama i powstało coś takiego:

33Leopolda

32Leopolda

I mamy takiego wklęsłego "śpiącego policjanta" tyle, że słabo widocznego szczególnie po zmroku, a akurat to fragment drogi gdzie można osiągnąć dość dużą prędkość bo do tego miejsca zjeżdża się z górki... To cudowne jak można na jeden kilkumetrowy fragment drogi
wydać kilka razy niemałe pieniądze, a nadal jest źle wykonany...

DDR na ulicy Bohaterów Monte Cassino, wiadukt nad Roździeńskiego - fatalny stan nawierzchni zmuszający do jazdy lewą stroną:

17BohaterowMonteCassino

Nawiązujące (chyba jednak nie do końca umyślnie) do jazdy lewą stroną 3 znaki na dalszym odcinku DDR (ulica Bohaterów Monte Cassino) w kierunku ul. 1. Maja:

18BohaterowMonteCassino

Skrzyżowanie ulic Bohaterów Monte Cassino i Burowieckiej - zbyt wysoko osadzone krawężniki. Sygnalizacja świetlna zsynchronizowana jedynie jadąc od ulicy 1. Maja - jadąc w kierunku do ulicy 1. Maja musimy czekać po pierwszym przejeździe nawet 2 zmiany świateł, a zdarza się nie raz tak, że czujnik obecności rowerzysty nie wzbudza się wcale i trzeba zejść z roweru i przejść do włącznika dla pieszych żeby włączyło się zielone światło – bardzo to „przyjazne” dla rowerzystów. Dodatkowo spękana nawierzchnia na przejeździe - to jednak nic w porównaniu z wysokością krawężników:

19BohaterowMonteCassino-Burowiecka

Krawężnik na powyższym zdjęciu został niedawno trochę obniżony, reszta niestety została bez zmian.

20BohaterowMonteCassino-Burowiecka

21BohaterowMonteCassino-Burowiecka

Przejazd/przejście przez ulicę Bohaterów Monte Cassino (skrzyżowanie z ulicą Burowiecką) - jadąc samochodem od ulicy 1. Maja widzimy znak D-6b (przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów), ale jadąc w kierunku do ulicy 1. Maja widzimy znaki D-6 (przejście dla pieszych), znaków poziomych dla rowerzystów brak:

22BohaterowMonteCassino-Burowiecka

23BohaterowMonteCassino-Burowiecka

Reszta trasy w kierunku do ulicy 1. Maja przechodzi w drogę dla pieszych z dopuszczonym ruchem dla rowerów:

24BohaterowMonteCassino

Jadąc jednak w stronę Dąbrówki sytuacja na tym fragmencie trasy wygląda następująco:

25BohaterowMonteCassino

Na ulicy Boh. M. Cassino na wjeździe na wiadukt nad Bagienną, umieszczono znak C-16/C-13. Jest mało widoczny bo zasłania go roślinność, ale jest. O tym że jest to droga dla pieszych i rowerów informują również poziome znaki. Zdania ekspertów są podzielone czy taki znak obliguje do poruszania się rowerem po tejże drodze, ale jeśli jest tak faktycznie, że trzeba tą drogą jechać, to nie bardzo jest możliwość rozpoczęcia jazdy tą DDPiR. Droga ta jest oddzielona od jezdni barierą energochłonną. Zanim się dojedzie do tego miejsca można jechać chodnikiem bo pozwala na to umieszczona na początku chodnika pod znakiem C-16 tabliczka T-22 (nie dotyczy rowerów), ale o tym rowerzysta jadący ulicą Boh. M. Cassino nie musi wiedzieć i nie musi korzystać z tego chodnika. Tak więc żeby ratować budżet i podnieść statystyki skuteczności policji wystarczy przy wiadukcie postawić policjanta żeby wypisywał mandaty rowerzystom za niekorzystanie z drogi dla pieszych i rowerów, bo nikt z rowerem raczej nie będzie przeskakiwał przez barierkę, a rowerzystów na tej trasie trochę jest...

