logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Tomasz Wróżyna  
#1 Wysłane : 29 marca 2011 14:17:37
Tomasz Wróżyna

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-28
Posty: 61

gdzie i w jakiej formie jest dostepny?
analiza zagrozen, stan biezacy, kierunki dzialan, plan dzialan na przyszlosc, statystyki zdarzen wg kategorii
planowane inwestycje
?
Offline Admin (Wydział Promocji)  
#2 Wysłane : 31 marca 2011 07:16:58
Admin (Wydział Promocji)

Ranga: Administrator

Grupy: Registered, Administrators
Przyłączony: 2011-02-10
Posty: 139

Wszelkie istotne informacje nt. bezpieczeństwa można znaleźć na BIP:
"Program zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na 2011"

http://bip.um.katowice.p...646537&id=1299239922

lub w sprawozdaniu z tegoż programu za rok 2010.

http://bip.um.katowice.p...646537&id=1297153692

W plikach pdf z uchwałami są binarne załączniki z opisem programu. Temat ten omawiano również na VII sesji Rady Miasta, wkrótce na BIP pojawią się materiały z tego posiedzenia.

Statystyki o stanie bezpieczeństwa miasta dostępne są na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji (statystyka zdarzeń). W chwili obecnej trwają rozmowy z KMP odnośnie umieszczania na stronie internetowej rocznego sprawozdania nt. bezpieczeństwa w mieście, które przedkładane jest Radzie Miasta i Prezydentowi.
Offline Tomasz Wróżyna  
#3 Wysłane : 2 kwietnia 2011 02:10:50
Tomasz Wróżyna

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-28
Posty: 61

Prosze o szczegolowy harmonogram i zakres dzialan oraz wskazanie sposobow wykonania planowanej akcji informacyjnej :
- Informowanie o metodach zabezpieczenia mienia i stosowaniu zamienników, zabezpieczeń i nowoczesnych rozwiązań.
- Promowanie tzw. bezpiecznej architektury, oświetlenia, oznakowania informacyjnego i innych rozwiązań zmniejszających anonimowość.
- Promowanie metod zabezpieczania i znakowania mienia.

poza dzialaniem "Współfinansowanie programu prewencyjnego „Nie daj się złodziejowi” poprzez: zabezpieczenie materiałów edukacyjno-informacyjnych i biurowych" oczywiscie
oraz "VI. Edukacja i informowanie społeczności lokalnej w zakresie bezpieczeństwa i porządku prawnego." za 10tys rocznie
Przeznaczone srodki na zadanie VI sa tak mizerne ze obawiam sie iz efektu nie nalezy sie spodziewac
Offline Admin (Wydział Promocji)  
#4 Wysłane : 4 kwietnia 2011 14:07:35
Admin (Wydział Promocji)

Ranga: Administrator

Grupy: Registered, Administrators
Przyłączony: 2011-02-10
Posty: 139

Inne wymienione przez Pana zagadnienia wchodzą w zakres działań Komendy Miejskiej Policji. Zaprosiliśmy już KMP do udziału w pracach nad Platformą, a tymczasem może Pan kierować pytania dotyczące wspomnianych działań do jej rzecznika, pisząc na adres: jacek.pytel@slaska.policja.gov.pl.

Edytowane przez moderatora 4 kwietnia 2011 14:17:32  | Powód: Nie podano

Offline Dawid Ślusarczyk  
#5 Wysłane : 19 kwietnia 2011 07:32:18
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Proponuje rozpoczęcie prac nad wzbogaceniem raportów rocznych (i nie tylko) o system GIS lub inny system umożliwiający oznaczanie na mapie miasta zgłoszonych przestępstw i wykroczeń. Wspólny system, do którego dostęp miałyby zarówno Komenda Miejska Policji w Katowicach jak i Straż Miejska pozwalałby wykrywać i możliwie precyzyjnie identyfikować obszary w których istniejepodwyższone ryzyko występowania przypadków łamania prawa. Trudno jest mi sobie wyobrazić, by bez takiego narzędzia możliwe było stosowne do potrzeb i możliwości dysponowanie zasobami ludzkimi oraz sprzętem przez służby odpowiedzialne za utrzymanie porządku publicznego.

