logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Niras  
#1 Wysłane : 25 lipca 2018 12:17:58(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Niras

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2018-07-25(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Posty: 1
Polska
Lokalizacja: Katowice

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć kto złożył "wniosek"/pomysł aby zakazać sprzedaży alkoholu.
Chciałbym się dowiedzieć także czy ta propozycja była poddana pod głosowanie i jakie były jego wyniki.
Czy Prezydent Krupa popiera zakaz?

btw. Czy to znaczy że bary i restauracje mogą sprzedawać alkohol na wynos? Czy pizzerie z dostawą mogą posiadać alkohol w ofercie?


Pozdrawiam
Offline W. Spraw Obywatelskich  
#2 Wysłane : 29 sierpnia 2018 12:19:20(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
W. Spraw Obywatelskich

Ranga: Moderator

Grupy: Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Sprawy obywatelskie, Registered, WSO
Przyłączony: 2018-04-17(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Posty: 9

Uchwała Nr LVII/1175/18 Rady Miasta Katowice z dnia 28 czerwca 2018 r. w sprawie ograniczenia godzin sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży na terenie Miasta Katowice została podjęta z inicjatywy Pana Prezydenta Marcina Krupy.
Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - dała radzie gminy możliwość ustalenia w drodze uchwały ograniczenia na terenie gminy lub wskazanych jednostek pomocniczych sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży miedzy godziną 22.00 a 6.00. Z takiego też uprawnienia skorzystała Rada Miasta Katowice ograniczając tym samym sprzedaż napojów alkoholowych do spożycia poza miejscem sprzedaży na terenie rady Jednostki Pomocniczej Śródmieście.
Głosowanie nad projektem ww. uchwały odbyło się podczas posiedzenia Rady Miasta Katowice w dniu 28 czerwca 2018 r. Wyniki głosowania dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej w zakładce Rada Miasta, Sesje, Protokoły, Kadencja 7, Sesja LVII, IMIENNE WYNIKI GŁOSOWAŃ Z LVII SESJI RADY MIASTA KATOWICE, Punkt 20. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ograniczenia godzin sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży na terenie miasta Katowice (DS-1267/18) (PDF).
Zgodnie z obowiązującą ustawą z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz.U. z 2016 r. poz. 487 z późn.zm.) zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych wydaje się z podziałem na miejsce spożywania alkoholu, tj: do spożycia w miejscu sprzedaży lub do spożycia poza miejscem sprzedaży. Tym samym jeśli dany lokal posiada zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych również do spożycia poza miejscem sprzedaży, to może je sprzedawać na wynos. Należy jednak zaznaczyć, że zgodnie z obowiązującą uchwałą sprzedaż „na wynos” została ograniczona w godzinach 22-6 na terenie całej Jednostki Pomocniczej Śródmieście.

Edytowane przez moderatora 29 sierpnia 2018 12:23:48(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa  | Powód: Nie podano

Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.