logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

3 strony<123>
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline TomP  
#21 Wysłane : 24 marca 2015 07:45:33
TomP

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-03-06

Dziękuję: 8 razy
Podziękowano: 16 raz (y) w 11 postu (ów)
Parę miesięcy temu zadałem na spotkaniu Zespołu ds. Polityki Rowerowej pytanie dlaczego w Katowicach przejazdy dla rowerów przez jezdnie buduje się pod kątem 90 stopni. Uzyskałem odpowiedź, że takie są przepisy.

Ponieważ temat ten nie dawał mi dłuższy czas spokoju i w innych miastach obserwowałem, że jednak da się budować pod kątem, zasięgnąłem opinii kolegów w innym miastach oraz pracowników Wydziału Transportu na jednej z uczelni. I co się okazuje:

Dz.U.2003.220.2181 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 3 lipca 2003 r.
w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach
(Dz. U. z dnia 23 grudnia 2003 r.) zał. 2 pkt. 4.2.1 (s. 273) wskazuje, że można budować pod kątem nie przekraczającym 33 stopnie (albo 67 stopni - zależy jak patrzeć).

Wobec powyższego chciałbym zapytać, czy fakt, że Miasto nie buduje łagodniejszych przejazdów wynika z niechęci czy z nieznajomości przepisów ?

Edytowane przez użytkownika 24 marca 2015 08:56:38  | Powód: Nie podano

Offline W. Sportu i Turystyki  
#22 Wysłane : 24 marca 2015 10:28:43
W. Transportu

Ranga: Moderator

Grupy: WST, Moderatorzy - Rowerowe Katowice
Przyłączony: 2011-02-28

Podziękowano: 11 raz (y) w 11 postu (ów)
Witamy,

Uprzejmie informujemy, że w chwili obecnej trwają prace i ustalenia dotyczące sieci podstawowych połączeń rowerowych w Katowicach. W ramach prac omawiana jest również kwestia połączenia rowerowego katowickiego Rynku z Parkiem Kościuszki i dalej z projektowanym węzłem przesiadkowym "Brynów".
Offline TomP  
#23 Wysłane : 25 marca 2015 07:12:01
TomP

Czy mogą Państwo przedstawić:
- w jakim gronie prowadzone są prace nad stworzeniem sieci ścieżek rowerowych,
- czy prowadzone są w tym temacie konsultacje społeczne (tj. czy ścieżki rowerowe będą prowadzone tam, gdzie będzie na nie zapotrzebowanie mieszkańców, czy jak to bywa w Katowicach tam, gdzie wygodniej je zbudować urzędnikom),
- jaki jest termin graniczny do kiedy zapadną jakieś ustalenia,
- czy mogą Państwo sukcesywnie publikować wyniki prac cząstkowych, tj. prezentować to co już zostało wymyślone, abyśmy mogli się w temacie na forum wypowiedzieć i zgłosić swoje uwagi ?

A w temacie połączenia centrum z Parkiem Kościuszki, nadmienię tylko, że zgłaszane m.in. przeze mnie uwagi dot. przebudowy ulicy Kościuszki tak, aby w przyszłości ułatwić zbudowanie ścieżki rowerowej/wydzielonego pasa dla rowerów/ciągów pieszo-rowerowych/wpuszczenia ruchu na jezdnię, zostały skwitowane stwierdzeniem: "projekt jest już zamknięty i nie można zgłaszać uwag".
Teraz okazuje się, że temat wraca, a prace na Kościuszki dobiegają końca i niewiele da się już przebudować.
Offline TomP  
#24 Wysłane : 25 marca 2015 07:15:46
TomP

Zwracam się z pytaniem, czy Urząd prowadzi (i w jakim zakresie) rozmowy z PKP, Lasami Państwowymi, Górnośląską Spółką Wodociągową, ewentualnie innymi instytucjami będącymi właścicielami gruntów nt. wykorzystania ich działek/gruntów pod tworzenie infrastruktury rowerowej, np. po dawnych śladach torów kolejowych, drogach leśnych, nad rurami wodociągowymi etc.
#25 Wysłane : 25 marca 2015 10:26:08
W. Transportu

