logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Wydział Komunikacji Społecznej  
#1 Wysłane : 27 września 2018 14:22:28
Wydział Komunikacji Społecznej

Ranga: Moderator

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-12-20
Posty: 93

Podziękowano: 7 raz (y) w 6 postu (ów)
​Od 8 października do 6 listopada 2018 r. nastąpi wyłożenie do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru w rejonie Alei Korfantego w Katowicach.

Z dokumentacją będzie można zapoznać się w wyżej wymienionym terminie w Wydziale Budownictwa i Planowania Przestrzennego (Rynek 13, pokój 512) od poniedziałku do piątku (w dni robocze) w godz. od 7.30-15.30.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również do wzięcia udziału w publicznej dyskusji nad przyjętymi w projekcie zmiany planu miejscowego rozwiązaniami, która odbędzie się 24 października 2018 r. o godzinie 15.00 w Wydziale Budownictwa i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Katowice, Rynek 13, sala 413, IV piętro.

Materiały od 8 października będą dostępne TUTAJJak zgłosić uwagi?

Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie zmiany miejscowego planu może wnieść swoje uwagi do tego dokumentu. W tym celu należy przedstawić uwagi w formie pisemnej, adresując pismo do Prezydenta Miasta Katowice, podając swoje imię i nazwisko (lub nazwę jednostki organizacyjnej), adres oraz oznaczenie nieruchomości, której uwaga będzie dotyczyła. Uwagi będą przyjmowane do 20 listopada 2018 r.

Uwagi można również przesłać drogą elektroniczną przy pomocy skrzynki kontaktowej PeUP, opatrując je bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym kwalifikowanym certyfikatem. Karta usługi dostępna jest TUTAJNa podstawie art. 48 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2017 r., poz. 1405 z późn. zm.) zwanej dalej „ustawą" - odstąpiono od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru w rejonie Alei Korfantego w Katowicach. Organy, o których mowa w art. 57 i 58 ustawy uzgodniły odstąpienie od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.
Załączniki:
ogloszenie.pdf 171 KB, pobrane 47 czas (s).
Offline micher  
#2 Wysłane : 12 listopada 2018 15:37:30
micher

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-02-27
Posty: 48
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 21 razy
Podziękowano: 12 raz (y) w 9 postu (ów)
Dziwię się, że urząd nie zgodził się na 80-metrowy budynek w tym miejscu (http://katowice24.info/hotel-przy-al-korfantego-coraz-blizej-miasto-nie-zgodzilo-sie-na-80-metrowy-budynek/). Czemu nie zezwolono np. na 80 m dominantę od strony ul. Korfantego?

Odległość pomiędzy linią wyznaczana przez ślizgowiec, a superjednostkę wynosi ponad 40m, natomiast odległości pomiędzy kamienicami po przeciwnych stronach ulic są znacznie mniejsze i nikt nie narzeka. Nie pozwólmy na blokowanie rozwoju miasta garstce emerytów, zwłaszcza, że to środek miasta i jak przystało na stolicę metropolii zabudowa w takim miejscu powinna być gęsta i wysoka, żeby wyglądało wielkomiejsko, a nie jak środek wsi.

Mam nadzieję, że tak ważna kwestia planu zostanie przedyskutowana jeszcze raz z inwestorem
i z najwyższymi władzami miasta. Pamiętajmy też, że ta inwestycja zakonserwuje wygląd śródmieścia na kolejne dziesięciolecia.

Mam też nadzieję, że sprawa Muchowca nie wpłynie negatywnie na prywatne inwestycje w mieście,a urząd będzie bardziej przyjazny inwestorom, których i tak jest mało w porównaniu do Krakowa czy Wrocławia.
Offline W.Komunikacji Społecznej  
#3 Wysłane : 19 listopada 2018 11:49:57
W.Komunikacji Społecznej

Ranga: Administration

Grupy: BP
Przyłączony: 2012-09-04
Posty: 27

Podziękowano: 3 raz (y) w 3 postu (ów)
Wydział Budownictwa i Planowania Przestrzennego informuje, że przyjęte wysokości w obowiązującym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego obszaru w rejonie Alei Korfantego w Katowicach przyjętym uchwałą nr XX/442/12 Rady Miasta Katowice z dnia 28 marca 2012 r. były analizowane na etapie jego sporządzania.

Ustalenia dot. wysokości przyjętych w obowiązującym planie miejscowym wynikały z przeprowadzonych rozmów przedstawicieli Urzędu Miasta Katowice z mieszkańcami Superjednostki oraz analiz, wytycznych planistycznych i koncepcji wykonanych dla obszaru objętego planem.

W związku z powyższym w projekcie zmiany planu nie wprowadzono zmian wysokości wynikającej z planu obowiązującego, w którym dla terenu 2UM ustalono maksymalną wysokość 50m, a w terenie 1UM dopuszczono dominantę o minimalnej wysokości 130m.

Ponadto pragniemy poinformować, że projektanci hotelu są w stałym kontakcie z przedstawicielami Urzędu Miasta Katowice i po zapoznaniu się z projektem zmiany planu miejscowego nie zgłaszali wniosków i uwag do wprowadzonych zmian. Przyjęte rozwiązania są wynikiem rozmów projektantów z Urzędem Miasta i zostały wspólnie wypracowane i zaakceptowane.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.