logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

2 strony12>
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Dawid Ślusarczyk  
#1 Wysłane : 19 kwietnia 2011 10:20:15
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Jak miasto reklamuje swój potencjał? Jakie działania podejmuje się w celu promocji inwestycyjnej miasta Katowice? Jakich narzędzi używa się oraz jak szuka się potencjalnego inwestora i jakimi strumieniami miasto stara się do niego dotrzeć? Jak poszukuje się potencjalnych inwestorów i jakimi kanałami miasto stara się dotrzeć do krajowych i zagranicznych podmiotów gospodarczych?
Offline Biuro Obsługi Inwestorów Strategicznych  
#2 Wysłane : 21 kwietnia 2011 11:39:36
Biuro Obsługi Inwestorów Strategicznych

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-04-19
Posty: 15

Miasto Katowice od kilku lat uczestniczy w targach inwestycyjnych o zasięgu międzynarodowym m.in.
- MIPIM w Cannes (2007- 2011)
- Targi EMPEX Europe – Emerging Markets Property Exhibition w Londynie (2006)
- Targi inwestycyjne Expo Real (2006, 2008 - 2010)
Na targach miasto promuje swoje projekty, jak i tereny inwestycyjne.

Podstawowe informacje na temat ofert inwestycyjnych Miasta prezentowane są na stronie www.invest.katowice.eu . W ramach projektu pn. „Promocja inwestycyjna Miasta Katowice – warto tu zainwestować” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, zostały wykonane między innymi opracowania kartograficzne wraz ze zdjęciami i informacjami technicznymi, trójwymiarowe modele oraz filmy wybranych terenów inwestycyjnych.
Utworzona specjalnie na potrzeby inwestorów strona www.invest.katowice.eu , zawiera kompleksowe informacje dla inwestorów na temat miasta i regionu, materiały multimedialne, a także informacje na temat zachęt inwestycyjnych. Strona ta była pozycjonowana w Google, reklamowana między innymi w CNN oraz na stronie wiadomosci.onet.pl .

Jednym ze narzędzi promocji inwestycyjnej wykorzystywanym przez Urząd Miasta w Katowicach jest reklama zarówno w krajowych, jak i zagranicznych mediach. Pod koniec 2010 r. przeprowadzono kampanię promocyjną w telewizji CNN International (oraz na internetowej stronie CNN), w której miasto Katowice jako pierwsze w Polsce promowało się na rynku Stanów Zjednoczonych. Rzetelna informacja o mieście jest dostarczana również w formie publikacji zamieszczanych w czasopismach branżowych (Puls Biznesu, fDi Magazine, Europaproperty) oraz wywiadów w telewizji o tematyce ekonomicznej (TVN CNBC).

Urząd Miasta prowadzi intensywnie działania na rzecz poszukiwania inwestorów zagranicznych. W związku z tym w ostatnich latach przeprowadzono kilka misji gospodarczych, zarówno wyjazdowych jak i przyjazdowych, w której wzięli również udział przedsiębiorcy z aglomeracji katowickiej, którzy mieli okazję do nawiązania kontaktów z przedsiębiorcami amerykańskimi.

Dodatkowym narzędziem wykorzystywanym w pozyskiwaniu inwestorów oraz identyfikowaniu ich potrzeb jest cykliczne uczestnictwo lub współorganizowanie konferencji oraz spotkań tematycznych z przedsiębiorcami już obecnymi w mieście, a także potencjalnie zainteresowanymi inwestycją w Katowicach. Głównymi partnerami są: Amerykańska Izba Handlowa w Polsce, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, Polska Izba Handlowo-Przemysłowa we Francji, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, firmy doradcze i konsultingowe oraz wydawnictwa o profilu gospodarczym.

Reprezentanci Urzędu Miasta Katowice biorą również udział w wydarzeniach organizowanych poza Katowicami, gdzie jest okazja do zaprezentowania potencjału miasta i regionu w Polsce (np. konferencje i fora inwestycyjne w Krakowie, Warszawie, Gdańsku) i za granicą we współpracy z Wydziałami Promocji Handlu i Inwestycji przy ambasadach i konsulatach RP w różnych państwach (Londyn, Mediolan, Madryt, Nowy Jork).

O rosnącej roli Katowic jako centrum biznesu świadczy odbywający się po raz trzeci w maju 2011 r. Europejski Kongres Gospodarczy, którego Miasta Katowice jest współorganizatorem, a który to kongres jest jednym z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Europie Środowej.

Edytowane przez użytkownika 21 kwietnia 2011 13:23:05  | Powód: Nie podano

Offline Dawid Ślusarczyk  
#3 Wysłane : 14 maja 2011 23:55:48
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Chciałbym zatem zaproponować nowy model aktywnego poszukiwania inwestorów - można by o nim pisać bardzo długo, więc postaram się maksymalnie ograniczyć ilość tekstu. Gdyby jakieś kwestie pozostawały niejasne proszę o nie pytać.

1) Na podstawie danych dotyczących przedmiotu działalności możliwie dużej (optymalnie wszystkich) liczby ulokowanych w mieście korporacji, firm i przedsiębiorstw tworzony jest branżowy wykaz podmiotów gospodarczych w strukturze drzewiastej (uwzględniającej kooperacyjne powiązania). W wykazie szczególną uwagę zwraca się na branże najliczniej reprezentowane i najsilniejsze.

