logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline W. Budynków i Dróg  
#1 Wysłane : 19 maja 2011 10:45:48
W. Budynków i Dróg

Ranga: Junior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-02-18

Urząd Miasta Katowice przekazuje do konsultacji projekt uchwały w sprawie nadania nazwy wiaduktowi położonemu na terenie miasta Katowice „Estakada Orląt Lwowskich”.

Zapraszamy organizacje pozarządowe działające na terenie miasta Katowice do wnoszenia uwag na formularzu zgłaszania opinii.
Termin zgłaszania opinii do projektu uchwały: od 19.05.2011r. do 02.06.2011r. http://www.katowice.eu/f...akada_Orlt_Lwowskich.pdf
http://www.katowice.eu/f...t_Lwowskich-20110519.doc

Edytowane przez moderatora 9 sierpnia 2012 12:17:15  | Powód: Nie podano

Załączniki:
Projekt_uchway___Estakada_Orlt_Lwowskich.pdf 312 KB, pobrane 26 czas (s).
Offline Tomasz Wróżyna  
#2 Wysłane : 19 maja 2011 12:34:37
Tomasz Wróżyna

Ranga: Senior Boarder

Przyłączony: 2011-03-28

poniewaz nie jestem "organizacją pozarządową" więc nie złożę uwag na formularzu ;)

niniejszym dla nazwy "Estakada Orląt Lwowskich" jestem PRZECIW tej nazwie
uważam, że nazwa "Estakada im. Śląskich Himalaistów" jest właściwsza dla obiektu nadziemnego, ponad to nie jest obarczona bagażem polskiego rewizjonizmu i nacjonalizmu względem partnera Polski w organizacji Euro2012

patronem właściwszym z uwagi na umiłowanie martyrologii jest Franciszek Furmaniak (jako osoba powiązana z Chorzowem i Ślaskiem - taki skromny ukłon względem miasta sąsiadującego) oraz inni działacze mlodziezowego ruchu niepodległościowego 1945-1956
vide np: http://www.sbc.org.pl/Co...t/11923/doktorat2792.pdf
#3 Wysłane : 7 czerwca 2011 07:42:26
W. Budynków i Dróg

Wydział Budynków i Dróg informuje o wynikach konsultacji społecznych przeprowadzonych dla projektu uchwały w sprawie nadania nazwy wiaduktowi położonemu na terenie miasta Katowice „Estakada Orląt Lwowskich”, przeprowadzonych w dniach 19-05-2011 do 02-06-2011. http://www.katowice.eu/f...acji_Orlat_Lwowskich.pdf

Edytowane przez moderatora 9 sierpnia 2012 12:18:01  | Powód: Nie podano

Załączniki:
metryczka_Wsplnoty_mieszkaniowej_wzr.doc 13 KB, pobrane 24 czas (s).
Wyniki_konsultacji_Orlat_Lwowskich.pdf 332 KB, pobrane 26 czas (s).
Offline Adam Dziura  
#4 Wysłane : 7 czerwca 2011 13:34:49
Adam Dziura

Przyłączony: 2011-05-23

A tak mnie ciekawi - czy zgłaszanie tych uwag musi się odbywać na formularzu? Czy też taka uwaga Tomasza Wróżyny mogłaby zostać uwzględniona w ramach konsultacji?
Offline Admin (Wydział Promocji)  
#5 Wysłane : 8 czerwca 2011 10:53:14
Admin (Wydział Promocji)

Ranga: Administrator

Grupy: Registered, Administrators
Przyłączony: 2011-02-10

Adam Dziura napisał:
Cytat:
A tak mnie ciekawi - czy zgłaszanie tych uwag musi się odbywać na formularzu? Czy też taka uwaga Tomasza Wróżyny mogłaby zostać uwzględniona w ramach konsultacji?

Zgodnie z Ustawą o Działalności Pożytku Publicznego i o Wolontariacie pod uwagę brane są jedynie opinie wyrażone przez organizacje pozarządowe, których działalność obejmuje tematykę poruszaną w konsultowanym akcie prawa miejscowego.
Offline Dawid Ślusarczyk  
#6 Wysłane : 8 czerwca 2011 12:31:10
Dawid Ślusarczyk

Ranga: Platinum Boarder

Przyłączony: 2011-03-29
Polska

Co musiałby zawierać statut takiej organizacji, by Państwo mogli wziąć pod uwagę opinię jej członków w zakresie nadawania nazw szlakom komunikacyjnym i elementom infrastruktury? :) Ustawa ustawą, ale od Katowic wymagalibyśmy też nieco więcej dobrej woli i zdroworozsądkowego podejścia. Jeśli boją się Państwo "zalania urzędu tysiącem wniosków i propozycji" - co akurat ja postrzegam w kategoriach wielkiego sukcesu organizacyjnego - to mogą się Państwo zwrócić o pomoc do NGO. Baa - Pańśtwo powinni to zrobić.