34BohaterowMonteCassino

35BohaterowMonteCassino

Trasa kończy przejściem dla pieszych na ulicy Marcinkowskiego - wobec tego nie bardzo wiadomo jak legalnie włączyć się do ruchu:

26BohaterowMonteCassino-Marcinkowskiego

27BohaterowMonteCassino-Marcinkowskiego

Reasumując trasa utworzona była chyba z myślą o rowerzystach, ale nie do końca dobrze przemyślana, wykonana i utrzymywana, ale dobrze że jest (lub że są jej odcinki) no i... pięknie liczy się do statystyk :)
Pozdrawiam rowerzystów, pieszych (szczególnie tych z pieskami na cieniutkich, niewidocznych smyczach), kierowców, projektantów i drogowców:)

thanks 2 użytkowników podziękowało dworzec2012 za ten post
Bolo na 2018-05-10, mar' na 2018-08-20
Offline MZUiM Katowice  
#4 Wysłane : 16 października 2017 08:41:17
MZUiM Katowice

Ranga: Moderator

Grupy: MZUiM
Przyłączony: 2012-11-12
Posty: 328

Dziękuję: 5 razy
Podziękowano: 69 raz (y) w 68 postu (ów)
Odpowiadając na otrzymane uwagi dotyczące wykonanej ścieżki rowerowej pomiędzy ul. Bohaterów Monte Cassino a al. Niepodległości oraz ścieżki rowerowej w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino, a zawartych na Platformie - tut. Zarząd informuje co następuje:
1.Nie wykonanie oznakowania poziomego w ciągu przejazdu kolejowego wzdłuż ul. Le Ronda wynika z braku zgody PKP PLK, który to zarządza przedmiotowym terenem. Tut. Zarząd kilkakrotnie występowała o takową zgodę, ale jej nie otrzymał.
2.Oznakowanie trasy w ciągu al. Niepodległości zostało wykonane zgodnie z zatwierdzonym projektem przez Wydział Transportu UM Katowice jak również zostało pozytywnie zaopiniowane przez środowisko rowerowe.
3.Zakresem wytyczenia ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Popiełuszki nie obejmował wykonania remontu nawierzchni przedmiotowej ulicy ze względu na ograniczone środki finansowe. Oznakowanie poziome na terenie miasta Katowice jest odtwarzane raz w ciągu roku. W związku z czym jego odtworzenie na ul. Popiełuszki nastąpi w trakcie odtwarzania oznakowania w roku 2018.
4.Krawężnik w ciągu ul. Popiełuszki w rejonie ul. Techników - krawężnik zabudowany jest zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi (brak jest możliwości wykonania obniżenia krawężnik na "0", z powody potrzeby odprowadzenia wód opadowych w prawidłowy sposób).
5.Zieleń rosnąca w ciągu ścieżki wzdłuż ul. Techników i Wiertniczej - ze względu na duży zakres prac przedmiotowa zieleń będzie przycinana w sposób systematyczny, począwszy od miesiąca listopada.
6.ul. Wiertnicza - znak C-13 - oznakowanie zostało wykonane zgodnie z zatwierdzonym projektem przez Wydział Transportu UM Katowice jak również zostało pozytywnie zaopiniowane przez środowisko rowerowe.
7.Zakresem wytyczenia ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Wiertniczej nie obejmował wykonania remontu nawierzchni przedmiotowej ulicy ze względu na ograniczone środki finansowe
8.Skrzyżowanie ul. Leopolda i ul. Wiertniczej - znak C-13 - oznakowanie zostało wykonane zgodnie z zatwierdzonym projektem przez Wydział Transportu UM Katowice jak również zostało pozytywnie zaopiniowane przez środowisko rowerowe.
9.Zapadlisko w ciągu ścieżki wzdłuż ul. Leopolda - po wykonaniu ścieżki rowerowej nastąpiła awaria sieci CO należącej do TAURON Ciepło. W związku z tym nastąpiło odtworzenie ścieżki przez przedmiotową firmę. Niestety w dalszym ciągu występuje awaria przedmiotowej sieci. Służby tut. Zarządu wystąpiło do TAURON Ciepło o ponowne odtworzenie nawierzchni ścieżki.
10. Wiadukt drogowy nad al. Roździeńskiego zgodnie z uzyskana informacją od GDDKiA (właściciel obiektu) w najbliższym czasie planuje remont przedmiotowego obiektu.
11.W dwóch miejscach omyłkowo przez służby odpowiedzialne za wykonanie oznakowania, znaki poziome zostały omyłkowo wymalowane. Ze względu na to iż przedmiotowych usterek wymagało by uszkodzenia nawierzchni ścieżki (frezowanie, śrutowanie) zostanie ono poprawione w trakcie odtwarzania oznakowania.
12.ul. Burowiecka - krawężnik zabudowany jest zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi (brak jest możliwości wykonania obniżenia krawężnik na "0", z powody potrzeby odprowadzenia wód opadowych w prawidłowy sposób)
13.Po przeprowadzeniu kontroli stwierdzono iż detektory ruchu rowerowego działają prawidłowo.
14.Zakresem wytyczenia ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Bohaterów Monte Cassino nie obejmował wykonania remontu nawierzchni przedmiotowej ulicy ze względu na ograniczone środki finansowe
15.Oznakowanie pionowe i poziome w rejonie skrzyżowania ul. Burowieckiej i ul. Bohaterów Monte Cassino zostało wykonane zgodnie z zatwierdzonym projektem przez Wydział Transportu UM Katowice jak również zostało pozytywnie zaopiniowane przez środowisko rowerowe
16.Oznakowanie pionowe i poziome w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino na pozostałym odcinku zostało wykonane zgodnie z zatwierdzonym projektem przez Wydział Transportu UM Katowice jak również zostało pozytywnie zaopiniowane przez środowisko rowerowe
17.Znak C-16/C-13 - odsłonięcie znaku zostanie wykonanie przez służby tut. Zarządu.
18.ul. Marcinkowskiego - oznakowanie zostało wykonane zgodnie z zatwierdzonym projektem przez Wydział Transportu UM Katowice jak również zostało pozytywnie zaopiniowane przez środowisko rowerowe.

