logo
Witamy Gościa! Aby wykorzystać wszystkie możliwości proszę Zaloguj albo Rejestruj.

Zgłoszenie

Icon
Error

2 strony12>
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Offline Wydział Rozwoju Miasta  
#1 Wysłane : 20 kwietnia 2017 11:04:38
Wydział Rozwoju Miasta

Ranga: Moderator

Grupy: WRM, Moderatorzy - Inwestycje
Przyłączony: 2016-04-06
Posty: 223

Podziękowano: 23 raz (y) w 23 postu (ów)
Miasto Katowice zaprasza do zapoznania się z zamierzeniem inwestycyjnym w ramach zadania pn.: „Katowicka Infrastruktura Rowerowa

Cel inwestycji
:
Realizując założenia „Polityki Rowerowej Miasta Katowice” Miasto podejmuje działania mające na celu rozwój transportu rowerowego w Katowicach, jak również popularyzację rekreacyjnej jazdy na rowerze. Dla powyższego, w zakresie zadania pn.: „Katowicka Infrastruktura Rowerowa” ujętego w budżecie Miasta Katowice na 2017 r. oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Katowice na lata 2017-2035, planowana jest dalsza, sukcesywna rozbudowa infrastruktury rowerowej dla stworzenia spójnej sieci tras i ścieżek rowerowych w naszym mieście.

Planowany zakres przedsięwzięcia:
W ramach kolejnych działań przewidzianych w zakresie inwestycji pn.: „Katowicka Infrastruktura Rowerowa” w bieżącym roku planowane jest zlecenie koncepcji przebiegu infrastruktury rowerowej dla skomunikowania terenu przyszłego basenu miejskiego (położonego w rejonie skrzyżowania ul. Konnej i ul. Hallera) z ul. Techników i ul. Niepodległości oraz z trasą rowerową nr 5 przebiegającą w ul. Brynicy.

W pierwszej kolejności tj.: w 2018 r. planowana jest realizacja połączenia zapewniającego komunikację rowerową przyszłego obiektu basenu z dzielnicą Dąbrówka Mała.

Lokalizacja:
Przyszłe zamierzenie inwestycyjne zlokalizowane jest w dzielnicach Dąbrówka Mała oraz Szopienice-Burowiec.
Zakres opracowania przedstawia załączony plan sytuacyjny.

Dodatkowo informuje się, że na etapie opracowywania dokumentacji koncepcyjnej dla przedmiotowego przedsięwzięcia, rozwiązania dla poprowadzenia nowej infrastruktury będą uzgadniane z poszczególnymi Podmiotami określonymi w przepisach, jak również będą konsultowane z Przedstawicielami środowisk rowerowych na Zespole ds. Polityki Rowerowej Miasta Katowice.

Na Państwa pytania i uwagi czekamy do dnia 4 maja 2017 r.

Edytowane przez użytkownika 20 kwietnia 2017 11:06:32  | Powód: Nie podano

Załączniki:
Plan sytuacyjny z zakresem opracowania.pdf 1,762 KB, pobrane 84 czas (s).
Offline Michał Bulsa  
#2 Wysłane : 24 kwietnia 2017 16:13:27
Michał Bulsa

Ranga: Platinum Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-12-26
Posty: 488

Dziękuję: 346 razy
Podziękowano: 45 raz (y) w 44 postu (ów)
Ponownie zwracam się z propozycją, by przy wytyczaniu DDR wzięto pod uwagę zagrożenia, mogące wynikać dla rowerzystów. Chodzi o niebezpieczny węzeł ul. gen. J. Hallera z aleją W. Roździeńskiego (S86), a także o wąską jezdnię ul. gen. J. Hallera na całym odcinku proponowanej DDR. Warto zauważyć, że ul. gen. J. Hallera jest mocno dociążona TiR-ami i samochodami ciężarowymi.

Ponownie proponuję rozważenie możliwości przeprowadzenia (w całości lub w części) tej DDR np. przez teren osiedla Przedwiośnie.

Załączam mapkę z zaznaczonymi wieloma różnymi wariantami poprowadzenia ścieżki, które wskazują, iż nie trzeba jej wyznaczać przy krawędzi jezdni ulicy gen. Józefa Hallera. Część na pewno jest nieco trudniejsza w realizacji (m.in. poprzez własność terenu). Czerwoną ciągłą linią zaznaczono propozycję UM. Wykropkowanymi liniami oraz niebieską linią ciągłą oraz brązową linią ciągłą zaznaczono proponowane inne warianty przebiegu. Proszę o wnikliwe rozpatrzenie tych propozycji.
Załączniki:
map.png 1,725 KB, pobrane 71 czas (s).
Offline mngolden  
#3 Wysłane : 25 kwietnia 2017 12:11:57
mngolden

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-03-17
Posty: 40
Polska

Podziękowano: 10 raz (y) w 9 postu (ów)
Po co konsultować drugi raz, skoro nie naniosło się żadnych zmian zgłoszonych przez mieszkańców?

Nie potrafię zrozumieć tej logiki - najpierw robicie konsultacje do 30 marca, gdzie mieszkańcy oprotestowują wyznaczoną przez miasto trasę, proponują kilka alternatyw (robią mapki) na jej poprowadzenie i czekają na wprowadzanie zmian do jej przebiegu, po czym nie nanosicie poprawek tylko robicie kolejne konsultacje!- pytanie po co ?

Żeby przeciągnąć odpowiedź czy wprowadzicie zmiany i oczywiście żeby mieszkańcy zrobili sobie ścieżkę rowerową z Budżetu Obywatelskiego?

Miasto dobrze wie, że proponowany przez mieszkańców przebieg trasy rowerowej był zgłaszany do projektów ogólnomiejskich dwa lata z rzędu ale nie starczyło środku na jego realizację i teraz mieszkańcy po raz trzeci mają zgłosić? - chore.

Ponawiam moje uwagi z poprzednich konsultacji:

,,Nie rozumiem dlaczego miasto nie opiera się na pomysłach mieszkańców, na poprowadzenie tej ścieżki rowerowej? Mieszkańcy od dwóch lat zgłaszają do Budżetu Obywatelskiego w Katowicach - ogólnomiejskiego, jak chcą żeby ta trasa biegła! W zeszłym roku zadanie otrzymało ponad 2700 głosów, nie zostało jednak zrealizowane gdyż zabrakło na nie środków. Skoro mieszkańcy Burowca i Dąbrówki Małej korzystają z danego szlaku pieszo - rowerowego, który niestety na tą chwilę nie spełnia żadnych standardów( błoto po kostki, brak oświetlenia itd.), to nie potrafię zrozumieć dlaczego nadal wyznacza się ścieżkę rowerową tam gdzie jej nie chcą, boją się chodzić z powodu licznych wypadków, tracą czas na kilku przejściach dla pieszych, gdzie sygnalizacja świetlna nie działa właściwie i zajmuje im to o kilkanaście minut więcej, niż przejście/przejechanie przez os.Przedwiośnie wzdłuż ogródków działkowych do kościoła, sklepów, teatru itd."

