logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Wydział Rozwoju Miasta  
#1 Wysłane : 12 czerwca 2019 09:05:03
Wydział Rozwoju Miasta

Ranga: Moderator

Grupy: WRM, Moderatorzy - Inwestycje
Przyłączony: 2016-04-06
Posty: 203

Podziękowano: 19 raz (y) w 19 postu (ów)
Miasto Katowice zaprasza do zapoznania się z zamierzeniem inwestycyjnym w ramach zadania pn.: „Połączenie ul. Górniczej z ul. Dudy-Gracza”.

Cel przedsięwzięcia:
Miasto sukcesywnie prowadzi działania inwestycyjne zmierzające do rozbudowy sieci dróg publicznych dla usprawnienia powiązań drogowych w Katowicach. Przedmiotowa inwestycja ma na celu poprawę obsługi komunikacyjnej obszaru położonego w rejonie ulic: Górniczej, Pawła i Wodnej.

Lokalizacja:
Obszar przyszłego przedsięwzięcia zlokalizowany jest w dzielnicy Śródmieście w Katowicach i obejmuje tereny położne na południe od rzeki Rawy pomiędzy ul. Górniczą a ul. Dudy Gracza.

Lokalizację planowanej drogi przedstawia załączony plan sytuacyjny.

Planowany zakres inwestycji:
W ramach zadania przewidziane jest wykonanie:
- drogi stanowiącej połączenie ul. Górniczej z ul. Dudy Gracza (poprzez odcinek ul. Maślińskiego) klasy dojazdowej o następujących parametrach: jezdnia o szerokości 6 m (2 pasy x 3 m) z minimum jednostronnym chodnikiem o szerokości 2 m;
- skrzyżowania projektowanej drogi z ul. Dudy Gracza z uwzględnieniem sygnalizacji świetlnej;
- ciągu komunikacyjnego od rejonu skrzyżowania projektowanej drogi z ul. Górniczą/ul. Pawła, zapewniającego dojście i dojazd rowerem do kładki nad rzeką Rawą (na przedłużeniu ul. Górniczej);
- uporządkowania terenów stanowiących własność Miasta Katowice zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie przyszłego układu drogowego;
- infrastruktury towarzyszącej w tym: odwodnienie drogi, sieć oświetlenia drogowego, kanał technologiczny, monitoring wizyjny.

Przewidywany termin realizacji zadania:
W budżecie miasta Katowice na 2019 rok (Uchwała nr III/24/18 Rady Miasta Katowice z dnia 20 grudnia 2018 r.) oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Katowice na lata 2019 - 2045 (Uchwała nr III/23/18 Rady Miasta Katowice z dnia 20 grudnia 2018 r.) dla zadania pn.: „Połączenie ul. Górniczej z ul. Dudy-Gracza” uwzględniono środki na lata 2019-2021. W bieżącym roku przewidziane jest zlecenie dokumentacji projektowej przedmiotowego układu drogowego. Roboty budowlane planowane są na lata 2020-2021.


Na Państwa pytania i uwagi czekamy do dnia 26 czerwca 2019 r.
Załączniki:
Offline heron  
#2 Wysłane : 13 czerwca 2019 11:03:57
heron

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2019-06-12
Posty: 1
Polska
Lokalizacja: Katowice

Podziękowano: 1 raz (y) w 1 postu (ów)
Poniżej uwagi,

1) Ważniejsze od stworzenia chodnika po północnej stronie drogi, wydaje się wybudowanie go po jej południowej stronie. Należy przedłużyć dojście do Szpitala Elżbietanek aż do już prawie niewidocznego chodnika przy Pawła, do którego remontu na szczęście zobligował się MZUiM. Dzięki temu chodnik zapewni dojście do pozostałych działek na których niechybnie powstaną kolejne inwestycje.

2) Czy są planowane miejsca parkingowe lub czy dopuszczone będzie parkowanie przy nowopowstałej ulicy? Jeżeli tak, koniecznością jest wprowadzenie tam strefy płatnego parkowania, podobnie jak planuje się to zrobić przy klinice przy Ceglanej. W przeciwnym razie wszystkie miejsca będą zajęte już od wczesnych godzin rannych i pacjenci Szpitala Elżbietek, nie będą mieli możliwość pozostawienia tam samochodu.

3) Niezasadne jest tworzenie tak szerokiej jezdni. Węższe pasy ruchu lepiej komponują się ze strefą Tempo 30, zbyt szerokie zachęcają do szybszej jazdy. Dla drogi dojazdowej wystarczająca szerokość to 2.5m. Alternatywnie należy rozważyć szykanę lub inny fizyczny środek uspokajania ruchu.

4) Czy planowana jest wycinka drzew? Wzdłuż bulwarów Rawy konieczny jest szeroki pas zieleni, dających cień spacerowiczom, cieszących oko i będących przeciwwagą dla kolejnych zaasfaltowanych przestrzeni. Bez zasadzenia co najmniej kilku nowych drzew powstanie następna miejska wyspa ciepła.

Pozdrawiam,
Mateusz Sokolnicki
thanks 1 użytkownik podziękował heron za ten post.
Ormi na 2019-06-13
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.