Jeżeli podobny system istnieje lub dane których oczekuje są publicznie gromadzone, chciałbym zawnioskować o udostępnienie zsyntezowanych danych statystycznych wzbogaconych o prezentację graficzną dla każdej z dzielnic. Przede wszystkim zależy mi na pozyskaniu możliwości graficznego przedstawienia danych mówiących o częstości i typie popełnianych przestępstw (oraz w miarę możliwości wykroczeń) w subsekwentnie porównywalnych okresach (np. kolejne miesiące) oraz latach.

Dodam, że uproszczoną wersję systemu można stworzyć bezkosztowo przy wykorzystaniu powszechnie dostępnych narzędzi takich jak Mapy Google albo wyjkorzystać w celu jego utworzenia moduł mapy miejskiej dostępnej z poziomu oficjalnej strony internetowej miasta Katowice.
Offline W. Zarządzania Kryzysowego  
#6 Wysłane : 20 kwietnia 2011 08:46:53
W. Zarządzania Kryzysowego

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-04-08
Posty: 3

Miasto Katowice realizuje projekt pn. "Miejski System Zarządzania - Katowicka Infrastruktura Informacji Przestrzennej". współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Ślaskiego na lata 2007-2013, który zakłada tworzenie serwisów i geoportali, które będą umożliwiały udostępnienie wymaganych przepisami zbiorów i usług danych przestrzennych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, m.in. serwis zarzadzania kryzysowego, bezpieczeństwa i infrastruktury krytycznej. serwis ten bedzie zawierał przekrojowe dane w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa (w tym zsyntetyzowane analizy statystyczne wzbogacone o mapy zagrożeń dla poszczególnych rejonów miasta). Usługi wyszukiwania oraz przegladania powyższych danych będą ogólnodostepne i nieodpłatne dla wszystkich użytkowników. wdrożenie systemu powinno nastąpić do końca 2013 roku.
Offline Dawid Ślusarczyk  
#7 Wysłane : 20 kwietnia 2011 11:15:03
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Doskonała wiadomość. Zatem tak bardzo potrzebna informacja będzie dostępna - pozostało chyba tylko przystąpić do określenia działań, jakie będą podejmować służby odpowiedzialne za porządek publiczny oraz tryb, w jakim będą te działania podejmowane. Samo posiadanie informacji nie jest jeszcze sukcesem, trzeba zadbać o to, by służby nią dysponujące potrafiły ustosunkować się do niej, zareagować na nią szybko, efektywnie ją wykorzystać. Można założyć, że dziś istniejące procedury będą skuteczne po uruchomieniu systemu w 2013 roku, w innych przypadkach konieczność zmian nie pojawi się do momentu uruchomienia systemu, ale nic nie stoi na przeszkodzie by poszukać sposobów odciążenia, przyspieszenia lub uskutecznienia pracy odpowiednich służb. Potrafię sobie wyobrazić sytuację, w której realnych korzyści z uruchomienia systemu brakuje tylko dlatego, że przez kilka miesięcy służby nie mogą albo nie potrafią zareagować. Tym bardziej, że o podjęciu działań lub ich zaniechaniu będzie decydowała interpretacja danych statystycznych, do czego służby niekoniecznie muszą być przyzwyczajone.

Jednocześnie chciałbym się dowiedzieć jak pod tym względem prezentuje się sytuacja w okolicznych miastach i czy UM Katowice dąży do tego, by ten powstający system był częścią większego systemu który może służyć diagnostyce problemów związanych z bezpieczeństwem w całym regionie.

Choć formalnie UM Katowice nie odpowiada za bezpieczeństwo w miastach ościennych to w najlepszym interesie miasta jest przekazywanie doświadczeń i wypracowywanie najlepszych rozwiązań dalej - to obowiązek który w takim samym stopniu wynika z pozycji miasta (stolica województwa), roli (największy ośrodek gospodarczy w województwie) oraz położenia (ścisłe centrum aglomeracji). Co jednak istotniejsze - wynika to także z czystego rozsądku.

Czy, jeśli otworzy się możliwość wsparcia ościennych miast w uruchomieniu lub obsłudze podobnych systemów, miasto gotowe jest nie tylko udzielić wsparcia, lecz być w pewnym sensie również inicjatorem działań i zabiegać o utworzenie kompatybilnych systemów poza administracyjnymi granicami Katowic?
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.