Edytowane przez użytkownika 25 kwietnia 2017 12:18:53  | Powód: Nie podano

Załączniki:
map.png 1,725 KB, pobrane 62 czas (s).
Offline Ewa1  
#4 Wysłane : 26 kwietnia 2017 20:57:58
Ewa1

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-03-21
Posty: 2

W poprzednich konsultacjach zgłosiliśmy proponowany przez mieszkańców Dąbrówki Małej i Burowca projekt przebiegu bezpiecznej i szybkiej (z pominięciem sygnalizacji świetlnej i pominięciem korków) ścieżki rowerowej. Należało by przypuszczać, że teraz czas na odpowiedz z UM a nie na kolejne konsultacje. Prosimy UM o ocenę przedstawionych przez mieszkańców projektów. Prosimy odpowiedzcie jakie wady ma projekt mieszkańców, a jeżeli nie potraficie wskazać wad to po prostu uwzględnijcie go w swoich planach.
I ponownie proszę nie narażajcie naszych dzieci i młodzieży na zbędne niebezpieczeństwo.
Offline pmmmmh  
#5 Wysłane : 27 kwietnia 2017 07:30:03
pmmmmh

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-02-19
Posty: 46
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 6 razy
Podziękowano: 12 raz (y) w 10 postu (ów)
Bądźmy realistami - wady tego rozwiązania są. Po pierwsze - rejon torów kolejowych jest mało reprezentatywny, często jest miejscem libacji alkoholowych, jest oddzielony od głównej części jezdni, a co za tym idzie - przejazd tą trasą będzie mniej bezpieczny, a całość - mniej reprezentatywna (tym bardziej, że prawdopodobnie będzie to trasa, którą będą się poruszali ludzie miast ościennych. Jest to jedna z głównych dróg na trasie do centrum Katowic z miast Zagłębia). Drugą kwestią są tematy własnościowe, jednak nie mnie oceniać jak w tym wypadku wygląda sytuacja. Trzecia sprawa - budujemy te trasy z myślą o transporcie indywidualnym, aby zastąpić samochody rowerami. Taka trasa powinna być przejezdna o każdej godzinie, więc powinniśmy dążyć by jak największy procent był oświetlony. DDR przy torach byłaby poprowadzona między drzewami, na nowe latarnie na pewno nikt się nie szarpnie, więc zwyczajnie spadnie jej użyteczność.
Zaletami jest natomiast pominięcie konieczności przejazdu przez 4 sygnalizacje świetlne (wystarczyłoby przejechać pod wiaduktem), rozwiązanie problemu niewielkiej szerokości jezdni/chodnika na Hallera, oraz nie zmuszanie rowerzystów do poruszania się przy zatłoczonej w godzinach szczytu drodze.
Są zarówno wady i zalety obu rozwiązań, ale nie mówmy, że puszczenie tej drogi bokiem jest panaceum na wszystko - nie jest.
Offline mngolden  
#6 Wysłane : 27 kwietnia 2017 13:35:10
mngolden

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-03-17
Posty: 40
Polska

Podziękowano: 10 raz (y) w 9 postu (ów)
Społecznicy zgłosili kilka rozwiązań- mapki znajdują się powyżej.Trasa pod wiaduktem wzdłuż torów nie jest jedyną propozycją.

Skoro miasto zgodziło się na przebieg ścieżki pieszo- rowerowej w dwóch edycjach Budżetu Obywatelskiego poprowadzonej wzdłuż torów, działek i dworca w Dąbrówce Małej i Burowcu, to musiało być to możliwe do wykonania.

Co do reprezentacyjności ścieżki, to w tym wypadku jej powstanie znacznie poprawiło by estetykę tej części terenu w obydwu dzielnicach( w BO była przewidziana mała architektura oraz latarnie oświetlające trasę) ale nie to jest w tym wypadku najważniejsze. Ważne jest to aby ścieżka była bezpieczna, szybka i nie narażała rowerzystów i pieszych na wdychanie spalin i śmierć pod kołami samochodów.

Skoro zagłosowało na to rozwiązanie tyle osób 2700 głosów : 3 pkt= 900 osób, a może i więcej- to oznaczy, że ta trasa jest prze nich użytkowana i jest potrzebna.

Co do prowadzenia tras rowerowych przez miasto, to powinno być to robione z głową, a nie tak jak na innym fragmencie owej nowo powstającej trasy rowerowej w Dąbrówce Małej wzdłuż ul.Techników, zlikwidowano całkowicie chodnik spacerowy.
Tam, gdzie mieszkańcy spacerowali z psami, biegali, matki wychodziły na spacery z dziećmi w wózkach, niepełnosprawni i starsi wychodzili na przechadzki, tam teraz będzie całkowity zakaz ruchu pieszego.

Jak można było zlikwidować chodnik pod ścieżkę, której nikt z radą i mieszkańcami Dąbrówki Małej nie konsultował?!- wstyd i paranoja.

Na kolejne nierozsądne rozwiązania, nie ma zgody!
thanks 1 użytkownik podziękował mngolden za ten post.
kasia na 2017-05-04
Offline kasia  
#7 Wysłane : 4 maja 2017 17:05:14
kasia

Ranga: Gold Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-02-05
Posty: 166
Lokalizacja: Dąbrówka Mała

Dziękuję: 48 razy
Podziękowano: 18 raz (y) w 14 postu (ów)
Witam
Dziękuję za post powyżej dotyczący całkowitej likwidacji chodnika na Techników pod ścieżkę rowerową - kompletnie z pominięciem potrzeb mieszkańców, którzy z niego korzystali. To jest właśnie efekt lekceważącej polityki również rowerowej jaką Państwo prowadzicie wobec naszych mieszkańców z całkowitym ich pominięciem. Celem takich inwestycji nie powinno być pokazanie kto rozdaje karty ale wykonanie pracy tak, aby pogodzić interesy wszystkich stron, bo oprócz rowerzystów mamy jeszcze innych użytkowników ruchu.
Doceniamy fakt, iż wystąpiono jednak do GDDKiA z wnioskiem o możliwość poprowadzenia alternatywnej ścieżki nad torami po wiadukcie w kierunku Burowca- liczę na to, że ten zamiar się powiedzie bo ta opcja wskazana przez mieszkańców jest najbardziej rozsądna i bezpieczna.
Co do kierunku kontynuacji trasy rowerowej w kierunku Burowca (poza alternatywną, wskazaną przez mieszkańców naszych dzielnic) mam pytanie, czy dałoby się poprowadzić ścieżkę wzdłuż ul. Hallera tak jak Państwo wskazywaliście, ale w ten sposób, aby nie biegła ulicą ale aby była wbudowana w ciąg jaki stanowią chodniki POD WARUNKIEM zaadoptowania na ten cel trawników lub pustych niewykorzystanych ciągów oddzielających ulicę od chodnika. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nikomu nic nie zabieramy. Pytanie czy jest na to miejsce zgodnie z zasadami dot. szerokości ścieżek rowerowych?