Regulamin Platformy Konsultacji Społecznych Pkt 1 "PLATFORMA NIE SŁUŻY DO SKŁADANIA SKARG I WNIOSKÓW"
Offline dworzec2012  
#5 Wysłane : 17 października 2017 19:22:33
dworzec2012

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-10-09
Posty: 3
Polska
Lokalizacja: Katowice

Podziękowano: 2 raz (y) w 1 postu (ów)
Jak to czytam, to mi się przypomina scena z Barei:
„Z chłodnicy cieknie przy uszczelce, światła stop nie palą, lewy kierunkowskaz nie działa, klakson też, łożyska niedokręcone, brak bagnetu oleju, lewy błotnik przeżarty korozją i rozrząd do wymiany – w sumie wóz na medal...”
No litości…

Ad. 1. Czyli najlepiej wyznaczyć trasę rowerową tak, żeby rowerzystę prowadzić po mieście, a w newralgicznym miejscu pozostawić samemu sobie – a co tam? - poradzi sobie... najwyżej straci tam tylko życie…

Ad.2, 6, 8, 15, 18. „[…] zostało pozytywnie zaopiniowane przez środowisko rowerowe.” – czyli konkretnie przez kogo? Jakieś konkretne stowarzyszenie? Instytucję?
A gdzie wytyczne projektowania?

Ad. 3. To po co było wytyczać w ogóle trasę na tym odcinku skoro nawierzchnia nie nadawała się za bardzo do ruchu dla rowerów, a nie było w planach jej remontować? Dla jadącego tą trasą pierwszy raz, znaki poziome dają poczucie pewności, że właśnie tędy (po znakach) należy jechać i będzie bezpiecznie, tymczasem jadąc po tych znakach można zniszczyć rower nie mówiąc już o zdrowiu lub nawet życiu!

Ad. 4, 12, . Istnieje coś takiego jak: „Standardy i wytyczne kształtowania infrastruktury rowerowej” wprowadzone przez Górnośląski Związek Metropolitalny w marcu 2016 roku (https://www.slaskie.pl/zdjecia/2017/04/18/1492504829.pdf), a w nich czytamy:
„2 Standardy i wytyczne budowy systemu tras rowerowych
[…]
Pod względem technicznym odcinki tras rowerowych prowadzone drogami dla rowerów lub ciągami pieszo-rowerowymi powinny posiadać:
[…]
obniżone krawężniki (nie wyższe niż 1 cm) lub brak krawężników w miejscach zjazdu z jezdni i na jezdnię;”
Jak wobec powyższego mają się wysokości krawężników na przedmiotowej trasie? Nijak. Może z 2-3 krawężniki nie przekraczają wysokości 1-2cm, ale reszta to wysokość rzędu 4-7cm.

Ad. 5. Tylko, że na ulicy Techników roślinność była przycinana już ze dwa razy w ciągu ostatnich 3 miesięcy, a na pobliskiej i bardziej niebezpiecznej (bo po łuku) Wiertniczej jeszcze ani razu od zakończenia budowy drogi.

Ad. 7, 14. Tu mimo, że jest nierówna nawierzchnia to i tak chwała za to, że jest przejazd rowerowy, a nie jak to często się zdarza przejście dla pieszych.

