logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

2 strony<12
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Dawid Ślusarczyk  
#21 Wysłane : 26 czerwca 2012 10:18:25
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Wobec dzisiejszego artykułu o planach stworzenia "serwisu społecznościowego" ( http://katowice.gazeta.p...tal_spolecznosciowy.html ) i przebudowy strony dostępnej pod adresem Katowice.Eu chciałbym się dowiedzieć czemu wbrew wcześniejszym zapewnieniom (ustnym i telefonicznym), osoby, które jednoznacznie wyraziły znaczące zainteresowanie ta tematyką(a myślę, że przekazanie ponad 20 stron opracowania, jakie otrzymali Państwo w 2010 roku oraz ponownie w 2011 oraz rozpoczęcie nineijszego tematu na Platformie Konsultacji Społecznyuch mieszczą się w tej kategorii) nie zostały zaproszone do prac na etapie opracowywania Specyfikacji Istotnych Warunkow Zamowienia oraz konsultacji eksperckich?

Wobec nieprawidłowego SIWZ dla "Strategii Rozwoju Sportu miasta Katowice do roku 2020" oraz tragicznego projektu, jaki próbowano "upchnąć" za kwotę ponad 160 000 zł można mieć prawdziwe obawy o adekwatność kwot, jakie są przeznaczane na realizację "polityki miejskiej" w stosunku do efektów, jakie udaje się uzyskac za pomocą zapisów SIWZ.


Proszę o zamieszczenie na PKSpoł SIWZ dla tego przedsięwzięcia oraz wskazanie które części opracowania pt. "Katowice.eu - rewizja e-wizerunku miasta" zostały wykorzystane oraz które główne zalecenia funkcjonalne nie spotkały się z aprobatą

Ponadto, zwracam się o wyraźne uzasadnienie jaki jest powód ich odrzucenia (UM nie widzi potrzeby, nie widzi możliwości, nie posiada zasobów, nie posiada narzędzi itp. w celu rozróżnienia tego, co władze miasta uznająza potrzebna ale nieosiągalne oraz niepotrzebne). Proszę o odpowiedź albo spotkanie z kimś, kto jest w stanie takowej udzielić . Jeżeli wybiorą Państwo to drugie, jestem do dyspozycji właściwie codziennie od 15:30 do 18:30.

Jeśli będzie Państwu wygodniej, mogę niniejszą prośbę (o wyjaśnienia i uzasadnienie) złożyć w sposób oficjalny drogą pisemną, adresując korespondencję na wskazaną przez Państwa osobę. Tylko prosze uprzedzić, że będzie Państwu wygodniej.

Licze na to, że wreszcie potraktują Państwo poważne moją pracę i zaangażowanie.

Pozdrawiam serdecznie!
Offline W. Promocji  
#22 Wysłane : 21 września 2012 10:48:59
W. Promocji

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-07-05
Posty: 27

Szanowny Panie Dawidzie,
informacje przekazane do Urzędu Miasta zostały wzięte pod uwagę na etapie tworzenia SIWZ'u.
Dodatkowo w ślad za informacja, jaką uzyskał Pan telefonicznie, będziemy prosili o wsparcie realizacji tego projektu w stosownym czasie.
Offline Dawid Ślusarczyk  
#23 Wysłane : 21 września 2012 13:51:41
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Jestem do Państwa dyspozycji - chcąc uniknąć powtórzenia się sytuacji ze Strategią Rozwoju Sportu chciałbym uczestniczyć w pracach na możliwie wczesnym ich etapie, chociażby po to by móc zwrócić uwagę wykonawców na szereg kluczowych kwestii zanim rocpzocną się właściwe prace nad serwisem. W razie potrzeby proszę dzwonić, dane kontaktowe pozyskają Państwo "po sąsiedzku"u pani Anny Szary.

Pozdrawiam!
Offline Dawid Ślusarczyk  
#24 Wysłane : 13 października 2012 11:14:19
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Witam serdecznie,

miałbym do Państwa kilka pytań w kwestii funkcjonowania (przede wszystkim) witryny Katowice.eu

1. Czy publikowaniem treści na stronie UM Katowice oraz stronach pokrewnych (np. invest.katowice.eu) zajmuje się jedna osoba/komórka w UM, czy też takie osoby zostały wyznaczone w kilku/każdym wydziale?

2. Czy dobrze rozumiem, że kwestia redagowania treści oraz inicjatywa w tym zakresie leżą po stronie właściwego merytorycznie wydziału UM?

3. Na jakim poziomie (np. zastępca naczelnika, inspektor konkretnego referatu, starszy referent itp.) podejmowane są decyzje o rozpoczęciu prac nad publikacją?

4. W jaki sposób osoby odpowiedzialen za publikację treści oraz za ich przygotowanie komunikują się ze sobą?

5. Kto odpowiada za aktualizację już umieszczonych treści i zasobów (dotyczy zarówno aktualności i wydarzeń jak i właściwych zasobów witryn)?

6. Czy aktualizacje treści przeprowadza się automatycznie co pewien okres, czy też jedynie w przypadkach dostrzeżenia potrzeby dokonania aktualizacji?

7. Jaka jest rola Biura Prasowego w koordynacji działań związanych z publikowaniem zasobów (tekstów, multimediów itp.) w sieci Internet, z wyłączeniem serwisów społecznościowych?

8. Ile (przeciętnie) trwa okres od momentu zgłoszenia potrzeby przygotowania treści do czasu jej opublikowania?

9. Czy dodatkowe multimedia (grafiki, bannery, zdjęcia pt.), jakie towarzyszą zasobom, dostarczane są przez pracowników UM, czy też w tym zakresie miasto korzysta z usług podmiotów trzecich (jeśli tak - to na jakich zasadach odbywa się współpraca).

10. Czy na witrynie UM oraz w Biuletynie Informacji Publicznej funkcjonują moduły statystyczne, które zbierają informacje na temat zainteresowania konkretnymi podstronami lub działami?

11. Kto zajmuje się przygotowywaniem newsletterów?

12. Czy nie uważają Państwo, że dotychczasowy model współpracy miasta z mediami lokalnymi oraz krajowymi wymaga gruntownej rewizji? Pominę już to, że czasami zdjęcia, które miałyby prezentować Katowice, przedstawiają inne miasta, bardziej boli mnie bardzo słaby przepływ informacji o mieście do serwisów tematycznych (np. w zakresie architektury oraz prowadzonych inwestycji, do mediów krajowych przecieka co najwyżej dziesiąta część tego, co dzieje się w Katowicach).

13. Jakie cyfrowe zasoby multimediów (przede wszystkim zdjęć i grafik) posiada UM Katowice i jakie są możliwości wglądu oraz wykorzystania tych zasobów?

Pozdrawiam!
D. Ślusarczyk
Offline W. Promocji  
#25 Wysłane : 19 października 2012 11:29:11
W. Promocji

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-07-05
Posty: 27

1 . Czy publikowaniem treści na stronie UM Katowice oraz stronach pokrewnych (np. invest.katowice.eu) zajmuje się jedna osoba/komórka w UM, czy też takie osoby zostały wyznaczone w kilku/każdym wydziale?

Publikowaniem treści na stronie UM Katowice (www.katowice.eu ) oraz stronach pokrewnych, jak np. podana przez Pana strona www.invest.katowice.eu zajmują się redaktorzy lokalni (osoby wyznaczone zarówno w Urzędzie Miasta, jak i w jednostkach współpracujących)

2 . Czy dobrze rozumiem, że kwestia redagowania treści oraz inicjatywa w tym zakresie leżą po stronie właściwego merytorycznie wydziału UM?

Ogólna redakcja i interweniowanie leżą po stronie właściwego Wydziału UM, redaktorzy lokalni posiadają określoną autonomię.