2) Równolegle tworzy się wykaz branż, jakie UM Katowice w największym stopniu chciałby do miasta przyciągnąć. W oparciu o ten, tworzy się kolejny wykaz, zawierający branże ściśle związane z tymi, które docelowo mają zostać przyciągnięte do miasta – producentów potrzebnych w danej branży produktów i półproduktów, usługodawców i podmioty związane z otoczeniem docelowo przyciąganych branż.

3) Dokonuje się analizy obu wykazów pod kątem wskazania największych zbieżności i rozbieżności.

4) W oparciu o w/w analizę (pkt. 3) i wykaz najliczniej reprezentowanych w mieście podmiotów opracowana zostaje lista wskazująca branże, których przyciągnięcie do miasta jest najłatwiejsze ze względu na już występujące w Katowicach (oraz w najbliższej okolicy miasta) czynniki lokalizacji.

5) W oparciu o w/w analizę (pkt. 3) i wykaz najbardziej pożądanych branż, opracowana zostaje branżowa lista wskazująca te branże, których przyciągnięcie do miasta jest konieczne lub bardzo wskazane (ze względu na ich kooperacyjną zależność i współpracę) zanim miasto uzyska odpowiednią atrakcyjność inwestycyjną dla docelowo przyciąganych branż i podmiotów.

6) W oparciu o uzyskane w ten sposób dane opracowuje się dedykowaną dla branż strategię marketingową miasta, obejmującą reklamę w pismach branżowych, poprawianie stosunków i zacieśnianie współpracy z regionami i miastami, w których znajdują się główne lub istotne siedziby korporacji, firm i przedsiębiorstw działających w branżach wskazanych w pkt. 4 i 5, konstruuje się plan uczestnictwa miasta na regionalnych i międzynarodowych imprezach wystawienniczo-targowych dla tych branż, rozpoczyna się staranie o nawiązanie kontaktu i jakiejkolwiek formy współpracy między miastem a danymi branżami lub konkretnymi korporacjami, firmami i przedsiębiorstwami z tych branż.

7) Nieustannie prowadzi się badania nad oczekiwanymi przez pożądanych inwestorów czynnikami lokalizacji oraz tymi oferowanymi przez miasto, starając się umacniać słabe strony atrakcyjności inwestycyjnej Katowic i promować przede wszystkim silne.

Mam nadzieję, że taki model jest zrozumiały. W razie potrzeby jestem do dyspozycji UM. Chciałbym tylko wiedzieć jak ten model postrzegany jest przez magistrat i jakie są realne szanse na jego wdrożenie.
Offline Dawid Ślusarczyk  
#4 Wysłane : 15 maja 2011 02:02:24
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Przy okazji - czemu serwis mieszczący się pod adresem http://invest.katowice.eu/ nie jest aktualizowany od mniej-więcej marca i próżno szukać na nim aktualnych informacji takich, jak chociażby o Europejskim Kongresie Gospodarczym?
Offline Tomasz Wróżyna  
#5 Wysłane : 16 maja 2011 15:37:09
Tomasz Wróżyna

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-28
Posty: 61

kto osobiscie dopilnowal aby w broszurce pt "Katowice Miasto Inwestycji" (39str) nie znalazl sie adres strony internetowej miasta oraz adres e-mail do Wydzialu Inwestycji i Promocji, o nr telefonu nie wspominajac?

w jakim celu ten material zostal wydany?
promocja wewnetrzna czy zewnetrzna?
Offline Admin (Wydział Promocji)  
#6 Wysłane : 17 maja 2011 07:13:37
Admin (Wydział Promocji)

Ranga: Administrator

Grupy: Registered, Administrators
Przyłączony: 2011-02-10
Posty: 139

Tomasz Wróżyna napisał:
Cytat:
kto osobiscie dopilnowal aby w broszurce pt "Katowice Miasto Inwestycji" (39str) nie znalazl sie adres strony internetowej miasta oraz adres e-mail do Wydzialu Inwestycji i Promocji, o nr telefonu nie wspominajac?

w jakim celu ten material zostal wydany?
promocja wewnetrzna czy zewnetrzna?"Katowice Miasto Inwestycji" służy promocji zewnętrznej (informowaniu o prowadzonych w mieście inwestycjach). Telefony i adresy wydziałów UM Katowice każdy może znaleźć w BIP.
Offline Dawid Ślusarczyk  
#7 Wysłane : 17 maja 2011 13:13:44
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Admin (Wydział Promocji) napisał:
Cytat:
"Katowice Miasto Inwestycji" służy promocji zewnętrznej (informowaniu o prowadzonych w mieście inwestycjach). Telefony i adresy wydziałów UM Katowice każdy może znaleźć w BIP.


Nie trudno sobie wyobrazić, że potencjalny inwestor nie będzie chciał przeglądać BIPu, pomijając już to, że w ogóle nie powinien być do tego zmuszany. Pewne rzeczy muszą zostać podane mu "na tacy". bo decyzję o wejściu na dany rynek podejmuje się w oparciu o analizy tego rynku, do których dochodzi po tym, jak dane miasto zrobi dobre wrażenie.

