logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline kasia  
#1 Wysłane : 25 listopada 2014 22:20:04
kasia

Ranga: Gold Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-02-05

Dziękuję: 48 razy
Podziękowano: 18 raz (y) w 14 postu (ów)
W wielu miejscach można się spotkać z tablicami edukacyjnymi - te najbardziej popularne to tablice przyrodnicze umieszczone na ścieżkach dydaktycznych, w parkach, rezerwatach itp. Są też tablice pamiątkowe poświęcone, wybitnym, zasłużonym osobom. Jeżeli się nie mylę, to na Kokocińcu (Ligota) jest też (już) tablica poświęcona XIX wiecznej hucie żelaza "Ida".
Było by dobrym pomysłem, aby taki trend dalej kontynuować, przypominając też o innych zakładach w ich pierwotnej lokalizacji: kuźnicach, hutach i kopalniach, które miały wpływ na rozwój naszego miasta . Jeśli podkreślono istnienie huty w Kokocińcu to czemu nie opisać istnienia hut Norma, Marta, Hohenlohe, Paweł, Uthemann, Lieres, Bernhardii , kopalni Karolina na Wełnowcu i wielu innych?
Tablice upamiętniające dawne zakłady przemysłowe mogły by być utrzymane w takiej samej konwencji graficznej, z planem pokazującym rozmieszczenie budynków wzbogacone o zdjęcia jak też i lokalizację np. w rzucie na współczesną mapkę z nazwami dzisiejszych ulic ( było by to ciekawe połączenie minionych czasów w nawiązaniu do współczesności). Czy była by taka szansa?
Chcę na koniec dodać, iż np. huty z terenu Burowca, Dąbrówki Małej, Szopienic są "opracowane" - (z planami włącznie) i dostępne "od ręki" u osoby działającej w komisji historycznej Stowarzyszenia związanego z walcownią w Szopienicach (mogę przesłać namiary w razie czego).
Pozdrawiam
thanks 2 użytkowników podziękowało kasia za ten post
W. Komunikacji Społecznej na 2014-11-26, oio154 na 2015-01-02
Offline W.Promocji  
#2 Wysłane : 29 grudnia 2014 10:11:37
W.Promocji

Ranga: Member

Grupy: WP
Przyłączony: 2011-02-18

Podziękowano: 1 raz (y) w 1 postu (ów)
Budowa systemu Informacji Miejskiej z wykorzystaniem tego typu tablic z pewnością przyczyni się do upowszechniania ciekawych informacji o zabytkach Katowic. Jednocześnie należy pamiętać, iż budowa systemy winna być spójna z systemem identyfikacji miasta. Budowa takich tablic jest świetnym pomysłem dla zadań realizowanych w ramach środków przewidzianych dla Rad Jednostek Pomocniczych czy też Budżetu Obywatelskiego. Wydział Promocji z pewnością pozytywnie zaopiniuje tego typu działania przedłożone w w.w. procedurach.
thanks 1 użytkownik podziękował W.Promocji za ten post.
kasia na 2015-01-18
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest (2)
Skok do forum