logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline JBryla  
#1 Wysłane : 13 października 2018 10:04:48
JBryla

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-04-13
Posty: 64
Polska
Lokalizacja: Piotrowice

Dziękuję: 2 razy
Podziękowano: 12 raz (y) w 10 postu (ów)
Szanowni Państwo,
Zwracam się uprzejmą prośbą o pochylenie się na problemem nielegalnego parkowania na ulicy Waleriana Pańki. Każdego dnia kierowcy parkują samochody wzdłuż działek hotelowych, WPIA oraz CINIBA w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Każdego dnia północny chodnik jest zastawiony samochodami w taki sposób, że piesi nie mogą swobodnie przejść. Ponadto na części tego chodnika wytyczona jest ścieżka rowerowa, która tak naprawdę jest bezużyteczna, gdyż samochody skutecznie blokują możliwość przejazdu. Ww. samochody stanowią również utrudnienie dla innych kierowców, który chcą w sposób prawidłowy przejechać tę ulicę. Niejednokrotnie nielegalnie zaparkowany samochód blokuje możliwość minięcia się dwóch jadących samochodów, gdyż stoi po części również w świetle pasa drogowego. Warto również podkreślić, że tak zaparkowane samochody wymuszają na kierowcach popełnienie wykroczenia, ponieważ bardzo często jadący samochód musi przekroczyć podwójną linię ciągłą. Żle zaparkowane samochody ograniczają również widoczność przy przejściach dla pieszych. Nie mniej ważnym aspektem jest niszczenie zieleni, a także kwestia wizerunkowa. Na terenie WPIA oraz CINIBA bardzo często odbywają się ogólnopolskie lub też międzynarodowe konferencje, na których spotykają się ludzie z całego świata, a zatem wątpliwą wizytówką są źle zaparkowane samochody utrudniające życie innym użytkownikom ruchu drogowego. Należy także podkreślić, iż na chwilę obecną po drugiej stronie Rawy jest prowizoryczny darmowy parking, a zatem ww. kierowcy mogą tam zostawiać samochody bez ponoszenia kosztów. Inną sprawą jest fakt, że na terenie UŚ jest płatny parking, z którego również można skorzystać.
Wobec powyższego apeluję i proszę o przeanalizowanie tego problemu i zastosowanie środków, które skutecznie uniemożliwią nielegalne parkowanie (np. barierki). O potrzebie trwałego rozwiązania problemu niech świadczy fakt, iż praktycznie każdego dnia straż miejska interweniuje ww. sprawie. Niestety akcje służb porządkowych nie odstraszają kierowców, którzy z prawem mają na bakier, a zatem proszę o montaż infrastruktury, która rozwiąże wspomniane problemy.
Offline ArchDelux  
#2 Wysłane : 18 października 2018 10:42:06
ArchDelux

Ranga: Expert Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-07-13
Posty: 82
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 14 razy
Podziękowano: 2 raz (y) w 2 postu (ów)
Popieram i potwierdzam informacje zawarte w temacie przez JBryla. Ulica Pańki jest permanentnie zastawiona, natomiast napotkałem nawet sytuację, gdy nie dało się przejść chodnikiem ze względu na stojący na całej jego szerokości pojazd. W środku był kierowca, który na zwrócenie mu uwagi, że zastawia cały chodnik odparł, że ja chyba nie wiem kim on tutaj jest i mam się nie interesować, mówiąc delikatnie :) Patologia jest spora wokół tamtego rejonu.
Offline pmmmmh  
#3 Wysłane : 18 października 2018 11:05:25
pmmmmh

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-02-19
Posty: 46
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 6 razy
Podziękowano: 12 raz (y) w 10 postu (ów)
Ciężko się nie zgodzić, brak radykalnych działań wzmaga przekonanie, że nie ważne ile jest miejsc parkingowych, ja i tak zawsze mam prawo GDZIEŚ stanąć. Efekt jest taki, że w czasie zajęć studenckich w zasadzie nie ma dnia, kiedy np. jest możliwe przejechanie ścieżką rowerową przez ulicę Pańki bez przeciskania się między samochodami, które kompletnie nic nie robią sobie z tego, że łamią w tym momencie co najmniej kilka przepisów.
Offline Ormi  
#4 Wysłane : 21 października 2018 14:01:50
Ormi

Ranga: Expert Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-12-11
Posty: 156

Dziękuję: 29 razy
Podziękowano: 24 raz (y) w 19 postu (ów)
Władze uczelni powinny zwrócić się do władz miejskich i komunikacyjnych, by możliwe było zmniejszenie udziału samochodów w sposobach docierania wykładowców i studentów na zajęcia.
Złe parkowanie jest naganne, bardzo naganne, ale też jest to pochodna ogólnych trudności z przepełnionymi i źle urządzonymi parkingami dla których nie sposób wyznaczyć dosyć przestrzeni.
Offline JBryla  
#5 Wysłane : 26 października 2018 08:43:11
JBryla

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-04-13
Posty: 64
Polska
Lokalizacja: Piotrowice

Dziękuję: 2 razy
Podziękowano: 12 raz (y) w 10 postu (ów)
Otóż nie ma Pan racji. Po pierwsze pracownicy, doktoranci, wykładowcy uczelni mają darmowy parking na terenie uczelni tj. przy CINIBIE, pod WPIA itd. Ponadto ta grupa pracowników w dużej części jeździ komunikacją ze względu na posiadane ulgi. Ponadto nie ma mowy o przepełnionych parkingach, gdyż te uczelniane, ale płatne są tylko częściowo wykorzystane i osoby parkujące na ul. Pańki spokojnie znaleźliby tam miejsce parkingowe.
Po drugie, samochody tam parkujące to nie tylko studenci, ale również pracownicy okolicznych biur. Ewidentnie widać, że nie mieszka Pan w Katowicach i nie ma Pan pojęcia o przyczynach problemu.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.