logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline TomP  
#1 Wysłane : 17 kwietnia 2015 12:50:58
TomP

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-03-06

Dziękuję: 8 razy
Podziękowano: 16 raz (y) w 11 postu (ów)
Ponieważ zakończył się remont części kwiatowej Rynku wydaje mi się, że nastał czas udostępnienia go rowerzystom.
Póki co stoją B-1 (zakaz wjazdu) i straż miejska ochoczo wyłapuje rowerzystów.

Czy ktoś jest gotów poprzeć moją prośbę do naszego oficera rowerowego o to, by wystąpił z oficjalną notą do władz miasta, aby otworzyły rynek dla rowerzystów ?
thanks 4 użytkowników podziękowało TomP za ten post
BRV na 2015-04-17, Maciek2207 na 2015-04-17, Piotr na 2015-04-17, mar' na 2015-04-22
Offline BRV  
#2 Wysłane : 17 kwietnia 2015 16:02:13
BRV

Ranga: Gold Boarder

Przyłączony: 2012-01-31

Dziękuję: 113 razy
Podziękowano: 30 raz (y) w 26 postu (ów)
Napisał: TomP Idź do cytowanego postu.
Ponieważ zakończył się remont części kwiatowej Rynku wydaje mi się, że nastał czas udostępnienia go rowerzystom.
Póki co stoją B-1 (zakaz wjazdu) i straż miejska ochoczo wyłapuje rowerzystów.

Czy ktoś jest gotów poprzeć moją prośbę do naszego oficera rowerowego o to, by wystąpił z oficjalną notą do władz miasta, aby otworzyły rynek dla rowerzystów ?

Jeśli rzeczywiście znajduje się tam znak, który uniemożliwia rowerzystom poruszanie się w okolicy placu kwiatowego to w pełni popieram prośbę o otwarcie rynku dla rowerzystów.
Offline W. Sportu i Turystyki  
#3 Wysłane : 20 kwietnia 2015 13:21:01
W. Transportu

Ranga: Moderator

Grupy: WST, Moderatorzy - Rowerowe Katowice
Przyłączony: 2011-02-28

Podziękowano: 11 raz (y) w 11 postu (ów)
W związku z powyższymi wpisami dowiedziałem się w Wydziale Transportu, że tymczasowe ograniczenie ruchu na Rynku zostało wprowadzone na wniosek wykonawcy robót. Proponuję poruszyć temat na najbliższym spotkaniu Zespołu konsultacyjnego ds. Polityki Rowerowej Miasta Katowice.
Offline TomP  
#4 Wysłane : 21 kwietnia 2015 06:17:09
TomP

Panie Pawle,
dziękuję za zgłębienie tematu.
Temat poruszyła też wczoraj Wyborcza: http://katowice.gazeta.p...mandat.html#BoxLokKatImg

Sygnalizując ten temat miałem na myśli fragment rynku na wysokości UM, parku kwiatowego i Zenitu. Z informacji jakie napływają w prasie, komunikatach etc. jest to fragment na którym prace się już zakończyły i teren został odebrany od wykonawcy robót. A to oznacza, że nie ma tam żadnych przeciwwskazań prócz dobrej woli urzędniczej, żeby ruch rowerowy dopuścić.
Ostatnio właśnie utknąłem jadąc ścieżką rowerową na Pocztowej i przy runku przywitał mnie zakaz wjazdu.

Na ostatnim spotkaniu zespołu rowerowego był też poruszany temat ruchu rowerowego na 3 Maja. To kolejny fragment gdzie zakończono prace i nie ma rowerów. Na Starym Mieście w Krakowie się dało wpuścić rowery, w Łodzi na Piotrkowskiej również, a w Katowicach uważa się, że rowerzyści rozjadą pieszych, będą wjeżdżać pod tramwaje etc.

Czekam zatem z niecierpliwością na dyskusję na spotkaniu zespołu rowerowego i liczę, że wspólnymi siłami uda się temat rozwiązać.
#5 Wysłane : 21 kwietnia 2015 08:00:38
W. Transportu

Panie Tomaszu, postaram się zaprosić na nasze spotkanie Naczelnika Wydziału Transportu Pana Lowaka, by przybliżył nam całą poruszoną przez Pana tematykę. Mam nadzieję, że znajdzie czas by uczestniczyć w naszym spotkaniu.
Offline Piotr Szmyt  
#6 Wysłane : 21 kwietnia 2015 11:47:46
Piotr Szmyt

Ranga: Newbie

Przyłączony: 2015-04-21
Polska

Podziękowano: 1 raz (y) w 1 postu (ów)
Mieszkam na ul. Mickiewicza i codziennie jadę rowerem do pracy na Warszawską. Dotychczas nie miałem problemów ale zakaz stoi też od strony Mickiewicza. Podpisuje się pod pomysłem udostępnienia rynku dla rowerów. Jeżeli było to możliwe na Mariackiej gdzie ludzi jest więcej a miejsca mniej to nie widzę powodów dla ograniczania ruchu rowerów na rynku.
thanks 1 użytkownik podziękował Piotr Szmyt za ten post.
Michał Bulsa na 2015-04-21
#7 Wysłane : 21 kwietnia 2015 11:56:36
W. Transportu

Powód tymczasowego ograniczenia ruchu jest podany w poście z 20.04.2015r. Jest nim wniosek wykonawcy robót i związane z tym prace ziemne na rynku. Zapraszam na spotkanie zespołu konsultacyjnego ds. polityki rowerowej.
Offline TomP  
#8 Wysłane : 22 kwietnia 2015 06:44:21
TomP

Mam prośbę o przekazanie prośby p. Naczelnikowi.
Czy p. Naczelnik mógłby rozpoznać kiedy (daty) poszczególne fragmenty centrum miasta (Rynku i sąsiednich ulic) zostaną udostępnione rowerzystom.
I jak przekładają się prace w danej części miasta na zamknięcie wjazdu na inne ulice.

