logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Wydział Rozwoju Miasta  
#1 Wysłane : 5 października 2017 07:50:27
Wydział Rozwoju Miasta

Ranga: Moderator

Grupy: WRM, Moderatorzy - Inwestycje
Przyłączony: 2016-04-06
Posty: 215

Podziękowano: 20 raz (y) w 20 postu (ów)
Miasto Katowice zaprasza do zapoznania się z zamierzeniem inwestycyjnym w ramach zadania pn.: „Katowicka Infrastruktura Rowerowa

Cel inwestycji:
Realizując założenia „Polityki Rowerowej Miasta Katowice” Miasto podejmuje działania mające na celu rozwój transportu rowerowego w Katowicach, jak również popularyzację rekreacyjnej jazdy na rowerze. Dla powyższego, w zakresie zadania pn.: „Katowicka Infrastruktura Rowerowa” ujętego w budżecie Miasta Katowice na 2017 r. oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Katowice na lata 2017-2035, planowana jest dalsza, sukcesywna rozbudowa infrastruktury rowerowej dla stworzenia spójnej sieci tras i ścieżek rowerowych w naszym mieście.

Planowany zakres przedsięwzięcia:
W ramach kolejnych działań przewidzianych w zakresie inwestycji pn.: „Katowicka Infrastruktura Rowerowa” w bieżącym roku planowane jest zlecenie koncepcji przebiegu infrastruktury rowerowej wzdłuż ul. Francuskiej od ul. Trzech Stawów (nawiązanie do trasy rowerowej nr 1) do ul. Damrota wraz z połączeniem ww. drogi rowerowej z ul. Wita Stwosza w rejonie Hotelu Diament.
Przedmiotowe przedsięwzięcie wraz z przyszłą infrastrukturą łączącą ul. Domina z ul. Kościuszki i ul. Jankego (prace koncepcyjne na ukończeniu) ma na celu zapewnienie komunikacji rowerowej pomiędzy Parkiem Kościuszki, planowanym basenem przy zbiegu ul. Ceglanej i ul. Kościuszki, przyszłym Ślaskim Centrum Innowacji, strefą „Tempo 30”, a także terenami Katowickiego Parku Leśnego i Osiedlem Paderewskiego.

Lokalizacja:
Przyszłe zamierzenie inwestycyjne zlokalizowane jest w dzielnicach Brynów Część Wschodnia - Osiedle Zgrzebnioka i Osiedle Paderewskiego-Muchowiec. Obejmuje tereny wzdłuż ul. Francuskiej oraz obszar położony na południe od autostrady A4 pomiędzy ul. Francuską a ul. Wita Stwosza.

Zakres opracowania przedstawia załączony plan sytuacyjny.

Dodatkowo informuje się, że na etapie opracowywania dokumentacji koncepcyjnej dla przedmiotowego przedsięwzięcia, rozwiązania dla poprowadzenia nowej infrastruktury będą uzgadniane z poszczególnymi Podmiotami określonymi w przepisach, jak również będą konsultowane z Przedstawicielami środowisk rowerowych na Zespole ds. Polityki Rowerowej Miasta Katowice.

Na Państwa pytania i uwagi czekamy do dnia 19 października 2017 r.
Załączniki:
Plan sytuacyjny z zakresem opracowania.pdf 1,655 KB, pobrane 70 czas (s).
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.