Przy okazji: z nadawania nazw można uczynić nie lada promocję, angażując do tego procesu uczniów szkół i miłośników okolicznych dzielnic, sympatyków miasta i znawców historii. To potencjał, który tylko czeka na jego dostrzeżenie przez magistrat.
Offline Tomasz Wróżyna  
#7 Wysłane : 9 czerwca 2011 03:00:59
Tomasz Wróżyna

Ranga: Senior Boarder

Dawidzie - może to nadmierny optymizm z Twojej i mojej strony
ja widzę PKSpol potencjalnie jako Platformę Komunikacji Społecznej a Państwo z Urzędu wolą ustawowo-konsultacje społeczne:
w/w wynik konsultacji jest właśnie taki - zamki otoczone fosą omijać szerokim łukiem -
wynik złożonych opinii (na formularzu) ZERO
-
Offline grzegorz  
#8 Wysłane : 9 czerwca 2011 16:05:42
grzegorz

Ranga: Fresh Boarder

Jednym z głównych zadań, jakie postawiło przed sobą Stowarzyszenia Bona Fides, które reprezentuję, jest to, żeby UM Katowice jak najczęściej przy najróżniejszych okazjach konsultował z mieszkańcami różne projekty czy inwestycje. Ważne jest jednak, żeby to było robione profesjonalnie i z głową.

Uważam, że rzeczywiście dobrym pomysłem jest zapytanie mieszkańców o zdanie przy nadawaniu nazw nowym ulicom, ale akurat w tym przypadku mamy już do czynienia z gotowym projektem uchwały i na takie konsultacje jest już po prostu za późno i nie miałyby one według mnie sensu.

Ustawa, o której wspomniał administrator, mówi jasno, że projekty aktów prawa miejscowego mają być konsultowane z organizacjami pozarządowymi bądź gminnymi/powiatowymi radami pożytku publicznego i wydaje się, że poszerzanie tej grupy nie ma sensu, bo po prostu jest na to za mało czasu. Zrobienie porządnych konsultacji, które będą satysfakcjonujące zarówno dla mieszkańców jak i dla urzędników, wymaga przynajmniej kilku miesięcy czasu. Jeśli tego czasu jest mniej, to lepiej z konsultacji zrezygnować, albo ograniczyć grupę podmiotów, jak w tym przypadku.

Warto tu zresztą wspomnieć, że za kilka dni zacznie obowiązywać uchwała wprowadzająca w życie Radę Pożytku Publicznego w Katowicach (sama Rada zacznie działać pewnie we wrześniu, bo wcześniej muszą zostać zrekrutowani jej członkowie) i od tego czasu to Rada przejmie na siebie obowiązek konsultowania projektów aktów prawa miejscowego. To według mnie zresztą też dobrze, bo na tą chwilę te konsultacje to czysta fikcja (tak jest w całej Polsce i ciężko tu winić katowickich urzędników) i dopiero, kiedy zajmie się tym Rada, jest szansa, że zaczną one spełniać swoje funkcje.

A co do uwagi Dawida Ślusarczyka, co powinno być w statucie, żeby w tych konsultacjach można było wziąć udział, to myślę, że każda organizacja, która ma zapisany w celach statutowych rozwój naszego miasta (bądź określonej dzielnicy) i podobne określenia, spokojnie mogłaby w tej sprawie wyrazić swoją opinię. Nie wyobrażam sobie, żeby radni robili w tej sprawie jakieś zastrzeżenia.
#9 Wysłane : 10 czerwca 2011 09:34:48
W. Budynków i Dróg

Dawid Ślusarczyk napisał:
Cytat:
Przy okazji: z nadawania nazw można uczynić nie lada promocję, angażując do tego procesu uczniów szkół i miłośników okolicznych dzielnic, sympatyków miasta i znawców historii. To potencjał, który tylko czeka na jego dostrzeżenie przez magistrat.

Zgodnie z uchwałą nr LIV/1094/10 Rady Miasta Katowice z dnia 01-03-2010 w sprawie procedury nadawania nazw ulicom, placom i parkom na terenie miasta Katowice, inicjatywa w sprawie nadania nazwy obiektowi przysługuje m. in. grupie co najmniej piętnastu osób, posiadających czynne prawo wyborcze do organów miasta.
Pełna treść uchwały znajduje sie na stronie www.bip.um.katowice.pl
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum