logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

2 strony<12
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline sensowność  
#21 Wysłane : 21 października 2018 22:16:47
sensowność

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-06-17
Posty: 47
Andora

Dokumentacja projektowa zawiera wiele zapisów, które jednoznacznie wskazują na konkretnych producentów np. firmy Wavin. Jest to naruszenie prawa krajowego jak i unijnego tzw. ograniczenie uczciwej konkurencji. Jakie kroki podjęło miasto, aby uniknąć konieczności zwrotu części dotacji unijnych tzw. korekty finansowe? Kto dopuścił do ogłoszenia przetargu na podstawie "szkodliwej" dla Zamawiającego dokumentacji projektowej?
Offline W. Inwestycji  
#22 Wysłane : 21 listopada 2018 10:08:45
W. Inwestycji

Ranga: Moderator

Grupy: WIN
Przyłączony: 2011-02-18
Posty: 483

Dziękuję: 1 razy
Podziękowano: 56 raz (y) w 51 postu (ów)
Na etapie ogłoszenia postępowania przetargowego na wybór wykonawcy robót budowlanych zamawiający opracowuje Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia, w której znajdują się następujące zapisy:

1. Tam, gdzie w dokumentacji projektowej lub przedmiarach, zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub wskazane normy, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań „równoważnych" pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z wydanym pozwoleniem na budowę oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej SIWZ.

2. Wykonawca, który powołuje się w swojej ofercie na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały i roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
W przypadku zastosowania materiałów równoważnych Zamawiający wymaga, od wykonawcy złożenia wraz z ofertą zestawienia materiałów zamiennych w stosunku do dokumentacji technicznej (tj np. opracowanie własne zawierające co najmniej: katalog producenta, nazwę producenta, opis materiałów lub dokumenty zawierające szczegółowe dane techniczne, parametry określające urządzeniu, materiały zamienne).
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest (2)
2 strony<12
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.