3 . Na jakim poziomie (np. zastępca naczelnika, inspektor konkretnego referatu, starszy referent itp.) podejmowane są decyzje o rozpoczęciu prac nad publikacją?

Takie decyzje podejmowane są na każdym szczeblu.

4 . W jaki sposób osoby odpowiedzialen za publikację treści oraz za ich przygotowanie komunikują się ze sobą?

Komunikacja przebiega za pośrednictwem poczty wewnętrznej oraz komunikacji ustnej/telefonicznej.

5 . Kto odpowiada za aktualizację już umieszczonych treści i zasobów (dotyczy zarówno aktualności i wydarzeń jak i właściwych zasobów witryn)?

Aktualizacje dokonywane są doraźnie w obszarach stałych portalu, aktualności naturalnym trybem się deaktualizują.

6 . Czy aktualizacje treści przeprowadza się automatycznie co pewien okres, czy też jedynie w przypadkach dostrzeżenia potrzeby dokonania aktualizacji?

Aktualizacje przeprowadza się doraźnie w miarę zmian i konieczności aktualizacji.

7 . Jaka jest rola Biura Prasowego w koordynacji działań związanych z publikowaniem zasobów (tekstów, multimediów itp.) w sieci Internet, z wyłączeniem serwisów społecznościowych?


Rolę koordynatora działań związanych z publikowaniem zasobów tekstowych i multimedialnych w Internecie oraz w serwisach społecznościowych zajmuje się Wydział Promocji.

8 . Ile (przeciętnie) trwa okres od momentu zgłoszenia potrzeby przygotowania treści do czasu jej opublikowania?

Bez zbędnej zwłoki.

9 . Czy dodatkowe multimedia (grafiki, bannery, zdjęcia pt.), jakie towarzyszą zasobom, dostarczane są przez pracowników UM, czy też w tym zakresie miasto korzysta z usług podmiotów trzecich (jeśli tak - to na jakich zasadach odbywa się współpraca).

Zamieszczane multimedia realizowane są w ramach bieżących działań pracowników UM oraz przez partnerów dostarczających treści w ramach swoich zakresów działalności.

10 . Czy na witrynie UM oraz w Biuletynie Informacji Publicznej funkcjonują moduły statystyczne, które zbierają informacje na temat zainteresowania konkretnymi podstronami lub działami?

Dla witryny UM, jak i dla BIP web analyzer oraz Google Analytics

11 . Kto zajmuje się przygotowywaniem newsletterów?

Newslettery generowane są automatycznie na podstawie treści z aktualności i wydarzeń oraz komunikatów.

12 . Czy nie uważają Państwo, że dotychczasowy model współpracy miasta z mediami lokalnymi oraz krajowymi wymaga gruntownej rewizji? Pominę już to, że czasami zdjęcia, które miałyby prezentować Katowice, przedstawiają inne miasta, bardziej boli mnie bardzo słaby przepływ informacji o mieście do serwisów tematycznych (np. w zakresie architektury oraz prowadzonych inwestycji, do mediów krajowych przecieka co najwyżej dziesiąta część tego, co dzieje się w Katowicach).

Niezależność mediów jest jednym z ważniejszych dokonań demokracji. Urzędy nie mają wpływu na treści pojawiające się w mediach z wyjątkiem swoich działań marketingowych i PR.

13 . Jakie cyfrowe zasoby multimediów (przede wszystkim zdjęć i grafik) posiada UM Katowice i jakie są możliwości wglądu oraz wykorzystania tych zasobów?


UM posiada archiwa zdjęciowe realizowane przez pracowników UM lub dostarczane przez partnerów w ramach własnych działań oraz reportaże telewizyjne udostępniane za pośrednictwem odpowiednich kanałów internetowych. Udostępnianie odbywa się na każdą prośbę w miarę możliwości technicznych i prawnych.
Offline Dawid Ślusarczyk  
#26 Wysłane : 8 listopada 2012 07:11:49
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Witam,

zanim odpowiem Państwu na powyższe, chciałbym poinformować iż banner konkursowy Filharmonii Śląskiej ( prowadzący do witryny http://www.katowice.eu//banery/ ) nie działa - tzn. strona o podanym adresie nie istnieje. Nie jest to pierwszy taki przypadek, ale trzeci na przestrzeni ostatnich kilku tygodni.


