logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

2 strony12>
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Dawid Ślusarczyk  
#1 Wysłane : 2 czerwca 2011 13:31:23
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Witam,
Pragnę rozpocząć dyskusję na temat miejskiego serwisu informacyjnego,znajdującego się pod adresem Katowice.eu, w szczególności sposobu jego funkcjonowania i przemian, jakie musiałby przejść, by można było obiektywnie stwierdzić że swoje zadania realizuje najlepiej, jak to jest możliwe w stosunku do skali ponoszonych kosztów.

Chciałbym zapytać na jakim etapie znajdują się prace przy internetowej stronie UM Katowice? W tym roku serwis miał być przebudowany. Czy udało się już opracować Studium Istotnych Warunków Zamówienia albo inny, syntetyczny zbiór wymagań i oczekiwań magistratu względem witryny? Czy planowane jest rozdzielenie sekcji poświęconych różnym grupom odbiorców? Jaki jest orientacyjny harmonogram prac?
Offline Admin (Wydział Promocji)  
#2 Wysłane : 8 czerwca 2011 06:53:27
Admin (Wydział Promocji)

Ranga: Administrator

Grupy: Registered, Administrators
Przyłączony: 2011-02-10
Posty: 139

Prace związane z określeniem wymagań modernizacji strony są na bardzo wczesnym etapie. Nie podjęta została jeszcze decyzja dot. zakresu modernizacji i funkcjonalności nowej witryny. Uwarunkowane jest to możliwościami finansowymi. Zakończenie prac związanych z przygotowaniem postępowania o zamówienie publiczne i jego ogłoszenie nastąpi w okresie do dwóch-trzech miesięcy. W zakresie formuły i merytorycznej zawartości nowego serwisu trudno jeszcze coś powiedzieć na tym etapie.
Offline Admin (Wydział Promocji)  
#3 Wysłane : 13 lipca 2011 10:24:42
Admin (Wydział Promocji)

Ranga: Administrator

Grupy: Registered, Administrators
Przyłączony: 2011-02-10
Posty: 139

Ruszamy z opracowywaniem Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia dla nowej wersji portalu katowice.eu. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi (zwłaszcza krytyczne) i sugestie zmian w naszym serwisie, wpisujcie je tutaj. Propozycje zbieramy do 24 VII.

Pana raport oczywiście zostanie wzięty pod uwagę, Panie Dawidzie ;)
Offline diligent  
#4 Wysłane : 13 lipca 2011 10:58:39
diligent

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-07-13
Posty: 13

Ogólnie to zawartość merytoryczna jak i BIP jest ok, ale od strony graficznej to totalna klapa :( Może warto pomyśleć nad naprawdę profesjonalnym szablonie, poprzeglądać strony www innych dużych miast w Polsce jak i w EU?

Resztę uwag napiszę jak wszystkie zbiorę do kupy :)
Offline Dawid Ślusarczyk  
#5 Wysłane : 14 lipca 2011 17:32:03
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Graficznie estetyczna, intuicyjna i przyjazna dla użytkowników strona internetowa powinna być jedynie konsekwencją dobrego i wnikliwego planowania. Tworzenie strony przede wszystkim z myślą o jej urodzie jest z założenia błędne i zaowocuje gubieniem się treści oraz przekazów na witrynie a także gubieniem się samych odwiedzających wtronę.
Można by zatem przypuszczać, że rozpoczęciem prac powinno być zaplanowanie nowej struktury menu – co jest równie dużym błędem popełnianym masowo przez zdecydowaną większość webmasterów, nawet zawodowych.
Planowanie powinno być bowiem poprzedzone
1) Uzyskaniem wyczerpujących danych na temat przyczyn niesprawności obecnej strony, zarówno pod kątem konstrukcyjnym, organizacyjnym, czy samych treści. Dopiero mając katalog dotychczas popełnianych błędów można stworzyć i sprowadzić stronę, która będzie skutecznie realizowała swoje zadania.

