logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

2 strony<12
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Arashi  
#21 Wysłane : 10 stycznia 2019 20:31:33(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Arashi

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2018-10-07(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Polska

Dziękuję: 4 razy
Podziękowano: 2 raz (y) w 1 postu (ów)
Napisał: W. Inwestycji Idź do cytowanego postu.
Napisał: Arashi Idź do cytowanego postu.
Szanowni Państwo,

Na wstępie pozwolę sobie ponowić uwagę, na którą dotychczas nie otrzymałam odpowiedzi:
Arashi napisał:
Na zamieszczonym planie w żaden sposób nie ujęto dębów okalających schron przeciwlotniczy oraz wysokich brzóz rosnących między obecnym terenem stadionu a posesją przy ul. Borówkowej 1. Drzewa te nie są oznaczone ani jako „istniejące” ani „przeznaczone do wycinki”.

Pozwolę sobie także uzupełnić powyższy cytat o pytanie: dlaczego drzewa te nie są ujęte w planie? Po zestawieniu planu inwestycji z posiadanym przeze mnie wyrysem z mapy ewidencyjnej, zauważyłam, że na obu dokumentach pominięte są dokładnie te same drzewa. Każe mi to wysunąć absurdalne dość przypuszczenie, że w ciągu 70 lat nikt z Urzędu Miasta nie naniósł wzmiankowanych drzew na plany. Wnoszę o poprawne skatalogowanie drzew i zwracam się z prośbą o pozostawienie SIEDEMDZIESIĘCIOLETNICH(!!) dębów w stanie nienaruszonym.

Z uwagi na intensywną gęstość zadrzewienia geodeta zgodnie z prawem geodezyjnym przygotowując mapę definiuje obszary zadrzewione jako skupiska drzew i krzewów. W związku z potrzebą likwidacji skarp oraz niwelacją terenu tylko konieczne drzewa i krzewy kolidujące z inwestycją zostaną przeznaczone do wycinki.

Czyli dokładnie WSZYSTKIE, o których mowa w tym wątku. Skarpa, którą projektant postanowił zlikwidować, jest cennym buforem oddzielającym teren stadionu od sąsiadującego z nim osiedla. W związku z tym ponawiam postulat pozostawienia skarpy i porastających ją drzew w niezmienionym kształcie.

Proszę mi wyjaśnić, na jakiej podstawie Wydział Inwestycji postanawia z premedytacją działać sprzecznie z wynikami konsultacji społecznych (na które sam się powołuje, kiedy jest mu to na rękę) i pozytywnym zaopiniowaniem odnośnych wniosków przez Prezydenta Miasta Katowice? Czy Wydział Inwestycji i jego widzimisie stoją ponad Prezydentem Miasta i ponad mieszkańcami? Mieszkańcy przy każdej okazji podkreślali wartość jaką mają dla nich te drzewa - dęby i brzozy - ale Wydziału Inwestycji najwyraźniej to w ogóle nie interesuje.

Nota bene, do wycinki przeznaczono m.in. brzozę rosnącą w tej chwili tuż za ogrodzeniem posesji przy ul. Borówkowej 1, która nie jest ani na skarpie, ani na trasie JEZDNI, więc czemu ma zostać wycięta?

Oczekuję kompetentnych wyjaśnień w poruszonych przeze mnie kwestiach.

Offline Arashi  
#22 Wysłane : 10 stycznia 2019 20:37:16(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Arashi

Polska

Przejdę teraz do tematu jezdni na terenie stadionu.
Droga p.pożarowa stanowi również komunikację służącą pobliskim mieszkańcom .

W żadnym punkcie wskazanego przez Państwa raportu z konsultacji społecznych z 2016r. nie postulowano budowy jezdni. Mowa jedynie o otoczonych zielenią alejach i ścieżce rowerowej. Uprzejmie proszę, aby nie uszczęśliwiali nas Państwo na siłę – nikt z nas nie potrzebuje tutaj jezdni (może bejsboliści, którym nie chce się nosić sprzętu z parkingu na boisko?). Mieszkańcy z którymi rozmawiałam na ten temat, są temu pomysłowi stanowczo przeciwni. Wyniki konsultacji społecznych z 2016r. jednoznacznie dowodzą, że pobliskim mieszkańcom służyć będą drzewa, które już tutaj rosną (wspomniane dęby i sąsiadujące z nimi brzozy), a nie asfalt, którym chcecie je Państwo zastąpić. Wnoszę o przesunięcie drogi przeciwpożarowej za stadion, by zwiększyć jej odległość od osiedla (tam, gdzie obecnie biegnie droga żwirowa) i zamknięcie jej dla ruchu.

Nie ma możliwości przesunięcia drogi z uwagi na przepisy pożarowe. Droga od budynku musi znajdować się w odległości nie mniejszej niż od 5 m i nie większej niż 15m.

W takim razie można zmienić także umiejscowienie budynku (o jakikolwiek budynek Państwu chodzi...).

Proszę się wytłumaczyć ze swojego wcześniejszego uszcześliwiania nas - mieszkańców - na siłę JEZDNIĄ! Wmawiacie nam, że "droga ma służyć mieszkańcom", a gdy się Wam wskazuje, że nigdy żadnej drogi nie chcieliśmy (co widać po raporcie z konsultacji społecznych), nabieracie wody w usta i znów zaczynacie udawać, że mowa tylko o drodze pożarowej.

Domagam się całościowej, kompetentnej odpowiedzi na moje postulaty i spostrzeżenia, bez ignorowania argumentów, na które nie znajdujecie Państwo kontry.
Offline Arashi  
#23 Wysłane : 10 stycznia 2019 20:40:09(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Arashi

Polska

Czy byliby Państwo uprzejmi dokładnie scharakteryzować, co rozumieją pod pojęciem „oświetlenie parkowe”? Światła w części PARKU Kościuszki nie mają nic wspólnego ze zdrowym oświetleniem – wyposażono je w źródła światła o bardzo wysokiej temperaturze barwowej („zimna biel”), czyli dokładnie takie, które mają potwierdzony negatywny wpływ na zdrowie ludzkie.

Co z oświetleniem samego stadionu? Czy również będzie to „oświetlenie niskie typu parkowego” czy też „służyć” nam będą agresywne halogeny, wycelowane prosto w nasze okna, jak na stadionie Ruchu Chorzów przy DTŚ?

Z niecierpliwością wyczekuję Państwa komentarza do poruszonych przeze mnie kwestii.

Oświetlenie parkowe jest oświetleniem niskim o wys. słupów od 5m do 7.5 m. Światło lamp skierowane jest ku ziemi i rozproszone w taki sposób aby nie oślepiać przechodniów.
Oświetlenie stadionowe nie jest wycelowane w murawę boiska i rozproszone w taki sposób aby nie powodować zjawiska „olśnienia” u zawodników i kibiców, a tym bardziej nie będzie oślepiać okien sąsiedniej zabudowy.

To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Zimne światło (powyżej 3100K) nie musi świecić bezpośrednio w oczy, aby było szkodliwe dla zdrowia. Proszę o kompetentną odpowiedź jaka TEMPERATURA BARWOWA OŚWIETLENIA jest planowana na terenie inwestycji.

Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
2 strony<12
Skok do forum