logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Wunderbaum  
#1 Wysłane : 18 lipca 2017 21:16:26(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Wunderbaum

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-07-18(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Posty: 5
Polska

Od 2 lub więcej dekad problem prostytucji nęka m. Katowice.

Prócz miejsc ustronnych, gdzie można uświadczyć "kobiet lekkich obyczajów" są takie miejsca, w których ich obecność jest jawna i niczym nie nękana.

Przepisy nie delegalizują prostytucji, jednak jest kilka spraw, na które mają wpływ.

1. Prostytutki stoją 90 m od bloku mieszkalnego osiedla Gwiazdy, na ul. Bogucickiej.
2. Prostytutki stoją tam na jezdni na skrzyżowaniu (nie na chodniku).
3. Prostytutki załatwiają swoje różne potrzeby, w tym fizjologiczne w krzakach przy budynku przy Bogucickiej 20A. Tamtędy za dnia ludzie chodzą do przychodni, do lekarza, do piekarni...
4. Prostytutki świadczą swe usługi (nierząd) na parkingu Uniwersytetu Ekonomicznego przy Bogucickiej 18A (przy zachodnim skrzydle budynku, w którym mieści się NZOZ NovaMed Sp. z o. o. oraz Apteki) w odległości 52 metrów od okien budynku mieszkalnego os. Gwiazdy nr 98 oraz w odległości 150 m od terenu Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana III Sobieskiego w Katowicach w samochodach swoich klientów oraz na tym samym parkingu po drugiej stronie zieleńca od strony ul. Akademickiej, po czym te osoby pozostawiają po sobie istny śmietnik i tak obrzydliwy widok, że odechciewa się patrzeć na to miasto.
5. Często stoją tam alfonsi albo inni z obstawy tych "kobiet". Często podjeżdża m.in. błękitny samochód (dane zanonimizowane dw. urzędu), czasami udekorowany emblematami "taxi", czasami nie. Czasami stoi zaparkowany tuż za lub przed przejściem dla pieszych na jezdni dwukierunkowej, czasami z odpalonym przez kilkadziesiąt minut silnikiem.
(dane zanonimizowane dw. urzędu)
6. Prostytutki świadczą swe usługi już praktycznie od godz. 18, 19. Ktoś z Państwa chciałby, żeby bawiące się przed blokiem dziecko widziało "panią" wykonującą seks oralny w samochodzie lub poza nim (takie sytuacje też są - nierząd OSÓB OPARTYCH O AUTO O 19 WIECZOREM NA TERENIE PARKINGU PRZY AKADEMICKIEJ, 50 METRÓW OD OKIEN I BLOKU, 150 METRÓW OD SZKOŁY - MIASTO NIC!).

Czy tak miasto dba o porządek i bezpieczeństwo przymykając oczy na taki problem? Nie rozumiem czy dopuszcza się takie patologiczne, obleśne i antyspołeczne zachowania?

Co jest w tej sprawie nie tak, że taka działalność kwitnie w najlepsze w takim miejscu od tak długiego czasu? Czy jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi?

Czy służby mogą coś z tym zrobić? Bogucicka to rejon prostytutek od chyba nawet ponad 20 lat. Dlaczego to się nie zmienia, przecież tam jest jedno z większych osiedli mieszkalnych, reprezentacyjny Uniwersytet. Co to miasto sobą w ten sposób reprezentuje?

Pojedyncze patrole SM rzucone tylko na kilka dni przecież nic nie dadzą. Problem należy rozwiązać na wyższym szczeblu. Może zaangażować władze uczelni, których teren również jest zaśmiecany, radnych miasta Katowice. Może jednak SM podoła?

Przykład widoków - parking od strony ul. Akademickiej. Tak, te białe obiekty na zdjęciach to chusteczki, wrzucone przez płot na teren Uniwersytetu Śląskiego albo rzucone na podłoże parkingu. Oni tam prowadzą ogródek z drzewkami, które mają tabliczki z opisami. 15 metrów dalej mają ogródek ze spermą i innymi wydzielinami.

