logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline spoogie  
#1 Wysłane : 23 maja 2016 11:21:18
spoogie

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-05-23
Polska

Dzień dobry
Jestem od pewnego czasu szczęśliwym rodzicem a przy okazji lubię spędzać czas aktywnie. Moje dziecko jeździ w przyczepce rowerowej. Mam problem z przejazdem pod Rondem. Jadąc od Dębu ścieżką wzdłuż ul. Chorzowskiej nie mam możliwości prostego przejechania pod Rondem od strony banku PEKAO na druga stronę pod Spodek i kontynuacji podróży ścieżką wzdłuż Roździeńskiego. Przy zejściu obok banku PEKAO brak bowiem rampy a winda nie pomieści roweru wraz z przyczepką. Dodatkowo zamontowane tory na schodach dla wózków są za strome. Aby przebić się pod Rondem muszę przejść przez skrzyżowanie Chorzowska-Sokolska przez trzy sygnalizacje świetlne. Wysepka ze światłach przy skręcie w prawo z Sokolskiej na Chodzowską w strone Ronda jest za wąska. Powoduje to częste pretensje pieszych (zasadne), że nie mają gdzie stać, narażam tez moje dziecko i siebie na potrącenie przez samochody wtedy, gdy nie mieszczę się z rowerem i przyczepką. Cykl świateł jest bowiem naprzemienny i nie ma możliwości przejścia od razu skrzyżowania.
Podczas przejazdu/przeprowadzenia pod rondem roweru z przyczepką dają się we znaki wąskie rampy, które utrudniają manewrowanie, zwłaszcza w centrum ronda tak aby przejść z wejścia pod Superjednostką do wyjścia pod Spodkiem. Niestety nie ma innego przejścia na poziomie ulicy, najbliższe znajduje się na skrzyżowaniu Korfantego-Katowickiej. Mogę ewentualnie przejechać ulicą Chorzowska przez Rondo ale jak się państwo domyślają równałoby się to samobójstwu.
Dodatkowo kiedy planuja Państwo przebudowę skrzyżowania Sokolskiej (obok Rossmana i City Rocka) tak aby powstał w końcu tam przejazd dla rowerów, często zdarza się tak, że na przejazd czeka więcej rowerzystów niż pieszych.
Offline W. Transportu  
#2 Wysłane : 25 maja 2016 14:01:56
W. Transportu

Ranga: Moderator

Grupy: WST, Moderatorzy - Rowerowe Katowice
Przyłączony: 2011-02-28

Podziękowano: 11 raz (y) w 11 postu (ów)
Miasto Katowice zdaje sobie sprawę z problemów, jakie rodzi dla rowerzystów z przyczepkami wejście pod Rondo od strony północno zachodniej. Dla zmienienia stanu rzeczy w chwili obecnej konieczna byłaby analiza możliwości stworzenia alternatywnego rozwiązania co może rodzić ogromne koszty. Niemniej jednak, jeśli będą ku temu możliwości prawne, techniczne oraz finansowe, postaramy się wypracować zadowalające rozwiązanie.
Wspomniane przez Pana przekroczenie ul. Chorzowskiej przy zjeździe z Sokolskiej w kierunku Ronda im. Ziętka będzie tematem dyskusji na etapie planowania zmian w ruchu kołowym na ul. Sokolskiej. W chwili obecnej trwają prace nad ułatwieniami dla rowerzystów na przekroczeniu ulicy Sokolskiej oraz al. Roździeńskiego. Inwestycja jest zaplanowana do realizacji przed końcem bieżącego roku.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum