logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline ArchDelux  
#1 Wysłane : 5 października 2018 10:26:36
ArchDelux

Ranga: Expert Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-07-13
Posty: 82
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 14 razy
Podziękowano: 2 raz (y) w 2 postu (ów)
Dzień dobry,

w Strefie Kultury znajduje się kilka miejsc, w których zamontowano słupki z tabliczkami informującymi... no właśnie - o czym?

Tabliczka z grafiką rodziny zapewne informuje o miejscu przeznaczonym dla rodzin z dziećmi. Informacja "BUS" o miejscu dla busa? Czy autobusu? Autobus się tam prostopadle nie zmieści (czy należy zatem zostawić 18 m miejsca?). Ile jest miejsc przy tych tabliczkach? Jedna tabliczka to jedno miejsce czy więcej? Dokąd ono sięga? Czy jedna tabliczka to może cała zatoka dla opisanego na tabliczce "uczestnika ruchu"?

Administrator terenu nie pokwapił się o oznaczenie tych miejsc znakami poziomymi i nie do końca wiadomo gdzie miejsce dla rodzin z dziećmi czy dla busa (autobusu?) zaczyna się, a gdzie kończy.

Znaki takie oczywiście nie występują w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych, jednak wiemy, że mają ułatwiać niektórym życie i chętnie można się do nich stosować, jednak jeżeli oznakowanie jest skuteczne i rozsądne.

Absurdem jest sytuacja, gdzie osoba z dzieckiem parkująca przy tabliczce "rodzina z dziećmi" ma pretensje do innych parkujących, że parkują obok (zostawiając odstęp umożliwiający otwarcie wszystkich drzwi na oścież tego rodzinnego auta), bo obok może zaparkować inne auto z dziećmi i nie wolno stawać obok tej osoby z dzieckiem... Takie sytuacje mają miejsce, a nawet wyzwiska. Nie żartuję.

Proszę o wymalowanie znaków poziomych lub w inny sposób skuteczne oznakowanie takich miejsc, jeżeli mają tam występować i spełniać swoją funkcję.

UserPostedImage
https://imgur.com/o6jyENZ

UserPostedImage
https://imgur.com/OSzfaTf
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.