Ad. 9. A tymczasem nadal jest tam niebezpiecznie – ciekawe czy tak samo byłoby to traktowane gdyby chodziło o zapadlisko w jezdni a nie na drodze dla rowerów.

Ad. 10. Planuje? W jakim terminie? Jakieś konkrety?

Ad. 11. Nie w dwóch tylko w trzech – tak dla ścisłości.

Ad. 13. Gdyby działały prawidłowo to nie pisałbym w ogóle o tym bo niby po co?

Ad. 15. To jak w końcu jest? To jest przejście dla pieszych czy przejazd rowerowy? Bo różnica jest dość istotna.

Ad. 17. Kiedy? No i jak zgodnie z kodeksem przejechać ten fragment trasy? Skakać z rowerem przez barierę energochłonną?

Ad. 18. Jak zgodnie z kodeksem przejechać ten fragment trasy? Jechać rowerem wzdłuż przejścia dla pieszych?

Na koniec dodam jeszcze co do tych „środowisk rowerowych” komentarze działaczy rowerowych na temat tej trasy i uwag o niej:
„W sumie tradycyjnie jedna wielka chałtura i robienie wszystkiego na odczepnego byle czego i byle jak.
Ciekawe, kiedy miasto zatrudni jakiegoś fachowca z prawdziwego zdarzenia do zajmowania się infrastrukturą rowerową, który będzie dbał o to, aby wszystko było robione z należytą starannością, jak przykazują przepisy o zatrudnianiu urzędników?”
„Uwagi trafne […]”
Offline pmmmmh  
#6 Wysłane : 18 października 2017 12:37:06
pmmmmh

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-02-19
Posty: 46
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 6 razy
Podziękowano: 12 raz (y) w 10 postu (ów)
Trasę wykorzystuję w celach komunikacyjnych dość często, więc częściowo mogę się odnieść do wspomnianych uwag.

Na wstępie: W kwestii pozytywnej opinii środowisk rowerowych to sprawa wygląda trochę średnio ( http://www.rowerowe.kato...-rowerowej-od-monte.html ), ale całego przebiegu konsultacji nie znam, więc się nie wypowiem.

W kontekście połączenia Bulwary - Bogucice Cmentarz nie mam uwag które obniżałyby komunikatywność i atrakcyjność DDR. Poza oczywistym brakiem sfinalizowania zjazdu do Bulwarów, bardzo złym pomysłem było uniemożliwienie włączenia się do ruchu ogólnego na końcu trasy. W chwili obecnej rowerzysta naprawdę nie wie, co ma zrobić aby kontynuować jazdę na Zawodzie, a proszę mi wierzyć, nie będzie to rzadka sytuacja, nawet nie wiem czy nie częstsza niż zjazd do krzywych Bulwarów. Krawężniki nie stanowią dla mnie problemu, nawierzchnia na wiaduktach - super, jeśli zostanie połatana, a detektory zadziałały za każdym razem, kiedy powinny (na moim przykładzie miały okazję się wykazać około 20 razy). Ogólnie mówiąc, solidny kilometr bardzo potrzebnego łącznika.

Kompletnie inaczej ma się sprawa z Leopolda - Kościół na Dąbrówce. Jest jeden wyraźny powód dla którego ta inwestycja nie miała większego sensu. Na całej długości są tylko dwa miejsca, w których ruch jest naprawdę niebezpiecznie duży. Jest to fragment od ulicy Szweckiej do ronda, oraz ulica Popiełuszki. Oba te fragmenty zostały zrealizowane w ruchu ogólnym, i o tym, jak bardzo zły jest to pomysł mówiły i środowiska rowerowe, i rady dzielnicy, i zwykli niezrzeszeni mieszkańcy. RJP DM zaproponowała nawet własny przebieg ( http://www.infokatowice....g-czujemy-sie-pominieci/ ), jednak jak to bywa, nie zmieniło się absolutnie nic.
Zdaję sobie sprawę, że skomunikowanie Dąbrówki z Zawodziem to było wyzwanie projektowe, natomiast trudno nie odczuć wrażenia, że nikt nawet nie próbował nic zrobić. Efekt jest taki, że od momentu realizacji nitki mamy DDR na części ulicy Techników o bardzo uspokojonym ruchu, po której spokojnie można było jeździć rowerem, a wszędzie tam, gdzie były bariery komunikacyjne, nic się nie zmieniło. Jedyną wartością faktycznie dodaną jest potrzebny fragment Wiertniczej oraz wykonana na nowo (po Bożemu) DDR na Leopolda.
PS. Biorąc pod uwagę, że jadąc Popiełuszki raptem kilka razy, zdarzyło mi się, że samochód próbując mnie nieudolnie wyprzedzić mieszcząc się przed jadącym z przeciwnej strony, prawie mnie strącił, to tylko czekamy na pierwszy wypadek tego niezwykle przemyślanego połączenia.
Offline pmmmmh  
#7 Wysłane : 1 kwietnia 2018 12:20:38
pmmmmh