2) Odpowiedzią na pytania: Jaki jest cel strony, jakie mają być jej zadania i do kogo skierowane są poszczególne jej części składowe. Strona może być aktualizowaną (nie licząc newsów) raz na kwartał, rozbudowaną, bierną wizytówką i niczym więcej (wariant minimalistyczny), ale wtedy nie przyciągnie użytkowników na dłużej niż parę minut a funkcja informowania o wydarzeniach, zwłaszcza z odpowiednim wyprzedzeniem, będzie realizowana w niedostatecznym stopniu. Z drugiej strony, kompletny, pełny serwis z modułami opartymi o założenia WEB2.0 wsparty funkcjami budującymi społeczność może wymagać poświęcenia witrynie większych niż dostępne zasobów ludzkich i czasu oraz pieniędzy na budowę strony – wszak w grę mogą wchodzić kwoty rzędu kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych, a to już nie przelewki. Na szczęście pomiędzy jednąa drugą wizją jest jeszcze przynajmniej kilka możliwych rozwiązań.

3) Porządnym zbadaniem potrzeb grup, do których serwis ma być skierowany. Dobry serwis miejski powinien stanowić źródło wiedzy, odpowiadające na wszystkie zidentyfikowane pytania, jakie już dziś zadają np. mieszkańcy, turyści i inwestorzy, lub jakie zadać mogą w niedalekiej przyszłości.
Dopiero z tą wiedzą należy podejść do konstruowania menu, które należy testować pod kątem intuicyjności. Ponadto, sprawdzone i zaktualizowane powinny być WSZYSTKIE treści, dodatkowo wzbogacone o odpowiednie tagi, odnośniki do raportów, publikacji prasowych itp. To się tyczy także wersji obcojęzycznych, które w tym wypadku mają prawo być nieco uboższe pod względem informacji mniej istotnych i lokalnych, nadrabiając braku w całościowej prezentacji miasta.

Mając menu, przychodzi pora na zastanowienie się nad przestrzennym rozmieszczeniem elementów na stronie – pewnym marnotrawstwem pieniędzy magistratu byłoby postawienie na koncepcję graficzną nie uwzględniającą w swoich założeniach obowiązującej stylistyki materiałów promocyjnych i reklamowych – ponieważ jednak te mają się w najbliższym czasie zmienić, radziłbym poczekać z realizacją strony, wykorzystać zyskany czas na porządne jej przemyślenie.

Nie kierowałbym się też tym, jak wyglądają strony innych polskich miast. Choć w moim raporcie sprzed 2 lat wymieniam kilka udanych serwisów miejskich, wskazując na ich dobre i słabe strony, w ogólnej mojej ocenie najlepsze witryny otrzymują ocenę co najwyżej 3+ w 5-stopniowej skali. Tak, jestem wymagający. Poza tym – Katowice są stolicą regionu, wymyślmy coś, co inni będą naśladować i na czym się wzorować.

Edytowane przez użytkownika 16 lipca 2011 00:22:09  | Powód: Literówka

Offline Dariusz Bruj  
#6 Wysłane : 15 lipca 2011 08:11:24
Dariusz Bruj

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-07-15
Posty: 1

Zdecydowanie ważnym punktem powinno być nastawienie na ludzi:,zarówno tuytaj mieszkających jak i turystów. Ci ostatni powinni być szczególnie ujęci, gdyż rozwój kulturalny miasta głównie zależy od pieniążków zostawianych przez turystów.
Podejście takie jakie teraz można spotkać na stornie jest dość nieprofesjonalne: http://www.katowice.eu/p...ormacji-turystycznej.htm

Informacje dla przyjezdnych powinny być od ręki dostępne. Wyobrażcie sobie: chce przyjechać do Katowic , wchodze na stronę i tutaj:
- brak informacji o lotnisku, jak dojechać? ile czasu zajm,uje? jak kursują autobusy?
- brak informacji o komunikacji miejskiej (jak wygląda sprawa połączeń i ceny - nie rozkłąd, ale informacja o jakości usług - czasy oczekiwań itp)
- brak informacji bazy noclegowej
- brak informacji o zyciu codziennym - ciekawe miejsca itp.

