logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Michał Bulsa  
#1 Wysłane : 4 lipca 2017 22:05:15
Michał Bulsa

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-12-26
Posty: 481

Dziękuję: 341 razy
Podziękowano: 45 raz (y) w 44 postu (ów)
W nawiązaniu do Zarządzenia nr 1466/2017 Prezydenta Miasta Katowice z 4 lipca 2017 r. zwracam się z następującymi pytaniami:
Kto zawnioskował o sprzedaż w trybie bezprzetargowym nieruchomości przy ul. gen. H. Le Ronda 65 na rzecz jej użytkownika wieczystego (tj. firmy, która jest w likwidacji - PZL "CEZAL ŚLĄSKI" S.A.)?
Na jakiej podstawie wyliczono cenę sprzedaży (jedynie 130 000 PLN)?
Czy historyczny budynek dawnego nadszybia będzie nadal chroniony?

Mieszkańcom dzielnicy Dąbrówka Mała zależy na zachowaniu tego historycznego obiektu, dlatego sprzedaż terenu, na którym stoi, może wzbudzać pewien niepokój.
Offline W. Gospodarki Mieniem  
#2 Wysłane : 5 lipca 2017 12:16:41
W. Gospodarki Mieniem

Ranga: Moderator

Grupy: WGM
Przyłączony: 2011-05-31
Posty: 6

Podziękowano: 1 raz (y) w 1 postu (ów)
Zgodnie z art. 32 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami sprzedaż nieruchomości będącej w użytkowaniu wieczystym może nastąpić wyłącznie użytkownikowi wieczystemu.
Z uwagi na fakt, iż Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Lecznictwa "Cezal Śląski" S.A. w Likwidacji nie było w stanie zbyć przedmiotowej nieruchomości wraz z ww. prawem natomiast istnieje prawdopodobieństwo zbycia ww. nieruchomości z prawem własności na wniosek Przedsiębiorstwa wyrażono zgodę na powyższe zbycie. Zbycie nieruchomości pozwoli zakończyć proces likwidacji Przedsiębiorstwa oraz zwiększy prawdopodobieństwo ulepszenia stanu technicznego nieruchomości przez nowego właściciela.
Na poczet ceny nieruchomości gruntowej (zabudowania stanowią własność Przedsiębiorstwa) sprzedawanej jej użytkownikowi wieczystemu zalicza się kwotę wartość prawa użytkowania wieczystego tej nieruchomości (art. 69 uogn) tj. cena sprzedaży stanowi różnicę pomiędzy wartością nieruchomości gruntowej jako prawa własności a wartością nieruchomości jako użytkowania wieczystego. Różnicę tą określa uprawniony rzeczoznawca majątkowy w operacie szacunkowym.
Powyższa transakcja nie wpływa na ewentualny zakres ochrony zabudowań na nieruchomości.
thanks 1 użytkownik podziękował W. Gospodarki Mieniem za ten post.
Michał Bulsa na 2017-07-05
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.