logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Tomasz Wróżyna  
#1 Wysłane : 11 lutego 2013 11:19:44
Tomasz Wróżyna

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-28
Posty: 61

Trwa jakaś akcja promocyjna pt "Mieszkaj w centrum", więc w formie jej pogłębienia zgłaszam wniosek o uwzględnienie mozliwości:
"a gdyby tak te 2tyś pustostanów mieszkaniowych uruchomić dla młodych ludzi na zasadzie bierz za max 2,5 zł za 1m2, remontuj, ogrzewaj, mieszkaj min. 6 lat, urodzi się dziecko lub masz już to czynsz spadnie o 10% ?"
https://www.facebook.com...60/posts/529336230431438
Offline sendoxxd  
#2 Wysłane : 4 grudnia 2013 18:53:32
sendoxxd

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-12-04
Posty: 3

Na czym polega ta akcja promocyjna?
Offline Piotr  
#3 Wysłane : 8 grudnia 2013 10:30:12
Piotr

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-04-17
Posty: 72

Dziękuję: 11 razy
Podziękowano: 16 raz (y) w 11 postu (ów)
Nic nie słyszałem o takiej akcji, więc albo władze Katowic nic takiego nie prowadzą, albo jest to słabo nagłośnione (co bardzo źle świadczyłoby o sposobie prowadzenia akcji).

A szkoda, bo w obliczu problemów demograficznych miasta i Śródmieścia jako najszybciej wyludniającej się dzielnicy (!), Katowicom bardzo przydałaby się taka akcja promocyjna. Władze miasta powinny też pomyśleć o wynajmowaniu mieszkań w swoich kamienicach za niewygórowany czynsz, co jest bardzo popularne np. w Niemczech.

Tylko może zaczekać z tym do ok. 2015 r., kiedy skończy się przebudowa centrum (Rynku i okolic), dzięki czemu centrum będzie atrakcyjniejsze?
Stowarzyszenie Rowerowe Katowice
facebook.com/rowerowekatowice
Offline W. Promocji  
#4 Wysłane : 10 grudnia 2013 11:11:03
W. Promocji

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-07-05
Posty: 27

Kampania „Zamieszkaj nowocześnie” (www.zamieszkaj.katowice.eu) to kampania promująca Katowice jako nowoczesne miejsce do mieszkania. Na jej potrzeby powstała m.in. pierwsza w regionie internetowa platforma komunikacji między Urzędem Miasta, osobami poszukującymi mieszkań i deweloperami, kampania reklamowa, m.in. w TVN 24, kampania internetowa oraz konferencja poświęcona ofercie mieszkaniowej Katowic.

Kampania wystartowała 12 grudnia 2012r. i jest pierwszą tego typu wspólną inicjatywą Urzędu Miasta Katowice i deweloperów, którzy skorzystali z zaproszenia urzędników i wspólnie stworzyli stronę internetową www.zamieszkaj.katowice.eu. Znaleźli się wśród nich OKAM sp. z o.o., Dębowe Tarasy sp. z o.o. oraz Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Inauguracją kampanii była konferencja w Pałacu Goldsteinów, w czasie której o różnych aspektach nowoczesnego mieszkania w centrum Katowic opowiadał Prezydent Katowic Piotr Uszok, dr Barbara Lewicka (Uniwersytet Śląski) oraz przedstawiciele deweloperów. Zostały również zaprezentowane spoty telewizyjne wspierające kampanię zrealizowane w technice 3D, które zostały wyemitowane w TVN 24 i TVN Style (razem 97 emisji); na stronach TVN ruszyła także kampania billboardowa (820 000 odsłon) – odsyłająca do strony zamieszkaj.katowice.eu.

Akcja „Katowice. Zamieszkaj nowocześnie” jest cały czas kontynuuowana. Organizatorzy – Urząd Miasta Katowice – mają nadzieję, że do wspólnych działań służących budowaniu wizerunku Katowic jako dobrego miejsca do mieszkania przystąpią kolejni partnerzy i uda się pokazać, że w Katowicach żyją przedsiębiorczy, sympatyczni, otwarci ludzie, dumni z mieszkania w jednym z najdynamiczniej zmieniających się miast w Polsce.
Offline Piotr  
#5 Wysłane : 13 grudnia 2013 19:33:19
Piotr

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-04-17
Posty: 72

Dziękuję: 11 razy
Podziękowano: 16 raz (y) w 11 postu (ów)
Telewizji nie oglądam, więc rzeczywiście mogłem nie zauważyć tej kampanii promocyjnej. Cieszę się, że akcja wciąż jest prowadzona, oby wiązało się to też częściej z takimi informacjami jak poniższe:
http://www.ekonomia.rp.p...estuje-w-Katowicach.html
http://www.dziennikzacho...ug-dla-biznesu,id,t.html

"Mam nadzieję, że coraz więcej pracowników sektora nowoczesnych usług biznesowych zdecyduje się zamieszkać w Katowicach. Będę się starał, aby w mieście stworzyć odpowiednie warunki, które ułatwiłyby podjęcie takiej decyzji" – dodał prezydent miasta."

I oby pan prezydent Uszok rzeczywiście działał w powyższej kwestii, bo ostatnio wypowiadał się w nieco innym tonie - chyba, że opacznie to zrozumiałem:

"Obecnie jedynie 20 proc. pracowników katowickich biur jest mieszkańcami miasta. To oznacza, że my tworzymy miejsca pracy dla nie swoich mieszkańców, ale inne samorządy mogą tworzyć dla nich miejsca zamieszkania, handlu, rozrywki."
http://pieniadze.gazeta....a_swoje_mozliwosci_.html


Jednak wciąż bardzo bym chciał, aby władze Katowic stworzyły interesującą ofertę do zamieszkania w CENTRUM. Propozycje na stronie zamieszkaj.katowice.eu są na obrzeżach szeroko pojętego centrum i są to nowe projekty deweloperskie, natomiast masa kamienic mogłaby zostać wyremontowana i oferowana młodym ludziom na atrakcyjnych warunkach finansowych - to by skłoniło wiele osób do zamieszkania w naszym mieście.
Stowarzyszenie Rowerowe Katowice
facebook.com/rowerowekatowice
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest (2)
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.