Zmuszanie inwestora do przeglądania BIPu ciężko określić mianem "Dobrych praktyk" poprawiających wizerunek Katowic. Może w większym stopniu należałoby się oprzeć o doświadczenia innych miast, jednocześnie pracując nad poprawą polityki promocyjnej miasta? Z jakiegoś powodu rozdzielono Wydział Promocji i Wydział Informacji. Zakładam, że tym celem było dążenie do usprawnień miasta w kwestiach należących do kompetencji jednego i drugiego.
Offline Admin (Wydział Promocji)  
#8 Wysłane : 17 maja 2011 13:58:50
Admin (Wydział Promocji)

Ranga: Administrator

Grupy: Registered, Administrators
Przyłączony: 2011-02-10
Posty: 139

Dawid Ślusarczyk napisał:
Cytat:
Admin (Wydział Promocji) napisał:
Cytat:
"Katowice Miasto Inwestycji" służy promocji zewnętrznej (informowaniu o prowadzonych w mieście inwestycjach). Telefony i adresy wydziałów UM Katowice każdy może znaleźć w BIP.


Nie trudno sobie wyobrazić, że potencjalny inwestor nie będzie chciał przeglądać BIPu, pomijając już to, że w ogóle nie powinien być do tego zmuszany. Pewne rzeczy muszą zostać podane mu "na tacy". bo decyzję o wejściu na dany rynek podejmuje się w oparciu o analizy tego rynku, do których dochodzi po tym, jak dane miasto zrobi dobre wrażenie.

Zmuszanie inwestora do przeglądania BIPu ciężko określić mianem "Dobrych praktyk" poprawiających wizerunek Katowic. Może w większym stopniu należałoby się oprzeć o doświadczenia innych miast, jednocześnie pracując nad poprawą polityki promocyjnej miasta? Z jakiegoś powodu rozdzielono Wydział Promocji i Wydział Informacji. Zakładam, że tym celem było dążenie do usprawnień miasta w kwestiach należących do kompetencji jednego i drugiego.


"Katowice Miasto Inwestycji" jest przeznaczone dla mieszkańców. Inwestorzy otrzymują materiały przygotowane specjalnie dla nich i zawierające wszelkie niezbędne dane kontaktowe.
Offline Biuro Obsługi Inwestorów Strategicznych  
#9 Wysłane : 17 maja 2011 14:14:38
Biuro Obsługi Inwestorów Strategicznych

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-04-19
Posty: 15

Dawid Ślusarczyk napisał:
Cytat:
Przy okazji - czemu serwis mieszczący się pod adresem http://invest.katowice.eu/ nie jest aktualizowany od mniej-więcej marca i próżno szukać na nim aktualnych informacji takich, jak chociażby o Europejskim Kongresie Gospodarczym?Serwis www.invest.katowice.eu został stworzony w głównej mierze w celu promocji ofert inwestycyjnych miasta.
Europejski Kongres Gospodarczy to wydarzenie nie skierowane wyłącznie do inwestorów.
Ze względu na rangę, interdyscyplinarny charakter oraz rozmiar wydarzenia kongres był promowany na stronie głównej miasta.
http://www.katowice.eu/a...zis-miasto-w-europie.htm
Offline Dawid Ślusarczyk  
#10 Wysłane : 17 maja 2011 15:44:51
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

>>>>> >>>>> >>>>> >>>>> >>>>> >>>>>
W kwestii broszury „Katowice – Miasto Inwestycji"
>>>>> >>>>> >>>>> >>>>> >>>>> >>>>>

Najwyraźniej czegoś nie rozumiem. Miasto wydało 39-stronnicową broszurkę promującą inwestycje w mieście, której adresatem są mieszkańcy, ale – o dziwo – broszurka ta skierowana jest „na zewnątrz”, czyli poza miasto (nie wiem dlaczego i na jakiej podstawie magistrat może traktować, pod względem promocji, mieszkańców jako część odrębną i rozłączną w stosunku do UM). Jednocześnie w mieście wciąż szczelnie pozamykane są kanały, którymi taka informacja mogłaby niemal prawie lub całkiem bezkosztowo albo dużo skuteczniej trafić do mieszkańców. Tylko przez krótką chwilę jestem w stanie wymyślić:

- rozpoczęcie dyskusji z mieszkańcami na temat rozwoju miasta i jego części oraz zachodzących w nim zmian, problemach i potrzebach; kto powiedział, że podobna do „Kawiarenki obywatelskiej” inicjatywa pod szyldem UM Katowice nie mogłaby być organizowana np. raz na kwartał we wszystkich dzielnicach.

- organizowanie dni otwartych dla inwestycji wewnętrznych i zewnętrznych, nawet gdyby gośćmi byli głównie zamieszkujący bezpośrednią okolicę.

- autorski projekt „Wirtualna inwestycja” – jednorazowo bądź też cyklicznie mieszkańcy miasta biorą udział w akcji, która ma na celu zebranie inwestycyjnych oczekiwań mieszkańców, w oparciu o które to oczekiwania zostanie przeprowadzona „symulowana” inwestycja, oparta o nieco uproszczony proces inwestycyjny, którego przebieg i skutki można by obserwować , wspierać, a nawet uczestniczyć w nim (przykładowo poprzez aplikacje uruchomioną na którymś z popularnych serwisów społecznościowych) za pośrednictwem Internetu (i i nie tylko!). W ten sposób, w ciągu paru lat, można zbudować całe wirtualne miasto, zaszczepić wśród mieszkańców potrzebę interesowania się otaczającą przestrzenią, poinformować ludzi o tym jak wygląda proces inwestycyjny oraz związane z nim procedury, co pozwoliłoby mieszkańcom uzyskać odpowiedź na pytanie „Dlaczego to zawsze trwa tak długo”) a urzędowi na pozyskanie propozycji rozwiązań, mających na celu skrócenie tego czasu. Na tym pomyśle można także zbudować niejedną grę miejską.