Dokładne miejsce zrobienia zdjęć to https://goo.gl/maps/dPMKMkP44pJ2

Akademicka

Akademicka

Akademicka

Akademicka

Akademicka

Akademicka

Edytowane przez moderatora 1 sierpnia 2017 09:19:37(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa  | Powód: zanonimizowane dane osobowe

Offline W.Zarządzania Kryzysowego  
#2 Wysłane : 10 sierpnia 2017 10:08:33(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
W.Zarządzania Kryzysowego

Ranga: Moderator

Grupy: WZK
Przyłączony: 2016-09-09(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Posty: 13

Podziękowano: 2 raz (y) w 2 postu (ów)
Informuję, że powyższe informacje zostały przekazane do Komendanta Komisariatu Policji I w Katowicach, w rejonie działania którego znajduje się ulica Bogucicka oraz Naczelnika Wydziału Do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.
Z uzyskanych informacji wynika, iż opisana przez Pana sytuacja dotycząca obecności prostytutek w rejonie ul. Bogucickiej jest znana Kierownictwu Komisariatu Policji I w Katowicach, dlatego też poziom bezpieczeństwa w tym rejonie jest na bieżąco analizowany a zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz ograniczenie i eliminacja niepożądanych zdarzeń w określonej przestrzeni publicznej jest zadaniem priorytetowym. W ww. rejon w miarę posiadanych sił i środków kierowani są zarówno policjanci Komisariatu Policji I w Katowicach, jak i inni funkcjonariusze w ramach tzw. sił wsparcia. Patrolom pełniącym służbę, w tym w rejonie ul. Bogucickiej w Katowicach na bieżąco są zlecane zadania dot. „Prostytucji przydrożnej”. W przypadku ujawnienia zachowań niezgodnych z prawem policjanci podejmują stosowne czynności, w tym kierują się zasadą ,,zero tolerancji dla sprawców przestępstw i wykroczeń szczególnie uciążliwych społecznie”. W związku z otrzymaną informacją dot. niepożądanych zdarzeń w rejonie ul. Bogucickiej działania w zakresie ,,Prostytucji przydrożnej” zostaną nasilone i nadal będą dostosowywane do występujących zagrożeń, w tym potrzeb i oczekiwań społecznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Offline Wunderbaum  
#3 Wysłane : 16 sierpnia 2017 21:51:10(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Wunderbaum

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-07-18(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Posty: 5
Polska

Dziękuję za odpowiedź.

W pewnym sensie cieszę się, że sprawa jest przez Państwa organa monitorowana, z drugiej strony mam obawy, że przez tak długi czas działania te dają słaby efekt, gdyż prostytucja w tamtym miejscu obecna jest codziennie.

Codziennie na parkingach pod blokami dochodzi do kopulacji prostytutek w samochodach klientów. Stoją sobie na odpalonych silnikach, śmiecą i dokonują nierządu w miejscach publicznych.

Taka sytuacja miała miejsce, pomiędzy innymi, również wczoraj, tj. w dn. 15.08.2017 w godz. wieczornych. Co "ciekawe", prostytutka zmieniła swoje miejsce wystawania, do tego pilnują ich nowe auta, które codziennie wystają po blokiem Roździeńskiego 100. Jednak "usługi" są nadal realizowane w stałych miejscach, zatem zmiana miejsca przydrożnego postoju jest zapewne jedynie kosmetyczna.

Proszę o aktywne monitorowanie tego obszaru.

P.S. Nie raz widziano, jak stojącą na jezdni prostytutkę (przejście dla pieszych Bogucicka na wys. zjazdu pod Roździeńskiego 100) mijał radiowóz. Może jechał w innej sprawie, jednak sprawa jest dość dziwna i rzuca się w oczy...
Offline Wunderbaum  
#4 Wysłane : 25 sierpnia 2017 07:29:29(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Wunderbaum

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-07-18(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Posty: 5
Polska

Problem nie znika. Wczoraj w godzinach wieczornych (ok. 21.30) jak i w poprzednich dniach prostytutka realizowała swoje usługi pod oknami budynków, na parkingu przy przychodni lekarskiej.

Jedyne co, to to, że nie stoi na jezdni przy Bogucickiej, ale to może przypadek.

Prezerwatywy nadal walają się po chodnikach osiedla, pod ww. lokalizacją.

Te same samochody przywożą i odwożą prostytutkę (prostytutki). Stają sobie na chodnikach, całkowicie je blokując.

Najwyraźniej nikogo to nie interesuje.

Katowice miasto...
Offline Wunderbaum  
#5 Wysłane : 23 września 2017 21:30:12(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Wunderbaum

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-07-18(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Posty: 5
Polska

A zatem miasto Katowice ma temat w głębokim poważaniu.

Najwyraźniej wymienione przez W.Zarządzania Kryzysowego komisariaty jak i jak oni sami najwyżej, co zrobili, to przestawili ku... prostytutkę 20 METRÓW DALEJ. Choć pewnie to i tak zbieg okoliczności i znając życie i widząc sytuację, to NIC NIE ZOSTAŁO ZROBIONE.