thanks 1 użytkownik podziękował kasia za ten post.
Michał Bulsa na 2017-05-05
Offline pmmmmh  
#8 Wysłane : 5 maja 2017 15:20:51
pmmmmh

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-02-19
Posty: 46
Polska
Lokalizacja: Katowice

Dziękuję: 6 razy
Podziękowano: 12 raz (y) w 10 postu (ów)
Odnośnie wypowiedzi powyżej: nie uważam, że pomysł poprowadzenia DDR bokiem jest pomysłem złym, w poprzednim temacie koncepcję nawet poparłem, ale wymaga to z pewnością głębszego rozeznania w temacie, bo sprawa nie jest oczywista, a społecznicy zwykle jak sami coś wymyślą, to odcinają się od jakichkolwiek argumentów, tylko bronią swojej idei bez względu na wszystko co im się przemówi (w końcu gdy się uda będą mieli świadomość, że coś udało im się na siłę zmienić - a jaki tego jest efekt to już nieistotne). Z pewnością niepoważne jest traktowanie wypowiedzi w stylu "nie można budować DDR'ki przy ulicy, bo bezpieczeństwo, bo zdrowie naszych dzieci" - przypominam, że nie mówimy o turystycznej trasie rowerowej na niedzielne popołudnie, tylko o drodze dla rowerów, które w 90% powinny znajdywać się albo tuż przy samej jezdni, albo nawet na niej (przykład Rudy Śląskiej dobrze pokazuje, jak należy to robić. My podobne rozwiązania mamy na ul. Medyków). Podobnie dziwią mnie krytyczne uwagi odnośnie ulicy Techników - jedną stronę ulicy mają dla siebie piesi, drudzy rowerzyści. W ten sposób zredukowano koszty, a obie strony są zadowolone - ruch niewielki, więc przejście z jednej strony na drugą nie wymaga specjalnego poświęcenia. Natomiast odzew powyżej sugeruje, jakby stała się mieszkańcom niewyobrażalna krzywda, jakość życia podupadła, a urzędnicy byli kompletnie ślepi na potrzeby mieszkańców chcących chodzić dwoma stronami ulicy jednocześnie.

W kwestii połączenia ulicy Konnej oraz Brynicy - niestety, jakkolwiek uważam takie połączenie za bardzo pożądane, o tyle nie trudno zauważyć, że tutaj sprawa jest bardzo ciężka. Chodniki są bardzo wąskie po obu stronach jezdni, ponadto w pewnym momencie z jednej strony takowy całkowicie znika. W zasadzie jedynym wyjściem zdaje się być poprowadzenie DDR przez Siewną (lub na terenie pomiędzy nią, a Westerplatte) by aktualnymi terenami zielonymi dołączyć do ul. Brynicy.
Offline mngolden  
#9 Wysłane : 8 maja 2017 09:51:04
mngolden

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-03-17
Posty: 40
Polska

Podziękowano: 10 raz (y) w 9 postu (ów)
Proszę o informacje kiedy mieszkańcy uzyskają odpowiedź na swoje uwagi i propozycje złożone w I i II konsultacjach dotyczących poprowadzenia ścieżki rowerowej?

Edytowane przez użytkownika 8 maja 2017 12:32:21  | Powód: Nie podano

Offline mngolden  
#10 Wysłane : 8 maja 2017 10:47:32
mngolden

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-03-17
Posty: 40
Polska

Podziękowano: 10 raz (y) w 9 postu (ów)
Chciałabym się odnieść do zarzutów jakie stawia mieszkańcom i społecznikom Pan/i o pseudonimie pmmmmh- prawdopodobnie urzędnik odpowiedzialny za politykę rowerową.

Cytuję:,,[...]a społecznicy zwykle jak sami coś wymyślą, to odcinają się od jakichkolwiek argumentów, tylko bronią swojej idei bez względu na wszystko co im się przemówi (w końcu gdy się uda będą mieli świadomość, że coś udało im się na siłę zmienić - a jaki tego jest efekt to już nieistotne). Z pewnością niepoważne jest traktowanie wypowiedzi w stylu "nie można budować DDR'ki przy ulicy, bo bezpieczeństwo, bo zdrowie naszych dzieci" - przypominam, że nie mówimy o turystycznej trasie rowerowej na niedzielne popołudnie, tylko o drodze dla rowerów, które w 90% powinny znajdywać się albo tuż przy samej jezdni, albo nawet na niej[...]"

Proszę nie oczerniać mieszkańców i społeczników, oni najlepiej wiedzą co, jak i gdzie chcą mieć u siebie zbudowane. Nie ma Pan/i prawdopodobnie z nimi żadnego kontaktu, miasto nie pofatygowało się aby konsultacje odbywały się w realu, chociażby w MDK-ach lub bibliotekach w dzielnicach, których temat dotyczy - bo po co wysłuchać głosu ludzi.

Lepiej zarzucać im niewiedzę, złą wolę i zaślepienie! Gdyby miasto chciało prowadzić otwartą dyskusję, to toczyła by się ona nie tylko wirtualnie.

Nie ma żadnych przeciwwskazań aby ścieżki rowerowe były zarówno atrakcyjne turystycznie, wizualnie i były przy tym bezpieczne i szybkie- trzeba jednak znać teren, o którym się mówi spotkać się z w nim z mieszkańcami, przejść/przejechać z nimi trasę(nieraz kilkakrotnie), omówić wszystkie za i przeciw, a nie być głuchym na argumenty i wątpliwości społeczeństwa , które łoży na to, no ta bene swoje podatki.

Dzielnice Burowiec, Dabrówka Mała i Szopienice są nadal lekceważąco traktowane przez urzędników i zaniedbane do granic możliwości, jakby nie owi w Pana/i mniemaniu "nierozsądni" społecznicy, to nadal nic by w tych dzielnicach nie było i się pozytywnego nie działo!