- stworzenie w ramach witryny UM lub niezależnej witryny powiązanej z Katowice.eu rzetelnego i bieżąco aktualizowanego serwisu zbiorczo i szczegółowo przedstawiającego wszystkie zrealizowane , będące w trakcie realizacji i planowane inwestycje, tak zewnętrzne jak i samorządowe wraz z krótkim opisem, harmonogramem inwestycji, aktualnymi zdjęciami, wizualizacjami, mapą oraz procentowym suwakiem przedstawiającym przebieg inwestycji z uwzględnieniem takich pozycji jak wydanie WZ, uzyskanie decyzji środowiskowej, PnB, rozpoczęcie prac budowlanych, ich półmetek prac budowalnych, prace wykończeniowe itp.

- zorganizowanie w mieście stałej tematycznie, lecz mobilnej pod względem lokalizacji, ekspozycji dotyczącej aktualnie realizowanych i planowanych inwestycji.

- opracowanie zbiorczej informacji o inwestycjach w formie plakatu i umieszczenie go na przystankach autobusowych (wiaty), stacjach kolejowych. Część lub całość kosztów pokryć mogą partnerzy prywatni, których inwestycje również mogłyby być reklamowane.

- znaczące skrócenie poprzedzającego inwestycje procesu negocjacji. W ten sposób ludzie nie będą zapominać, że coś się w mieście dzieje, a jednocześnie nie będą pamiętać, że o Aquaparku, przebudowie stadionu GKSu czy rynku mówi się już dłużej, niż można to policzyć w latach na palcach jednej ręki, czasem i obu.

- wybudowanie sieci estetycznych, odpowiednio ulokowanych i wyeksponowanych, nie godzących w estetykę miasta miejskich „billboardów” lub tablic informacyjnych, na których prezentowano by te dane, promowałoby akcje społeczne, albo też zarabiano na nich, w formie sprzedaży przestrzeni reklamowej.

- Wykorzystanie pojazdów komunikacji zbiorowej – ale nie poprzez oklejanie ich reklamami, lecz wykorzystanie wnętrza pojazdów. Dodam – dużo lepsze wykorzystanie wnętrza, niż ma to miejsce obecnie. Ogólnie rzecz biorąc użytkowanie przestrzeni reklamowej w pojazdach woła o pomstę do nieba – może chociaż w PKM Katowice możliwe byłoby uwspółcześnienie sposoby realizowania funkcji informacyjnej?

Opracowana broszura, którą nota bene chętnie obejrzę i ocenie (gdzie można takową zdobyć? CIT przy rynku będzie dobrym miejscem, by rozpocząć poszukiwania?) wydaje się pomysłem nie do końca trafionym. Ktoś, kto gotów jest przeczytać 39 stron, raczej już należy do ludzi interesujących się miastem, więc jest całkiem prawdopodobne, że posiada wiedzę i nie potrzebuje zapoznawać się z ulotką. Ktoś niezainteresowany nie poświęci należytego czasu i uwagi. Jednocześnie, do kogoś, kto chciałby się zainteresować miastem, ale nie posiada wiedzy, dużo łatwiej dotrzeć innymi kanałami, dużo skuteczniejszymi i materiałami łatwiejszymi w dystrybucji. Sam jestem członkiem kilku internetowych for, na których nie tylko mogę uzyskać informacje, ale też o nich podyskutować. Broszurka nie pozwala na interakcję, choć fora internetowe i grupy dyskusyjne nie dają takiej swobody i takiego poziomu zaangażowania czy poczucia uczestnictwa, jak spotkania twarzą w twarz. Których, niestety, bardzo brakuje.

>>>>> >>>>> >>>>> >>>>> >>>>> >>>>>
W kwestii braku aktualizacji serwisu invest.katowice.eu
>>>>> >>>>> >>>>> >>>>> >>>>> >>>>>

Biuro Obsługi Inwestorów Strategicznych
Cytat:
>> Serwis www.invest.katowice.eu został stworzony w głównej mierze w celu promocji ofert inwestycyjnych miasta.
Europejski Kongres Gospodarczy to wydarzenie nie skierowane wyłącznie do inwestorów.
Ze względu na rangę, interdyscyplinarny charakter oraz rozmiar wydarzenia kongres był promowany na stronie głównej miasta.

Z całym szacunkiem, ale czy naprawdę nie dostrzegają Państwo zależności pomiędzy promocją a atrakcyjnością inwestycyjną miasta? Jeśli tak, to przypominam, że nie wykorzystywanie wszystkich kanałów przekazywania informacji to zwykłe marnotrawienie potencjału i możliwości a ponieważ stworzenie witryny i jej utrzymanie wiąże się z kosztami – do marnotrawionych należy dodać też pieniądze. Zaczynam przypuszczać, że w mieście trzeba zorganizować cykl szkoleń z zakresu współczesnego marketingu i promocji w Internecie oraz pozycjonowania. Już dla samego współczynnika Pagerank czy w celu prowadzenia analizy atrakcyjności miasta przy pomocy narzędzia diagnostycznego Google Trends (proszę chociaż powiedzieć, że korzystają Państwo z tego narzędzia wspierając nim statystyczną analizę odwiedzalności należących do miasta stron internetowych) należałoby promować nie tylko to wydarzenie, ale i wszystko, co w temacie dzieje się w mieście.
Dowodem na to jest chociażby fakt, że dzisiaj zaktualizowano tą witrynę o informacje dotyczącą EKG, czym Państwo przyznają się, że de facto mam racje.