Należy zadbać, aby ludzie czuli, że na tej stronie będą mogli znaleźć informacje, których poszukują. Wprawadzanie takich danych byłoby bardzo męczące, dlatego super uzupełnieinem byłoby umieszaczanie informacji o mieście przez samych użytkowników. Nie mówię tutaj o newsach, ale o jakiejś części strony, która byłałby dla mieszkańców. Nalezy tutaj także zadbać o dobrą moderację treści.Sprawi to ,że strona będzie żyła.

Złym przykładem jest np złe sortowanie informacji o wydarzeniach kulturalnych. Samo wylistowanie nic nie daje - musi być integracja z portalami fb, nk, G+ itp. Nie mówiąc już o formie takiej prezentacji danych - odrzuca i sprawia, że informacji stara się szukać na innych stronach. Jak pod adresem: http://www.katowice.eu/p...my-sie-na-mariackiej.htm

Pewnie strachem przed udostępnieniem strony dla ludzi jest strach o treść strony. Rozwiązanie to jednak ma dużą zaletę, że odwiedzana jest bardzo często by poszukać informacji o wydarzeniach. Przy okazji można dowiedzieć się o wydarzeniach mniej ważnych z punktu widzenia codziennego poszukiwania informacji takich jak przetargi, czy akcje w Katowicach.

Informacje dla inwestorów powinny być dostępne odrębnie. Tak jak jest to teraz, ale powinno byc to zintegrowane.

Co do stylu wykonania, moim zdaniem strona powinna być wykonana w przystępnej szacie graficznej. Ja osobiście preferuję styl minimalistyczny. Najlepiej trzymać się zasady im mniej tym więcej i umiejętnie ukryć linki w menu. Zbyt duża liczba linków, tak jak jest teraz na aktualnej stronie, przytłacza i zniechęca do przeglądania strony w wolnym czasie.

Tak jeszcze na szybko: dużo zdjęć. Nic nie dociera lepiej niż ładne zdjęcia, prezentujące życie codzienne miasta. Proszę tylko nie zróbcie nowej strony sztywnej jak aktualny spot reklamowy.

Miasta które jest niesamowicznie dynamiczne i rozwojowe. Postawcie na świeżość, młodość i dynamikę. Nie bójcie sie nowych rozwiązań - ja osobiście nie chcę mieszkać w mieście, które goni świat tylko w takim, które całemu światu każe siebie gonić.

Pozdrawiam
Offline Marcin Hankus  
#7 Wysłane : 15 lipca 2011 12:47:14
Marcin Hankus

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-07-15
Posty: 1

Witam serdecznie

Myślę że doskonałym typem portalu zarówno od strony funkcjonalnej jak i wizualnej jest portal miasta Wrocław. Takie portale powinny być punktem odniesienia przy budowie nowego wizytówki Katowic w sieci. Szukając bliżej bardzo prezentuje się również katowicki portal dedykowany wydarzeniom kulturalnym "http://imprezy.katowice.eu/".

Trzymam kciuki za nowy projekt i pozdrawiam!!

Marcin H.
Offline Dawid Ślusarczyk  
#8 Wysłane : 15 lipca 2011 13:58:23
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Akurat serwis miejski Wrocławia jest jednym z czytelniejszych przykładów złego podejścia do tematu - zalety witryny można wymienić na palcach jednej ręki, przy czym wady i błędy mnożą się z każdą kolejną chwilą spędzaną na stronie. W zasadzie poza częstotliwością aktualizowania strony i ilością wyświetlanych nowin oraz kilkoma drobniejszymi elementami i galerią, obecny serwis miejski Katowic jest lepszy.

Co nie oznacza, że jest dobry.
Offline NDM  
#9 Wysłane : 18 lipca 2011 10:19:40
NDM

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-07-18
Posty: 1

dobrą propozycją stworzenia ciekawego portalu pro-społeczniościowego może być przykład innowacyjnego portalu dla miasta Rybnik, który obecnie realizujemy w drodze przetargu ze środków UE.

Jest to część dużego projektu realizowana ze środków UE i własnych miasta Rybnika, gdzie portal stanowi tylko pewien dodatek.

Specyfika portalu z wykorzystaniem obecnie obowiązujących użytkowych funkcji:

http://bip.um.rybnik.eu/...px?Page=113&Id=10845


31 sierpnia 2011 portal będzie uruchomiony i dostępny pod stroną kultura.rybnik.eu.