Proszę w sposób lekceważący i arogancki nie traktować innych ,którzy mają odmienne zdanie na ten temat.

Offline W. Transportu  
#11 Wysłane : 8 maja 2017 11:33:11
W. Transportu

Ranga: Moderator

Grupy: WST, Moderatorzy - Rowerowe Katowice
Przyłączony: 2011-02-28
Posty: 157

Podziękowano: 11 raz (y) w 11 postu (ów)
Napisał: mngolden Idź do cytowanego postu.
Chciałabym się odnieść do zarzutów jakie stawia mieszkańcom i społecznikom Pan/i o pseudonimie pmmmmh- prawdopodobnie urzędnik odpowiedzialny za politykę rowerową.

Cytuję:,,[...]a społecznicy zwykle jak sami coś wymyślą, to odcinają się od jakichkolwiek argumentów, tylko bronią swojej idei bez względu na wszystko co im się przemówi (w końcu gdy się uda będą mieli świadomość, że coś udało im się na siłę zmienić - a jaki tego jest efekt to już nieistotne). Z pewnością niepoważne jest traktowanie wypowiedzi w stylu "nie można budować DDR'ki przy ulicy, bo bezpieczeństwo, bo zdrowie naszych dzieci" - przypominam, że nie mówimy o turystycznej trasie rowerowej na niedzielne popołudnie, tylko o drodze dla rowerów, które w 90% powinny znajdywać się albo tuż przy samej jezdni, albo nawet na niej[...]"

Proszę nie oczerniać mieszkańców i społeczników, oni najlepiej wiedzą co, jak i gdzie chcą mieć u siebie zbudowane. Nie ma Pan/i prawdopodobnie z nimi żadnego kontaktu, miasto nie pofatygowało się aby konsultacje odbywały się w realu, chociażby w MDK-ach lub bibliotekach w dzielnicach, których temat dotyczy - bo po co wysłuchać głosu ludzi.

Lepiej zarzucać im niewiedzę, złą wolę i zaślepienie! Gdyby miasto chciało prowadzić otwartą dyskusję, to toczyła by się ona nie tylko wirtualnie.

Nie ma żadnych przeciwwskazań aby ścieżki rowerowe były zarówno atrakcyjne turystycznie, wizualnie i były przy tym bezpieczne i szybkie- trzeba jednak znać teren, o którym się mówi spotkać się z w nim z mieszkańcami, przejść/przejechać z nimi trasę(nieraz kilkakrotnie), omówić wszystkie za i przeciw, a nie być głuchym na argumenty i wątpliwości społeczeństwa , które łoży na to, no ta bene swoje podatki.

Dzielnice Burowiec, Dabrówka Mała i Szopienice są nadal lekceważąco traktowane przez urzędników i zaniedbane do granic możliwości, jakby nie owi w Pana/i mniemaniu "nierozsądni" społecznicy, to nadal nic by w tych dzielnicach nie było i się pozytywnego nie działo!

Proszę w sposób lekceważący i arogancki nie traktować innych ,którzy mają odmienne zdanie na ten temat.Witam serdecznie,

Proszę o nie rzucanie nieuprawnionych podejrzeń i oskarżeń na domniemanego "urzędnika odpowiedzialnego za politykę rowerową". Nie godzę się i nie popieram dyskusji na tym poziomie. Jako Przedstawiciel Miasta Katowice ds. realizacji Polityki Rowerowej nie występuję w żadnym wypadku jako osoba anonimowa, ukrywająca się pod nic niemówiącym "nikiem".
Nadmieniam ponadto, że Miasto Katowice prowadzi stałą, roboczą współpracę ze środowiskiem rowerzystów organizując cykliczne spotkania Zespołu konsultacyjnego ds. Polityki Rowerowej, na których omawiane są wszelkie zamierzenia Miasta i wnioski rowerzystów w przedmiotowej tematyce. Informacje o spotkaniach są upubliczniane na stronach internetowych Miasta Katowice i każdy z obecnych ma prawo do rzeczowego i kulturalnego przedstawienia swojej opinii. W przypadku chęci podjęcia konkretnych i konstruktywnych rozmów w tematyce rowerowej, zachęcam do bezpośredniego kontaktu - moje dane teleadresowe znajdują się na rowerowej stronie Miasta.
Tym samym proszę o zaniechanie tych emocjonalnych i niegodnych oskarżeń pod moim adresem.
Pozdrawiam
Przedstawiciel Miasta Katowice ds. realizacji Polityki Rowerowej
Offline mngolden  
#12 Wysłane : 8 maja 2017 13:21:19
mngolden

Ranga: Senior Boarder

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-03-17
Posty: 40
Polska

Podziękowano: 10 raz (y) w 9 postu (ów)
Nikt tu nikogo nie oskarża, każdy ma prawo interpretować subiektywnie zamieszczane komentarze broniące wszechwiedzących urzędników i stwierdzające głupotę i niewiedzę mieszkańców - ale widać, że uwaga była trafna, bo jak do tej pory nie pofatygował się Pan na udzielenie odpowiedzi na zadawane pytania i propozycje toczące się od dwóch miesięcy w trybie dwóch konsultacji, a czekamy z niecierpliwością.

Polityka rowerowa nie może opierać się tylko i wyłącznie na głosach grup rowerowych ale również na rozmowach z mieszkańcami w terenie- bo oni z tych tras korzystają na co dzień.

Zespół konsultacyjny ds. Polityki Rowerowej spotyka się w godzinach nie osiągalnych dla normalnych pracujących ludzi!

W moim odczuci to Pana odpowiedź, a raczej jej brak na podniesione w konsultacjach tematy, uwagi i propozycje jest niekulturalna i emocjonalna.

Jeśli moje spostrzeżenia są niegodne, to proszę się do nich nie odnosić.