I tak, ponieważ jedyną faktyczną i realną korzyścią dla miasta ze zorganizowania EKG o której mówił nawet sam prezydent Uszok na czacie w ubiegłym roku, jest promocja miasta pod kątem inwestycji, stąd też wykorzystane powinny być wszelkie kanały dystrybucji informacji znajdujące się w zasięgu UM Katowice.

Przy okazji, nie planują Państwo naboru na stanowisko urzędnicze w Wydziale Promocji? Skoro i tak na PKSpoł przesiaduje parę godzin dziennie… A tak na poważnie - Doceniam Państwa zaangażowanie i pracę, (jestem wręcz dumny z tego, że niniejsza platforma wreszcie powstała w należytej formie i korzystają z niej różne wydziały UM), zwłaszcza obserwując zmiany zachodzące w przeciągu ostatniego roku, ale staje się dla mnie oczywistym iż dla dobra miasta potrzebna jest potężna intensyfikacja działań oraz ich należyta koordynacja... W interesie wszystkich jest zapewnienie, by UM KAtowice, poświęcając czas Platformie Konsultacji Społecznych, uzyskiwał możliwie dużo korzyści i wsparcia w zakresie realizacji swoich zadań.
Offline Admin (Wydział Promocji)  
#11 Wysłane : 19 maja 2011 13:00:55
Admin (Wydział Promocji)

Ranga: Administrator

Grupy: Registered, Administrators
Przyłączony: 2011-02-10
Posty: 139

Odnośnie broszury:

Umówmy się zatem, że broszura została stworzona z myślą o promocji "wewnętrznej". Jest ona skierowana do mieszkańców, ale najwyraźniej zaszło nieporozumienie co do stosowanej terminologii :).

W każdej kadencji organizowany jest cykl spotkań z Prezydenta z mieszkańcami. Omawiane są na nich problemy i propozycje rozwoju poszczególnych dzielnic. Raporty ze spotkań przeczytać można tutaj:

http://www.katowice.eu/p...wic-z-mieszkancami-2.htm

Długość procesów inwestycyjnych wynika z konieczności zgromadzenia odpowiedniej dokumentacji oraz opinii wydawanych przez urzędy i instytucje, także niezależne od Urzędu Miasta. Postronny obserwator może odnieść wrażenie, że w sprawie danej inwestycji nic się nie dzieje, podczas gdy w rzeczywistości trwają intensywne prace nad jej formalnym przygotowaniem. Sam etap budowy bardzo często jest najkrótszym ze wszystkich etapów inwestycji. Odpowiednie przygotowanie inwestycji jest ważniejsze niż jej późniejsza realizacja, stąd konieczność poświęcenia na to dużej ilości czasu.

Sieci billboardów to znakomity pomysł, z pewnością będziemy się starali wcielić go w życie. Dziękujemy również za pozostałe uwagi i propozycje.

Nie zgodzimy się, że broszura (tak, może ją Pan otrzymać w CIT) jest pomysłem nietrafionym. Nie każdy mieszkaniec posiada dostęp do internetu, a ci, którzy posiadają nie zawsze są biegli w wyszukiwaniu informacji w sieci. Z naszego doświadczenia w prowadzeniu CIT wynika, że broszury i ulotki nadal są bardzo skutecznym środkiem przekazywania informacji mieszkańcom.
Offline Tomasz Wróżyna  
#12 Wysłane : 19 maja 2011 13:29:09
Tomasz Wróżyna

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-28
Posty: 61

ad broszura: poza uwagą nt braku danych teleadresowych nie zglosilem innych zastrzezen, forma opracowania jest otwarta wiec nadaje sie do wykorzystania w komunikacji z mieszkancami (w tym e-wykluczonymi) jak i na zewnatrz (mimo braku "kontaktu")
jaki jest naklad tej broszury?

ad spotkania z prezydentem:
http://www.katowice.eu/p...wic-z-mieszkancami-2.htm
dodanie na tej stronie inf pt zapowiedzi spotkania (planowane terminu, miejsca) bylo by pomocne
Offline Admin (Wydział Promocji)  
#13 Wysłane : 19 maja 2011 13:39:25
Admin (Wydział Promocji)

Ranga: Administrator

Grupy: Registered, Administrators
Przyłączony: 2011-02-10
Posty: 139

Tomasz Wróżyna napisał:
Cytat:
ad broszura: poza uwagą nt braku danych teleadresowych nie zglosilem innych zastrzezen, forma opracowania jest otwarta wiec nadaje sie do wykorzystania w komunikacji z mieszkancami (w tym e-wykluczonymi) jak i na zewnatrz (mimo braku "kontaktu")
jaki jest naklad tej broszury?


20 000 egzemplarzy.

Cytat:
ad spotkania z prezydentem:
http://www.katowice.eu/p...wic-z-mieszkancami-2.htm
dodanie na tej stronie inf pt zapowiedzi spotkania (planowane terminu, miejsca) bylo by pomocne


To bardzo dobry pomysł :)
Offline Tomasz Wróżyna  
#14 Wysłane : 20 maja 2011 12:11:24
Tomasz Wróżyna

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-28
Posty: 61

dlaczego na podstronie EKG (imprezy kulturalne)
http://www.eec2011.eu/imprezy-kulturalne/

nie znalazło się logo ESK2016 Katowice i odnośnik/link do tego kosztownego i sztandarowego projektu miasta w obszarze kultury?
tj: http://www.2016katowice.eu/
?
Offline Biuro Obsługi Inwestorów Strategicznych  
#15 Wysłane : 25 maja 2011 09:19:14
Biuro Obsługi Inwestorów Strategicznych

Ranga: Fresh Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-04-19
Posty: 15

Dawid Ślusarczyk napisał:
Cytat:
Chciałbym zatem zaproponować nowy model aktywnego poszukiwania inwestorów - można by o nim pisać bardzo długo, więc postaram się maksymalnie ograniczyć ilość tekstu. Gdyby jakieś kwestie pozostawały niejasne proszę o nie pytać.

1) Na podstawie danych dotyczących przedmiotu działalności możliwie dużej (optymalnie wszystkich) liczby ulokowanych w mieście korporacji, firm i przedsiębiorstw tworzony jest branżowy wykaz podmiotów gospodarczych w strukturze drzewiastej (uwzględniającej kooperacyjne powiązania). W wykazie szczególną uwagę zwraca się na branże najliczniej reprezentowane i najsilniejsze.

2) Równolegle tworzy się wykaz branż, jakie UM Katowice w największym stopniu chciałby do miasta przyciągnąć. W oparciu o ten, tworzy się kolejny wykaz, zawierający branże ściśle związane z tymi, które docelowo mają zostać przyciągnięte do miasta – producentów potrzebnych w danej branży produktów i półproduktów, usługodawców i podmioty związane z otoczeniem docelowo przyciąganych branż.

3) Dokonuje się analizy obu wykazów pod kątem wskazania największych zbieżności i rozbieżności.

4) W oparciu o w/w analizę (pkt. 3) i wykaz najliczniej reprezentowanych w mieście podmiotów opracowana zostaje lista wskazująca branże, których przyciągnięcie do miasta jest najłatwiejsze ze względu na już występujące w Katowicach (oraz w najbliższej okolicy miasta) czynniki lokalizacji.

5) W oparciu o w/w analizę (pkt. 3) i wykaz najbardziej pożądanych branż, opracowana zostaje branżowa lista wskazująca te branże, których przyciągnięcie do miasta jest konieczne lub bardzo wskazane (ze względu na ich kooperacyjną zależność i współpracę) zanim miasto uzyska odpowiednią atrakcyjność inwestycyjną dla docelowo przyciąganych branż i podmiotów.

6) W oparciu o uzyskane w ten sposób dane opracowuje się dedykowaną dla branż strategię marketingową miasta, obejmującą reklamę w pismach branżowych, poprawianie stosunków i zacieśnianie współpracy z regionami i miastami, w których znajdują się główne lub istotne siedziby korporacji, firm i przedsiębiorstw działających w branżach wskazanych w pkt. 4 i 5, konstruuje się plan uczestnictwa miasta na regionalnych i międzynarodowych imprezach wystawienniczo-targowych dla tych branż, rozpoczyna się staranie o nawiązanie kontaktu i jakiejkolwiek formy współpracy między miastem a danymi branżami lub konkretnymi korporacjami, firmami i przedsiębiorstwami z tych branż.

7) Nieustannie prowadzi się badania nad oczekiwanymi przez pożądanych inwestorów czynnikami lokalizacji oraz tymi oferowanymi przez miasto, starając się umacniać słabe strony atrakcyjności inwestycyjnej Katowic i promować przede wszystkim silne.

Mam nadzieję, że taki model jest zrozumiały. W razie potrzeby jestem do dyspozycji UM. Chciałbym tylko wiedzieć jak ten model postrzegany jest przez magistrat i jakie są realne szanse na jego wdrożenie.Aktualnie kierunki poszukiwania inwestorów wynikają z rozwiązań przyjętych w Strategii Rozwoju Miasta, która stawia na transformację jego bazy ekonomicznej i poszukiwanie inwestorów z branż zaawansowanych technologicznie oraz usług nowoczesnych.

Urząd Miasta Katowice przygotowuje przetarg na "Strategię promocji Katowic"
obejmującą następujące elementy:
A. Strategia Promocji Katowic, oraz jedno z jej funkcjonalnych uzupełnień, tj.
B. Program Promocji Inwestycyjnej Katowic.
W ramach przygotowania programu promocji przewidywane jest między innymi określenie segmentów odbiorców docelowych (tj. sektory i branże, rodzaje inwestorów, opiniotwórcze środowiska gospodarcze, kierunki geograficznego poszukiwania inwestorów) do których skierowana będzie promocja.
Metodologia zaproponowana przez Pana to tylko jedna z możliwych metod analizy.
Komisja przetargowa w skład której wejdą przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wybierze najlepszą ofertę biorąc pod uwagę również kryteria jakościowe.
Jeśli wybrany wykonawca zaproponuje podobne rozwiązania jak Pan to są duże szanse na wdrożenie tego modelu.
Offline Admin (Wydział Promocji)  
#16 Wysłane : 25 maja 2011 12:47:56
Admin (Wydział Promocji)

Ranga: Administrator

Grupy: Registered, Administrators
Przyłączony: 2011-02-10
Posty: 139

Tomasz Wróżyna napisał:
Cytat:
dlaczego na podstronie EKG (imprezy kulturalne)
http://www.eec2011.eu/imprezy-kulturalne/

nie znalazło się logo ESK2016 Katowice i odnośnik/link do tego kosztownego i sztandarowego projektu miasta w obszarze kultury?
tj: http://www.2016katowice.eu/
?


Za stronę internetową wydarzenia odpowiada organizator, czyli Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości. Poza tym brak wspomnianego logo na stronie EKG nie jest tematem do konsultacji społecznych.
Offline Dawid Ślusarczyk  
#17 Wysłane : 25 maja 2011 13:02:13
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-29
Posty: 503
Polska
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Czy w Katowicach jest ktoś (osoba, ew. referat), w zadaniach kogo jest utrzymywanie kontaktów z podmiotami takimi jak Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości? Należałoby przypuszczać, że w bowiem przyszłości osoba, która się będzie tym zajmowała, mogłaby wykazać się nieco większą inicjatywą w zakresie promocji miasta? Naprawde, niewiele trzeba, by odmiana wizerunku Katowic, na której wszystkim nam zależy i na którą rokrocznie wydawane sągrube pieniądze, była maksymalnie skuteczna.
Offline Admin (Wydział Promocji)  
#18 Wysłane : 25 maja 2011 13:24:45
Admin (Wydział Promocji)

Ranga: Administrator

Grupy: Registered, Administrators
Przyłączony: 2011-02-10
Posty: 139

Dawid Ślusarczyk napisał:
Cytat:
Czy w Katowicach jest ktoś (osoba, ew. referat), w zadaniach kogo jest utrzymywanie kontaktów z podmiotami takimi jak Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości? Należałoby przypuszczać, że w bowiem przyszłości osoba, która się będzie tym zajmowała, mogłaby wykazać się nieco większą inicjatywą w zakresie promocji miasta? Naprawde, niewiele trzeba, by odmiana wizerunku Katowic, na której wszystkim nam zależy i na którą rokrocznie wydawane sągrube pieniądze, była maksymalnie skuteczna.


Zarówno UMK jak i Biuro ESK dokłada wszelkich starań, by logo ESK 2016 dla Katowic było jak najbardziej wyeksponowane i rozpoznawalne. Na pewno dobrze byłoby, gdyby logo znalazło się również na stronie EKG i mają Panowie pełne prawo potraktować to jako niedopatrzenie ze strony osób zaangażowanych w promocję tej inicjatywy, niemniej tego rodzaju pojedynczy przypadek nie jest zagadnieniem do konsultacji społecznych.
Offline Tomasz Wróżyna  
#19 Wysłane : 25 maja 2011 13:36:09
Tomasz Wróżyna

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-03-28
Posty: 61

Admin (Wydział Promocji) napisał:
Cytat:
Dawid Ślusarczyk napisał:
Cytat:
Czy w Katowicach jest ktoś (osoba, ew. referat), w zadaniach kogo jest utrzymywanie kontaktów z podmiotami takimi jak Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości? Należałoby przypuszczać, że w bowiem przyszłości osoba, która się będzie tym zajmowała, mogłaby wykazać się nieco większą inicjatywą w zakresie promocji miasta? Naprawde, niewiele trzeba, by odmiana wizerunku Katowic, na której wszystkim nam zależy i na którą rokrocznie wydawane sągrube pieniądze, była maksymalnie skuteczna.


Zarówno UMK jak i Biuro ESK dokłada wszelkich starań, by logo ESK 2016 dla Katowic było jak najbardziej wyeksponowane i rozpoznawalne. Na pewno dobrze byłoby, gdyby logo znalazło się również na stronie EKG i mają Panowie pełne prawo potraktować to jako niedopatrzenie ze strony osób zaangażowanych w promocję tej inicjatywy, niemniej tego rodzaju pojedynczy przypadek nie jest zagadnieniem do konsultacji społecznych.


?
Cytat:
Platforma Konsultacji Społecznych nie służy do składania skarg i wniosków. Jest to forum wymiany opinii, mające ułatwiać urzędnikom podejmowanie decyzji w zgodzie z potrzebami społecznymi.


oraz
Cytat:
Na forum dyskutujemy o najważniejszych zmianach zachodzących w Katowicach. Chcemy poznać Państwa opinie na temat inwestycji i wydarzeń w mieście, oraz dalszych kierunków jego rozwoju.


Panskie/Pani (?) ograniczenie terminologiczne "konsultacji spolecznych" wg dyktatu przepisow o samorzadzie to trwonienie kapitalu społecznego
Mozemy wam (wladzy/UM K-ce) podpowiedziec to i owo, wypunktowac, wykazac bledy i podpowiedziec jak je zlikwidowac , jak uniknac idiotycznych wpadek w przyszlosci
i po to chyba ta inicjaltywa (PKSpol) za publiczne pieniadze powstala - moj poziom asertywnosci jest na tyle wysoki ze tekst "o tym nie bedziemy dyskutowac" mnie stad nie przepedzi - ale ci ktorzy czytaja to i boja sie nawet zarejestrowac z pewnoscia takie komunikaty traktuja jednoznacznie - "zamek otoczony fosą" nie próbuj

faktycznie na gruncie rozwoju Kapitału Społecznego w Katowicach jest duzo do zrobienia -
polecam strone projektu Konsultacji Spolecznych projektu Strategii Rozwoju Kapitału Społecznego :

Strategia obejmuje CELE, PRIORYTETY I KIERUNKI DZIAŁANIA
(UKŁAD CELÓW DO 2020 ROKU):
Cel 1. Kształtowanie postaw sprzyjających kooperacji, kreatywności oraz komunikacji .
Cel 2. Poprawa mechanizmów partycypacji społecznej i wpływu obywateli na życie publiczne .
Cel 3. Usprawnienie procesów komunikacji społecznej oraz wymiany wiedzy
Cel 4. Rozwój i efektywne wykorzystanie potencjału kulturowego i kreatywnego .

Strona konsultacji:
http://ks.mkidn.gov.pl/
(do 31.05.2011)
moze lektura analizy SWOT wywola w Panu/Pani refleksje zanim napisze (Pan/Pani) tutaj - "NIE JEST PRZEDMIOTEM..."

i tyle w formie OPINII
Offline Admin (Wydział Promocji)  
#20 Wysłane : 25 maja 2011 14:26:41
Admin (Wydział Promocji)

Ranga: Administrator

Grupy: Registered, Administrators
Przyłączony: 2011-02-10
Posty: 139

Tomasz Wróżyna napisał:
Cytat:
Admin (Wydział Promocji) napisał:
Cytat:
Dawid Ślusarczyk napisał:
Cytat:
Czy w Katowicach jest ktoś (osoba, ew. referat), w zadaniach kogo jest utrzymywanie kontaktów z podmiotami takimi jak Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości? Należałoby przypuszczać, że w bowiem przyszłości osoba, która się będzie tym zajmowała, mogłaby wykazać się nieco większą inicjatywą w zakresie promocji miasta? Naprawde, niewiele trzeba, by odmiana wizerunku Katowic, na której wszystkim nam zależy i na którą rokrocznie wydawane sągrube pieniądze, była maksymalnie skuteczna.


Zarówno UMK jak i Biuro ESK dokłada wszelkich starań, by logo ESK 2016 dla Katowic było jak najbardziej wyeksponowane i rozpoznawalne. Na pewno dobrze byłoby, gdyby logo znalazło się również na stronie EKG i mają Panowie pełne prawo potraktować to jako niedopatrzenie ze strony osób zaangażowanych w promocję tej inicjatywy, niemniej tego rodzaju pojedynczy przypadek nie jest zagadnieniem do konsultacji społecznych.


?
Cytat:
Platforma Konsultacji Społecznych nie służy do składania skarg i wniosków. Jest to forum wymiany opinii, mające ułatwiać urzędnikom podejmowanie decyzji w zgodzie z potrzebami społecznymi.


oraz
Cytat:
Na forum dyskutujemy o najważniejszych zmianach zachodzących w Katowicach. Chcemy poznać Państwa opinie na temat inwestycji i wydarzeń w mieście, oraz dalszych kierunków jego rozwoju.


Panskie/Pani (?) ograniczenie terminologiczne "konsultacji spolecznych" wg dyktatu przepisow o samorzadzie to trwonienie kapitalu społecznego
Mozemy wam (wladzy/UM K-ce) podpowiedziec to i owo, wypunktowac, wykazac bledy i podpowiedziec jak je zlikwidowac , jak uniknac idiotycznych wpadek w przyszlosci
i po to chyba ta inicjaltywa (PKSpol) za publiczne pieniadze powstala - moj poziom asertywnosci jest na tyle wysoki ze tekst "o tym nie bedziemy dyskutowac" mnie stad nie przepedzi - ale ci ktorzy czytaja to i boja sie nawet zarejestrowac z pewnoscia takie komunikaty traktuja jednoznacznie - "zamek otoczony fosą" nie próbuj

faktycznie na gruncie rozwoju Kapitału Społecznego w Katowicach jest duzo do zrobienia -
polecam strone projektu Konsultacji Spolecznych projektu Strategii Rozwoju Kapitału Społecznego :

Strategia obejmuje CELE, PRIORYTETY I KIERUNKI DZIAŁANIA
(UKŁAD CELÓW DO 2020 ROKU):
Cel 1. Kształtowanie postaw sprzyjających kooperacji, kreatywności oraz komunikacji .
Cel 2. Poprawa mechanizmów partycypacji społecznej i wpływu obywateli na życie publiczne .
Cel 3. Usprawnienie procesów komunikacji społecznej oraz wymiany wiedzy
Cel 4. Rozwój i efektywne wykorzystanie potencjału kulturowego i kreatywnego .

Strona konsultacji:
http://ks.mkidn.gov.pl/
(do 31.05.2011)
moze lektura analizy SWOT wywola w Panu/Pani refleksje zanim napisze (Pan/Pani) tutaj - "NIE JEST PRZEDMIOTEM..."

i tyle w formie OPINIIDziękujemy za Pana opinię, weźmiemy ją pod uwagę :).
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
2 strony12>
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.