Dodano:

Nie chcąc nabijać postów napomnę tutaj: problem występuje nadal, choć nieco inny - błąd 404, podana strona nie została odnaleziona na serwerze..

Edytowane przez użytkownika 19 listopada 2012 07:42:28  | Powód: Nie podano

Offline W. Promocji  
#27 Wysłane : 8 listopada 2012 12:22:52
W. Promocji

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-07-05
Posty: 27

Bardzo dziękujemy za uwagę, błąd już naprawiliśmy. Pozdrawiamy!
Offline Dawid Ślusarczyk  
#28 Wysłane : 27 kwietnia 2013 14:19:29
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Witam,

pod koniec ubiegłego roku zostałem zapewniony, że będę informowany "na bieżąco" w kwestii budowy nowego serwisu informacyjnego Urzędu Miasta Katowice. Najwyraźniej znów ktoś zapomniał, dlatego chciałbym zwrócić się z prośbą o informowanie o przebiegu sprawy w niniejszym temacie.

Ostatnim razem gdy pytałem, przymierzali się Państwo do ponownego ogłoszenia przetargu po fiasku pierwszej próby. Jak przedmiotowa sprawa prezentuje się na dzień dzisiejszy?


Pozdrawiam!
Offline Biuro Prasowe  
#29 Wysłane : 13 maja 2013 08:58:21
W. Komunikacji Społecznej

Ranga: Administrator

Grupy: WRM, WKUL, WST, BCK, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Bezpieczeństwo, WKŚ, Moderatorzy - Kategoria wewnętrzna, KZGM, WZK, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Sprawy obywatelskie, WBD, Moderatorzy - Ankiety, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Inwestycje, WPS, Moderatorzy - Rowerowe Katowice, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne, Moderatorzy - Promocja Katowic, Moderatorzy - Bezpieczeństwo, Moderatorzy - Witamy na forum, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Kultura, Moderatorzy - Zanim napiszesz, przeczytaj!, ZZM, Moderatorzy - Zdrowie i Ochrona Środowiska, WPS II, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Działalność Gospodarcza, Moderatorzy - Polityka Społeczna, WIN, Moderatorzy - Propozycje tematów, Moderatorzy - Kultura, WB, Moderatorzy - Transport publiczny, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Sport i Turystyka, Moderatorzy - Edukacja, WOIS, SM, Moderatorzy - Rozwój miasta, BRM, WZNP, WE, WP, WGM, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Infrastruktura, Moderatorzy - Inwestycje, UMK moderator, Registered, BP, MZUiM, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Edukacja, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Zdrowie i ochrona środowiska, Moderatorzy - Infrastruktura, WSO, Moderatorzy - Sport i turystyka, MOSiR, Moderatorzy - Sprawy Obywatelskie, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Polityka Społeczna, Administrators
Przyłączony: 2012-08-03
Posty: 417

Dziękuję: 1 razy
Podziękowano: 31 raz (y) w 28 postu (ów)
Poniżej odpowiedź z Wydziału Informatyki

Aktualnie przetarg znajduje się na etapie prac komisji przetargowej nad wyborem najkorzystniejszej oferty. Przetarg został ogłoszony 11.03.2013 z terminem składania ofert określonym na 30.04.2013. W terminie składania ofert wpłynęły cztery oferty, które są obecnie przedmiotem prac komisji przetargowej. Przewidywany termin zakończenia przedmiotu zamówienia – 6 miesięcy od podpisania umowy. Ogłoszenie o postępowaniu znajduje się na stronie BIP Urzędu Miasta pod adresem http://bip.um.katowice.p...p?s=24&id=1362741332
Offline Dawid Ślusarczyk  
#30 Wysłane : 29 lipca 2013 11:49:37
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Witam,

prosiłbym o przesłanie listy wszystkich witryn internetowych zarządzanych lub prowadzonych (pośrednio, bezpośrednio) przez miasto i miejskie jednostki organizacyjne, spółki (to ostatnie w mniejszym zakresie) etc.

Inicjatywa CATALYST podejmie się przeprowadzenia
analizy tych witryn pod kątem skuteczności realizowania polityki informacyjnej miasta, analizowana będzie także całościowa polityka informacyjna magistratu.

W razie pytań proszę o kontakt drogą mailową (mail w podpisie).


Pozdrawiam!
Offline diligent  
#31 Wysłane : 10 marca 2014 17:03:42
diligent

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-07-13
Posty: 13

Dzień dobry,
17 czerwca 2013 na stronie BIP ukazało się ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty na realizacje projektu 'Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice' wygrała firma PASSUS Sp. Z O.O. z Warszawy. Proszę o informację na jakim etapie jest obecnie praca nad portalem?
Offline Dawid Ślusarczyk  
#32 Wysłane : 12 marca 2014 09:14:46
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Witam,

jesteśmy na etapie opóźnienia ;) w końcowym etapie wdrożenia - projekt miał zakończyć się do 31.01.2014. Zakładam, że trwa migracja danych albo pojawił się jakiś problem. Strona UM działa wyjątkowo wolno, więc domyślam się, że prace trwają.

Harmonogram projektu: w załączeniu (przypis Biuro Prasowe)

Więcej informacji na stronie UM

http://www.katowice.eu/a...,268,realizacja-projektu

Edytowane przez moderatora 12 marca 2014 10:50:28  | Powód: Nie podano

Załączniki:
harmonogram.pdf 248 KB, pobrane 123 czas (s).
Offline Dawid Ślusarczyk  
#33 Wysłane : 31 marca 2014 21:52:40
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Hem... opóźnienie wydłużyło się do 2 miesięcy. Możemy prosić o wskazanie powodu i nowego terminu uruchomienia serwisu?
Offline oio154  
#34 Wysłane : 17 października 2015 12:07:06
oio154

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 18

Dziękuję: 15 razy
Podziękowano: 2 raz (y) w 2 postu (ów)
Czy strona internetowa katowice.eu ma szansę doczekać się czeskiej wersji językowej? Jest trochę przykro gdy przegląda się serwisy internetowe miast partnerskich. Pragnę zauważyć, że w przypadku Czech są aż dwa (Ostrava, Opava) i żadne z nich nie miało problemu z udostępnieniem języka polskiego na swoich oficjalnych stronach www. Może warto to rozważyć?
Offline Wydział Promocji  
#35 Wysłane : 23 października 2015 11:34:18
Wydział Promocji

Ranga: Member

Grupy: UMK moderator
Przyłączony: 2015-06-23
Posty: 6

Podziękowano: 1 raz (y) w 1 postu (ów)
Witam,

Obecnie strona jest dostępna w najbardziej popularnych językach, tj. angielskim, niemieckim i francuskim. Utworzenie kolejnej obcojęzycznej wersji wiąże się przede wszystkim z wysokimi kosztami finansowymi. Ponadto, opierając się np. na statystykach prowadzonych w katowickim Centrum Informacji Turystycznej nasi sąsiedzi z południa nie odwiedzają Katowic tak często jak mieszkańcy innych krajów sąsiadujących z Polską. Natomiast rzeczywiście dla Katowiczan czeskie miasta Ostrawa i Opava stanowią bardzo popularny kierunek.
Ze względu na partnerstwo naszych miast nie wykluczamy jednak w przyszłości utworzenia portalu w czeskiej wersji językowej, który będzie na bieżąco aktualizowany.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
2 strony<12
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.