Tak jak Pan nie podpisuje się z imienia i nazwiska, tak ja również tego nie muszę robić- tak działa ta platforma.
Offline Wydział Rozwoju Miasta  
#13 Wysłane : 8 maja 2017 14:05:00
Wydział Rozwoju Miasta

Ranga: Moderator

Grupy: WRM, Moderatorzy - Inwestycje
Przyłączony: 2016-04-06
Posty: 223

Podziękowano: 23 raz (y) w 23 postu (ów)
Napisał: Michał Bulsa Idź do cytowanego postu.
Ponownie zwracam się z propozycją, by przy wytyczaniu DDR wzięto pod uwagę zagrożenia, mogące wynikać dla rowerzystów. Chodzi o niebezpieczny węzeł ul. gen. J. Hallera z aleją W. Roździeńskiego (S86), a także o wąską jezdnię ul. gen. J. Hallera na całym odcinku proponowanej DDR. Warto zauważyć, że ul. gen. J. Hallera jest mocno dociążona TiR-ami i samochodami ciężarowymi.
Ponownie proponuję rozważenie możliwości przeprowadzenia (w całości lub w części) tej DDR np. przez teren osiedla Przedwiośnie.
Załączam mapkę z zaznaczonymi wieloma różnymi wariantami poprowadzenia ścieżki, które wskazują, iż nie trzeba jej wyznaczać przy krawędzi jezdni ulicy gen. Józefa Hallera. Część na pewno jest nieco trudniejsza w realizacji (m.in. poprzez własność terenu). Czerwoną ciągłą linią zaznaczono propozycję UM. Wykropkowanymi liniami oraz niebieską linią ciągłą oraz brązową linią ciągłą zaznaczono proponowane inne warianty przebiegu. Proszę o wnikliwe rozpatrzenie tych propozycji.

Nawiązując do wpisu Wydziału Rozwoju Miasta z dnia 20.04.2017 r. w temacie „Katowicka Infrastruktura Rowerowa” - połączenie al. Niepodległości z ul. Konną (post #14) informujemy, że Miasto w pierwszej kolejności przystąpi do zlecenia koncepcji przebiegu infrastruktury rowerowej zapewniającej skomunikowanie terenu przyszłego basenu miejskiego (położonego w rejonie skrzyżowania ul. Konnej z ul. Hallera) ze ścieżką rowerową w ul. Techników oraz ul. Niepodległości, a także trasą rowerową nr 5 w biegu ul. Brynicy.
Zakłada się wykonanie koncepcji wariantowej uwzględniającej także przeanalizowanie możliwości poprowadzenia drogi rowerowej przez teren osiedla Przedwiośnie. Zaproponowane przez projektantów rozwiązania muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami oraz uwzględniać m.in.: istniejące uwarunkowania terenowe i własnościowe, uzyskane opinie od gestorów infrastruktury podziemnej, a także wytyczne zawarte w publikacji Górnośląskiego Związku Metropolitalnego pt. "Metropolia Silesia na rowerach" w części pn.: "Wspólne standardy i wytyczne do kształtowania metropolitalnej polityki rowerowej miast GZM". W zakresie opracowania koncepcji przez projektantów zostanie również rozeznana możliwość pozyskania nieruchomości dla realizacji wskazanych przebiegów.
Rozwiązania zaproponowane w koncepcji zostaną przedstawione do konsultacji Zespołowi ds. Polityki Rowerowej Miasta Katowice i umieszczone na Platformie Konsultacji Społecznych UM Katowice oraz podlegać będą ocenie przez inwestora. Zatwierdzony przez zamawiającego wariant będzie stanowił podstawę do prowadzenia dalszych prac projektowych.
thanks 1 użytkownik podziękował Wydział Rozwoju Miasta za ten post.
Michał Bulsa na 2017-05-08
Offline Wydział Rozwoju Miasta  
#14 Wysłane : 8 maja 2017 14:10:52
Wydział Rozwoju Miasta

Ranga: Moderator

Grupy: WRM, Moderatorzy - Inwestycje
Przyłączony: 2016-04-06
Posty: 223

Podziękowano: 23 raz (y) w 23 postu (ów)
Napisał: mngolden Idź do cytowanego postu.
Po co konsultować drugi raz, skoro nie naniosło się żadnych zmian zgłoszonych przez mieszkańców?
Nie potrafię zrozumieć tej logiki - najpierw robicie konsultacje do 30 marca, gdzie mieszkańcy oprotestowują wyznaczoną przez miasto trasę, proponują kilka alternatyw (robią mapki) na jej poprowadzenie i czekają na wprowadzanie zmian do jej przebiegu, po czym nie nanosicie poprawek tylko robicie kolejne konsultacje!- pytanie po co ?
Żeby przeciągnąć odpowiedź czy wprowadzicie zmiany i oczywiście żeby mieszkańcy zrobili sobie ścieżkę rowerową z Budżetu Obywatelskiego?
Miasto dobrze wie, że proponowany przez mieszkańców przebieg trasy rowerowej był zgłaszany do projektów ogólnomiejskich dwa lata z rzędu ale nie starczyło środku na jego realizację i teraz mieszkańcy po raz trzeci mają zgłosić? - chore.
Ponawiam moje uwagi z poprzednich konsultacji:

,,Nie rozumiem dlaczego miasto nie opiera się na pomysłach mieszkańców, na poprowadzenie tej ścieżki rowerowej? Mieszkańcy od dwóch lat zgłaszają do Budżetu Obywatelskiego w Katowicach - ogólnomiejskiego, jak chcą żeby ta trasa biegła! W zeszłym roku zadanie otrzymało ponad 2700 głosów, nie zostało jednak zrealizowane gdyż zabrakło na nie środków. Skoro mieszkańcy Burowca i Dąbrówki Małej korzystają z danego szlaku pieszo - rowerowego, który niestety na tą chwilę nie spełnia żadnych standardów( błoto po kostki, brak oświetlenia itd.), to nie potrafię zrozumieć dlaczego nadal wyznacza się ścieżkę rowerową tam gdzie jej nie chcą, boją się chodzić z powodu licznych wypadków, tracą czas na kilku przejściach dla pieszych, gdzie sygnalizacja świetlna nie działa właściwie i zajmuje im to o kilkanaście minut więcej, niż przejście/przejechanie przez os.Przedwiośnie wzdłuż ogródków działkowych do kościoła, sklepów, teatru itd."

Nawiązując do wpisu Wydziału Rozwoju Miasta z dnia 20.04.2017 r. w temacie „Katowicka Infrastruktura Rowerowa” - połączenie al. Niepodległości z ul. Konną (post #14) informujemy, że Miasto uwzględniło uwagi zgłoszone przez mieszkańców dla przedmiotowego tematu. Odstąpiono od planów zlecenia w roku bieżącym dokumentacji projektowej infrastruktury rowerowej wzdłuż ul. Hallera na odcinku od ul. Konnej do ul. Niepodległości.

W pierwszej kolejności zlecone zostanie opracowanie koncepcji przebiegu infrastruktury rowerowej dla połączenia terenu przyszłego basenu miejskiego przy ul. Konnej z ul. Niepodległości i ul. Techników oraz dodatkowo z trasą rowerową nr 5. Na załączonym planie sytuacyjnym wskazano jedynie punkty, które planuje się połączyć, a nie konkretny przebieg połączenia rowerowego. W ramach przyszłej dokumentacji koncepcyjnej mają zostać przedstawione wariantowe rozwiązania dla poprowadzenia połączenia ul. Konnej z ul. Techników i ul. Niepodległości, w tym obejmujące analizę przebiegu przez teren osiedla Przedwiośnie. Rozwiązania te winny zostać opracowane z uwzględnieniem uwarunkowań terenowych i własnościowych zgodnie z wymaganymi uzgodnieniami i obowiązującymi przepisami.
Jak wspomniano w odpowiedzi na post #2 koncepcja wariantowa zostanie przedstawiona do konsultacji Zespołowi ds. Polityki Rowerowej Miasta Katowice i umieszczona na Platformie Konsultacji Społecznych UM Katowice oraz podlegać będzie ocenie przez inwestora. Zatwierdzony przez zamawiającego wariant będzie stanowił podstawę do prowadzenia dalszych prac projektowych.

Odnośnie projektu zgłaszanego do Budżetu Obywatelskiego na lata 2016 oraz 2017 pn.: „Bezpieczne połączenie Burowca i Dąbrówki Małej oraz parku przy dworcu” nadmieniamy, że dotyczył on wykonania fragmentu ciągu pieszo-rowerowego wraz z oświetleniem i infrastrukturą towarzyszącą od ul. Niepodległości do przejścia pod al. Roździeńskiego oraz odcinka ciągu pieszego z oświetleniem wraz z rezerwą terenową pod ścieżkę rowerową biegnącego od przejścia pod al. Roździeńskiego do ul. Pogodnej w rejonie budynku nr 8. Infrastruktura objęta wnioskiem obejmowała tereny stanowiące własność Miasta, w związku z czym został on pozytywnie zweryfikowany i przeszedł do etapu głosowania.
Natomiast przyszła dokumentacja koncepcyjna przewidziana do zlecenia w ramach zadania ”Katowicka Infrastruktura Rowerowa” obejmie swym zakresem większy obszar, w tym grunty nie stanowiące zasobu miejskiego i będzie dotyczyła wytyczenia spójnego połączenia rowerowego zapewniającego skomunikowanie terenu basenu miejskiego przy ul. Konnej z Dąbrówką Małą (tj. z ul. Techników i ul. Niepodległości) oraz trasą rowerową nr 5. Na etapie opracowania koncepcji rozeznana zostanie możliwość pozyskania nieruchomości dla realizacji proponowanych przebiegów.

Temat dotyczący planów Miasta związanych z realizacją infrastruktury rowerowej zapewniającej dojazd z Dąbrówki Małej do terenu przyszłego basenu miejskiego przy ul. Konnej został ponownie przedstawiony do konsultacji z uwagi na rozszerzenie zakresu prac koncepcyjnych o odcinek połączenia od ul. Konnej do trasy rowerowej nr 5.
Offline Wydział Rozwoju Miasta  
#15 Wysłane : 8 maja 2017 14:12:42
Wydział Rozwoju Miasta

Ranga: Moderator

Grupy: WRM, Moderatorzy - Inwestycje
Przyłączony: 2016-04-06
Posty: 223

Podziękowano: 23 raz (y) w 23 postu (ów)
Napisał: Ewa1 Idź do cytowanego postu.
W poprzednich konsultacjach zgłosiliśmy proponowany przez mieszkańców Dąbrówki Małej i Burowca projekt przebiegu bezpiecznej i szybkiej (z pominięciem sygnalizacji świetlnej i pominięciem korków) ścieżki rowerowej. Należało by przypuszczać, że teraz czas na odpowiedz z UM a nie na kolejne konsultacje. Prosimy UM o ocenę przedstawionych przez mieszkańców projektów. Prosimy odpowiedzcie jakie wady ma projekt mieszkańców, a jeżeli nie potraficie wskazać wad to po prostu uwzględnijcie go w swoich planach.
I ponownie proszę nie narażajcie naszych dzieci i młodzieży na zbędne niebezpieczeństwo.

Temat dotyczący planów Miasta związanych z realizacją infrastruktury rowerowej zapewniającej dojazd z Dąbrówki Małej do terenu przyszłego basenu miejskiego przy ul. Konnej został ponownie przedstawiony do konsultacji z uwagi na rozszerzenie zakresu prac koncepcyjnych o odcinek połączenia od ul. Konnej do trasy rowerowej nr 5.

W pierwszej kolejności zlecone zostanie opracowanie wariantowej koncepcji przebiegu infrastruktury rowerowej dla skomunikowania terenu przyszłego basenu miejskiego. Przyszły wykonawca koncepcji dokona analizy uwarunkowań terenowych, w tym obejmujących obszar osiedla Przedwiośnie, dla poprowadzenia bezpiecznego, zgodnego z obowiązującymi przepisami połączenia rowerowego ul. Konnej z ul. Techników i ul. Niepodległości.
Rozwiązania zaproponowane w koncepcji zostaną przedstawione do konsultacji Zespołowi ds. Polityki Rowerowej Miasta Katowice i umieszczone na Platformie Konsultacji Społecznych UM Katowice oraz podlegać będą ocenie przez inwestora. Zatwierdzony przez zamawiającego wariant będzie stanowił podstawę do prowadzenia dalszych prac projektowych.
Offline Wydział Rozwoju Miasta  
#16 Wysłane : 8 maja 2017 14:13:55
Wydział Rozwoju Miasta

Ranga: Moderator

Grupy: WRM, Moderatorzy - Inwestycje
Przyłączony: 2016-04-06
Posty: 223

Podziękowano: 23 raz (y) w 23 postu (ów)
Napisał: pmmmmh Idź do cytowanego postu.
Bądźmy realistami - wady tego rozwiązania są. Po pierwsze - rejon torów kolejowych jest mało reprezentatywny, często jest miejscem libacji alkoholowych, jest oddzielony od głównej części jezdni, a co za tym idzie - przejazd tą trasą będzie mniej bezpieczny, a całość - mniej reprezentatywna (tym bardziej, że prawdopodobnie będzie to trasa, którą będą się poruszali ludzie miast ościennych. Jest to jedna z głównych dróg na trasie do centrum Katowic z miast Zagłębia). Drugą kwestią są tematy własnościowe, jednak nie mnie oceniać jak w tym wypadku wygląda sytuacja. Trzecia sprawa - budujemy te trasy z myślą o transporcie indywidualnym, aby zastąpić samochody rowerami. Taka trasa powinna być przejezdna o każdej godzinie, więc powinniśmy dążyć by jak największy procent był oświetlony. DDR przy torach byłaby poprowadzona między drzewami, na nowe latarnie na pewno nikt się nie szarpnie, więc zwyczajnie spadnie jej użyteczność.
Zaletami jest natomiast pominięcie konieczności przejazdu przez 4 sygnalizacje świetlne (wystarczyłoby przejechać pod wiaduktem), rozwiązanie problemu niewielkiej szerokości jezdni/chodnika na Hallera, oraz nie zmuszanie rowerzystów do poruszania się przy zatłoczonej w godzinach szczytu drodze.
Są zarówno wady i zalety obu rozwiązań, ale nie mówmy, że puszczenie tej drogi bokiem jest panaceum na wszystko - nie jest.

Rozwiązania dla skomunikowania planowanego basenu miejskiego przy ul. Konnej z dzielnicą Dąbrówka Mała wskaże przyszła koncepcja przebiegu. Przedstawione przez projektantów propozycje przebiegu infrastruktury muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami oraz uwzględniać m.in.: istniejące uwarunkowania terenowe i własnościowe, uzyskane opinie od gestorów infrastruktury podziemnej, a także wytyczne zawarte w publikacji Górnośląskiego Związku Metropolitalnego pt. "Metropolia Silesia na rowerach" w części pn.: "Wspólne standardy i wytyczne do kształtowania metropolitalnej polityki rowerowej miast GZM". Ponadto zakłada się ujęcie w dokumentacji koncepcyjnej oświetlenia ciągów rowerowych w miejscach tego wymagających (min. biegnących poza pasem drogowym).
Offline Wydział Rozwoju Miasta  
#17 Wysłane : 8 maja 2017 14:15:44
Wydział Rozwoju Miasta

Ranga: Moderator

Grupy: WRM, Moderatorzy - Inwestycje
Przyłączony: 2016-04-06
Posty: 223

Podziękowano: 23 raz (y) w 23 postu (ów)
Napisał: mngolden Idź do cytowanego postu.
Społecznicy zgłosili kilka rozwiązań- mapki znajdują się powyżej.Trasa pod wiaduktem wzdłuż torów nie jest jedyną propozycją.
Skoro miasto zgodziło się na przebieg ścieżki pieszo- rowerowej w dwóch edycjach Budżetu Obywatelskiego poprowadzonej wzdłuż torów, działek i dworca w Dąbrówce Małej i Burowcu, to musiało być to możliwe do wykonania.
Co do reprezentacyjności ścieżki, to w tym wypadku jej powstanie znacznie poprawiło by estetykę tej części terenu w obydwu dzielnicach( w BO była przewidziana mała architektura oraz latarnie oświetlające trasę) ale nie to jest w tym wypadku najważniejsze. Ważne jest to aby ścieżka była bezpieczna, szybka i nie narażała rowerzystów i pieszych na wdychanie spalin i śmierć pod kołami samochodów.
Skoro zagłosowało na to rozwiązanie tyle osób 2700 głosów : 3 pkt= 900 osób, a może i więcej- to oznaczy, że ta trasa jest prze nich użytkowana i jest potrzebna.
Co do prowadzenia tras rowerowych przez miasto, to powinno być to robione z głową, a nie tak jak na innym fragmencie owej nowo powstającej trasy rowerowej w Dąbrówce Małej wzdłuż ul.Techników, zlikwidowano całkowicie chodnik spacerowy.
Tam, gdzie mieszkańcy spacerowali z psami, biegali, matki wychodziły na spacery z dziećmi w wózkach, niepełnosprawni i starsi wychodzili na przechadzki, tam teraz będzie całkowity zakaz ruchu pieszego.
Jak można było zlikwidować chodnik pod ścieżkę, której nikt z radą i mieszkańcami Dąbrówki Małej nie konsultował?!- wstyd i paranoja.
Na kolejne nierozsądne rozwiązania, nie ma zgody!

Rozwiązania dla skomunikowania planowanego basenu miejskiego przy ul. Konnej z dzielnicą Dąbrówka Mała wskaże przyszła koncepcja przebiegu. Analizy będą obejmowały również poprowadzenia ciągu rowerowego poprzez teren osiedla Przedwiośnie. Przy wytyczeniu infrastruktury brane będą m.in.: istniejące uwarunkowania terenowe i własnościowe, uzyskane opinie od gestorów infrastruktury podziemnej, a także obowiązujecie przepisy i wytyczne zawarte w publikacji Górnośląskiego Związku Metropolitalnego pt. "Metropolia Silesia na rowerach" w części pn.: "Wspólne standardy i wytyczne do kształtowania metropolitalnej polityki rowerowej miast GZM".
Rozwiązania zaproponowane w koncepcji zostaną przedstawione do konsultacji Zespołowi ds. Polityki Rowerowej Miasta Katowice i umieszczone na Platformie Konsultacji Społecznych UM Katowice oraz podlegać będą ocenie przez inwestora. Zatwierdzony przez zamawiającego wariant będzie stanowił podstawę do prowadzenia dalszych prac projektowych.

Odnośnie nowowybudowanej drogi rowerowej wzdłuż ul. Techników informujemy, że przedmiotowa inwestycja prowadzona była przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów, który został poproszony o udzielenie odpowiedzi odnośnie poruszanej kwestii likwidacji chodnika.

Edytowane przez użytkownika 8 maja 2017 14:18:16  | Powód: Nie podano

Offline Wydział Rozwoju Miasta  
#18 Wysłane : 8 maja 2017 14:18:00
Wydział Rozwoju Miasta

Ranga: Moderator

Grupy: WRM, Moderatorzy - Inwestycje
Przyłączony: 2016-04-06
Posty: 223

Podziękowano: 23 raz (y) w 23 postu (ów)
Napisał: kasia Idź do cytowanego postu.
Dziękuję za post powyżej dotyczący całkowitej likwidacji chodnika na Techników pod ścieżkę rowerową - kompletnie z pominięciem potrzeb mieszkańców, którzy z niego korzystali. To jest właśnie efekt lekceważącej polityki również rowerowej jaką Państwo prowadzicie wobec naszych mieszkańców z całkowitym ich pominięciem. Celem takich inwestycji nie powinno być pokazanie kto rozdaje karty ale wykonanie pracy tak, aby pogodzić interesy wszystkich stron, bo oprócz rowerzystów mamy jeszcze innych użytkowników ruchu.
Doceniamy fakt, iż wystąpiono jednak do GDDKiA z wnioskiem o możliwość poprowadzenia alternatywnej ścieżki nad torami po wiadukcie w kierunku Burowca- liczę na to, że ten zamiar się powiedzie bo ta opcja wskazana przez mieszkańców jest najbardziej rozsądna i bezpieczna.
Co do kierunku kontynuacji trasy rowerowej w kierunku Burowca (poza alternatywną, wskazaną przez mieszkańców naszych dzielnic) mam pytanie, czy dałoby się poprowadzić ścieżkę wzdłuż ul. Hallera tak jak Państwo wskazywaliście, ale w ten sposób, aby nie biegła ulicą ale aby była wbudowana w ciąg jaki stanowią chodniki POD WARUNKIEM zaadoptowania na ten cel trawników lub pustych niewykorzystanych ciągów oddzielających ulicę od chodnika. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nikomu nic nie zabieramy. Pytanie czy jest na to miejsce zgodnie z zasadami dot. szerokości ścieżek rowerowych?

Odnośnie nowowybudowanej drogi rowerowej wzdłuż ul. Techników informujemy, że przedmiotowa inwestycja prowadzona była przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów, który został poproszony o udzielenie odpowiedzi odnośnie poruszanej kwestii likwidacji chodnika.

W pierwszej kolejności zlecone zostanie opracowanie wariantowej koncepcji przebiegu infrastruktury rowerowej dla skomunikowania terenu planowanego basenu miejskiego. Przyszły wykonawca koncepcji dokona analizy uwarunkowań terenowych (w tym obejmujących obszar osiedla Przedwiośnie) dla poprowadzenia bezpiecznego, zgodnego z obowiązującymi przepisami połączenia rowerowego ul. Konnej z ul. Techników i ul. Niepodległości.
Rozwiązania zaproponowane w koncepcji zostaną przedstawione do konsultacji Zespołowi ds. Polityki Rowerowej Miasta Katowice i umieszczone na Platformie Konsultacji Społecznych UM Katowice oraz podlegać będą ocenie przez inwestora. Zatwierdzony przez zamawiającego wariant będzie stanowił podstawę do prowadzenia dalszych prac projektowych.
Offline Wydział Rozwoju Miasta  
#19 Wysłane : 8 maja 2017 14:19:57
Wydział Rozwoju Miasta

Ranga: Moderator

Grupy: WRM, Moderatorzy - Inwestycje
Przyłączony: 2016-04-06
Posty: 223

Podziękowano: 23 raz (y) w 23 postu (ów)
Napisał: pmmmmh Idź do cytowanego postu.
Odnośnie wypowiedzi powyżej: nie uważam, że pomysł poprowadzenia DDR bokiem jest pomysłem złym, w poprzednim temacie koncepcję nawet poparłem, ale wymaga to z pewnością głębszego rozeznania w temacie, bo sprawa nie jest oczywista, a społecznicy zwykle jak sami coś wymyślą, to odcinają się od jakichkolwiek argumentów, tylko bronią swojej idei bez względu na wszystko co im się przemówi (w końcu gdy się uda będą mieli świadomość, że coś udało im się na siłę zmienić - a jaki tego jest efekt to już nieistotne). Z pewnością niepoważne jest traktowanie wypowiedzi w stylu "nie można budować DDR'ki przy ulicy, bo bezpieczeństwo, bo zdrowie naszych dzieci" - przypominam, że nie mówimy o turystycznej trasie rowerowej na niedzielne popołudnie, tylko o drodze dla rowerów, które w 90% powinny znajdywać się albo tuż przy samej jezdni, albo nawet na niej (przykład Rudy Śląskiej dobrze pokazuje, jak należy to robić. My podobne rozwiązania mamy na ul. Medyków). Podobnie dziwią mnie krytyczne uwagi odnośnie ulicy Techników - jedną stronę ulicy mają dla siebie piesi, drudzy rowerzyści. W ten sposób zredukowano koszty, a obie strony są zadowolone - ruch niewielki, więc przejście z jednej strony na drugą nie wymaga specjalnego poświęcenia. Natomiast odzew powyżej sugeruje, jakby stała się mieszkańcom niewyobrażalna krzywda, jakość życia podupadła, a urzędnicy byli kompletnie ślepi na potrzeby mieszkańców chcących chodzić dwoma stronami ulicy jednocześnie.
W kwestii połączenia ulicy Konnej oraz Brynicy - niestety, jakkolwiek uważam takie połączenie za bardzo pożądane, o tyle nie trudno zauważyć, że tutaj sprawa jest bardzo ciężka. Chodniki są bardzo wąskie po obu stronach jezdni, ponadto w pewnym momencie z jednej strony takowy całkowicie znika. W zasadzie jedynym wyjściem zdaje się być poprowadzenie DDR przez Siewną (lub na terenie pomiędzy nią, a Westerplatte) by aktualnymi terenami zielonymi dołączyć do ul. Brynicy.

Rozwiązania dla skomunikowania planowanego basenu miejskiego przy ul. Konnej z dzielnicą Dąbrówka Mała a także trasą rowerową nr 5 wskaże przyszła wariantowa koncepcja przebiegu. Przedstawione przez projektantów propozycje dla wytyczenia infrastruktury rowerowej muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami oraz uwzględniać m.in.: istniejące uwarunkowania terenowe i własnościowe, uzyskane opinie od gestorów infrastruktury podziemnej, a także wytyczne zawarte w publikacji Górnośląskiego Związku Metropolitalnego pt. "Metropolia Silesia na rowerach" w części pn.: "Wspólne standardy i wytyczne do kształtowania metropolitalnej polityki rowerowej miast GZM".
Rozwiązania zaproponowane w koncepcji zostaną przedstawione do konsultacji Zespołowi ds. Polityki Rowerowej Miasta Katowice i umieszczone na Platformie Konsultacji Społecznych UM Katowice oraz podlegać będą ocenie przez inwestora. Zatwierdzony przez zamawiającego wariant będzie stanowił podstawę do prowadzenia dalszych prac projektowych.
Offline Wydział Rozwoju Miasta  
#20 Wysłane : 8 maja 2017 14:21:06
Wydział Rozwoju Miasta

Ranga: Moderator

Grupy: WRM, Moderatorzy - Inwestycje
Przyłączony: 2016-04-06
Posty: 223

Podziękowano: 23 raz (y) w 23 postu (ów)
Napisał: mngolden Idź do cytowanego postu.
Proszę o informacje kiedy mieszkańcy uzyskają odpowiedź na swoje uwagi i propozycje złożone w I i II konsultacjach dotyczących poprowadzenia ścieżki rowerowej?

Na uwagi i propozycje zgłoszone przez mieszkańców w trakcie pierwszych konsultacji dotyczących tematu pn.: „Katowicka Infrastruktura Rowerowa” - połączenie al. Niepodległości z ul. Konną” udzielona została zbiorcza odpowiedź - post nr#14 z dnia 20.04.2017 r.
Odpowiedzi na wszystkie posty umieszczone w aktualnym temacie (drugie konsultacje) umieszczono powyżej.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest (2)
2 strony12>
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.