Niedawno było głośno o tym, że z powodu remontu Kościuszki powyżej placu Miarki zamknięto przejście dla pieszych na rogu Sądowej/Mikołowskiej/Matejki. Mam wrażenie, że tu jest podobnie.
Offline mar'  
#9 Wysłane : 23 kwietnia 2015 15:20:49
mar'

Ranga: Gold Boarder

Przyłączony: 2014-06-23

Dziękuję: 31 razy
Podziękowano: 29 raz (y) w 23 postu (ów)
Napisał: W. Sportu i Turystyki Idź do cytowanego postu.
W związku z powyższymi wpisami dowiedziałem się w Wydziale Transportu, że tymczasowe ograniczenie ruchu na Rynku zostało wprowadzone na wniosek wykonawcy robót. Proponuję poruszyć temat na najbliższym spotkaniu Zespołu konsultacyjnego ds. Polityki Rowerowej Miasta Katowice.

Dzień dobry,

zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu (rys. 2.4) która jest dołączona do wszystkich przetargów na przebudowę Rynku na końcu ul. Pocztowej mają stanąć znaki: B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach) i C-13a (koniec drogi dla rowerów).

UserPostedImage
http://i.imgur.com/oleIwUw.png

Czy coś się zmieniło w zakresie stałej organizacji ruchu w tym miejscu?

Czy do znaku B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach) mogła by być dołożona tabliczka T-22 ("nie dotyczy rowerów")?
Czy zamiast znaku C-13a (koniec drogi dla rowerów) mógłby zostać umieszczony znak C-13/16 wskazujący ruch pieszych i rowerów na tej samej drodze?
thanks 1 użytkownik podziękował mar' za ten post.
TomP na 2015-04-24
Offline TomP  
#10 Wysłane : 24 kwietnia 2015 14:19:57
TomP

Tak przy okazji fragmentu projektu wklejonego przez mar' chciałem zapytać, kto zgodził się na dwie koperty P-20 metr za końcem ścieżki rowerowej ?
Ewidentnie utrudniają wjazd i zjazd ze ścieżki rowerowej.
Offline MZUiM Katowice  
#11 Wysłane : 15 maja 2015 06:29:27
MZUiM Katowice

Grupy: MZUiM
Przyłączony: 2012-11-12

Dziękuję: 5 razy
Podziękowano: 69 raz (y) w 68 postu (ów)
Odpowiedzi w przedmiotowej kwesti powinien udzielić Wydział Transportu Urzędu Miasta Katowice.

Napisał: mar' Idź do cytowanego postu.
Napisał: W. Sportu i Turystyki Idź do cytowanego postu.

Dzień dobry,

zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu (rys. 2.4) która jest dołączona do wszystkich przetargów na przebudowę Rynku na końcu ul. Pocztowej mają stanąć znaki: B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach) i C-13a (koniec drogi dla rowerów).

UserPostedImage
http://i.imgur.com/oleIwUw.png

Czy coś się zmieniło w zakresie stałej organizacji ruchu w tym miejscu?

Czy do znaku B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach) mogła by być dołożona tabliczka T-22 ("nie dotyczy rowerów")?
Czy zamiast znaku C-13a (koniec drogi dla rowerów) mógłby zostać umieszczony znak C-13/16 wskazujący ruch pieszych i rowerów na tej samej drodze?

Regulamin Platformy Konsultacji Społecznych Pkt 1 "PLATFORMA NIE SŁUŻY DO SKŁADANIA SKARG I WNIOSKÓW"
Offline MZUiM Katowice  
#12 Wysłane : 15 maja 2015 06:33:39
MZUiM Katowice

Grupy: MZUiM
Przyłączony: 2012-11-12

Dziękuję: 5 razy
Podziękowano: 69 raz (y) w 68 postu (ów)
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach nie wydał zgody na lokalizacje kopert parkingowych w miejscu stanowiącym przedmiot Pana postu.
Informujemy, iż w chili obecnej w przedmiotowym miejscu znajduja się betonowe słupki uniemożliwiające zaparkowanie w tych miejscach samochodów.

Napisał: TomP Idź do cytowanego postu.
Tak przy okazji fragmentu projektu wklejonego przez mar' chciałem zapytać, kto zgodził się na dwie koperty P-20 metr za końcem ścieżki rowerowej ?
Ewidentnie utrudniają wjazd i zjazd ze ścieżki rowerowej.

Regulamin Platformy Konsultacji Społecznych Pkt 1 "PLATFORMA NIE SŁUŻY DO SKŁADANIA SKARG I WNIOSKÓW"
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum