PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach planowanej modernizacji linii kolejowej projektuje nowe przystanki osobowe na odcinku Katowice Szopienice Płd – Katowice Ligota. Inwestycja ta jest na etapie sporządzania dokumentacji projektowej, która ma być gotowa do końca 2020 roku. Przystanki te, oprócz usprawnienia ruchu kolejowego, przyczynią się niewątpliwie do poprawy dostępności do usług transportowych.
Jednak już dziś zapraszamy Mieszkańców do wyrażenia opinii w sprawie nazw dla czterech nowych przystanków kolejowych. Z przebiegiem modernizowanej linii kolejowej oraz lokalizacją nowych przystanków można zapoznać się
TUTAJ.
Przystanek w lokalizacji nr 1 ma znajdować się przy torze 1 i 2 linii 659, stanowiącej przedłużenie od stacji Będzin - w pobliżu Uniwersytetu Ekonomicznego, Osiedla Paderewskiego.
Przystanek w lokalizacji nr 2 ma znajdować się przy torze 1 i 2 linii 659, stanowiącej przedłużenie od stacji Będzin - w pobliżu Akademii Muzycznej, Politechniki Śląskiej, Muzeum Historii Katowic, ul. Damrota, Mariackiej i Francuskiej.
Przystanek w lokalizacji nr 3 ma znajdować się w nowej lokalizacji. Obecna lokalizacja przystanku Katowice – Brynów przed wiaduktem na ul. Przewodników zostanie przesunięta w okolice wiaduktu w ciągu autostrady A4 przy torze nr 1 i 2 linii 656, stanowiącej przedłużenie linii do stacji Katowice Ligota - w jednostce pomocniczej Załęska Hałda – Brynów cz. zachodnia, w pobliżu Bugli.
Przystanek w lokalizacji nr 4 ma znajdować się przy torze 1 i 2 linii 656, stanowiącej przedłużenie linii do stacji Katowice - w pobliżu ul. Szadoka i Załęskiej, Starej Ligoty i Kokocińca oraz Euro - Centrum
PKP zwróciło się z prośbą o zaopiniowanie zaproponowanych nazw dla w/w przystanków i są to kolejno: Katowice Uniwersytet, Katowice Akademia, Katowice Brynów, Katowice Kokociniec.
Aprobujesz nazwy nadane przez PKP? Czy może jednak uważasz, że warto nadać inne nazwy nowym przystankom?
Wszystkich zainteresowanych mieszkańców - obecnych i przyszłych pasażerów kolei – zapraszamy do udziału w sondzie internetowej.
Aby wziąć udział w sondzie zapoznaj się najważniejszymi zasadami nazewnictwa stacji pasażerskich – wg wytycznych PKP:
- nazwa powinna być możliwie najkrótsza (max. do 35 znaków)
- pierwszy człon musi być tożsamy z nazwą miejscowości (w naszym przypadku będą to Katowice)
- drugi człon powinien wskazywać na usytuowanie stacji (pomocne jest skojarzenie np. z obiektem użyteczności publicznej, w pobliżu którego stacja jest zlokalizowana, dzielnicą miasta, kierunkiem geograficznym itp.)
Zgodnie z wytycznymi ustalając nazwy stacji należy unikać członów nazw w języku obcym, powiązań z nazwami ulic, użycia słów „przystanek" lub stacja".
Na opinie czekamy do
17 czerwca 2018 r.Weź udział w sondzie!
MAPAEdytowane przez moderatora 18 czerwca 2018 07:34:45
| Powód: Nie podano