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-02-19
Posty: 46
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 6 razy
Podziękowano: 12 raz (y) w 10 postu (ów)
W dalszym ciągu nie doczekałem się odpowiedzi na temat kontynuacji trasy od zjazdu do Bulwarów. Trasa "została ukończona", i specjalnie poprowadzona w końcowym odcinku wzdłuż Rawy (choć możliwych było setki innych koncepcji), tylko po to, by większość rowerzystów nie mogła tędy jeździć ze względu na brak amortyzacji? Owszem, Bulwary są szybkie, bo praktycznie bezkolizyjne, ale te płyty betonowe są po prostu strasznie krzywe, i nie nadają się do jazdy rowerem, a już na pewno nie w celu transportowym! Dlaczego został wytyczony akurat taki ciąg zamiast puścić ruch np. Wrocławską i do Strefy Kultury? Naprawdę nie rozumiem, jest to działanie skrajnie niezbieżne z tym, do czego ponoć Katowice się zobowiązały przyjmując standardy rowerowe. Już nawet podmiana tych płyt na jakąś niefazowaną kostkę polepszyłaby sytuację wielokrotnie. Drodzy urzędnicy, naprawdę od początku nie mieliście żadnego pomysłu co z tym zrobić? Naprawdę nikt nie wpadł na to, że to przekreśli całą kilkumilionową inwestycję? To jest przerażające z jednej strony...
Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę na stan drogi rowerowej Techników/Leopolda. Setek ubytków nie trudno pominąć, bo asfalt w tym miejscu ładnie zmienił kolor na jaśniejszy, abyśmy żadnego nie pominęli. Aktualnie w jeździe to nie przeszkadza, ale ciekawe co będzie po 3 zimach, skoro po jednej, dość łagodnej, DDR'ka rozpoczyna autodestrukcję... DDR'ka robiona w osobnym zamówieniu wzdłuż BMC nie ma już takiego problemu.
Offline MZUiM Katowice  
#8 Wysłane : 5 kwietnia 2018 07:19:31
MZUiM Katowice

Ranga: Moderator

Grupy: MZUiM
Przyłączony: 2012-11-12
Posty: 328

Dziękuję: 5 razy
Podziękowano: 69 raz (y) w 68 postu (ów)
1. ul. Techników - zostanie dokonany przegląd gwarancyjny. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości wykonawca w ramach gwarancji zostanie poproszony o dokonanie niezbędnych napraw.

2. Bulwary Rawy - tut. Zarząd nie jest zarządca przedmiotowego terenu. Co do stanu technicznego nawierzchni chodnika wzdłuż Bulwarów Rawy powinien wypowiedzieć się jego zarządca.

3. Przebieg tras rowerowych jest ustalany na spotkaniach Polityki rowerowej przy współudziale środowiska rowerowego. MZUIM Katowice realizuje wyłącznie wytyczne podejmowane podczas w/w spotkań, wyłącznie na terenie administrowanym przez tut. Zarząd .

Napisał: pmmmmh Idź do cytowanego postu.
W dalszym ciągu nie doczekałem się odpowiedzi na temat kontynuacji trasy od zjazdu do Bulwarów. Trasa "została ukończona", i specjalnie poprowadzona w końcowym odcinku wzdłuż Rawy (choć możliwych było setki innych koncepcji), tylko po to, by większość rowerzystów nie mogła tędy jeździć ze względu na brak amortyzacji? Owszem, Bulwary są szybkie, bo praktycznie bezkolizyjne, ale te płyty betonowe są po prostu strasznie krzywe, i nie nadają się do jazdy rowerem, a już na pewno nie w celu transportowym! Dlaczego został wytyczony akurat taki ciąg zamiast puścić ruch np. Wrocławską i do Strefy Kultury? Naprawdę nie rozumiem, jest to działanie skrajnie niezbieżne z tym, do czego ponoć Katowice się zobowiązały przyjmując standardy rowerowe. Już nawet podmiana tych płyt na jakąś niefazowaną kostkę polepszyłaby sytuację wielokrotnie. Drodzy urzędnicy, naprawdę od początku nie mieliście żadnego pomysłu co z tym zrobić? Naprawdę nikt nie wpadł na to, że to przekreśli całą kilkumilionową inwestycję? To jest przerażające z jednej strony...
Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę na stan drogi rowerowej Techników/Leopolda. Setek ubytków nie trudno pominąć, bo asfalt w tym miejscu ładnie zmienił kolor na jaśniejszy, abyśmy żadnego nie pominęli. Aktualnie w jeździe to nie przeszkadza, ale ciekawe co będzie po 3 zimach, skoro po jednej, dość łagodnej, DDR'ka rozpoczyna autodestrukcję... DDR'ka robiona w osobnym zamówieniu wzdłuż BMC nie ma już takiego problemu.


