logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline W. Budynków i Dróg  
#1 Wysłane : 6 października 2020 11:34:24
W. Budynków i Dróg

Ranga: Moderator

Grupy: WBD, Moderatorzy - Konsultacje Społeczne - Infrastruktura, Moderatorzy - Infrastruktura
Przyłączony: 2011-10-20
Posty: 216

Podziękowano: 1 raz (y) w 1 postu (ów)
Prezydent Miasta Katowice
ogłasza konsultacje
projektu uchwały w sprawie wprowadzenia Regulaminu korzystania z miejsc postojowych na Parkingu Park & Ride - Brynów oraz na Parkingu Park & Ride - Zawodzie w Katowicach


W związku z powyższym zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego działających na terenie miasta Katowice, do wnoszenia uwag i opinii w terminie od dnia 06.10.2020r. do dnia 20.10.2020r. za pośrednictwem załączonych formularzy opinii.

Formularz należy:
- przesłać na adres Urząd Miasta Katowice, Wydział Budynków i Dróg, Rynek 1, Katowice, lub
- złożyć osobiście w Wydziale Budynków i Dróg za pośrednictwem Kancelarii Urzędu Miasta Katowice, Rynek 1, Katowice, lub
- przesłać dokument za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: bd@katowice.eu
- załączyć w formie pliku na Platformie Konsultacji Społecznych (www.pks.katowice.eu) pod wątkiem, w którym zamieszczono informację o konsultacjach
Załączniki:
projekt_uchwaly_P&R_Brynow_Zawodzie.pdf 278 KB, pobrane 43 czas (s).
Offline Maciek2207  
#2 Wysłane : 7 października 2020 18:48:17
Maciek2207

Ranga: Expert Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2011-11-12
Posty: 128

Dziękuję: 25 razy
Podziękowano: 28 raz (y) w 25 postu (ów)
Dzień dobry,

Dlaczego nie planują Państwo umożliwić parkowania osobom z biletami jednorazowymi? Przecież także oni powinni być klienci parkingów.
Taki P&R powinien również działać na zasadzie: wjeżdżam na parking, kupuje bilet parkingowy np. za 10/20 zł i taki bilet uprawnia mnie do korzystania z komunikacji miejskiej przez cały dzień oraz postoju pojazdu.
Co ma zrobić osoba, która nie ma biletu okresowego na karcie ŚKUP gdyby chciała skorzystać z parkingu?

Pozdrawiam
MR
Offline Maria  
#3 Wysłane : 16 października 2020 15:49:34
Maria

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2020-10-16
Posty: 2
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dzień dobry,
Seniorzy jadący np. z Mikołowa i chcący załatwić sprawy w centrum Katowic także nie mają możliwości bezpłatnego zaparkowania samochodu w centrum przesiadkowym Brynów . Dotyczy to także seniorów, zamieszkujących południowe dzielnice typu Kostuchna czy Podlesie. Wbrew pozorom dość dużo osób w wieku 60+ jeździ samochodami i chętnie skorzystaliby z takiej opcji z przesiadką na pojazdy komunikacji miejskiej. W jakimś stopniu uwolniłoby to trochę miejsc parkingowych w centrum, miałoby wpływ na zmniejszenie korków - a co za tym idzie polepszenie jakości powietrza w Śródmieściu.
Na marginesie - powyższa sprawa dotyczy wszystkich katowickich centrów przesiadkowych.
Maria S-W
Offline Maria  
#4 Wysłane : 18 października 2020 12:04:24
Maria

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2020-10-16
Posty: 2
Polska
Lokalizacja: Katowice

Proszę wziąć pod uwagę także emerytów ( a w szczególności tych, którzy nie muszą już płacić za przejazdy komunikacją miejską ), którzy dojeżdżając od strony Mikołowa czy z południowych dzielnic Katowic ( Podlesie, Kostuchna ) chętnie pozostawiliby bezpłatnie samochody w centrum przesiadkowym i dojechali do Śródmieścia tramwajem lub autobusem. Emerytów, jeżdżących samochodami jest dość dużo. Takie rozwiązanie miałoby wpływ na zmniejszenie korków na ulicach dojazdowych do centrum miasta ( ul.Kościuszki,ul. Mikołowska ) a co za tym idzie na polepszenie jakości powietrza .
Offline micher  
#5 Wysłane : 20 października 2020 22:24:44
micher

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-02-27
Posty: 50
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 22 razy
Podziękowano: 12 raz (y) w 9 postu (ów)
Przede wszystkim korzystanie z parkingów P&R powinno być ułatwieniem, a nie utrudnieniem dla dojeżdżających do centrum miasta. Niestety proponowany regulamin będzie to raczej utrudniał. Postój na takich parkingach powinien się opłacać, zarówno pod względem finansowym, jak i łatwości korzystania.
Oczywiście pewną trudnością jest to, że obszar strefy płatnego pakowania w centrum jest mały, stawki niskie, a miejsc sporo, więc siłą rzeczy parkingi P&R tracą przez to na atrakcyjności, ale proponowany regulamin wręcz "koncertowo" zniechęca do korzystania z nich.

Choćby absurdalnie wysoka kara, parkowanie do tylko 24, obowiązek rejestracji biletu? Jeśli ma się bilet uprawniający do darmowego postoju, to powinno być to rejestrowane na wjeździe (ew. drukować bilet 0, albo powiązać kartę SKUP z rejestracją), a nie żeby użytkownik musiał iść do automatu i wracać do auta - byłoby to irytujące zwłaszcza dla tych z biletami miesięcznymi (nie wiem jak będzie, bo z regulaminu to nie wynika, więc piszę, jak powinno być). No, chyba że użytkownik kupuje bilet na miejscu, ale wtedy też powinna być możliwość aktywowania zakodowanego biletu (np. dobowego) na wjeździe.

Jak rozumiem, do darmowego postoju uprawnia każdy bilet okresowy, czyli najtańszy "dzienny" za 10 zł też? Jeśli tak to ok. Wtedy wspomniani tu seniorzy zapłaciliby z ulgą tylko 5 zł za cały dzień do 24, więc cena nie jest wygórowana w takim przypadku i nie ma sensu rozszerzać je na bilety jednorazowe, zresztą tak jest też w innych miastach. Oczywiście powinna być możliwość kupna takich biletów (bo są one dostępne w wersji papierowej) wraz z darmowym biletem.

Tutaj kilka uwag narzucających się od razu:

  • Kara jest zdecydowanie za wysoka, zwłaszcza w porównaniu do śmiesznie niskich kar (chyba 50 zł), za brak opłacenie w centrum miasta, powinna wynosić najwyżej 100 zł za dobę (jak w Krakowie i Warszawie).
  • parking powinien być czynny od godziny 4:30 do 2:30 dnia następnego jak w Krakowie i Warszawie
  • proponuje także wydłużenie do 20 min darmowego przebywania na parkingu


Regulamin dla wszystkich centrów przesiadkowych powinien być taki sam (oprócz Sądowej, ale to należy rozpatrywać jako autobusowy dworzec międzynarodowy, a nie jako centrum przesiadkowe) i w zasadzie nie mam tu na myśli tylko Katowic. W zasadzie to regulaminy wszystkich centrów przesiadkowych na terenach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii obsługiwanych przez ZTM powinny być takie same!!!
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.