Napisał: TomP Idź do cytowanego postu.
Czy mogą Państwo przedstawić:
- w jakim gronie prowadzone są prace nad stworzeniem sieci ścieżek rowerowych,
- czy prowadzone są w tym temacie konsultacje społeczne (tj. czy ścieżki rowerowe będą prowadzone tam, gdzie będzie na nie zapotrzebowanie mieszkańców, czy jak to bywa w Katowicach tam, gdzie wygodniej je zbudować urzędnikom),
- jaki jest termin graniczny do kiedy zapadną jakieś ustalenia,
- czy mogą Państwo sukcesywnie publikować wyniki prac cząstkowych, tj. prezentować to co już zostało wymyślone, abyśmy mogli się w temacie na forum wypowiedzieć i zgłosić swoje uwagi ?

A w temacie połączenia centrum z Parkiem Kościuszki, nadmienię tylko, że zgłaszane m.in. przeze mnie uwagi dot. przebudowy ulicy Kościuszki tak, aby w przyszłości ułatwić zbudowanie ścieżki rowerowej/wydzielonego pasa dla rowerów/ciągów pieszo-rowerowych/wpuszczenia ruchu na jezdnię, zostały skwitowane stwierdzeniem: "projekt jest już zamknięty i nie można zgłaszać uwag".
Teraz okazuje się, że temat wraca, a prace na Kościuszki dobiegają końca i niewiele da się już przebudować.

Panie Tomaszu, dziwi mnie ten wpis bo jest Pan przecież uczestnikiem spotkań Zespołu konsultacyjnego ds. Polityki Rowerowej i między innymi Pan zgłaszał sugestie dot. sugerowanego przebiegu infrastruktury rowerowej. Zasugerowane przez Nasz zespół przebiegi i połączenia zostały przedstawione odpowiedzialnemu za transport w mieście wydziałowi. Zostali Państwo o tym fakcie poinformowani na obradach zespołu. Sugerowane przebiegi omawiane przez zespół są opisane w zamieszczonych na PKS protokołach. Potem robiłem wraz z członkami zespołu przejazd tych tras. Prezentowałem wyniki przejazdu na posiedzeniach zespołu. Panie Tomaszu, odpowiedzi na zadane pytania zostały udzielone już jakiś czas temu na spotkaniach zespołu. Zaskakuje mnie Pan tymi pytaniami.

Żeby jednak wszyscy czytelnicy forum mieli jasność co do sytuacji objaśniam:
1. Po propozycjach przebiegu sieci poczynionych przez Zespół konsultacyjny ds. Polityki Rowerowej (składający się ze społeczników, działaczy środowisk rowerowych, osoby zainteresowane tematyką rowerową i urzędników) sugestie przesłano do Wydziału Transportu, którego rolą będzie dalsze opracowanie projektu. Następnie dokument ten trafi do kolejnych wydziałów celem jego realizacji.
2. To Zespół konsultacyjny ds. Polityki Rowerowej (czyli ludzie najbardziej zainteresowani i znający potrzeby rowerzystów, korzystający z infrastruktury rowerowej) zaproponował przebieg sieci. Infrastruktura powstanie w oparciu o wnioski zespołu, możliwości terenowe, możliwości techniczne, uwarunkowania finansowe, uwarunkowania własnościowe itp.
3. Urząd Miasta Katowice działa bez zwłoki w poruszonym przez Pana temacie, nie wyznaczając terminów granicznych.
4. Koncepcja sieci podstawowej infrastruktury rowerowej jest całościowym dokumentem.

W temacie ul. Kościuszki proszę nie zapominać, że koncepcja przebieu omawiana była również na spotkaniach zespołu rowerowego.
Proponuję resztę pytań i wątpliwości przenieść na jutrzejsze (26.03.2015) posiedzenie zespołu.
Offline TomP  
#26 Wysłane : 25 marca 2015 11:27:55
TomP

Panie Pawle,
potwierdzam to co Pan napisał, tj. że przedstawienie projektu tras się odbyło, że rozmawiamy o tym na spotkaniu ds. polityki rowerowej.

Moją wcześniejszą wypowiedzią chciałem jednak zwrócić uwagę, że konsultacje/opiniowanie/sugerowanie zmian/propozycje (jakkolwiek to nazwać) powinny odbywać się na każdym etapie (albo przynajmniej częściej) prac.
Chciałbym wierzyć, że na każdym etapie prac prowadzone są konsultacje z Panem i ma Pan możliwość ingerencji w projekty tak, żeby były zgodne z ustaleniami na spotkaniach.

Ale mamy ostatni świetny przykład ulicy Sokolskiej, gdzie "słuchano" (celowo w cudzysłowiu) uwag mieszkańców/kierowców/rowerzystów/ekologów, a projekt spod ręki projektanta wyszedł jaki wyszedł.
Czy tu nie będzie podobnie i na spotkanie przyniesiony zostanie gotowy projekt do którego nie będzie można zgłaszać poprawek, bo już jest za późno ?

Posiłkując się moimi rozmowami z kolegami z innych miast mogę powiedzieć, że tam projektant nie narysuje kreski bez konsultacji z kilkoma osobami (nie mówię tylko o rowerzystach).
Zresztą mamy świetny przykład Dąbrowy G. (ostatnie spotkanie) gdzie na bieżąco uczestniczy w rozmowach ktoś kto potem rysuje przebieg tras.
#27 Wysłane : 25 marca 2015 11:35:49
W. Transportu

Panie Pawle,
potwierdzam to co Pan napisał, tj. że przedstawienie projektu tras się odbyło, że rozmawiamy o tym na spotkaniu ds. polityki rowerowej.

Moją wcześniejszą wypowiedzią chciałem jednak zwrócić uwagę, że konsultacje/opiniowanie/sugerowanie zmian/propozycje (jakkolwiek to nazwać) powinny odbywać się na każdym etapie (albo przynajmniej częściej) prac.
Chciałbym wierzyć, że na każdym etapie prac prowadzone są konsultacje z Panem i ma Pan możliwość ingerencji w projekty tak, żeby były zgodne z ustaleniami na spotkaniach.

Ale mamy ostatni świetny przykład ulicy Sokolskiej, gdzie "słuchano" (celowo w cudzysłowiu) uwag mieszkańców/kierowców/rowerzystów/ekologów, a projekt spod ręki projektanta wyszedł jaki wyszedł.
Czy tu nie będzie podobnie i na spotkanie przyniesiony zostanie gotowy projekt do którego nie będzie można zgłaszać poprawek, bo już jest za późno ?

Posiłkując się moimi rozmowami z kolegami z innych miast mogę powiedzieć, że tam projektant nie narysuje kreski bez konsultacji z kilkoma osobami (nie mówię tylko o rowerzystach).
Zresztą mamy świetny przykład Dąbrowy G. (ostatnie spotkanie) gdzie na bieżąco uczestniczy w rozmowach ktoś kto potem rysuje przebieg tras.

Zgodnie z wcześniejszym postem, proponuję poruszyć temat na spotkaniu zespołu.
Offline W. Transportu  
#28 Wysłane : 27 marca 2015 11:54:04
W. Transportu

Grupy: WRM
Przyłączony: 2014-04-22

Podziękowano: 18 raz (y) w 17 postu (ów)
Parę miesięcy temu zadałem na spotkaniu Zespołu ds. Polityki Rowerowej pytanie dlaczego w Katowicach przejazdy dla rowerów przez jezdnie buduje się pod kątem 90 stopni. Uzyskałem odpowiedź, że takie są przepisy.

