logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline kasia  
#1 Wysłane : 18 marca 2018 20:58:23(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
kasia

Ranga: Gold Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-02-05(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Posty: 166
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Dziękuję: 48 razy
Podziękowano: 18 raz (y) w 14 postu (ów)
Witam
Jako lider grupy, której pomysł na zorganizowanie inicjatywy lokalnej (pt. "Człowiek - przyjacielem owadów - budujemy dom dla zapylaczy") został zaakceptowany przez Prezydenta, zwracam się z prośbą o wyjaśnienie pewnych kwestii.

Na wstępie kilka faktów dla przypomnienia.
Jest to druga tego typu inicjatywa o charakterze przyrodniczym - dotycząca tego samego obszaru i realizowana we współpracy z przedstawicielami 3 dzielnic.
Poprzednia, która podlegała pod Zakład Zieleni Miejskiej układała nam się modelowo, zarówno pod względem konsultacji jak też i organizacji pracy. Wszystkie potrzebne do jej sfinalizowania elementy (łąka kwietna, rośliny do posadzenia, kontener na śmieci czy ziemia do roślin) zostały zorganizowane przez ZZM. My wykonaliśmy pracę zgodnie z określonym harmonogramem. Tegoroczna inicjatywa różni się nieco od poprzedniej ponieważ zakłada m.in. budowę hotelu dla owadów pożytecznych i 3 prelekcje przeprowadzone przez pracownika Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Poszczególne elementy do budowy hotelu dla owadów, z racji zgromadzenia różnorakich elementów konstrukcyjnych z różnych miejsc, musimy zorganizować sami i to jest jasne - nikt tego nie kwestionuje.
Całość w tym roku podlegać ma pod Wydział Kształtowania Środowiska.

I tutaj zaczynają się problemy.
Już na wstępie dowiedziałam się, że umowę powinno z UM podpisać w naszym imieniu "jakieś" stowarzyszenie, które wyłoży na to pieniądze i przedstawi faktury UM po czym zostaną one, po zaakceptowaniu, zwrócone na konto stowarzyszenia.
Problem polega na tym, że nie było żadnych tego typu wymagań kiedy przystępowaliśmy do inicjatywy. Nie otrzymaliśmy informacji, że musimy nawiązać współpracę z jakimś stowarzyszeniem i taka opcja nie wchodzi w chwili obecnej w rachubę.
Z powyższego wynika kolejny problem. Okazało się, że musimy, a właściwie jako lider przede wszystkim ja, wyłożyć ze swojej kieszeni na tą inicjatywę 5 tys. zł (no może po rozmowie z panią w Wydziale Kształtowania Środowiska - poza prelekcjami czyli o 900 zł mniej czyli 4100 zł).
Z rozmów jakie miałam okazję odbyć z koleżanką, której poprzednia inicjatywa (2017) była również związania z w/w wydziałem wynika, że w poprzednim roku jej inicjatywa była realizowana w miesiącach czerwiec lipiec sierpień a zwrot pieniędzy otrzymała dopiero w październiku.
I tu nasuwają się pytania:
Jak Państwo chcecie zachęcić do współpracy mieszkańców jeśli zmuszacie ich do kredytowania z własnej kieszeni tego typu projektów podczas kiedy pieniądze przecież w podanej w obwieszczeniu kwocie zostały zaakceptowane ???
Czy mieszkańcy mogą być pewni, że wyłożona suma zostanie na pewno zwrócona? I kiedy? Czy nagle, któraś faktura nie zostanie po fakcie zakwestionowana? A może środki nagle zostaną przesunięte na inny cel lub ich wypłata czasowo wstrzymana ze względu np. na zmiany w Urzędzie Miejskim po wyborach samorządowych?
Przyznam, że jest jakiś niezrozumiały w tym wszystkim brak spójnego działania w Urzędzie Miejskim. Jeżeli inicjatywa ma związek z wydarzeniem kulturalnym - to pieniądze otrzymuje Dom Kultury który współpracuje z wnioskodawcą inicjatywy (dyrektor nie sięga na nią do swojej kieszeni własnej). Jeżeli coś podlega pod ZZM - ta organizuje zakup zieleni lub założenie łąki kwietnej. Inne wydziały słyszałam, realizowały to zadanie przez system zaliczek. A tu mamy problem, z którego wynika, że wnioskodawca musi te pieniądze mieć i wyłożyć.
Offline W. Kształtowania Środowiska  
#2 Wysłane : 4 maja 2018 14:13:08(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
W. Kształtowania Środowiska

Ranga: Moderator

Grupy: WKŚ
Przyłączony: 2011-02-18(UTC+4:00) Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Posty: 220

Podziękowano: 30 raz (y) w 28 postu (ów)
Dzień dobry.

Odpowiadając na powyższy post uprzejmie informuję:

Inicjatywa lokalna pn. „Człowiek przyjacielem owadów – budujemy dom dla zapylaczy” została pozytywnie zaopiniowana przez Komisję ds. inicjatyw lokalnych i zatwierdzona przez Prezydenta Miasta Katowice w dniu 11 stycznia 2018r.

Następnie Miasto Katowice podpisało umowę z Inicjatorem o wykonanie przedmiotowej inicjatywy w dniu 12 kwietnia 2018r. W tym samym dniu Miasto podpisało również umowę na poprowadzenie cyklu prelekcji tematycznych poświęconych ochronie owadów pożytecznych w ramach wykonania tej inicjatywy.

W chwili obecnej Miasto zleciło wykonanie zakupów na potrzeby realizacji inicjatywy.

Pozdrawiam
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.