logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Wydział Rozwoju Miasta  
#1 Wysłane : 31 lipca 2020 08:48:00
Wydział Rozwoju Miasta

Ranga: Moderator

Grupy: WRM, Moderatorzy - Inwestycje
Przyłączony: 2016-04-06
Posty: 217

Podziękowano: 21 raz (y) w 21 postu (ów)
Miasto Katowice zaprasza do zapoznania się z zamierzeniem inwestycyjnym w ramach zadania pn.: „MDK Witosa - budowa domu kultury wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych w formie parku”.

Cel przedsięwzięcia:
Budowa Miejskiego Domu Kultury Witosa dla zapewnienie i zorganizowanie miejsca spotkań mieszkańców Osiedla Witosa, który będzie realizował działania w dziedzinie upowszechniania kultury, edukacji i wychowania. Zagospodarowanie terenów przyległych w formie parku oraz zapewnienie miejsc postojowych dla potrzeb funkcjonowania obiektu.

Lokalizacja:
Obszar przyszłego zainwestowania zlokalizowany jest w dzielnicy Osiedle Witosa w rejonie ul. Kwiatkowskiego i ul. Grabskiego.
Lokalizację planowanej inwestycji przedstawia załączony plan sytuacyjny.

Planowany zakres inwestycji obejmuje:

1. obiekt Miejskiego Domu Kultury z salą wielofunkcyjną na potrzeby organizowania imprez i wydarzeń kulturalnych ze sceną i wysuwaną widownią, z uwzględnieniem m.in.: sali baletowej, sali taneczno – ruchowej, pracowni plastycznej, pracowni ceramicznej z piecem do wypalania ceramiki oraz innych niezbędnych sal i pomieszczeń dla realizacji zadań i prowadzonych działań domu kultury w dziedzinie wychowania, edukacji i upowszechniania kultury. Obiekt będzie wkomponowany i powiązany z terenem przewidzianym na park.

2. wykonanie parku z uwzględnieniem m.in.: zieleni urządzonej, miejsca spotkań mieszkańców, ogrodów społecznych, ciągów komunikacji pieszej, ścieżek pieszo-rowerowych, ścieżek edukacyjnych o charakterze przyrodniczo – historycznym, form małej architektury, oświetlenia terenu, monitoringu parku oraz zapewnienia możliwości zbierania deszczówki z przeznaczeniem na podlewanie w tym: wykorzystanie ekologicznych form nawadniania m.in. suche rzeki, suche oczka wodne.

Przewidywany termin realizacji zadania:
w roku 2020 – zlecenie opracowania dokumentacji projektowej poprzedzonej koncepcją architektoniczno-urbanistyczną
w roku 2021 – kontynuacja wykonania dokumentacji projektowej dla budowy Domu Kultury MDK Witosa wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych w formie parku


Na Państwa pytania i uwagi czekamy do dnia 14 sierpnia 2020 r.
Załączniki:
MDK Witosa - plan sytuacyjny.pdf 5,521 KB, pobrane 46 czas (s).
Offline BartekSzy  
#2 Wysłane : 2 sierpnia 2020 13:46:11
BartekSzy

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2020-08-02
Posty: 1
Polska
Lokalizacja: Katowice

Świetna inicjatywa, trakty piesze od lat są już wytyczone, wystarczy utwardzić ścieżki, postawić ławki, kosze na śmieci i małym kosztem można stworzyć mały park dla okolicznych mieszkańców. Nieopodal wskazanego terenu zbudowana jest prowizoryczna zagroda dla koni z okolicznej stajni, miło byłoby zadbać również o nich minimalną infrastrukturą, która pomoże w pojeniu czy karmieniu koni. Liczę, że przy realizacji tego projektu nie będą wycinane drzewa i utrzymany zostanie naturalny klimat tego miejsca.
Cieszy też pomysł sali baletowej, która da ciekawą alternatywę dla dzieciaków i ich rodziców. Świetnie, że teren zostanie przeznaczony dla mieszkańców a nie zamieniony pod inwestycję dla kolejnego dewelopera.

Brawo dla zespołu, który działa w tym temacie :)
Pozdrawiam
BS
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest (2)
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.