Ponieważ temat ten nie dawał mi dłuższy czas spokoju i w innych miastach obserwowałem, że jednak da się budować pod kątem, zasięgnąłem opinii kolegów w innym miastach oraz pracowników Wydziału Transportu na jednej z uczelni. I co się okazuje:

Dz.U.2003.220.2181 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 3 lipca 2003 r.
w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach
(Dz. U. z dnia 23 grudnia 2003 r.) zał. 2 pkt. 4.2.1 (s. 273) wskazuje, że można budować pod kątem nie przekraczającym 33 stopnie (albo 67 stopni - zależy jak patrzeć).

Wobec powyższego chciałbym zapytać, czy fakt, że Miasto nie buduje łagodniejszych przejazdów wynika z niechęci czy z nieznajomości przepisów ?

Uprzejmie informujemy, że przepisy nie nakazują wyznaczania przejazdów dla rowerzystów ukośnie do osi jezdni, ale jedynie dopuszczają w uzasadnionych przypadkach (przy czym skos nie może być większy niż 1:3). Zasadniczym rozwiązaniem jest wyznaczanie przejazdów dla rowerzystów prostopadle do osi jezdni.
Offline Maciek2207  
#29 Wysłane : 30 marca 2015 19:00:44
Maciek2207

Ranga: Expert Boarder

Przyłączony: 2011-11-12

Dziękuję: 19 razy
Podziękowano: 25 raz (y) w 22 postu (ów)
Napisał: W. Transportu Idź do cytowanego postu.
Uprzejmie informujemy, że przepisy nie nakazują wyznaczania przejazdów dla rowerzystów ukośnie do osi jezdni, ale jedynie dopuszczają w uzasadnionych przypadkach (przy czym skos nie może być większy niż 1:3). Zasadniczym rozwiązaniem jest wyznaczanie przejazdów dla rowerzystów prostopadle do osi jezdni.

Ale jest to rozwiązanie wygodniejsze dla rowerzystów. Ot chociażby przykład z Krakowa:
https://goo.gl/maps/AYnh6
Offline TomP  
#30 Wysłane : 2 kwietnia 2015 10:13:29
TomP

Popieram uwagę p. Maćka, że Katowice powinny dążyć do budowania przejazdów pod kątem mniejszym niż 90 stopni - cały świat potrafi to robić i to robi.
I nie znalazłem opracowania, które wskazywałoby, że zwiększa się w ten sposób wypadkowość.
Offline TomP  
#31 Wysłane : 2 kwietnia 2015 10:20:34
TomP

W związku z omawianym kiedyś problematycznym przejazdem z Ligoty na osiedle Tysiąclecia i wąskim gardłem jakim są okolice Załęskiej Hałdy chciałbym zaproponować dyskusję (i ewentualne działania) na rzecz pozyskania zgody PKP na wykorzystanie śladu dawnego toru kolejowego do stworzenia drogi dla rowerów na odcinku od Załęskiej Hałdy do Osiedla Witosa z dobudowanym
zjazdem w okolicach ulicy Bocheńskiego.
PKP mogłoby użyczyć gruntu, miasto mogłoby trasę utwardzić, a rowerzyści mogliby cieszyć się ładną trasą i widokami :-)

Ślad potencjalnej drogi dla rowerów poniżej. Przy okazji wykorzystalibyśmy bezużyteczny obecnie, ładny wiadukt nad A4.

linia Pkp
thanks 1 użytkownik podziękował TomP za ten post.
mar' na 2016-02-16
Offline TomP  
#32 Wysłane : 23 kwietnia 2015 07:06:09
TomP

Czy w związku z ożywioną dyskusją na temat przebudowy ulicy Kościuszki (patrz: http://katowice.gazeta.p...prawe.html#BoxLokKatLink) możemy na spotkaniu zespołu rowerowego wrócić do pomysłu budowy pasa dla rowerów w ciągu ulicy Kościuszki od skrzyżowania z Wojewódzka/Kochanowskiego do Poniatowskiego i przedyskutować jakie są szanse na stworzenie tam spójnego ciągu łączącego Rynek z Parkiem Kościuszki?
#33 Wysłane : 23 kwietnia 2015 07:33:52
W. Transportu

Czy w związku z ożywioną dyskusją na temat przebudowy ulicy Kościuszki (patrz: http://katowice.gazeta.p...prawe.html#BoxLokKatLink) możemy na spotkaniu zespołu rowerowego wrócić do pomysłu budowy pasa dla rowerów w ciągu ulicy Kościuszki od skrzyżowania z Wojewódzka/Kochanowskiego do Poniatowskiego i przedyskutować jakie są szanse na stworzenie tam spójnego ciągu łączącego Rynek z Parkiem Kościuszki?

Wystosuję zaproszenie dla przedstawiciela Wydziału Inwestycji na nasze kolejne spotkanie.
thanks 1 użytkownik podziękował W. Transportu za ten post.
TomP na 2015-04-23
Offline mar'  
#34 Wysłane : 18 maja 2015 11:15:15
mar'

Ranga: Gold Boarder

Przyłączony: 2014-06-23

Dziękuję: 31 razy
Podziękowano: 29 raz (y) w 23 postu (ów)
Dzień dobry, dziękuje za odpowiedź.

Napisał: W. Sportu i Turystyki Idź do cytowanego postu.
Uprzejmie informujemy, że w chwili obecnej trwają prace i ustalenia dotyczące sieci podstawowych połączeń rowerowych w Katowicach. W ramach prac omawiana jest również kwestia połączenia rowerowego katowickiego Rynku z Parkiem Kościuszki i dalej z projektowanym węzłem przesiadkowym "Brynów".

13 maja został opublikowany plan węzła przesiadkowego Brynów Pętlą, kiedy można się spodziewać publikacji planu połączenia rowerowego Rynek - Brynów Pętla?

Kiedy otrzymam odpowiedź na pytanie zadane 19 marca (post #17)?

#35 Wysłane : 18 maja 2015 12:16:51
W. Transportu

Napisał: mar' Idź do cytowanego postu.

Napisał: W. Sportu i Turystyki Idź do cytowanego postu.

13 maja został opublikowany plan węzła przesiadkowego Brynów Pętlą, kiedy można się spodziewać publikacji planu połączenia rowerowego Rynek - Brynów Pętla?

Kiedy otrzymam odpowiedź na pytanie zadane 19 marca (post #17)?

Koncepcja połączenia Rynek-Brynów Pętla jest analizowana w ramach prac nad siecią podstawowych połączeń rowerowych.
Sprawa brakującego pasa została przesłana do odpowiednich służb.
Offline TomP  
#36 Wysłane : 25 maja 2015 07:05:44
TomP

Czy mogę prosić o przedstawienie statusu wniosków zgłoszonych na spotkaniu zespołu rowerowego na spotkaniu 11.12.2014 r. ?
Prosiłbym o wskazanie które zadania zostały zrealizowane, które nie (w tym wypadku prosiłbym o wskazanie kiedy zostaną zrealizowane lub dlaczego nie będą zrealizowane).

1. Oznaczenie chodnika biegnącego po południowej stronie ulicy Chorzowskiej na odcinku między Żelazną i Grundmanna jako ciąg pieszo-rowerowy.
2. Umożliwienie wjazdu/zjazdu na ścieżkę rowerową rozpoczynającą się na skrzyżowaniu ulic Kościuszki/Poniatowskiego. Po remoncie ulicy Kościuszki w miejsce wnioskowanego obniżenia krawężników postawiono barierki.
3. Ustawienie znaku informującego o ciągu pieszo-rowerowym między zakończeniem ścieżki po wschodniej stronie ulicy Granicznej (na wysokości hali sportowej Gimnazjum nr 4 ) i początku kolejnej ścieżki w biegu ulicy Sowińskiego.
4. Poszerzenie przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Granicznej i Ofiar Katynia (przy Gimnazjum nr 4) w celu wygospodarowania przestrzeni na przejazd rowerowy łączący dwie ścieżki rowerowe (po obu stronach ulicy Granicznej)
5. Przesunięcie znaku „koniec ścieżki rowerowej” do wysokości budynku przy Sowińskiego 29
6. Zabezpieczenie środków na remont ciągu pieszo-rowerowego w biegu ulicy Sowińskiego (ze względu na jego zniszczenie i nierówności)
7. Zbadanie możliwości utwardzenia i wykorzystania na drogę rowerową wykarczowanej działki między Giszowcem i Murckami (po zachodniej stronie DK86) – na terenie działki jest wkopany rurociąg ze światłowodami sieci Silesia Net.
8. Wymalowanie przejazdu rowerowego przez ulicę Sokolską przy restauracji City Rock
9. Zastosowanie znaku T-22 na ulicy Grażyńskiego na jednokierunkowym odcinku znajdującym się na zapleczu pawilonów handlowych tzw. „niebieskich bloków”
10. Utwardzenie (w porozumienia z Lasami Państwowymi) podmokłych duktów leśnych przez które przebiegają trasy rowerowe miasta Katowice, w szczególności odcinek między Parkiem Leśnym (koniec ulicy Huberta) a trasą 101 (biegnącą od Ochojca do Giszowca) – trasa przy rezerwacie Źródła Kłodnicy.
11. Stworzenie wjazdu na istniejącą ścieżkę rowerową prowadzącą ulicami Powstańców i Damrota.
#37 Wysłane : 25 maja 2015 08:22:59
W. Transportu

Czy mogę prosić o przedstawienie statusu wniosków zgłoszonych na spotkaniu zespołu rowerowego na spotkaniu 11.12.2014 r. ?
Prosiłbym o wskazanie które zadania zostały zrealizowane, które nie (w tym wypadku prosiłbym o wskazanie kiedy zostaną zrealizowane lub dlaczego nie będą zrealizowane).

1. Oznaczenie chodnika biegnącego po południowej stronie ulicy Chorzowskiej na odcinku między Żelazną i Grundmanna jako ciąg pieszo-rowerowy.
2. Umożliwienie wjazdu/zjazdu na ścieżkę rowerową rozpoczynającą się na skrzyżowaniu ulic Kościuszki/Poniatowskiego. Po remoncie ulicy Kościuszki w miejsce wnioskowanego obniżenia krawężników postawiono barierki.
3. Ustawienie znaku informującego o ciągu pieszo-rowerowym między zakończeniem ścieżki po wschodniej stronie ulicy Granicznej (na wysokości hali sportowej Gimnazjum nr 4 ) i początku kolejnej ścieżki w biegu ulicy Sowińskiego.
4. Poszerzenie przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Granicznej i Ofiar Katynia (przy Gimnazjum nr 4) w celu wygospodarowania przestrzeni na przejazd rowerowy łączący dwie ścieżki rowerowe (po obu stronach ulicy Granicznej)
5. Przesunięcie znaku „koniec ścieżki rowerowej” do wysokości budynku przy Sowińskiego 29
6. Zabezpieczenie środków na remont ciągu pieszo-rowerowego w biegu ulicy Sowińskiego (ze względu na jego zniszczenie i nierówności)
7. Zbadanie możliwości utwardzenia i wykorzystania na drogę rowerową wykarczowanej działki między Giszowcem i Murckami (po zachodniej stronie DK86) – na terenie działki jest wkopany rurociąg ze światłowodami sieci Silesia Net.
8. Wymalowanie przejazdu rowerowego przez ulicę Sokolską przy restauracji City Rock
9. Zastosowanie znaku T-22 na ulicy Grażyńskiego na jednokierunkowym odcinku znajdującym się na zapleczu pawilonów handlowych tzw. „niebieskich bloków”
10. Utwardzenie (w porozumienia z Lasami Państwowymi) podmokłych duktów leśnych przez które przebiegają trasy rowerowe miasta Katowice, w szczególności odcinek między Parkiem Leśnym (koniec ulicy Huberta) a trasą 101 (biegnącą od Ochojca do Giszowca) – trasa przy rezerwacie Źródła Kłodnicy.
11. Stworzenie wjazdu na istniejącą ścieżkę rowerową prowadzącą ulicami Powstańców i Damrota.

Panie Tomaszu,

Wnioski zostały rozpatrzone na spotkaniu zespołu ruchu drogowego w dniu 15.01.2015. Część z nich została następnie omówiona na zespole rowerowym. Ku przypomnieniu:
Ad1. Negatywnie, ze względu na skanalizowanie ruchu rowerowego po północnej stronie ul. Chorzowskiej.
Ad2. Istnieje obniżenie chodnika przy przejściu dla pieszych. Dalsza jazda sugerowana jest ruchem ogólnym. Kwestia może być powtórnie poruszona po omówieniu projektu strefy tempo 30km/h.
Ad 3, 4 i 5. MZUiM opracowuje projekt zmienionej organizacji ruchu a następnie wykona wniosek.
Ad 6. Wniosek zostanie rozpatrzony w przypadku remontu ulicy w 2016 roku.
Ad 7. Teren stanowi własność Lasów Państwowych. Ewentualna realizacja możliwa jedynie w przypadku zgody właściciela.
Ad 8. Wnioski o stworzenie przejazdów rowerowych wymagających rozbudowy istniejących sygnalizacji na trasie wzdłuż ul. Chorzowskiej zostały skierowane do MZUiM.
Ad 9. Tereny należące częściowo do spółdzielni mieszkaniowej. Brak zasadności tworzenia połączenia w sytuacji istniejącej ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Chorzowskiej.
Ad. 10 Zakład Zieleni Miejskiej w chwili obecnej nie posiada środków bieżących, które mógłby przeznaczyć na ten cel. Możliwa realizacja dopiero po uzyskaniu środków finansowych.
Ad 11. Po wizji w terenie stwierdzono brak możliwości stworzenia bezpiecznego wjazdu i zjazdu na opisanym skrzyżowaniu.
W sprawie dalszych pytań proszę o bezpośredni kontakt.

Offline mar'  
#38 Wysłane : 16 lutego 2016 15:22:10
mar'

Napisał: W. Transportu Idź do cytowanego postu.
Koncepcja połączenia Rynek-Brynów Pętla jest analizowana w ramach prac nad siecią podstawowych połączeń rowerowych.

1. Na jakim etapie znajdują się prace nad siecią podstawowych połączeń rowerowych?
2. Czy ten dokument będzie konsultowany na Platformie Konsultacji Społecznych UM Katowice?
3. Kiedy jest planowane publikacja dokumentu opisującego sieć podstawowych połączeń rowerowych?
Offline W. Transportu  
#39 Wysłane : 17 lutego 2016 10:54:27
W. Transportu

Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Katowice, dokument dotyczący sieci podstawowej infrastruktury rowerowej zostanie omówiony na najbliższym spotkaniu Zespołu konsultacyjnego ds.Polityki Rowerowej w dniu 3 marca 2016 roku o godzinie 15:00 w sali 701 budynku Rynek 1. Jeśli interesuje Pana przedmiotowa tematyka to serdecznie zapraszamy na spotkanie.
Na spotkaniu będą również przedstawione dalsze zamierzenia Miasta Katowice związane z tą tematyką.
Offline mar'  
#40 Wysłane : 18 lutego 2016 07:55:38
mar'

Dzień dobry, dziękuje za odpowiedź i zaproszenie.

Czy przed spotkaniem na Platformie Konsultacji Społecznych zostanie opublikowany projekt dokumentu dotyczącego sieci podstawowej infrastruktury rowerowej?

Tak by zaistniała możliwość odpowiedniego przygotowania się do spotkania.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
3 strony<123>
Skok do forum