Z chęcią podzielimy się doświadczeniem przy realizacji tego projektu.
Offline Dawid Ślusarczyk  
#10 Wysłane : 20 lipca 2011 12:25:07
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Może zorganizowane zostanie jakieś spotkanie, np. w galerii BWA czy w Oku Miasta? Jedno, godzinne spotkanie da więcej niż parę kilkuparagrafowych wpisów na PKSpoł... Do kiedy przyjmują Państwo propozycje?
Offline Admin (Wydział Promocji)  
#11 Wysłane : 20 lipca 2011 12:34:06
Admin (Wydział Promocji)

Ranga: Administrator

Grupy: Registered, Administrators
Przyłączony: 2011-02-10
Posty: 139

Dawid Ślusarczyk napisał:
Cytat:
Może zorganizowane zostanie jakieś spotkanie, np. w galerii BWA czy w Oku Miasta? Jedno, godzinne spotkanie da więcej niż parę kilkuparagrafowych wpisów na PKSpoł... Do kiedy przyjmują Państwo propozycje?


Propozycje zbieramy do 24 VII. W tej chwili nie przewidujemy organizacji takiego spotkania.
Offline Dawid Ślusarczyk  
#12 Wysłane : 20 lipca 2011 17:50:38
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Ehm... a czemu, skoro chociażby mój wpis jest jasnym sygnałem, że takie spotkanie mogłoby być bardzo przydatne? Czego jeszcze Państwo trzeba?

Może w tym temacie mniej niż przy okazji innych, ale wyraźnie wyczuć można niechęć do organizowania spotkań miasto - mieszkańcy.


Mają już Państwo gotową odpowiedź na pytanie: "Jaka ma być obecność UM KAtowice w sieci?"?
Offline Admin (Wydział Promocji)  
#13 Wysłane : 21 lipca 2011 06:49:09
Admin (Wydział Promocji)

Ranga: Administrator

Grupy: Registered, Administrators
Przyłączony: 2011-02-10
Posty: 139

Dawid Ślusarczyk napisał:
Cytat:
Ehm... a czemu, skoro chociażby mój wpis jest jasnym sygnałem, że takie spotkanie mogłoby być bardzo przydatne? Czego jeszcze Państwo trzeba?

Może w tym temacie mniej niż przy okazji innych, ale wyraźnie wyczuć można niechęć do organizowania spotkań miasto - mieszkańcy.


Mają już Państwo gotową odpowiedź na pytanie: "Jaka ma być obecność UM KAtowice w sieci?"?Panie Dawidzie gdybyśmy mieli taką odpowiedź i nie byli zainteresowani zdaniem mieszkańców, moglibyśmy zwyczajnie nie poruszać tego tematu na PKS, stronie UMK i FB. Chcemy poznać opinie osób korzystających z naszego serwisu, ale nie uważamy, żeby w tym celu konieczne było zorganizowanie specjalnego spotkania w Oku Miasta - wpisy na forum zapewniają taki sam poziom merytoryczny dyskusji. Zresztą jak Pan widzi komunikacja przez sieć wystarcza pozostałym osobom zainteresowanym tematem :).
Offline Dawid Ślusarczyk  
#14 Wysłane : 21 lipca 2011 16:04:09
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Rozumiem, że chcą Państwo uprościć procedury i procesy - dodam tylko, że w godzinę nie zdołam spisać tylu pomysłów, jakie można by wypowiedzieć w 10 minut i to z ich wytłumaczeniem i uzasadnieniem, przy okazji uzyskując możliwość wzajemnego opiniowania i rozwijania pomysłów przez uczestników spotkania. Niestety, mimo rosnącego zainteresowania PKSpoł jej popularność jest wciąż bardzo daleka od poziomu, który by mnie satysfakcjonował. Co może mieć wpływ na kwestie wymienione w Państwa wiadomości.

Ale - nieistotne.

Prosiłbym jednak o podanie adresu email, na który mógłbym wysłać pewne materiały - z uwagi na ich charakter mogłyby zostać wykorzystane przez osoby trzecie, czego chciałbym uniknąć gdyż stanowią integralną część rozwijanego przeze mnie biznesplanu i wolałbym nie ułatwiać pracy przyszłej konkurencji. Co innego jednak w przypadku wsparcia magistratu.
Offline Admin (Wydział Promocji)  
#15 Wysłane : 22 lipca 2011 09:58:28
Admin (Wydział Promocji)

Ranga: Administrator

Grupy: Registered, Administrators
Przyłączony: 2011-02-10
Posty: 139

Propozycje zmian na portalu miejskim można wysyłać na adres promocje@katowice.eu.
Offline Dawid Ślusarczyk  
#16 Wysłane : 22 listopada 2011 00:51:22
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Po czterech miesiącach chciałbym powrócić do tematu i zapytać, czy SIWZ zostało już przygotowane i czy można się z nim zapoznać? Trochę wody w Rawie upłynęło, niedawno Bezskutecznie przeszukiwałem BIP i nie zdziwiłbym się, gdybym w pośpiechu przeoczył ogłoszenie.

Jakie są dodatkowe możliwości uczestniczenia w dalszym procesie kształtowania przyszłej strony UM Katowice?
Offline Innowator1988  
#17 Wysłane : 26 listopada 2011 02:12:27
Innowator1988

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-11-05
Posty: 35

Chciałbym się również odnieść do tematu strony internetowej naszego miasta.

Na początku cele jakie powinna wg mnie spełniać:
1) łatwe i intuicyjne dotarcie do informacji przez mieszkańców, osoby odwiedzające Katowice, inwestorów
2) zachęcenie poprzez sam design strony do odwiedzenia naszego miasta

Wady obecnej strony:
1) brak systematyki menu - w moim przekonaniu to główna wada, nie jestem specjalistą od spraw marketingu, ale jednego jestem pewien - przekaz musi być zwięzły i treściwy - wymienienie tysiąca różnych odnośników, które jednocześnie nakładają się na siebie zakresowo jest bardzo niewygodne dla odwiedzającego stronę użytkownika - w dobie, gdy nikt nie ma czasu na czytanie tysiąca opcji należy stworzyć pewną SYSTEMATYKĘ. Należałoby wydzielić kilka! (a nie kilkadziesiąt) głównych kategorii i przyporządkować w logiczny sposób podkategorie. Główne kategorie powinny znajdować się tylko z jednej strony (lub na górze), a nie tak jest to teraz po obu stronach. Moje propozycje głównych kategorii to MIASTO, MIESZKAŃCY, INWESTYCJE, KULTURA, być może SPORT oraz STUDIA.

Mam wrażenie, że jest zbyt wiele nikomu niepotrzebnych informacji wśród znajdujących się poniżej linków:
a) mapa Katowic jako taka nie ma większego sensu per se, każdy i tak korzysta z mapy google, zumi i innych. Ma ona jedynie sens gdyby powiązać ją np. z położeniem najciekawszych miejsc.
b) księga gości to przeżytek, należy postawić na odnośnik do oficjalnego funpage'u Katowic na facebook-u, do Platformy Konsultacji społecznych. Należy przy tym podjąć decyzję czy te dwa najbardziej dogodne sposoby komunikacji podpiąć pod jedną zakładkę typu: Social media. Raczej byłbym za wpleceniem w stronę dość sporego logo facebook, aby było wiadomo, że Katowice można znaleźć również tak. Poza tym starałbym się wyrobić jakąś markę Platformie Konsultacji Społecznych poprzez stworzenie zaraz obok logo facebook'a osobnego fachowo mówiąc "znaku towarowego", "trademark" dla PKS. To mogłoby wpłynąć na promocję tego forum, ponieważ każdy byłby ciekawy do czego znak prowadzi.
c) zmieniłbym lub usunął nazwę "informator dla turysty", ponieważ mam wrażenie, że nikt w ten sposób o Katowicach nie myśli. Informacje na temat biura informacji miejskiej można zamieścić w stopce głównej strony (wystarczy przy tym krótka wiadomość: "centrum informacji, tel., e-mail), nikt nie musi wiedzieć, kto prowadzi centrum inforamcji turystycznej albo gdzie sprzedaje się gadżety tak jak jest to obecnie.
d) co do systematyki, mam wrażenie, że informacje mieszczące się pod linkami: nasze miasto, historia miasta, dzielnice place, wirtualny spacer, Katowice dziś i inne podobne, należy umieścić w jednej kategorii np. KATOWICE.
e) pozbyłbym się nikomu (szczególnie osobom odwiedzającym, inwestorom, ale też większości mieszkańców) nic nie mówiących tytułów typu: KISS, Spotkajmy się na Mariackiej, ich troje itd. Tego typu nazwy mogą pojawić się gdzieś na większym poziomie szczegółowości, ale na pewno nie w głównych kategoriach.
f) nie wiem czy podział: informator dla mieszkańca, turysty i inwestora jest sensowny. Raczej postawiłbym na krótkie nazwy głównych kategorii np. MIESZKAŃCY, INWESTYCJE, tak jak wspominałem unikałbym słowa "turysta" stawiając na to czym zainteresowani są turyści np. tytuł KULTURA (i następnie konkretne odnośniki: rozrywka, zabytki, sport, i kolejno: r: muzea, kino, teatr; z: muzea, places of interest, s: HC GKS Katowice, piłka nożna, dolina trzech stawów).
g) co do kwestii przemian optowałbym raczej za stworzeniem raczej pewnego graficznego odnośnika poza głównym menu, który kierowałby do strony o przemianach być może również do strony dotyczącej Funduszy Europejskich (być może coś na kształt trademarków facebook i PKS).
h) nie powinno w głównym menu być linków: rewitalizacja miasta, modernizacja doliny trzech stawów. To zdecydowanie zbyt szczegółowe informacje - być może warto byłoby umieścić je pod hasłem "bieżące projekty" w kategorii MIASTO.

Layout oraz góra (spodek, latający samolot, znowu spodek) są moim zdaniem (każdy ma prawo mieć swoje) bardzo słabe.
Naprawdę dobra pod tym względem wydaje się być strona dla inwestorów. Tak naprawdę nie wiem dlaczego ona nie została wstawiona na domenę www.katowice.eu i nie dodano tam jednej kategorii dla mieszkańców.

Obecne kategorie po wejściu na stronę główną:
1.3: Nasze Miasto
1.4: UWAGA PRZEMIANY!
1.5: KISS
1.6: e-Urząd
1.11: Urząd Miasta
1.14: Informator dla mieszkańca
1.16: Informator dla turysty
1.17: Informator dla inwestora
1.18: Convention Bureau
1.19: Władze miasta
1.25: "Nasze Katowice"
1.26: Studiuj w Katowicach
1.29: Fundusze Europejskie
1.30: Komunikaty i Ogłoszenia
1.32: Mapa Katowic
1.33: Księga gości
1.39: Wolontariat Katowice 2011
1.45: Spotkajmy się na Mariackiej
1.46: Platforma konsultacji społecznych
1.47: Wybory 2011
1.3.2: W centrum przemian
1.3.3: Katowice dziś
1.3.4: Symbole miasta
1.3.5: Mapa miasta
1.3.6: Dzielnice, place i ulice
1.3.7: Wirtualny spacer
1.3.8: Historia miasta
1.3.11: Rewitalizacja
1.3.12: Bezpieczne Katowice
1.3.13: Współpraca z zagranicą
1.3.14: Organizacje pozarządowe
1.3.15: Raport o stanie miasta
1.3.16: Finanse i Majątek Miasta
1.3.17: Edukacja
1.3.18: Ekologia i Zwierzęta w mieście
1.3.19: Efektywność energetyczna
1.3.20: Nagrody i Wyróżnienia dla Katowic
1.3.22: Honorowi Obywatele Miasta
1.3.23: Katowice w liczbach
1.3.24: Spotkania Prezydenta
1.3.25: Inwestycje
1.3.26: Katowice w obiektywie
1.3.27: Modernizacja Doliny Trzech Stawów
1.3.28: Nas troje i więcej
1.3.30: Prezydencja Polski w Radzie UE
1.3.31: Galerie zdjęć i multimedia
1.3.32: Do pobrania

