logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Wydział Rozwoju Miasta  
#1 Wysłane : 12 lipca 2018 07:01:36(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Wydział Rozwoju Miasta

Ranga: Moderator

Grupy: WRM, Moderatorzy - Inwestycje
Przyłączony: 2016-04-06(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Posty: 175

Podziękowano: 15 raz (y) w 15 postu (ów)
Miasto Katowice zaprasza do zapoznania się z zamierzeniem inwestycyjnym w ramach zadania pn.: „Rozbudowa układu komunikacyjnego na os. Paderewskiego w rejonie ul. Sikorskiego i Pułaskiego - etap II”.

Cel przedsięwzięcia:
Miasto sukcesywnie prowadzi działania inwestycyjne zmierzające do rozbudowy sieci dróg publicznych dla poprawy skomunikowania i usprawnienia powiązań drogowych w Katowicach. Przedmiotowa inwestycja ma na celu poprawę obsługi komunikacyjnej na osiedlu Paderewskiego. Przebieg planowanej drogi jest zgodny z przyjętą polityką przestrzenną oraz zasadami rozwoju systemu transportowego. Dodatkowo powstaną miejsca postojowe dla obsługi sąsiednich miejskich terenów rekreacyjnych.

Lokalizacja:
Teren przyszłego przedsięwzięcia zlokalizowany jest na osiedlu Paderewskiego w Katowicach. Lokalizację planowanej inwestycji przedstawia załączony plan sytuacyjny. Teren zainwestowania objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego obszaru Katowickiego Parku Leśnego położonego po północnej stronie Alei Górnośląskiej - rejon „Doliny Trzech Stawów” w Katowicach (Uchwała Nr VII/95/07 Rady Miasta Katowice z dnia 26 lutego 2007 r.).

Planowany zakres inwestycji:
Zakres zamówienia obejmuje wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej poprzedzonej koncepcją dla połączenia drogowego ul. Granicznej z ul. Szeptyckiego, fragmentu ścieżki rowerowej (połączenie z istniejącą ścieżką rowerową zlokalizowaną w rejonie ulicy Sikorskiego i budynku mieszkalnego OKAM) oraz przebudowy skrzyżowania ul. Granicznej z ul. Pułaskiego, zgodnie z Ustawą z dnia 10 kwietnia 2003 r o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych i Ustawą Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r.

Zakres opracowania dla zlecenia prac projektowych przedstawia załączony plan sytuacyjny.

W ramach zadania przewidziane jest wykonanie:
- drogi klasy D (ul. Pułaskiego) stanowiącej połączenie ul. Granicznej z ul. Szeptyckiego, jezdnia, dwustronne chodniki, ścieżka rowerowa dwukierunkowa po jednej stronie jezdni nawiązująca do istniejącej i planowanej infrastruktury rowerowej,
- miejsc postojowych z uwzględnieniem zlokalizowania jak największej ich ilości w ramach przedsięwzięcia,
- przebudowy skrzyżowania ul. Granicznej z ul. Pułaskiego w zakresie wydzielenia dodatkowych pasów ruchu dla pojazdów skręcających,
- odcinka ścieżki rowerowej w kierunku północnym dla połączenia z istniejącą ścieżką rowerową zlokalizowaną w rejonie ulicy Sikorskiego i budynku mieszkalnego OKAM,
- sieci oświetlenia drogowego,
- odwodnienia jezdni, chodników, ścieżki rowerowej, miejsc postojowych,
- kanału technologicznego.

Przewidywany termin realizacji zadania:
W roku 2018 planuje się rozpoczęcie opracowania dokumentacji projektowej a w latach 2019-2020 realizację inwestycji. Zadanie ujęte jest w budżecie Miasta Katowice na 2018 rok (Uchwała nr L/1020/17 Rady Miasta Katowice z dnia 14 grudnia 2017 r. ze zm.) oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2018 – 2045 (Uchwała nr L/1019/17 Rady Miasta Katowice z dnia 14 grudnia 2017 r. ze zm.).

Na Państwa pytania i uwagi czekamy do dnia 26 lipca 2018 r.
Załączniki:
Plan sytuacyjny z zakresem opracowania.pdf 4,623 KB, pobrane 15 czas (s).
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.