Regulamin Platformy Konsultacji Społecznych Pkt 1 "PLATFORMA NIE SŁUŻY DO SKŁADANIA SKARG I WNIOSKÓW"
Offline dworzec2012  
#9 Wysłane : 31 sierpnia 2018 08:51:00
dworzec2012

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-10-09
Posty: 3
Polska
Lokalizacja: Katowice

Podziękowano: 2 raz (y) w 1 postu (ów)
Po raz kolejny zgłaszam problem z nieutrzymanym prawidłowo odcinkiem trasy biegnącej wzdłuż ulicy Wiertniczej, a chodzi mi dokładnie o bujną roślinność i to szczególnie w miejscu najbardziej newralgicznym bo na łuku. Nie dość że połowa szerokości DDR jest zajęta przez naprawdę dorodne okazy, to jeszcze widoczność jest zerowa. Warunki idealne do kolizji. Żeby było ciekawiej, to na odcinku DDR wzdłuż Techników roślinność w tym roku była przycinana co najmniej dwukrotnie, gdzie jeśli chodzi o tą niską (trawy) nie ma aż takiej potrzeby, a dwumetrowe krzewy na Wiertniczej zajmują połowę DDR. Gdzie tu sens, gdzie logika?

No i oczywiści stały temat - sygnalizacja świetlna na Bohaterów Monte Cassino - Burowiecka. Jadąc w kierunku Dąbrówki wszystko jest ok, wracając - trzeba czekać 2 zmiany świateł, bo pierwszy czujnik wzbudza zielone tylko dla pierwszego przejazdu, a sygnalizacja na następnych dwóch przejazdach wzbudzana jest osobno. Jedyny plus jaki ostatnio zauważyłem to taki, że na tym drugim przejeździe w końcu czujnik wychwytuje rowerzystę prawie zawsze.
Offline pmmmmh  
#10 Wysłane : 20 marca 2019 14:02:32
pmmmmh

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-02-19
Posty: 46
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 6 razy
Podziękowano: 12 raz (y) w 10 postu (ów)
Zasygnalizowany rok temu problem odnośnie nawierzchni na ulicy Techników i Wierniczej nie został rozwiązany, i zgodnie z oczekiwaniami, po kolejnej zimie jest 2x gorzej niż było. Nawierzchnia w niektórych miejscach wygląda gorzej, niż asfalt wylany 20 lat temu. Proszę o weryfikację i zgłoszenie do naprawy gwarancyjnej, póki takowa jest jeszcze możliwa.
Co do świateł - jak się okazuje, użytkownik dworzec2012 ma rację. Same czujniki wykrywają rowery poprawnie, niestety jadąc od strony Dąbrówki w kierunku Zawodzia pierwszy czujnik aktywuje tylko pierwsze światła, pozostałe dwa pozostawiając niewzbudzone, więc jeżeli ktoś aktualnie nie stoi po przeciwnej stronie jezdni, jesteśmy skazani na czekanie dodatkowego cyklu świateł, nie mając szans na legalne jego wzbudzenie przed zakończeniem się cyklu. Z tego co widzę, rowerzyści (i piesi) radzą sobie z tym problemem przechodząc przez pierwsze światła w ostatnim momencie na czerwonym (tuż przed zapaleniem się zielonego, gdy już nic nie jedzie), aktywując w ostatnim momencie pozostałe 2 czujniki, i przejeżdżając wszystko w jednym cyklu. Problem występuje tylko w tym jednym kierunku. Ciężko to zauważyć, gdy porusza się w godzinach większego ruchu, bo wtedy zawsze znajdzie się ktoś, kto wzbudzi drugą część świateł 'za nas', jadąc z samego rana oznacza to niestety stracone dwie minuty...
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.