Obecnie nadal świadczone są "usługi" pod oknami, na parkingu, w tym samym miejscu, natomiast równolegle oddawane fekalia przez dz... prostytutki za zabitym dechami "klubem gwiazdy" (tu macie zaznaczone na mapie, bo się pewnie nie połapiecie, z Waszym tokiem myślenia i działania: https://goo.gl/maps/LRqwdr4oWxj).

Miasto ma sprawę w du.. nosie. Świetnie spożytkowane pieniądze publiczne na tak zarządzane miasto. Gratulacje dla Katowic. Oby tak dalej, to wszyscy skończymy w rynsztoku.

Czy może ktoś czerpie z tego korzyści, że jest jak jest?

Trzeba najwyraźniej sprawę zgłosić dużo wyżej i wyciągnąć konsekwencje za niewywiązywanie się z obowiązków służbowych.

WNOSZĘ O ODPOWIEDŹ :-)
Offline W.Zarządzania Kryzysowego  
#6 Wysłane : 29 września 2017 10:12:54(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
W.Zarządzania Kryzysowego

Ranga: Moderator

Grupy: WZK
Przyłączony: 2016-09-09(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Posty: 13

Podziękowano: 2 raz (y) w 2 postu (ów)
Odpowiadając na kolejne zgłoszenia dotyczące obecności prostytutek przy ul. Bogucickiej w Katowicach informuję, że ze sprawą został zapoznany Komendant Komisariatu Policji I w Katowicach, który poinformował iż funkcjonariusze Policji regularnie w tracie prowadzonych działań „Przydrożna Prostytucja” przeprowadzają rozpoznanie sytuacji osób pod kątem sutenerstwa oraz handlu ludźmi. W trakcie realizacji zadań dokonano wielokrotnych kontroli ul. Bogucickiej i Al. Roździeńskiego 100, gdzie zastano kobietę trudniącą się prostytucją. Kobieta ta znajdowała się poza pasem jezdni, nie popełniła wykroczeń porządkowych, jak również jej zachowanie nie naruszało przepisów ruchu drogowego. Pojazdy osób zainteresowanych skorzystaniem z jej usług zatrzymywały się w miejscach do tego wyznaczonych i nie powodowały żadnych utrudnień w ruchu drogowym. Jak ustalono, kobieta zajmuje się prostytucją dobrowolnie i nikt nie czerpie korzyści z jej nierządu.
Poziom bezpieczeństwa we wskazanym rejonie jest na bieżąco analizowany przez Kierownictwo Komisariatu Policji I w Katowicach, a zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz ograniczenie i eliminacja niepożądanych zdarzeń w opisywanym rejonie jest jednym z priorytetowych działań policjantów z I Komisariatu.
Jednakże wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym przedmiotowy rejon będzie
w dalszym ciągu objęty szczególnym nadzorem dzielnicowego oraz w ramach posiadanych sił i środków będą tam dyslokowane służby patrolowe Policji, w celu eliminowania zjawisk i zdarzeń negatywnie wpływających na subiektywne poczucie bezpieczeństwa mieszańców Katowice.
Równocześnie informuję, iż interwencje w tej sprawie powinny być zgłaszane bezpośrednio odpowiednim służbom tj. Policji i Straży Miejskiej.

Edytowane przez użytkownika 29 września 2017 10:14:18(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa  | Powód: Nie podano

Offline Wunderbaum  
#7 Wysłane : 18 października 2017 08:36:55(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Wunderbaum

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-07-18(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Posty: 5
Polska

Wasza jedna wizyta i rozmowa z "kobietą" trudniącą się prostytucją kontra rzeczywistość.

Ta "kobieta" wystaje na pasie jezdni za każdym razem, gdy tam stoi (jedna i ta sama czy inne, bez znaczenia). Poważnie sądzicie, że nie widzi Was z daleka, jeżeli jedziecie oznakowanym? I chodzi się wypróżniać za miejsce, które opisałem powyżej. Właściciel sobie już tam krzaków naznosił, żeby się przejść za budynek nie dało, bo miał kupy, mocz i kto wie co jeszcze...

Zrobić Wam zdjęcia? Tylko jak mnie potem będzie jej alfons gonił (z błękitnego Mercedesa), to będzie Wasza wina.

Miło się doświadcza takich widoków, a potem czyta, że wszystko jest cacy i czysto, a prezerwatywy walają się po chodnikach. Niech se prostytutka zarabia, pewnie, przynajmniej podatków na Was nie płaci i to jej stronę trzymacie :-o

Dziękuję jednocześnie za potwierdzenie mojego pytania retorycznego z mojego ostatniego posta. Dobrze wiecie, którego.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.