Z powyższego menu wyraźnie widać, że jest zbyt długie. Ktokolwiek na nie patrzy nie ma zamiaru go czytać. Należy postawić na zwięzłość przekazu, systematyzację informacji (krótkie intuicyjne menu, rozgałęziające się), design (np. taki jak na stronie dla inwestorów), usunięcie lub przynajmniej schowanie na większym poziomie szczegółowości mało istotnych informacji.
"In democratic countries, knowledge of how to combine is the mother of all other forms of knowledge; on its progress depends that of all the others."
Alexis de Tocqueville
Offline Dawid Ślusarczyk  
#18 Wysłane : 28 listopada 2011 23:01:12
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Innowator1988 napisał:
Cytat:
Layout oraz góra (spodek, latający samolot, znowu spodek) są moim zdaniem (każdy ma prawo mieć swoje) bardzo słabe. Naprawdę dobra pod tym względem wydaje się być strona dla inwestorów. Tak naprawdę nie wiem dlaczego ona nie została wstawiona na domenę www.katowice.eu i nie dodano tam jednej kategorii dla mieszkańców.


Na szczęście o potrzebie radykalnej zmiany struktury i charakteru menu uprzedziłem UM już w styczniu 2010r. i mam wielką nadzieję, że do tej kwestii magistrat podejdzie ze szczególną uwagą. Mógłbym polemizować na temat kilku propozycji, jednak widzę że między obranymi przeznas ogólnymi punktami widzenia panuje zgodność: struktura menu ma być dobrze wyważona (najlepiej ze wsparciem w postaci danych statystycznych dot. odwiedzalności poszczególnych działów) pomiędzy mnogością informacji, jakie powinny znajdować się na stronie oraz czasem dostępu do tych informacji. Dlatego też w moim przekonaniu witryna musi zawierać mechanizm identyfikujący odwiedzającego, chociażby po to, by nie starała się na siłe prezentować mu danych, którymi ten nie jest zainteresowany.
Offline Dawid Ślusarczyk  
#19 Wysłane : 4 marca 2012 20:30:59
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Przypominam się z tematem internetowego serwisu UM Katowice. Od lipca ubiegłego roku zbierane były propozycje zmian - co się z nich wykluło?
Offline Dawid Ślusarczyk  
#20 Wysłane : 21 kwietnia 2012 12:17:21
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Napisał: " Idź do cytowanego postu.
Prace związane z określeniem wymagań modernizacji strony są na bardzo wczesnym etapie. (...) Zakończenie prac związanych z przygotowaniem postępowania o zamówienie publiczne i jego ogłoszenie nastąpi w okresie do dwóch-trzech miesięcy


Jak prezentuje się sytuacja 10,5 miesiąca później? Od czasu rozpoczęcia prac nad SIWZ minął szmat czasu - nowości brak, informacji brak, zmian brak.


Korzystają Państwo z usług firmy odpowiedzialnej za PR i co by nie stanowiło treści podpisanej umowy, rozwój serwisu powinien być jednym z fundamentalnych działań w tym zakresie. Nie dlatego, że współpraca z Imago PR w ogóle została zawiązana i na stół rzucono temat public relations, lecz dlatego, że akurat w kwestii polityki informacyjnej miasto od wielu lat ogranicza się do absolutnego minimum, które praktycznie zawsze jest poziomem minimum niewystarczającego.

Kto w mieście odpowiada za politykę informacyjną, czyli za to, by informacje na określony temat skutecznie docierały do osób, które:

1) wcześniej wyrażały wolę ich otrzymania,
2) są realnie zainteresowane ich otrzymaniem,
3) są potencjalnie zainteresowane ich otrzymaniem
4) prowadzą działania wspomagające przekazywanie, śledzenie i obieg informacji w mieście, ze szczególnym uwzględnieniem obiegu w internecie


Z tematem przypominam się już drugi raz. Skuteczność Platformy Konsultacji Społecznych z upływem czasu staje się coraz mniejsza. Nie oczekuje, że będą Państwo odpisywali z dnia na dzień - jednak Państwo nie mogą oczekiwać, że temat z mojej strony zostanie zwyczajnie zapomniany.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
2 strony12>
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.