logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

2 strony<12
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Wydział Komunikacji Społecznej  
#21 Wysłane : 11 stycznia 2018 09:24:17(UTC)
Wydział Komunikacji Społecznej

Ranga: Moderator

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-12-20(UTC)
Posty: 17

Podziękowano: 2 raz (y) w 2 postu (ów)
W sprawie zasypywania wąwozu po byłej kolei piaskowej w rejonie ul. Mroźnej/Hallera, w Wydziale Kształtowania Środowiska zostało wszczęte postępowanie administracyjne, w którego toku wydano decyzję nakazującą posiadaczowi odpadów usunięcia ich z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania. Jednocześnie Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Katowicach poinformował, że z początkiem stycznia 2018 roku wystąpi do Naczelnika Urzędu Skarbowego o egzekucję grzywny wysokości 20 tys. zł.
Sprawa jest złożona i wielowątkowa ze względu na częste zmiany właściciela przedmiotowego terenu, a także osobne postępowania, które toczą się zarówno w Urzędzie Miasta Katowice, jak również innych organach. W toku jednego z nich wykryto, że część ziemi, którą zasypano wąwóz pochodzi z budowy basenu miejskiego przy ul. Konnej/Hallera. Zgodnie z kartą przekazania odpadów - z budowy basenu pochodziło 5796 ton ziemi, która została przekazana przez podwykonawce osobie fizycznej na podstawie oświadczenia, że ta osoba posiada tytuł prawny do dysponowania gruntami położonymi na terenie po byłej kolejowej magistrali piaskowej oraz deklaruje możliwość przyjęcia gruzu i ziemi z wykopu na potrzeby własne. W związku z powyższym w celu wyjaśnienia sprawy wszczęto wewnętrzną kontrolę, która ma wyjaśnić dlaczego do takiej sytuacji doszło. Jednocześnie wykonawca basenu został zobowiązany do podjęcia działań umożliwiających przewiezienie ziemi pochodzącej z budowy basenu w miejsce nie budzące zastrzeżeń.
thanks 1 użytkownik podziękował Wydział Komunikacji Społecznej za ten post.
Michał Bulsa na 2018-01-12(UTC)
Offline Bolo  
#22 Wysłane : 12 stycznia 2018 06:58:06(UTC)
Bolo

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-05-09(UTC)
Posty: 12

Dziękuję: 2 razy
Podziękowano: 3 raz (y) w 3 postu (ów)
Są w końcu konkretniejsze działania i informacje w powyższej sprawie :
Cytat:
Właścicielem działki jest firma Eminent z Jaworzna. Natomiast prace prowadziła inna jaworznicka spółka o nazwie Alora Group. – Sprawa jest złożona i wielowątkowa ze względu na częste zmiany właściciela przedmiotowego terenu, a także osobne postępowania, które toczą się zarówno w Urzędzie Miasta Katowice, jak również innych organach. – informuje Ewa Lipka, rzecznik prasowy UM Katowice. Po wielu miesiącach w końcu zapadły pierwsze decyzje. Wydział kształtowania środowiska nakazał posiadaczowi odpadów ich usunięcie, ponieważ miejsce nie jest przeznaczone do składowania lub magazynowania. Z kolei Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wystąpił do Urzędu Skarbowego o nałożenie grzywny w wysokości 20 tys. zł za uszkodzenie fragmentu drogi na ul. Borki, w rejonie wiaduktu kolejowego

Okazało się, ze część odpadów pochodziła z budowy basenu miejskiego przy ul. Konnej. Wykonawca, firma NDI S.A. z Sopotu, przekazała firmie zajmującej się wywozem 5796 ton ziemi. Osoba, która odbierała odpadu od wykonawcy basenu, podpisała oświadczenie, że ma prawo do dysponowania gruntami na terenie wąwozu. Przyjmowała gruz i ziemię na własne potrzeby. Teraz trzeba sprawdzić dlaczego doszło do takiej sytuacji. NDI S.A. musi przewieźć ziemię w legalne miejsce. ​​
Informacje z portali katowickich:

http://www.infokatowice....za-ze-pojawil-sie-smrod/
http://katowice24.info/2...udowy-miejskiego-basenu/
thanks 1 użytkownik podziękował Bolo za ten post.
Michał Bulsa na 2018-01-12(UTC)
Offline Michał Bulsa  
#23 Wysłane : 10 marca 2018 11:54:02(UTC)
Michał Bulsa

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-12-26(UTC)
Posty: 415

Dziękuję: 310 razy
Podziękowano: 42 raz (y) w 41 postu (ów)
Szanowni Państwo,
Niestety ale wąwóz nadal jest zasypywany. Na miejscu obecna jest spycharka, która rozprowadza ziemię po wąwozie. Czy Urząd Miasta Katowice ma jakiekolwiek informacje, czy właściciel usuwa ziemię? Gdyż po obserwacjach mieszkańców jest wręcz odwrotnie.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest (3)
2 strony<12
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.